Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa prirodnim prirastajem

[es] :: Nauka :: Problem sa prirodnim prirastajem

[ Pregleda: 3246 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Problem sa prirodnim prirastajem15.05.2002. u 12:03 - pre 267 meseci
Dugo sam razmisljao o ovoj temi i najzad sam se odlucio da napisem ovaj post.

Posto mi se radio nalazi pored racunara i skoro stalno je upaljen slusam izvestaje i druge emisije izmedju kojih je i izvestaj iz porodilista.Svaki dan se rodi oko 7 beba (u mom gradu) od kojih su 5 ili 6 devojcice a 1 ili 2 decaka.Znaci da nema ravnoteze prirodnog prirastaja.Ali pitanje zasto ?

U skoli sam jednom ucio da je pre II svetskog rata prirodni prirastaj bio prilicno uravnotezen (bilo je otprilike jednako i muskaraca i zena) ali posto su u tom ratu ginuli uglavnom muskarci, njih je posle rata bilo mnogo manje.Ali , nekom silom prirode (kako kaze moja profesorka) posle rata nije se mnogo radjalo zenske dece nego muske kako bi se uravnotezio prirodni prirastaj.Zasto se sada radjaju tolika zenska deca kada su i u ovim skorasnjim ratovima umirali pretezno muskarci ?

Uglavnom sam procitao neproveren podatak da u Srbiji prosecno na 100 zena dolazi 48 muskaraca.To je neprirodno a i sta ce se desiti sa tolikim zenama koje ce ostati ne udate (a samim tim i bez potomstva, normalno dece koja su se rodila u braku dvoje ljudi.).To mi nikako nije jasno.

Mislim da je ovo stvarno veliki problem a vi me ispravite ako gresim .........

Ali, muskarci su u manjini pa mogu da biraju ........

 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Problem sa prirodnim prirastajem15.05.2002. u 12:50 - pre 267 meseci
Moras da znas da ukoliko oba roditelja puse, da postaje mnogo veca verovatnoca da dete bude zensko. Ima tu jos dosta razloga, ovaj mi je pao prvi na pamet, ali interesantno je cim se dese neke anomalije pri zacecu ( zachechtju ) da embrion postaje zenski L;)

A ovo sto se tice trenutnog stanja .... moras da uzmes u obzir desavanja u zadnjih 4647585 godina, ratovi .... i sve to.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Problem sa prirodnim prirastajem15.05.2002. u 20:31 - pre 266 meseci
Citat:
B o j a n:
Moras da znas da ukoliko oba roditelja puse, da postaje mnogo veca verovatnoca da dete bude zensko. Ima tu jos dosta razloga, ovaj mi je pao prvi na pamet, ali interesantno je cim se dese neke anomalije pri zacecu ( zachechtju ) da embrion postaje zenski L;)

A ovo sto se tice trenutnog stanja .... moras da uzmes u obzir desavanja u zadnjih 4647585 godina, ratovi .... i sve to.


Ko kaze da embrion postaje zenski ????? To nije tacno nego se rodi ne zdravo zensko dete ............

A i ovo za pusenje nije neki odgovor jer ja znam porodicu (kucni prijatelji) gde oba roditelja puse a imaju tri sina ..........

Znaci ............
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Problem sa prirodnim prirastajem15.05.2002. u 20:38 - pre 266 meseci
Za pusenje je tacno , ali izuzetak postoji u svakom pravilu , a kamoli situaciji gde je samo sansa veca.
A samo jedno zapazanje dodatno ...
U drugom svetskom ratu nije bilo otrova sa neba i osiromasenog uranijuma na100ak kilometara od nas ..
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Problem sa prirodnim prirastajem16.05.2002. u 07:55 - pre 266 meseci
Citat:
Serbian_Fighter:
Za pusenje je tacno , ali izuzetak postoji u svakom pravilu , a kamoli situaciji gde je samo sansa veca.
A samo jedno zapazanje dodatno ...
U drugom svetskom ratu nije bilo otrova sa neba i osiromasenog uranijuma na100ak kilometara od nas ..


1. A jeli ima za ovo pusenje neki dokaz ili tako nesto ????
2. To je tacno ............
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Problem sa prirodnim prirastajem16.05.2002. u 11:13 - pre 266 meseci
Potrazi malo po netu , vec smo to negde objasnjavali ...
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Problem sa prirodnim prirastajem16.05.2002. u 12:50 - pre 266 meseci
Citat:
Serbian_Fighter:
Potrazi malo po netu , vec smo to negde objasnjavali ...


Net je sirok pojam a ne znam koji ste to vi koji ste objasnjavali nesto na ovu temu ......

 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Problem sa prirodnim prirastajem16.05.2002. u 21:00 - pre 266 meseci
Ne secam se ko od clanova bejase tupio to negde samnom , ali zaista postoje naucne cinjenice .. potrazi preko googla
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Problem sa prirodnim prirastajem

[ Pregleda: 3246 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.