Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microssoft access da li je to to

[es] :: Baze podataka :: Microssoft access da li je to to

[ Pregleda: 4749 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leobar021
Split

Član broj: 16738
Poruke: 25
*.net4u.hr.



Profil

icon Microssoft access da li je to to16.02.2005. u 18:38 - pre 232 meseci
Nadam se da nisam pogriješio ali mi treba savjet od Vas koji ste već duže u tome..
Pitanje da li access dovoljan za izradu baza podataka i da li je to ono što se kaže kada znaš to znat češ sve druge programe tog tipa ,zašto Vas to pitam pitam Vas zato što namjeravam ići na tečaj accessa ?
Sada me zanma da li je to pametan potez i što bi mi vi preporučili ,čega da se uhvatim (accessa ili nečeg drugog vezano za baze podataka) ?

Zahvaljujem
 
Odgovor na temu

schmee

Član broj: 5563
Poruke: 6
*.b92.net.



Profil

icon Re: Microssoft access da li je to to16.02.2005. u 21:42 - pre 232 meseci
Citat:
... da li access dovoljan za izradu baza podataka i da li je to ono što se kaže kada znaš to znat češ sve druge programe tog tipa ...


ne. kratko i jasno. access nije ni izbliza dovoljan da možeš da kažeš: "ja znam sve o bazama". baze podataka su jako široko područje i biće ti potrebno mnogo vremena da se upoznaš sa svim mogućnostima i raznim sistemima i idejama koje danas postoje. access je samo jedan user friendly alat koji u sebi sadrži dosta skromne mogućnosti. sjajan je kad treba nešto na brzaka da odradiš, međutim kad bi želeo da napraviš ozbiljnije, zaobilazićeš ga u širokom luku. access je veoma nepouzdan i krajnje limitiran u svakom pogledu. međutim, ako želiš da se zaustaviš na projektima tipa videoteka ili nešto slično, access ti je za to sasvim dovoljan.

Citat:
Sada me zanma da li je to pametan potez i što bi mi vi preporučili ,čega da se uhvatim (accessa ili nečeg drugog vezano za baze podataka) ?


mislim da tečajem accessa ne možeš ništa da izgubiš. naprotiv, dobićeš neka saznanja o relacionim bazama podataka i (ako je kurs ozbiljan) početna znanja o sql-u. e sad, moraš da imaš u vidu da je sql u access-u jako različit od standarda tog jezika i da ćeš imati problema sa sintaksom kad budeš prelazio na ozbiljnije sisteme.

e sad, pored accessa, za početak bih ti savetovao da pogledaš sledeće:
uvod u sql http://www.sqlcourse.com
mysql http://www.mysql.org u sprezi sa php-om http://www.php.net

pozdrav
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Microssoft access da li je to to17.02.2005. u 10:56 - pre 232 meseci
Pogledaj i 4D, ako ti SQL zvuči mnogo ozbiljno, a ipak da imaš moćan alat. www.4d.co.yu ili www.4d.com.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Microssoft access da li je to to17.02.2005. u 14:30 - pre 232 meseci
Ako si zaista pocetnik, onda svakako nauci Access. lak je za ucenje, dobices ideju i o tome kako database aplikacija treba da zigleda, naucices dosta SQLa, a imas i mnogo dobar forum na ovom sajtu.

Tacno je da postoje mocnije "prave" baze, razni Oracle i MS SQL, Informixi, pprogressi, Firebirds itd, itd, ali dotle imas vremena i nije lose imati neko predznanje. A mozda i ostanes na Accessu. Veoma malo ljudi ima priliku da radi baze i aplikacije za stotine korisnika na udaljenim lokacijama (banke, lanci robnih kuca, lanci pizerija i slicno). 99% posto poslova su mali, jedan ili dva korisnika, ili malkice vise, za lokalne mreze ili bez mreze. prema tome, sta da se radi sa Accessom ima. A ako to prerastes, bogu havla, ides dalje.

Srecan rad

;-)
 
Odgovor na temu

leobar021
Split

Član broj: 16738
Poruke: 25
*.net4u.hr.



Profil

icon Re: Microssoft access da li je to to18.02.2005. u 17:21 - pre 232 meseci
Zahvaljujem na savjetima ,ići ću korak po korak a krenut ću s accessom
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Microssoft access da li je to to21.02.2005. u 07:36 - pre 232 meseci
da, samo ima jedna mala zvrcka :)

Ako ikada preskocis nivo Access-a i uzmes zaista neku bazu, onda ce se do kraja zivota kajati sto si gubio vreme sa doticnom "bazom", sto nisi odmah uzeo nesto ozbiljno (sto se meni desilo sa Clipper-om) - a vreme je proteklo uzalud...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Microssoft access da li je to to21.02.2005. u 07:47 - pre 232 meseci
Citat:

Ako ikada preskocis nivo Access-a i uzmes zaista neku bazu, onda ce se do kraja zivota kajati sto si gubio vreme sa doticnom "bazom", sto nisi odmah uzeo nesto ozbiljno (sto se meni desilo sa Clipper-om) - a vreme je proteklo uzalud...


Nije tacno. Access i Clipper nisu slicni pa da moze tako da sa poredi. U accessu moze dosta dobro SQL da se ispegla sto u clipperu nije slucaj. A SQL je najbitniji u ovoj prici.
 
Odgovor na temu

phatsa

Član broj: 48788
Poruke: 116
*.ptt.yu.

Sajt: isceljenje.life


Profil

icon Re: Microssoft access da li je to to21.02.2005. u 08:22 - pre 232 meseci

Po mom (skromnom) mišljenju, Access ima nezamenljiv interfejs za krerianje formi, reporta i upita. Baza podataka je zaista problematična sa velikim brojem slogova i/ili korisnika. Mislim da je Access frontend + neka SQL baza (MS SQL je podržana, PostgreSQL preko ODBC-a) kao backend dobitna kombinacija za klasične klijent-server aplikacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Microssoft access da li je to to

[ Pregleda: 4749 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.