Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Incoming connection na winxp u odredjeno vreme tokom dana

[es] :: Windows mreže :: Incoming connection na winxp u odredjeno vreme tokom dana

[ Pregleda: 3658 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.blueisp.co.yu.

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Incoming connection na winxp u odredjeno vreme tokom dana08.02.2005. u 17:56 - pre 233 meseci
Na "poslu" postoji wireless konekcija ka internetu (preko VPN konekcije).

Na tom istom računaru postoji i modem, koji je podešen da prihvata dolazeće konekcije.

Ovo sve radi, ali je problem u tome što se u radno vreme koristi telefon za razgovore, pa nije baš praktično da se modem javlja u to vreme.

Dakle, da li postoji neki način da se Incoming Connection onemogući tokom određenog perioda tokom dana (17:00 - 09:00 npr.)?

Ako može, kako to izvesti.

Hvala unapred.
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Incoming connection na winxp u odredjeno vreme tokom dana08.02.2005. u 23:41 - pre 233 meseci
Ja bih to resio hardverski. Kupis na buvljaku prekidac sa satnim mehanizmom pa ga namestis da ukljucuje ili iskljucuje u potrebnomperiodu, preko njega povezes telefonsku liniju na modem tako da je on ukljucuje i iskljucuje kada treba i to je to,.

Ako nemas prekidac sa satnim mehanizmom ima ona uticnica sa satnim mehanizmom pa se u nju ubode jedan relej i to je to.
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.ybc.bg.vline.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Incoming connection na winxp u odredjeno vreme tokom dana09.02.2005. u 15:00 - pre 233 meseci
radius server ?
 
Odgovor na temu

[4S]Sigma
Beograd

Član broj: 48025
Poruke: 4
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Incoming connection na winxp u odredjeno vreme tokom dana10.02.2005. u 15:51 - pre 233 meseci
Da li koristis modem za vreme radnog vremena za neke druge svrhe ?
Ako ne mozes da resis problem sa hardverskim profilima, gde bi na jednom profilu disejblovao modem i nazvao ga radno vreme (ili kako god tvoja name konvencija to nalaze ) dok bi drugi profil sa enablovanim modemom koristio posle radnog vremena, problem je jedino u tome sto bi morao to manuelno da radis jer ja ne znam kako bi naterao kompjuter da se posle automatskog restarta u odredjene sate sam seti da upali odredjeni profil.

Mozda da stavis da ti profil sa modemom bude default odabir i da stavis da ti se kompjuter restartuje na kraju radnog vremena ali to je vec isuvise komplikovano i moze da prouzrokuje nepogodnosti ako neko koristi racunar u to vreme ...

Naravno .. trebalo bi da postoji softver koji se bavi incoming konekicjama ali se time nisam bavio pa ti stoga i nisam tu od neke koristi ..

poz
[img]http://www.4s-community.org.yu/siggies/4S-sigmastik.gif[/img]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Incoming connection na winxp u odredjeno vreme tokom dana

[ Pregleda: 3658 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.