Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cooler u napajanju

[es] :: Ostali hardver :: cooler u napajanju

[ Pregleda: 4825 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon cooler u napajanju10.02.2005. u 07:03 - pre 232 meseci
Da li moze i da li je pametno zameniti cooler u napajanju?Nikad to nisam radio ali posto sam zamenio ventilatore u kucistu na procesoru(imao sam thermaltake 7 koji je bio bucan ko usisivac), cooler na kucistu i na kraju se veoma cuje samo u napajanju.
I da jos jedno pitanje cooler na procesoru je cooler master xdream III i ne prelazi 2177 broj obrtaja a temp. procesora je max 60(athlon xp 1600+) to je ok ali imam asus probe verzija stara dve i po godine i non stop mi pisti da je broj obrtaja ispod dozvoljenogm tako da moram svaki put da iskljucim opciju nadgledanja za cooler kad podignem sisitem posto ne moze da se namesti da je minimalan broj obrtaja ispod 2200. Da ;i moze to da se prepravi nekako u programu ili...??
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: cooler u napajanju10.02.2005. u 08:41 - pre 232 meseci
Moze i taj cooler da se zameni, uglavnom je 80 milimetarski (na 12V) kao i case cooler.
Samo nemoj zaboraviti da izvuces mrezni kabl iz utikaca....I sacekaj malo da se isprazne elektroliti...Mada uglavnom ne moras da skines elektroniku da bi zamenio ventilator.

Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: cooler u napajanju10.02.2005. u 14:29 - pre 232 meseci
Ja imam zadnju verziju Asusovog Prob-a i moze da se namesti donji nivo obrtaja i do 600. Mozes je skinuti sa Asusovog sajta.
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: cooler u napajanju10.02.2005. u 17:03 - pre 232 meseci
Citat:
draus: Da li moze i da li je pametno zameniti cooler u napajanju?

Može da se zameni ventilator i možeš to slobodno da uradiš!

Uglavnom idu 8cm ventilatori i ako su žice od fana zalemljene možeš da ih presečeš ali ih obavezno izoluj a fan koji ugradiš priključi na matičnu ploču. Možda izgleda komplikovano ali je posve jednostavno i lako da se izvede. Ja sam tako uradio i nema problema. Ako ti je bučno možeš da moduješ žice na kombinaciju od 7V ili 5V i time smanjiš buku, ali pazi, smanjenjem broja obrtaja na fanu direktno smanjuješ i protok vazduha odnosno hlađenje napajanja!
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: cooler u napajanju10.02.2005. u 18:18 - pre 232 meseci
Ma kojih 12V, stavi na direktno 220V i ima da hladi (greje?) zapaljivo brzo :)
Šalim se, u stvari, ti ventiši su isti ko i za kućište...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
*.beotel.net.



Profil

icon Re: cooler u napajanju10.02.2005. u 18:58 - pre 232 meseci
Hvala vam na savetima sad cu to da uradim pa cu da vam javim kako je proslo!

Sto se tice asusovog PC PROBE skinuo sam poslednje dve verzije sa sajta i kad hocu da pokrenem njihove setup-ove pojavi mi se
c:\windows\system\autoexec.nt The system file is not suitable for running ms-dos and microsoft windows applications. Choose 'close' to terminate the application.
sta sad???Ignore ne resava nista!!!

I jos nesto. Zasto mi cooler na procesoru(cooler master xdream III) kad upalim pc zuji kao da se muci i onda posle jedno 5 min sve u redu. Mozda mu treba malo vremena da se razradi
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: cooler u napajanju10.02.2005. u 20:13 - pre 232 meseci
Citat:
draus: I jos nesto. Zasto mi cooler na procesoru(cooler master xdream III) kad upalim pc zuji kao da se muci i onda posle jedno 5 min sve u redu. Mozda mu treba malo vremena da se razradi

Da li ti je u BIOS-u eneblovano u Power meniju ''Hardware Monitor''? Ako jeste onda ti se iz BIOSA prilikom bootovanja-startovanja utišava fan na kuleru aftomatski.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
*.beotel.net.



Profil

icon Re: cooler u napajanju10.02.2005. u 21:06 - pre 232 meseci
hvala vam na ohrabrenju pre svega


PEACE AT LAST!!!!!!!

Trebalo mi je dve i po godine da se smilujem da promenim ove budjave kulere (godinu da mi prodje garancija i ostatak hmmm) NAPOKON. Kako prede. Evo sad ga slusam leprrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Poslusao sam oko izolira NARAVNO ali bas sam mislio da se malo druze i peckaju sa ostalima ..... Malo sam morao da doradim kutiju za napajanje...
Zeleo bih da prikacim cooler u napajanju na plocu ali je kabl kratak! Gde da kupim produzetak? Trenutno je prikacen na onaj dodatak sto se stavlja na jack za struju kako god da se zove.

E posto sam sve promenio ajde da menjam i sa chipseta. Video sam na imtelovom sajt samo ovaj
CoolerMaster BlueIce, for chipset, Blue LED,sa termalnim senzorom,garancija 2god.
Da li ima tu neka caka ili samo odvrnem stavim novi zavrnem i to je to. kosta 300din ako ima nesto jeftinije sto da ne i naravno ne mora da svetli(kao ovaj xdream III sam se zeznuo. Sad mi svetli kroz rupice na kucitu pozadi plava svetlost ko da dolaze mali plavi po mene).

Kad vec menjam da zamenim sve!!
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
*.beotel.net.



Profil

icon Re: cooler u napajanju11.02.2005. u 06:32 - pre 232 meseci
Citat:
IHThUS: Da li ti je u BIOS-u eneblovano u Power meniju ''Hardware Monitor''? Ako jeste onda ti se iz BIOSA prilikom bootovanja-startovanja utišava fan na kuleru aftomatski. :)


JESTE. Ali evo opet se cuje. Sta da radim da li da ga reklamiram?????
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: cooler u napajanju11.02.2005. u 12:45 - pre 232 meseci
Ajde reci model ploče, kako ti je setovano u BIOS-u i kako se konkretno manifestuje problem.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
*.beotel.net.



Profil

icon Re: cooler u napajanju13.02.2005. u 22:37 - pre 232 meseci
Model ploce je asus A7V266-M
opcije u biosu:
Memperature 39 C/102 F
cpu temperature 58 C/136 F
JTPWR Temperature N/A

CPU Fan speed 2205 rpm
power fan speed 5128 rpm ali tu mi je prikacen cooler za chipset
chassis fan speed N/A

vcore voltage 1.76V
+3.3V 3.328V
+5V 4.919V
+12V 13.184V mislim da mi je skocila voltaza kad sam skinuo cooler u napajanju ili kad sam zamenio mesta memoriji 2X256MB


I sta sad???? ILI DA SE PODESI NESTO ILI DA GA MENJAM????!!!!!!

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: cooler u napajanju14.02.2005. u 09:27 - pre 232 meseci
Ja imam plocu A7N266-VM, Athlona 1700 XP i pre neki dan sam ugradio XDream III. Radi kao sat i skoro da se uopste ne cuje. Nesto su mi velike te tvoje temperature. Kod mene je MB/33 CPU/41 pri temperaturi u sobi oko 19. Jesi li siguran da ti je kuler instaliran kako treba? Ako jeste, mislim da bi ga trebao reklamirati, posto ne bi smeo tako da radi. Nisi rekao koje napajanje imas?

Citat:
IHThUS: Da li ti je u BIOS-u eneblovano u Power meniju ''Hardware Monitor''? Ako jeste onda ti se iz BIOSA prilikom bootovanja-startovanja utišava fan na kuleru aftomatski. :)


Nije mi jasno kako se to utisava automatski? XDream III nema mogucnost da radi na promenljivom broju obrtaja, vec uvek na istom; tako da bi se morao uvek i cuti na isti nacin bez obzira sta je podeseno u BIOS-u?
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
194.106.165.*



Profil

icon Re: cooler u napajanju14.02.2005. u 17:33 - pre 232 meseci
Sto se tice temperature procesora to je veoma interesantna prica!!!!
Kupim ja pc sve ista konfiguracija samo cooler neki osnovni mali mislim da je bio coolermaster u maloj zelenoj kutiji. Dodjem kuci upalim pc temperatura procesora sa 40 skocila za nekih 5min na 60 i tako dalje pa posle dva sata na 75.... Zovem ja ove budale i oni mi kazu ma ne brini se mi smo nas gurali i do 90. Nisam mogao da verujem sta mi govore. I oni mene tu iskulirali misleci doci ces ti nama uskoro po novi procesor. (to je bilo leto 2002 mislim kad je bilo nemoguce vruce a ja sam na suncanoj strani, ma milina za pc). Ja sta cu prikacim se na net i saznam koji je naj naj procesor tog trenutka kod nas sto se tice hladjenja THERMALTAKE VULCANO 7cu. To je bio dozivljaj kad sam ga uzeo u ruke mislio sam da je neka manja lopta, a u stvari bila je zivotinja koja je RIKALA(40dB manje ili pre viseeee) i nisam ni mogao da zamislim da spavam pored pc-ja a ni sestra u drugoj sobi. I ja odem tamo i bukvalno sam morao da ih nateram da mi montiraju.DEBILI!!! Posle mi je temp. bila konstantno na 60.Tepm. sobe je uvek oko 22.

Tako da sam ja naviknut da vidim te temperature na pc-ju. Ne znam sta moze da bude pogresno podeseno da imam tako velike temperature.A kuler imam da ga menjam jos jednom li ga cujem.

Napajanje:
Hipo media
model: win-300ps Pentium 4
300W



 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
*.beotel.net.



Profil

icon Re: cooler u napajanju15.02.2005. u 10:37 - pre 232 meseci
Sto se tice CPU coolera i ja sam mislio da nisam nesto dobro namontirao, ali kad pocne da zuji pokusam da pomerim malo kuler u svim pravcima da vidim da li dobro lezi ali gde god da ga pomerim on ne prestaje tako da je problem izgleda u samom motoru!!!! Da li sam u pravu????
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: cooler u napajanju

[ Pregleda: 4825 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.