Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verat ADSL - iskustva

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat ADSL - iskustva

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

[ Pregleda: 249819 | Odgovora: 1028 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 01:16 - pre 125 meseci
Iskreno ja ne znam sta cu raditi sa netom sledece godine. Zbog posla bitno mi je da net funkcionise stalno, da ima dobra i strucn podrska, zato sam i svo ovo vreme kod Verata. Sada je sve to pod znakom pitanja. Telekom ne dolazi u obzir zato sto znam na kakav kriminalan nacin oni posluju, stvarno nesto sto kada bi bilo pravosudja mnogi bi zavrsili iza resetaka. Druga opcija mi je bio SBB, i onako im placam za TV koji retko kada i gledam, ali mi komsika pre neki dana kaze da njihov net cesto prekida. I ima dosta tema po forumima gde ljudi pricaju da cekaju po nedelju dana da dodju da porave kvar.

Neverovatno je to da u ugovorima kojima potpisujes provajder se ne obavezuje da ti neometano isporucuje internet, ono kad ima ima kad ga nema sta mozemo mi tu, cuci i cekaj.

 
Odgovor na temu

promisic
Dusan Misic
Senior Software Engineer
BlackRock
Belgrade

Član broj: 179596
Poruke: 54
37.19.108.*



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 06:16 - pre 125 meseci
Citat:
cubrovic:
Da ovaj 50/2 paket i 30/2 su za mene odlicni za te pare, pre svega zbog 2 Mb upload brzine.
Na azalost mislim da telekom i dlaje ima one neke tripove da za zasnivanje ugovora mora da se pojavi vlasnik telefonskog broja sto meni odgovara.
Da li je moguce da nijedan drugi provajder nema u ponudi adsl sa uploadom vecim od 1Mb?
Ako neko zna da ima please let me da saznam.

Citat:
bantes9:

http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1742

20/1 za 1899 dinara uz ugovornu obavezu na 24 meseca
50/2 za 3699 dinara uz ugovornu obavezu na 24 meseca




Ako uzimas samo Internet, onda nije potrebno da si vlasnik tel. broja. Ako uzimas Box, to je druga prica i tada je neophodno da si vlasnik tel. broja (sve zbog vise besplatnih impulsa za fiksni telefon)!

Tako je barem u Boru.


Ne popravljaj nesto ako nije pokvareno ... jer ce u suprotnom biti :)
 
Odgovor na temu

promisic
Dusan Misic
Senior Software Engineer
BlackRock
Belgrade

Član broj: 179596
Poruke: 54
37.19.108.*



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 06:29 - pre 125 meseci
Citat:
labicko1:
Iskreno ja ne znam sta cu raditi sa netom sledece godine. Zbog posla bitno mi je da net funkcionise stalno, da ima dobra i strucn podrska, zato sam i svo ovo vreme kod Verata. Sada je sve to pod znakom pitanja. Telekom ne dolazi u obzir zato sto znam na kakav kriminalan nacin oni posluju, stvarno nesto sto kada bi bilo pravosudja mnogi bi zavrsili iza resetaka. Druga opcija mi je bio SBB, i onako im placam za TV koji retko kada i gledam, ali mi komsika pre neki dana kaze da njihov net cesto prekida. I ima dosta tema po forumima gde ljudi pricaju da cekaju po nedelju dana da dodju da porave kvar.

Neverovatno je to da u ugovorima kojima potpisujes provajder se ne obavezuje da ti neometano isporucuje internet, ono kad ima ima kad ga nema sta mozemo mi tu, cuci i cekaj.



Nijedan provajder u ugovorima za kucne korisnike ne garantuje kontinuitet usluge (veliki SLA). To je pogotovo tacno za third-party provajdere koji koriste Telekom-ovu infrastrukturu za povezivanje. Skoro je moj otac imao problema sa Telekom-om i vozali su ga oko mesec dana (ima Telekom-ov Box 4 paket). Ono sto je zanimljivo je da ja kuci imam isti problem kao sto je imao moj otac ali je manje izrazen, a to je da Telekom "zavrce" protok modemu i problem nestaje kada se modem restartuje. Taj problem se javlja kod dosta ljudi i to se desava uvece (ali ne svako vece, vec skoro svako trece vece). Ali cim se odradi restart modema, sve funkcionise savrseno!!!

Ako ti je bitna stalna konekcija ka Internetu, onda moras imati i rezervnu konekciju. Ja imam Vip-ov 3G modem i njega koristim kada nesto podje naopako sa DSL-om (mada je to veoma retko)! To dosta dize cenu, ali ti obezbedjuje da mozes imati Internet u bilo koje vreme sa garancijom od skoro 100%.


Ne popravljaj nesto ako nije pokvareno ... jer ce u suprotnom biti :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 08:25 - pre 125 meseci
Nisam primetio da mi nekad padne brzina pa da moram da restartujem modem, koristim Telekom ADSL godinama, od početka ove godine i Box 3 ali nisam imao probleme. Jedino što znam je da postoji par adresa koje očajno rade, neki portovi su zatvoreni i kada mi je potrebno da nešto ozbiljnije radim a vidim neku od tih adresa, restartujem modem dok ne dobije neku normalnu.
Citat:
promisic:Ako uzimas samo Internet, onda nije potrebno da si vlasnik tel. broja. Ako uzimas Box, to je druga prica i tada je neophodno da si vlasnik tel. broja (sve zbog vise besplatnih impulsa za fiksni telefon)!
Kakvih više besplatnih inpulsa u Boxu, dobija se 300 kao i kod normalnog priključka?
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.aDSL.Verat.Net.



+39 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 10:00 - pre 125 meseci
@cubrovic

Za potpisivanje ADSL ugovora sa Telekomom definitivno ne moras biti vlasnik linije jer ce se ugovor vodititi na tebe, jedino je potrebno da ta linije nije vec opterecena adsl uslugom. Treba samo proveriti za ponudu koju sam naveo da li ide wi-fi ruter u paketu jer nisam nigde procitao na stranici, ako je to uopste nekom bitno.

Podrska Telekoma i Verata nije mogla da se meri zato sam nekada davno i otisao od Telekoma. Sada kada je Beotel preuzeo vodjenje price ta razlika nece vise biti tako izrazena, gledajuci ove prve njihove korake.

Meni je generalno Telekom radio, ali kada se u dva-tri navrata desio problem, gde sam u jednom navratu bio mesec dana bez interneta a uredno sam dobio racun. Kod njih ako sve radi onda super, ako nesto krene da zeza treba ti vecnost da se objasnis sa njima i da to resis.


Neki bolji SLA sa provajderima mogu izdejstvovati samo veci potrosaci, za nas postoje tipski ugovori, koje tesko mozemo da oborimo bez nekog udruzivanja.

Kao sto rekoh trziste kod nas je smesno.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

promisic
Dusan Misic
Senior Software Engineer
BlackRock
Belgrade

Član broj: 179596
Poruke: 54
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 12:27 - pre 125 meseci
Citat:
calexx:
Nisam primetio da mi nekad padne brzina pa da moram da restartujem modem, koristim Telekom ADSL godinama, od početka ove godine i Box 3 ali nisam imao probleme. Jedino što znam je da postoji par adresa koje očajno rade, neki portovi su zatvoreni i kada mi je potrebno da nešto ozbiljnije radim a vidim neku od tih adresa, restartujem modem dok ne dobije neku normalnu.
Citat:
promisic:Ako uzimas samo Internet, onda nije potrebno da si vlasnik tel. broja. Ako uzimas Box, to je druga prica i tada je neophodno da si vlasnik tel. broja (sve zbog vise besplatnih impulsa za fiksni telefon)!
Kakvih više besplatnih inpulsa u Boxu, dobija se 300 kao i kod normalnog priključka?


Kod normalnog prikljucka se dobija 150.
Ne popravljaj nesto ako nije pokvareno ... jer ce u suprotnom biti :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 12:56 - pre 125 meseci
Onda ovde lažu.
Citat:
Korisnicima koji tokom obračunskog perioda potroše do 300 impulsa, naplaćuje se samo iznos pretplate.

Mada ovo može da bude i dvosmisleno.
 
Odgovor na temu

promisic
Dusan Misic
Senior Software Engineer
BlackRock
Belgrade

Član broj: 179596
Poruke: 54
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 14:07 - pre 125 meseci
To je glavna razlika izmedju normalnog (ne Box) fiksnog i Box fiksnog. Koliko ja znam, jos uvek nista nisu menjali pa ne Box korisnici dobijaju 150 a Box dobijaju 300 impulsa uracunatih u pretplatu.

Pogledacu na Internet da li mogu da dokumentujem to.
Ne popravljaj nesto ako nije pokvareno ... jer ce u suprotnom biti :)
 
Odgovor na temu

promisic
Dusan Misic
Senior Software Engineer
BlackRock
Belgrade

Član broj: 179596
Poruke: 54
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva29.12.2013. u 14:09 - pre 125 meseci
Citat:
calexx:
Onda ovde lažu.
Citat:
Korisnicima koji tokom obračunskog perioda potroše do 300 impulsa, naplaćuje se samo iznos pretplate.

Mada ovo može da bude i dvosmisleno.


U pravu si druze. Ja sam lose obavesten. :(

http://www.rtv.rs/sr_lat/ekono...besplatnih-impulsa_260760.html
Ne popravljaj nesto ako nije pokvareno ... jer ce u suprotnom biti :)
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

Član broj: 25943
Poruke: 692
113-182-222-85.aDSL.Verat.Net.



+32 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 17:12 - pre 125 meseci
Od kako je Beotel preuzeo komandu desavaju mi se cesti restarti rutera bez ikakvog razloga.
Ima li jos neko slican problem?
Evo slike iz loga rutera pa ako neko zna da protumaci:

[url=https://www.dropbox.com/s/1zo5k0q2pydgpwo/ruter.jpg][/url]
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.aDSL.Verat.Net.



+51 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 18:27 - pre 125 meseci
Da ja pitam nesto. Jel se sada automtski raskida ugovor svima koji su potpisali sa veratom? Tj. ko je koga kupio?
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

promisic
Dusan Misic
Senior Software Engineer
BlackRock
Belgrade

Član broj: 179596
Poruke: 54
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 18:36 - pre 125 meseci
Ne, jer tehnicki Verat i dalje postoji (barem na papiru)!
Ne popravljaj nesto ako nije pokvareno ... jer ce u suprotnom biti :)
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.aDSL.Verat.Net.



+51 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 18:46 - pre 125 meseci
Da ali racune izdaje Beotel, ja nemam ugovor sa Beotelom...
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

Član broj: 25943
Poruke: 692
113-182-222-85.aDSL.Verat.Net.



+32 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 19:07 - pre 125 meseci
I ja sam tako razmisljao,trebalo bi kontaktirati Beotel i raspitati se.Mada sam platio racun za januar,ostaje me februar i mart do isteka ugovora.
 
Odgovor na temu

promisic
Dusan Misic
Senior Software Engineer
BlackRock
Belgrade

Član broj: 179596
Poruke: 54
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 19:52 - pre 125 meseci
Citat:
abyss:
Da ali racune izdaje Beotel, ja nemam ugovor sa Beotelom...


Ovo nisam znao. Pozovi i raspitaj se. Mada ce ti reci da ti ugovorna obaveza vazi, jer kao sto sam rekao Verat je tehnicki jos uvek ziv. A na sajtu jasno pise da su se spojili u "jedinstven sistem".

Ma brate ako te zezaju cim ti istekne ugovor uzmes MIK i odes kod drugog.

Sacekaj i vidi kako ce se pokazati! Ako nisi zadovoljan, znas sta trebas ciniti!
Ne popravljaj nesto ako nije pokvareno ... jer ce u suprotnom biti :)
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.aDSL.Verat.Net.



+39 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 20:50 - pre 125 meseci
Imam Ugovornu obavezu sa Veratom a stigao mi je mail da mi ADSL usluga istice 01.01.2014, ko ce ga znati, verovatno ni oni sami ne znaju vise sta se desava :)


Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

Član broj: 25943
Poruke: 692
113-182-222-85.aDSL.Verat.Net.



+32 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 20:55 - pre 125 meseci
Poštovani,

ADSL usluga za paket ADSL 10/1 Mb/s (0118162*** : veljadj) ima datum isteka
01.01.2014.

U prilogu Vam šaljemo uplatnicu za produženje paketa.

Takodje, koristimo priliku da Vas obavestimo da su VeratNet i BeotelNet postali deo
jedinstvenog sistema koji će doprineti očuvanju liderskih pozicija u oblasti
internet usluga.

Ovo je mail koji sam ja dobio i nije mi jasno da li ne placanjem racuna ne produzavam paket?
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.aDSL.Verat.Net.



+39 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva30.12.2013. u 23:32 - pre 125 meseci
Prema odgovoru koji sam ja dobio to znaci da ce ti uskratiti net ako ne platis do 5-og a ukljucice ti kad uplatis :) Kad ovako plasticno pogledamo ovo nase se svodi na pre-paid internet samo sto rok placanja nije pre pocetka meseca vec do 5-og u tekucem mesecu :)

Kao sto se Sezampro korisnici zale na Orion, tako ce biti i sa Verat/Beotel varijantom.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

Član broj: 25943
Poruke: 692
73-221-222-85.adsl.verat.net.



+32 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva02.01.2014. u 16:00 - pre 125 meseci
Prezivecu tri meseca mada posle stvarno ne znam gde bih presao,mozda opet kod Telekoma ili negde gde bude neka akcija.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.aDSL.Verat.Net.



+39 Profil

icon Re: Verat ADSL - iskustva02.01.2014. u 18:39 - pre 125 meseci
http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1742

Telekom je produzio svoju akciju do 30 juna. po kojoj 10/1 Mb/s kosta 1549 dinara (za one kojima je to bitno treba da provere da li daju wi-fi ruter). Ta cena je i kod Verat-Beotel provajdera, a ono sto mi se ne svidja je ugovorna obaveza od 2 godine u oba pomenuta slucaja.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Verat ADSL - iskustva

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

[ Pregleda: 249819 | Odgovora: 1028 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.