Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Borilacke vestine?

elitemadzone.org :: MadZone :: Borilacke vestine?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146313 | Odgovora: 357 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 01:23 - pre 212 meseci
i sta cemo sada bez djmakija A taman smo se navikli njega i njegovo ne znanja o materiji
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Ivan Stanojevic
Član broj: 8885
Poruke: 679
*.eth-wifi.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 01:24 - pre 212 meseci
joj kako smarate ja sam se nazalost pretplatio na temu pa sad dobijam na email sve odgovore...

aikido, kung fu... o boze.. na sta vi gubite vreme... previse filmova udarilo u glavu...



dobar izbor bi bio:
bjj ili slicno + neki udaracki sport tipa kikboks,mautai + teretana + dobra ishrana

Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 01:51 - pre 212 meseci
Citat:
previse filmova udarilo u glavu


Ha, kad se setim ranije kada se davao američki nindža po bioskopima posle filma svaki ciga bi se razmahao identifikujući se sa glavnim junakom...

Ono tipa "vidi ja sam ninđa"
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 08:43 - pre 212 meseci
Master,teach mi kung fu....
A filmovi na trecem kanalu,svake nedelje u 1600?
PA oko 1800 buljuk dece na ulici vezba udarce iz najlosijih kineskih filmova.
Sad mi se cini da im je kvalitet na nivou madeinchina fush robe.
Ipak je to bio prvi kineski izvozni proizvod.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 11:04 - pre 212 meseci
Secam se da kada god se zavrsi projekcija iz serijala o Brus liju, ispred 20 oktobra se pobiju par cigancica, pa se odmaknu i "zauzimaju stavove". Valjali smo se od smeha, promasivali su se i padali.
Krajem osamdesetih je nagrnula serija filmova "boraca za pravdu", koju smo prosto zvali "kovacnice" ili "cekicane". Na kraju smo samo slusali zvukve iz filmova i smejali se.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 17:04 - pre 212 meseci
Citat:
Kao trece ni jedan kung-fu majstor ne bi dozvolio sebi da ide na ultimate fight ili nesto slicno!


ajd da se menjamo, ti meni onaj flesic sto nudis u prodaju, a ja tebi da narezem disk gde dvojica kung-fu majstora piju batine na UF za manje od 15 sekundi +bonus track, odmeravanje poznatog americkog kung-fu majstora sa prosecnim GRACIE ucenikom... trailer:cak mu je BJJ majstor dao sansu za ponovljenu borbu nakon prve borbe, i tu je ispusio, znaci dvaput u 2 minuta borbe...

Citat:
njega je stvorilla zena-monah da bi se odbranila od pljackasa)


to je legenda, wing chun je akademski naziv za jedan od dva sistematizovana pravca WU SHU-a (americki naziv je kung-fu ili "kineski boks" u nasem prevodu)

inace, jedna od najvecih supljina ove vestine je nedostatak realnog kontakta... ucenici prakticno nemaju pojma sta znaci primiti udarac i ostati pribran nakon toga... svu energiju bacaju na to da ga ne prime, a kada do toga dodje, obicno padaju pokoseni kao sveca ili nastave da primaju seriju jer ostaju osamuceni... mi na treninzima RFS-a u sklopu zagrevanja imamo HIZU gde naizmenicno udaramo kolenima po stomaku svog partnera, zatim, stojimo mirno dok nas trener ne baci udarcima rukom ili nogom i po nekoliko metara, redovno se makljamo po grudima, a sa rukavicama i po glavi... nakon par meseci ovakvih treninga prakticno i ne registrujes udarce osim onih ozbiljnijih... ali i pored vezbanja udaraca i odbrane, nasa filozofija se zasniva na tome da se ne uzdamo mnogo u to vec da odmah ostvarimo bliski kontakt telo uz telo i sprecimo razmahivanje protivnika i omogucavanja da time zada "jaci" udarac... iz tog grap-a onda pokusavamo da ga pokosimo nekim sambo ili dzudo bacanjem, i da nakon toga izvedemo zavrsnicu onim sto je kung-fuu potpuna nepoznanica, - parternim tehnikama... naravno, za veci broj protovnika vazi filozofija iz KRAV-MAGA-e, - sto pre pronaci vrata!
vale tudo, a kasnije i UF su pokazali da je jedina vestina za realnu borbu izmedju DVA RAVNOPRAVNA PROTIVNIKA kombinacija najboljih udarackih, bacackih i parternih tehnika raznih vestina... svaka samostalna vestina boluje od iste bolesti - rasplinjavanja... u zelji da stvore nove tehnike i prosire arsenal svoje vestine, majstori su potpuno zapostavili najvazniji segment - uvezbavanje... zato su neko vreme na UF turnirima dominirali BJJ i kick-box, jer su mali broj udaraca i tehnika uvezbavali do maksimuma...
 
Odgovor na temu

NENAD_85
NENAD NINIC
DOLOVO / VOJVODINA

NENAD_85
Član broj: 112619
Poruke: 13
195.252.79.*



Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 18:46 - pre 212 meseci
Citat:
superbaka: to je legenda, wing chun je akademski naziv za jedan od dva sistematizovana pravca WU SHU-a (americki naziv je kung-fu ili "kineski boks" u nasem prevodu)

WING CHUN stil Kung Fu-a nastao je između 16 i 18 veka.Osnivac je zena po imenu Yim Wing Chun, koja je naucila Kung Fu od budisticke redovnice NG MUI iz Shao Lin manastira.Yim je dalje razvijala tehniku Kung Fu-a u novi specifican stil borbe koji se bazira na ekonomicnosti pokreta, ravnoj liniji napada, istovremenoj odbrani i kontranapadu, imobiliziranju protivnikovih ekstremiteta, povezivanju udaraca u serije, stalnom kretanju napred ( povlacenje se izbegavalo), postovanje principa : napad je najbolja odbrana.Zahvaljujuci Yip Manu stil se prosirio i van granica Kine.Njegov najpoznatiji ucenik Bruce Lee 1967.godine razvija ‚‚JEET KUNE DO", a koji je kombinacija Wing Chun-a,karatea i zapadnog boksa.

Izraz KUNG FU, doslovno preveden sa kineskog jezika - dobro naucena spretnost - sam za sebe ne oznacava metodu ‚‚borbe sakom" ili ‚‚borbenu vestinu",vec se upotrebljava za bilo koju dobro naucenu ili usavrsenu delatnost coveka.
Tek dodavanjem izrazu KUNG FU izraza WU SHU, koji u prevodu znaci ‚‚borbena vestina", dobija se pravilan termin za majstorstvo u borbenoj vestini, koja se temelji na vezbanju tehnika samoodbrane sa ili bez oruzja. Cesto puta se ispred izraza KUNG FU stavljaju izrazi koji oznacavaju pripadnost odredjenoj skoli ili stilu kao npr:WING CHUN KUNG FU, HUNG GAR KUNG FU, HSING-I KUNG FU.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 19:19 - pre 212 meseci
Citat:
Taoist monks are claimed to have been practicing physical exercises that resemble Tai Chi Chuan at least as early as the 500 BC era.


http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_martial_art

Citat:
History

Main article: History of Wing Chun

The history of most martial arts, including Wing Chun, has traditionally been passed from teacher to student orally rather than through documentation, making it difficult to confirm or clarify the differing accounts of Wing Chun's creation.

Some have sought to apply the methods of higher criticism to the oral histories of Wing Chun and other Chinese martial arts.[3] Others have attempted to discern the origins of Wing Chun by determining the specific purpose of its techniques.

Wing Chun starts to appear in independent third-party documentation during the era of the Wing Chun master Leung Jan, making the subsequent history of Wing Chun and its divergence into branches more amenable to documentary verification.


http://en.wikipedia.org/wiki/Wing_Chun

zanimljivo je da ima puno izvora u kojima se potvrdjuje tvoja prica, ali na ovom drugom linku sa wikipedia-e se ta zena uopste i ne pominje... takodje, u knjizi koju sam davno citao se pominje neka zena, medjutim, prica ide u tom pravcu da se ne moze definitivno odrediti kada je wing chun stvarno nastao, vec se vrsi podela i klasifikacija tek nakon drugog svetskog rata kad se i sistematizuje wing chun i odredjuje sta zapravo gde pripada (stilovi, tehnike)...

 
Odgovor na temu

NENAD_85
NENAD NINIC
DOLOVO / VOJVODINA

NENAD_85
Član broj: 112619
Poruke: 13
195.252.79.*



Profil

icon Re: Borilacke vestine?13.11.2006. u 19:49 - pre 212 meseci
To sto sam napisao je iz knjige KUNG FU WU SHU,pisci su Slavko Truntic - Trunta i doc.dr Branko Kules,a objavljena je u Zagrebu 1981.
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Borilacke vestine?14.11.2006. u 09:37 - pre 212 meseci
Citat:
Njegov najpoznatiji ucenik Bruce Lee 1967.godine razvija ‚‚JEET KUNE DO", a koji je kombinacija Wing Chun-a,karatea i zapadnog boksa.

JKD je mnogo vise od toga. Procitaj Jeet Kune Do Principles deo na http://en.wikipedia.org/wiki/Jeet_kune_do
Citat:
4 ranges of combat
Kicking
Punching
Trapping
Grappling

Dakle, da je JKD samo kombinacija karatea, boksa i Wing Chun-a ne bi imao borbu
na zemlji ili u klincu. A i jedna od glavnih odlika JKD-a je:
Citat:
JKD advocates that any practitioner be allowed to interpret techniques for themselves, and change them for their own purposes

Ne zaboravimo ni:
Citat:
Bruce Lee has been considered by UFC president Dana White as the "father of mixed martial arts"

:)
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Borilacke vestine?14.11.2006. u 13:47 - pre 212 meseci
Predlazem svima da obrate paznju na jednu cinjenicu. To je da ljudi koji su mnoooogo dobri u bilo kojoj vestini kojom se bave, niti pricaju mnogo o tome, niti pljuju ono sto drugi rade.

Nikad nisam cuo da neki U.F. borac prica "ovo je s*****, ono je s*****". Nikad nisam cuo da neki ozbiljan majstor (ne formalno polozio za MLM pojas pa majstor) jedne vestine prica "pusti ono drugo, to ne valja nista".

Svi uvazavaju jedni druge, i skidaju dobre fore jedni od drugih. Pogotovo MMA borci i praktikanti stilova kao sto je Krav Maga ili Ruski Sistem. Sve valja ako radi. Sve mora da se proba.

Cast svakome, veresija nikome.
 
Odgovor na temu

djmaki
Stefan Djordjevic
Smederevo

Član broj: 24749
Poruke: 430
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 11:06 - pre 212 meseci
Ok, mozda sam preterao, ali sam samo hteo da naglasim da nije cilj samo trenirati nesto neko vreme, vec se treba u potpunosti posvetiti toj vestini. Ja sve sto je dobro ( a ima dosta stvari) iz Wing chun-a koristim, i pokupio sam sve dobre stvari ostalih vestina (bar onih koje su mu bile dostupne za nauciti). Naravno, znam ja i dosta poluga da radim, ali to nije toliko primenljivo u praksi. Dobro je za zezanje s nekim. Ako neko, ko zna da se fajta, naleti, tesko ces mu uhvatiti polugu. Boxeru ne mozes nikako, on kada grune iz ramena, tu trava vise ne nice. Jedini spas je da mu cim podigne ruke skines gard, i ispucas seriju u facu, jedno bacanje (npr. cupajuci udarac) i to je to. Nisu boxeri i kick boxeri za igranje s njima. Ko ceka taj i doceka. To sto sam omalozavao ostale vestine povlacim, tih dana sam bio dosta iznerviran iz drugih razloga tako da ne znam ni sta sam pisao.
Preporucujem svima koji zele da znaju da se odbrane na ulici, da nauce nekoliko vestina (ali dobro da se to nauci). U realnosti nema razmisljanja "E, a koju sad tehniku da primenim?" i slicno. Mora sve to lepo da slegne i sto vise sparinga!
Sparingujte sa svakim ko vam izgleda da zna nesto. Zamolite lepo, to nije sramota, iskustva nikada vise.

Ponekada vezbam i po dva puta na dan! Samo tako mogu da napredujem. Da nisam dzabe dao pare :D
P.S. Treninzi iz rekreacije su cisto bacanje para! Morate da se uzivite u to sto radite. A te fore, 5 godina sam trenirao to i to, i sada ne mogu da primenim su dokaz da niste radili.

Voljan sam saradnje, a nevoljan za svadju i prepirku. Savete prihvatam!
P.P.S. Podrzavam prilozene tekstove o nastanku wing chuna i kung-fu-a uopste.
Veni Vidi Vici
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3dnet.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 12:01 - pre 212 meseci
Moje mišljenje o ovome je sledeće.

Većina uličnih tuča (ako izuzmemo pištolje i bezbol(ne) :) palice) se svodi na:

- 5 sekundi: smešnih pokušaja boksovanja/kik-boksovanja
- 30 sekundi: klinča, dok protivnici ne padnu na trotoar, pri čemu je jedan od njih gore a drugi dole
- 1 sekund: završni udarac od onoga što je ostao gore - u glavu (ovo je urođeni udarac, i ne treba ga posebno trenirati)

Ja bih se opredelio za ovo srednje, a tu se uklapa neoliko gore pomenutih sportova, aikido,
džudo, pa čak i rvanje (ne znam da li ga je neko pomenuo).

Ako se pogleda zastupljenost ovih sportova po gradovima Srbije (zanemarite BG, NS), onda
mi džudo deluje kao OK izbor.

 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 12:19 - pre 212 meseci
Citat:
djmaki: Naravno, znam ja i dosta poluga da radim, ali to nije toliko primenljivo u praksi.


Da li imas TV kod kuce?

U stvari ajde da preformulisem da ne bude uvredljivo: Da li si nekad gledao Pride, UFC, bilo kakvu NHB borbu?

Broj meceva koji se zavrsavaju sa nokautom, polugom i gushenjem je prakticno 1:1:1 po statistikama. To znaci da je u konacnom zbiru 2:1 za grapplere.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 12:35 - pre 212 meseci
Ne budite takvi prema djmakiju. Totalno ćete da ga zbunite i poništite sve sto je do sada znao.
Vidiš maki, ali poluge i te kako mogu da budu korisne :). Prosto imam utisak da ti čak nisi nikad ni video nijednu tuču u životu. A sto se tice tih tvojih trenera, bolje ih zaboravi.
 
Odgovor na temu

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 12:50 - pre 212 meseci
Citat:
A te fore, 5 godina sam trenirao to i to, i sada ne mogu da primenim su dokaz da niste radili

U ulicnoj tuci je bitno ono sto imas u glavi, znanje kako ostati pribran i reagovati na vreme jer
je ta tuca pre svega stresna situacija. Nije bitan intenzitet treninga (dva, tri, cetiri...pedeset puta na dan)
jer primenljivost vestine nema velike veze sa tim.


Scenario vecine ulicnih tuca koje sam gledao je identican ovome sto je X-Files rekao tako da ne
treba potcenjivati sportove koje je on spomenuo (aikido, džudo, rvanje) a to si ti djmaki upravo i
radio. Tvoj problem je prevelika doza filmova i gluposti kojima su ti na treninzima punili glavu.

Prosli put sam zaboravio da citiram superbaku :)
Citat:
zato su neko vreme na UF turnirima dominirali BJJ i kick-box, jer su mali broj udaraca i tehnika uvezbavali do maksimuma

Ima onaj Brusov citat:
"I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who
has practiced one kick 10,000 times."

Skroz tacno ;)
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 13:05 - pre 212 meseci
Inace mnogi imaju obicaj da potcenjuju box i rvanje. To je vrlo opasno. To su jako jako proste vestine, sa jako malim brojem tehnika. Ali jako efikasnim tehnikama koje se (sto vec ljudi spominju) uvezbavaju do besvesti. U boxu imate 3 udarca + varijante. U shoto-kan karateu imate: udarac prednjim delom pesnice (oi-zuki i sl), lakak, gornji deo pesnice, dodji deo sake, vrhovima prstiju .... + varijante. Sta mislis djmaki, u proseku, ko je efikasniji borac :)
O rvanju da ne pricam. Dobar rvac ima te zadavi ili polomi i ruke i noge a da ne trepnes. A mnogo je primenjivija vestina u ulicnoj borbi.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 13:14 - pre 212 meseci
Cisto da naponem, da od svih kung-fu stilova koje sam video (uzivo ili prezentacije), wing-chun mi se definitivno najvise svidja jer ne forsira onu glupu akrobatiku sto kinezi vole. Prosto i efikasno. Mali broj visoko efikasnih udaraca, ljudima prirodna linearna kretanja, ne forsiranje visokih udaraca nogom (za sta treba biti razgiban) i po meni (u praksi probani) efikasni i prosti blokovi koji mogu da se iskoriste i u bliskoj borbi (tela su na razdaljini manjoj od jedne ruke) sto ne mogu da kazem za karate blokove (za koje nikako nisam uspeo da nadjem prakticnu primenu protiv nekoh ulicnog "borca").
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 15:50 - pre 212 meseci
Da uostalom na ulici dolazi iznenada do borbi tako da nemas vremena da se zagrijes i razgibas
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Borilacke vestine?15.11.2006. u 17:15 - pre 212 meseci
http://www.martial-arts-info.com/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Borilacke vestine?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146313 | Odgovora: 357 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.