Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizajn za kesicu kafe

[es] :: Grafički dizajn :: Dizajn za kesicu kafe

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24073 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rumenka
Zavicaj

Član broj: 47322
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 18:23 - pre 233 meseci
Pozdrav svima. Vlasnica sam jedne przionice kafe, pa sam htela da uradim novi dizajn za kesicu za kafu. Ali htela bih da kesica izgleda svetski. Nadam se da shvatate sta hocu da kazem. Ako je neko vidjao italijanske kafe, zna o cemu pricam. Postoji li neki sajt gde bih mogla da vidim primere nekih dobrih stranih kesica? Ili ako neko ima neku dobru, bila bih zahvalna ako bi okacio ovde. Cak je i neka ideja dobrodosla. Imam i sama neke ideje, ali za sada nista kompletno. Ne znam za koje boje da se odlucim. Htela bih da bude nesto "elegantno", a ne neka kicerica. Hvala svima.

P.S. Postavila sam istu temu u Mad Zone, pa sa se kasno setila ove sobe. Ako moderatori budu brisali, neka obrisu onu u Mad Zone-u. TNX
 
Odgovor na temu

_mladenB
Mladen bundalo
kod kuceLoL)
bosna/prijedor

Član broj: 46036
Poruke: 14
*.prijedor.com.

Sajt: deck16nbk.poen.net


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 20:58 - pre 233 meseci
Mislim rado bi ti pomogao...ali daj neki svoj simbol...sigurno imas i ime przionice(ili mislis raditi kao No Name....Ustvari tvoj je problem sto sve treba izmisljati...a to je mnogo velik posao,he. Npr. Ako ista nevolim a to je pogadjati kakva se boja nekome-odnosno narucivacu svidja...To je najmanje sto mozes dati,he...
Moj savjet: Uzmi 3 kesice koje su na isti fazon a koje tebi izgledaju NAJsvijetski pa od svake uzmi sto ti se najvise svidja.... onda pogledaj sto je suvisno i sta treba uraditi na dizajnu da se komponente uklope u jednostavnu cjelinu....I TO JE TO, hehe:) Mislim da je to dobar prijedlog.....ali ako ti hoces nesto novo u tom dizajnu a da izgleda svijetski.....onda ces morati da odes nekome ko se bavi dizajnom ambalaze pa da kesiras,:)
poz

zidoo: nema potrebe za sarkazmom i zezanjem



[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 03.02.2005. u 23:15 GMT+1]
Space LoL)
 
Odgovor na temu

Rumenka
Zavicaj

Član broj: 47322
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 21:59 - pre 233 meseci
OK, OK, moja je greska sto nista nisam rekla. Evo vec satima trazim i smisljam i imam neke ideje. Ime kafe je Roma, iliti Caffe Roma. Nece imati nikakav logo. Evo slike jedne italijanske kafe. Nasla sam font kojim je ispisano ime kafe, i taj cu koristiti. Razmisljam samo o pozadinskoj boji, tj. o boji koja bi zamenila ovu zlatu, jer ne verujem da ona u prirodi izgleda ovako lepo. Onde gde pise "Blend of..." ja bi isto napisala nesto u tom faoznu ili nesto trece. Iznad toga, umesto onog ziga, neka kao soljica kafe, ali da bude u istoj boji kao pozadina, samo da bude kao ugravirana u podlogu. Kako ovo da uradim? Imala sam ranije neki tutorial za ovo, ali ne mogu da ga nadjem. E sad, ja bih uradila u onom delu ispod naziva kafe nesto, ali ne znam sta. Znaci, u donjoj cetvrtini kesice. Mislila sam da stavim nesto, da ide kao "fade-out" na gore, ako me razumete. Kao sto je kod Doncafe kesice u dnu. Ali ne znam sta.
Ma pozadinska boja me najvise muci, jer ona ce da dominira. Ne znam da li da to bude jedna boja, ili mozda dve, kao kod Intermezzo kafe.
Eto, dala sam sam sada malo vise podataka. Ako treba jos nesto, pitajte.

A sto se tice nekog ko se time bavi i kesiranja, ne bih bas rekla da ih ima sa nesto dobrim idejama, jer pogledajte nase kafe. Pa evo Grand kafa, oni su puni love, a kesica im izgleda bedno.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 22:31 - pre 233 meseci
Vidi ovako. Ti imaš određen problem koji je jako čest a ja ću se potruditi da ti objasnim.

Nije dizajn ono: ja dobro crtam, imam smislia, sjednem i nacrtam.
Kada se radi o industrijskom dizajnu moraš da razmišljaš onako kako bi "gomila" razmišljala. Moraš da pratih određene svetske trendove, da ti ambalaža ne izgleda seljački :). Vidi sve u svemu o tome možeš mnogo da razglabaš, ali postoje ljudi koji su plaćeni za to, inače poznati kao grafički dizajneri. Šalu na stranu, ako želiš dobru ambalažu, izdvoji određena sredstva, plati nekom profesionalcu i to je to.
Znam da se teško odvojiti od novca za nešto tako, to nam je u mentalitetu, ali jednostavno odavno već kvalitet ne prodaje proizvod nego ambalaža. Ljudi prave studije i doktorate na tome, drugi opet čitav život prate dešavanja na sceni i kreiraju ih....

A opet. Ako već odlučiš da praviš nešto samo, iz ovog ili onog razloga ja ću ti dati neke savjete.

1. Nipošto ne šareni ambalažu.
2. Koristi neke fine fotografije. Neka budu neke proffi, kupi ili dooobrooo potraži na netu.
3. Obrati pažnju na tipografiju. Nemoj da mešaš fontove
4. Obrati pažlju da stavi kao što su adresa i ostale informacije budu čitljive, ali ne da vade oči
5. Ne moraš previše isticati oznake firme.

Ne znam, teško je objasniti kako nešto da dizajniraš. Znaš i sama kako to nije simple.
To su ti neka pravila, otprilike.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 22:36 - pre 233 meseci
Komentar na gore postavljenu sliku:

Ovo gore što je postavljeno je jedan od savršenih primjera minimalizma. Meni je minimalizam uvjek bio OK.
Ukupan dobar "dojam" daje materijal sjajni. Takođe vidiš kao je tipografija dobro odrađena. Ne znam ali možda bi bilo zanimljivo da eksperimentišeš na materijalu. Da probaš sa onim malo sjajnim papirom "šuškavim" (ne znam sada kako se zove da me ubijš), onako malo plastificiran, kao da je masni.

Bože imaš bezbroj kombinacija, samo udri.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Rumenka
Zavicaj

Član broj: 47322
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:06 - pre 233 meseci
Potpuno se slazem sa tvojih 5 pravila i ja sam uvek bila za njih. Zato i hocu nesto sto nije sareno, a nesto sam se licno zainatila da sada ne placam za to, jer sam to do sada radila i nikada nije bilo ono sto sam ja htela. Sada hocu sama to da odradim. Naravno, uz vasu pomoc. :-)
Ajde za pocetak ako mozete da mi pomognete oko ideje za podlogu, mozda da mi uradite neki patern pa da mi okacite ovde. Razmisljala sa nesto o onoj podlozi koju ima onaj Maxima kafa (Doncafe, cini mi se), nesto crveno sa nekim braon prelazima. Ne znam za koju boju da se odlucim.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:16 - pre 233 meseci
Njaaa nemoj to je previse isfurano. Ono, solja tople kave, sve smeđe... bljak... ko sretna porodica za bilbord osiguravajućeg društva.

Moj predlog jedan:
Ovaj papir sto sam ti ja predložio. Znači taj materijal. Podloga neka bude prljavo bjele boje... kao da je bila na njoj kava pa ono rukom očistio.

Uradi neki fin logo. Taj logo i ostalu tipografiju dodaj i tavi da bude smeđe boje. Takođe, umesto smeće možeš da ubaciš boju sa sjajnim zlatnim odsjajem.

Nešto malo ne standardnije: slika lokalnog seljaka koji na konjskim kolima vuce u vrećama kavu a nak on sa šeširom sav sjeban iza neki zalazak etc... Tu sliku izvući u photoshopu sa efektom kao da je sjenčeno rukom i staviti na središnji dio. Sve naravno tonirati u boju tipografije.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Rumenka
Zavicaj

Član broj: 47322
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:28 - pre 233 meseci
To sam seljakom mi se bas ne svidja, iz razloga sto sam htela nesto savremenije, modernije. Takodje necu nikakvu sliku da stavljam napred, osim one soljice kafe ugravirane u povrsinu, da se kao jedva nazire na povrsini (BTW, jel imas neki link do nekog tutoriala kako se ovo radi, jer sam zaboravila?). Htela bih da bude dosta slicna onoj kesici gore na slici, sto se tice dizajna.

Citat:
dr ZiDoo:Njaaa nemoj to je previse isfurano. Ono, solja tople kave, sve smeđe... bljak... ko sretna porodica za bilbord osiguravajućeg društva.

Ma dobro, nisam ja mislila bas to, soljica kafe i ono kao kod njih, vec sam samo stavila kao primer da shvatite na sta mislim. Ali i dalje nemam ideju bih dole mogla da stavim. Mozda kao kod Doncafe, ali bez soljice, samo kafa koja ri vrhu ide u fade-out i mesa se sa bojom pozadine ili, mozda jos bolje, da ide iz te kafe kao neki dim, ali veoma malo uocljivo?
 
Odgovor na temu

_mladenB
Mladen bundalo
kod kuceLoL)
bosna/prijedor

Član broj: 46036
Poruke: 14
*.prijedor.com.

Sajt: deck16nbk.poen.net


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:33 - pre 233 meseci
Da....minimalizam je nesto najbolje sto bi mogla da uradis...SAMO to ti je mac sa dvije ostrice...jer ako ga ne uradis profesionalno...kesica ce ti izgledati kao one sto se dijele vojnicima na ratistu...hehe:) Joj, znaci i ova slika koju si dala je na granici.... ali evo jos par savjeta
-hajde napravi neki pocetni dizajn[ kako bi ja rekao "sirovi":)]
-pa onda pogledaj kako bi ta tvoja kesica izgledala u marketu(ili bilo gdje drugdje) pored ostalih ambalaza....
-pa onda pogledaj sta mozes da uradis na dizajnu da kupac na neki nacin zapazi ili prepozna tvoju kafu medju mnostvom ostalih...hocu reci crnu ovcu je najlakse prepoznati:) ti mozes iskoristiti minimalizam posto vidim da se u kod nas u zadnje vrijeme svi nabrijavaju na efekte i....jos efekata...:) upravo iz istog razloga kako bi bili upadljivi....no kako svi svakoga kopiraju opet je vrijeme za promjene[ovo je moje licno misljenje,oprostite ako nisam u pravu:)]....
-na par mjesta gdje se ambalaza savija uradi totalno neupadljivu teksturu koja se vidi samo iz neposredne blizine i koja je u pozadinskoj boji....tako da cjelokupna ambalaza izgleda nekako "misicavo" ali i elegantno....
sve dalje "kako i zasto" je visa filozofija, tu ti nemogu pomoci......jer to tek planiram da saznam,he :)
Space LoL)
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:36 - pre 233 meseci
Mozes ti da pricas bljak koliko hoces ali sretna porodica prodaje polise osiguravajucim drustvima. Skoro sam radio flyer za Penzioni Fond. Napravimo sve, oni pogledaju, kao sve super ali im se ne svidja slika. Ja kazem: sta vam se tacno ne svidja? a odgovor je: pa ovo nije za nase penzionere, ovi su mnogo srecni :-)

Pa ne, nego cu da stavim one sto se setaju po Kalenicu sa unicicima (ne mislim na decu njihove dece) i traze gde ima salata za 1 dinar jeftinija, u cipelama starim 10 godina koje su ionako polovne kupili.

Reklama je projekcija, promise, obicanje... Znaci, kada stavis srecnu porodicu, ti njima obecavas da ce uz to osiguranje biti bezbrizniji i srecniji u zivotu.

Naravno, neko ce reci postoji i anti-reklama, ali to nije za svakoga niti za svaki proizvod. Osim toga, onaj ko se upusti u anti-reklamu mora da bude 100% siguran sta radi jer ce stvoriti kontra efekat.

Secate se Kumho "Prijanja za svaku podlogu"? Izuzetan uspeh a oni koji su se bunili su samo doprineli tom uspehu.

Advertizing nije jednostavan koliko moze da se ucini na prvi pogled. Pa cak i na drugi pogled.

Savet: nije dizajn samo graficki dizajn, kada radis ambalazu moras da mislis na 1000 stvari, pa cak i na cenu. Ako tvoja ambalaza dodaje proizvodu neku prejaku cenu, proizvod postaje nekonkurentan jer je skuplji od drugih. Zatim, izbor boja, materijala, kako se distribuira, ko stampa, pa cak i koje je doba godine (jesen, leto, zima...)

Kontra-savet: nemoj molim te da stavljas seljake koji na konjskim kolima vuku vrece kafe. Dobro nisi rekao da ima i kokardu. Nasi seljaci su inace poznati da vuku dzakove kafe, kod nas kafa uspeva gde god je zasadis. To nema veze sa zivotom.

Sto se kafe tice, mogu da ti dam jedan konkretniji savet posle nekog istrazivanja trzista: Postoje ljudi koji kupuju samo zbog lepe ambalaze, postoje oni koji kupuju samo najjeftinije, ali najveca grupa ljudi je onih koji ce da probaju novu kafu kada se pojavi i ako im se svidi (ne ambalaza), nastavice da kupuju. Tvoj je zadatak da im privuces paznju (da ambalaza), a ostalo je izvan tvoje moci.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Rumenka
Zavicaj

Član broj: 47322
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:37 - pre 233 meseci
A sta kazete na ovakvu podlogu, ali samo malo "ublazenu", znaci jos na pocetku kada se radi, da se uradi sa dosta manje oblaka, da tako kazem:

 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:38 - pre 233 meseci
Da, vidim da, dok sam pisao odgovor, postoji jos ljudi koji su odbacili ideju seljaka. :-)

Sto se tice kafe, ti mozes da stavis svasta, ali mora da asocira na kafu. Ako recimo stavis seljaka koji vuce neke dzakove, to moze da bude i stajsko djubrivo.

"Izlizani" fazoni nisu dzabe izlizani. Za sve postoji razlog.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Rumenka
Zavicaj

Član broj: 47322
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:42 - pre 233 meseci
@bluesman
Ja sam misljenja kao sto je ta tvoja zadnja "strofa" (hehe) u ovoj velikoj poruci. Zato se i mucim sa ovim, jer mi je to bitno.
 
Odgovor na temu

_mladenB
Mladen bundalo
kod kuceLoL)
bosna/prijedor

Član broj: 46036
Poruke: 14
*.prijedor.com.

Sajt: deck16nbk.poen.net


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:45 - pre 233 meseci
mnogo vidjeno, ali da se iskoristiti...jer masa vol takvu tex. inace ja takvo nesto nikada ne koristim....:)
ljudi opustite se malo :)
Space LoL)
 
Odgovor na temu

Rumenka
Zavicaj

Član broj: 47322
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:47 - pre 233 meseci
Pa daj onda neku texturu koju koristis.
 
Odgovor na temu

_mladenB
Mladen bundalo
kod kuceLoL)
bosna/prijedor

Član broj: 46036
Poruke: 14
*.prijedor.com.

Sajt: deck16nbk.poen.net


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:50 - pre 233 meseci
U sustini stvaram ih sam.... zavisno od toga sta radim....jer tako najblize dobije ono sto sam zamislio... e ako stvarno trebas pomoc javi mi se na mail....pa cemo cuda da napravimo...hehe
pozdrav, idem
Space LoL)
 
Odgovor na temu

_mladenB
Mladen bundalo
kod kuceLoL)
bosna/prijedor

Član broj: 46036
Poruke: 14
*.prijedor.com.

Sajt: deck16nbk.poen.net


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe03.02.2005. u 23:51 - pre 233 meseci
[email protected]
Space LoL)
 
Odgovor na temu

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
*.drenik.net.

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe04.02.2005. u 00:24 - pre 233 meseci

Nece me cuditi ako za mesec dana Grand Kafa izbaci novu kesicu

Ziveli


 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.scnet.yu.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe04.02.2005. u 00:36 - pre 233 meseci
ma stavi onog seljaka i cepaj kolina!!!
 
Odgovor na temu

Rumenka
Zavicaj

Član broj: 47322
Poruke: 25
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dizajn za kesicu kafe04.02.2005. u 01:35 - pre 233 meseci
A sta kazete na ovo? To sam nasla na nekom ruskom sajtu, pa sam nesto prepravljala i dosla do ovoga. Neki slogan cu najverovatnije da stavim u onaj zuti prostor desno od imena, a iznad soljice.

http://img204.exs.cx/my.php?loc=img204&image=deskcoffe8si.jpg
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Dizajn za kesicu kafe

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24073 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.