Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL u Italiji??/

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL u Italiji??/

[ Pregleda: 6346 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boksi
Beograd

Član broj: 29415
Poruke: 91
*.beotel.net.



Profil

icon ADSL u Italiji??/19.02.2005. u 12:41 - pre 232 meseci
Jel zna neko nesto o nacinu pristupa netu i Italiji,cene,ogranicenja,mogucnosti.Bilo koji nacin koji postoji.Samo proverene informacije mi igraju.Ako neko ima neku proverenu informaciju o ADSL-u u Italiji??
Hvala svima koji odgovorite!
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.tehnicom.net.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/19.02.2005. u 12:50 - pre 232 meseci
Nije ti palo na pamet da pogledas sajtove italijanskih ISP-ova ? mozda ? ne?
recimo na http://www.libero.it/
ili za 2mb adsl flat za 30e
ovde http://internet.libero.it/adsl...adsl%2Faccesso_casa_flat.phtml
...

adsl preko libera sam koristio i "provereno" fercera

[Ovu poruku je menjao Ivand dana 19.02.2005. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srkibo
Srdjan S

Član broj: 48388
Poruke: 4
*.fastres.net.



Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/19.02.2005. u 12:51 - pre 232 meseci
Najprostranjeni je Fastweb (www.fastweb.it) omogucava preko optickog linka 10Mbs gde nema uslova za opticki link moze se uzeti ADSL od 2 ili 4Mbs, cena je ista oko 60e mesecno.

Takodje ima Wind (www.libero.it) adsl 2MBs - 29e mesecno...... i mnogi drugi...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
213.244.235.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/19.02.2005. u 13:16 - pre 232 meseci
Pa dobro bre ljudi, zar STVARNO morate da nam kvarite ovo nase odusevljenje sa 24KB/sec sa nasim ADSL-om? :-) Za "bagetelu" od 25 e. Mozda vi to dobronamerno, da se slucajno ne zaboravi "ko nosi pantalone", da se ne uobrazimo?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
*.proxies.fastnet.it.



Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/19.02.2005. u 13:29 - pre 232 meseci
ADSL je u Italiji veoma čest, tako reći - oni imaju ADSL korisnika koliko mi dialup.. Tamo je to.. Standardna veza :)
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

boksi
Beograd

Član broj: 29415
Poruke: 91
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/19.02.2005. u 14:24 - pre 232 meseci
Pitam ne da bi nasim ADSL-ovcima stvarao zazubice sa italijanskim ADSL-om nego zato sto imam veliki razlog.Treba da se raspitam pre nego sto odem!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/19.02.2005. u 14:32 - pre 232 meseci
Evo ti onda uporedne cene ADSL-a u Italiji.
A ovo na dnu je interesantno:
Citat:

Le offerte sono soggette alla preventiva verifica della copertura. Le velocità di navigazione citate sono le massime; quelle effettive dipendono dalla capacità dei server cui ci si collega e dal livello di congestione della rete

U prevodu nema garancije, s tim što je kako sam čuo italijanski best effort mnogo bliži srpskom nego švapskom best effortu ;)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

boksi
Beograd

Član broj: 29415
Poruke: 91
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/20.02.2005. u 11:41 - pre 232 meseci
MyWay brate,
ako bi bio ljubazan da mi malo objasnis,jer koliko vidim znas italijanski,sta znaci ono na ovoj web stani sto si ostavio kao uporedne cene.Ja bas nista ne razumem a interesuje me kako ide ugradnja,da li se placa??Vidim da imaju neke ponude od 2mbit i od jedan.Koliko sta kosta i kolike su mesecne obaveze.Kazes da nema garancije???Mislis na protok???Ajde,molim te,jedno objasnjenje

Pozdrav od Boksija!
 
Odgovor na temu

srkibo
Srdjan S

Član broj: 48388
Poruke: 4
*.fastres.net.



Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/20.02.2005. u 12:54 - pre 232 meseci
Ja koristim Fastweb opticki link 10MBs i izuzetno lepo funkcionise.
Download ide i do 900kB/s (kilobajta) a u prosek je oko 200-300kB/s.
Uz to ide i besplatan telefonski prikljucak. I besplatni pozivi prema ostalim fastwebovim korisnicima.

Pretplata se sastoji od osnovnog dela (sada je 8e) i plus internet paket koji se izabere (24/24 flat je 40e, 20-08 flat 24e)

Ugradnja je oko 100e. I ceka se do 7 dana.

Plus drzava stalno nesto donira, pa je npr prosle godine svim novim korisnicima donirala besplatno 6 meseci i ugradnju.
 
Odgovor na temu

boksi
Beograd

Član broj: 29415
Poruke: 91
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/20.02.2005. u 18:14 - pre 232 meseci
Jel ima neka firma koja daje uslugu neta i televizije i koliko to kosta???Ajde neko ko zna???
Hvala ostalima na raznim objasnjenjima!
 
Odgovor na temu

nathaniel
Nathaniel Fisher
Bologna

Član broj: 49219
Poruke: 3
*.fastres.net.

ICQ: 2147483647
Sajt: www.berlusconi.it


Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/20.02.2005. u 18:40 - pre 232 meseci
pozdrav svima.

boksi, nema sta da lupash glavu prijatelju u italiji postoji gomila provajdera. 10 mbps link preko optichkog kabla na *fastwebu* u selu kakvo je bolonja je dostupan recimo po ceni od 25 eura mesecno, flat rate 24/24 u sestomesecnom periodu nakon potpisivanja ugovora (posle cega nastavljas po regularnoj tarifi od 40 eura mesecno) + pretplata. kome je 10 mbps malo moze da uzme i wireless konekciju 100 mbps po faktichki istoj mesecnoj tarifi uz dodatne troskove hardvera koji se koristi za wireless pristup, normalno.

uzgred, ignoramuske/cinichne/vickaste komentare tipa

"... s tim što je kako sam čuo italijanski best effort mnogo bliži srpskom nego švapskom best effortu ;)"

baziranim na metodi interpolacije izmedju dva "sto sam onomad chuo" bez grama kritickog pogleda onoga sto nam se "servira" treba kompletno ignorisati. uvek je lakse sve prihvatiti onako kako nam je upakovano i ne troshiti mukom akumulisane kalorije sticane zdranjem bureka u pola tri ujutru... italija je po ulaganjima u internet infrastrukturu i njenoj tehnickoj "razvijenosti" u vrhu medju zapadno-evropskim zemaljama. znachi dovoljno ti je da znas da mozes ocekujesh da ces biti impresioniran internetom koji ces ovde imati, a siguran sam da ne bash mnogo tehnicki ugladjenih shvaba u nemachkom best effort-u moze da se pohvali konekcijom koju im imaju zaneseni, traljavi i nezainteresovani saveznici iz WWII. myway prika, volim i ja gledam "alo, alo" al ne toliko da na njemu baziram pogled na svet...
 
Odgovor na temu

nathaniel
Nathaniel Fisher
Bologna

Član broj: 49219
Poruke: 3
*.fastres.net.

ICQ: 2147483647
Sajt: www.berlusconi.it


Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/20.02.2005. u 18:45 - pre 232 meseci
Citat:
boksi: Jel ima neka firma koja daje uslugu neta i televizije i koliko to kosta???Ajde neko ko zna???
Hvala ostalima na raznim objasnjenjima!


ima boksi brate, zove se fastweb... www.fastweb.it imas na sajtu da proverish i dostupnost usluga po provinciji, gradu i ulici...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/20.02.2005. u 21:36 - pre 232 meseci
@boksi: prevod boldovanog iz mog posta bi bio :'one efektivne(brzine) zavise od kapaciteta servera sa koga se skida i nivoa zagušenja mreže' Ukratko best-effort.
No biće ti daaaaleko bolji i takav net nego bilo šta na šta si ovde navikao.
@nathaniel: Bez prevelike želje da gubim vreme na komentarisanje tvojih nadahnuća, smatram da bih trebao pojasniti deo za koji si se uhvatio: elem, informaciju o tome sam u Francuskoj dobio od Alcatela - ako baš bude neophodno mogu i diskusiju (i primer Italije) navesti.
Btw - onih 10mbps???Kakve ima veze propusna moć nekog voda - bitna je usluga koja se tim putem pruža, a ona je (prosek koji je naveo srkibo), hmmm teško 'u vrhu medju zapadno-evropskim zemaljama'.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

boksi
Beograd

Član broj: 29415
Poruke: 91
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/21.02.2005. u 12:05 - pre 232 meseci
Hvala momci,uglavnom svuda moze da bude dostupan net da li ovako ili onako,koliko sam ja razumeo.Nema potrebe da se raspravljamo sta je i gde bolje,zna se da kod nas nikad nece biti.Dovoljno je ovo sto je napisao Srkibo da drzava dotira ugradnju i koriscenje neta.Zamislite ljudi,da nam Tadic,Kostunica,Velja i ostala go... odvajaju od plate da bi nama bio dobar net i sto povoljnije.Kako se nisam setio ovo kad je bila nova godina i kad je Deda Mraz dolazio.Sala/??Hha ha ha ha!Ali kad bi mi bili normalni,tj.kad ne bi bilo Telekoma sigurno bi se nasao neko ko zna sta je kinta svuda u svetu i ulozio u to.Ima sigurno neko ko ima kintu da ulozi u to ali mu ne da drzava(citajTelekom).Tako da nema potrebe za raspravljanjem i prepucavanjem gde je sta bolje,sigurno da je dobro i u Italiji i nemackoj,ali samo kod nas nije.
Sta da vam kazem kad ja cekam metar dana na ADSL na Zvezdari,a "REKLI SU DA IMA MOGUCNOSTI".FUJ TELEKOM
POZDRAV ZA SVE!
 
Odgovor na temu

nathaniel
Nathaniel Fisher
Bologna

Član broj: 49219
Poruke: 3
*.fastres.net.

ICQ: 2147483647
Sajt: www.berlusconi.it


Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/21.02.2005. u 18:11 - pre 232 meseci
pozdrav,

Citat:
... elem, informaciju o tome sam u Francuskoj dobio od Alcatela - ako baš bude neophodno mogu i diskusiju (i primer Italije) navesti.


hehe, super... siguran sam da mozes.

Citat:
Btw - onih 10mbps???Kakve ima veze propusna moc nekog voda - bitna je usluga koja se tim putem pruža, a ona je (prosek koji je naveo srkibo), hmmm teško 'u vrhu medju zapadno-evropskim zemaljama'.


pa kako da ti kazem... link ima nominalno propusnu moc od 10 Mbps. u realnim uslovima to znaci da mozes da u proseku ostvaris brzine kada se sve sabere i oduzme od oko 300 kBps s tim sto neretko mozes da ostvarish download od preko 700 kBps. ali (kao sto i sam primetjujesh) ne zavisi sve od propusne moci voda koji posedujesh - tebi je sigurno sasvim svejdno dal od kutje skidash SP2 sa servera microsoft.com ili ftp krsh servera drenik.net sa isto tako krsh dial-up pristupom. sta tih 10 Mbps "usluge" efektivno znaci mozes da vidis kada je link uposhljen do maximuma na primer istovremeno download-ujes vishe fajlova na brzinama od 250-300 kBps.

elem, ako hoces da pametujesh o "kvalitetu usluge koja se tim putem pruza"... misim mozes do mile volje, nu, cini mi se da ti nedostaje elementarna "kvalifikacija" koja se zove *pouzdano empirijsko iskustvo*.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/21.03.2005. u 21:41 - pre 231 meseci
Citat:
nathaniel: nu, cini mi se da ti nedostaje elementarna "kvalifikacija" koja se zove *pouzdano empirijsko iskustvo*.

E tako to biva u životu - čovek se lepo namestio na penal a meni promakne njegov post... :(
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8248.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/21.03.2005. u 22:47 - pre 231 meseci
http://adsl.html.it/ , uzgred za one koji misle da su nam Italijani slicni, samo da podsetim, Italija je clan G7, osnivac EU, drugi narod po brojnosti u EU... ekhm...
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

Član broj: 41490
Poruke: 165
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/23.03.2005. u 16:08 - pre 231 meseci
e glava ce da me zaboli od cifara :).. pa do juce sam se mucio sna dialup-u.. presao sada na adsl i taman malo da uzivam u timblagodetima kad ono predjenje sa belim svetom.. pa odo da se upucam ..
Posebno zbog cinjenice da ne mogu NIGDE da nadjem ADSL spliter za Anex B liniju (isdn)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/23.03.2005. u 22:08 - pre 231 meseci
Citat:
Beltrammi: uzgred za one koji misle da su nam Italijani slicni, samo da podsetim, Italija je clan G7, osnivac EU, drugi narod po brojnosti u EU... ekhm...

Neka pogledaju i ovu animaciju - europe-italy.swf pa da vide koliko su oni u stvari 'različiti' :)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: ADSL u Italiji??/23.03.2005. u 22:26 - pre 231 meseci
Savrseno! Prosto sam odusevljen :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL u Italiji??/

[ Pregleda: 6346 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.