Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25617 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?22.03.2005. u 12:20 - pre 231 meseci
@_djevojka_
Nisam imao namjeru da uvrijedim bilo koga pa ni tebe. Iznosili smo samo ono sto se realno desava. O "genijima u negativnom smislu" si ti pocela prva
A ono o "The Master of Smuggling" je bilo zezanje, uopste se ne bavim svercovanjem... bar JA ne svercujem. Ali znam dosta o tome.

@Milan_Ristic
Na koja pitanja? Mislis, kako nesto prosvercovati? Pa vise puta sam rekao da se piratski softver trenutno najsigurnije moze naci na p2p mrezama.
Ti likovi iz DHL-a lupetaju gluposti, jer da je tako, ko bi mi branio da spakujem 1000 ili 20.000 CD-ova i da ih pustim DHL-u. A onda se stvara problem sto tih 20.000 CD predstavlja komercijalnu robu, po osnovu kolicine. A to ti ne mozes kao fizicko lice da primis, ni preko DHL, jer nisi firma, koje imaju ekskluzivno pravo na spoljnotrgovinsko poslovanje!
I taj sto kombijem prevozi do 500 DIVX filmova. Pa sad, ima ono sto pise na pocetku ili kraju svakog filma, a to su autorska prava. Ne postoji legalan nacin da izgrejbujes DVD sa holivudskim filmom u DIVX i da ga nosis okolo. Ako bi se ko od carinika uhvatio za to, to je problem. Da ne govorim o tome da 500 CD-ova takodje ukazuje da po kolicini to predstavlja robu komercijalne vrijednosti. I taj moze da ide tako... sve do jednom.
Ovo su neke informacije, zar ne? Cilj mi je da ljudima objasnim na strucan nacin kako "rade propisi" da bi se nasla rupa u njima koja bi nam svima omogucila da ponesto prenesemo. Ja sam govorio ono sto govore propisi, i ponesto sto se moze uraditi van propisa. Hajde da zajedno nesto smislimo.

@all
Svako fizicko prenosenje diskova preko granice moze biti problematicno. Do 25-30 CD-ova, razlicitih sadrzaja, nije problem. Ali preko te neke kolicine jeste problem

SAVJET
A ako bas hocete nesto da prosvercujete, iskreno savjetujem Vam svima da uvijek, ali bas uvijek, prijavljujete cariniku sta imate. Bez obzira sta je to, naravno, osim narkotika i oruzja, jer to ne spada u ovu pricu zato sto je sama roba predmet teskog krivicnog djela.
A carinik moze tad da uradi sljedece: da vas vrati nazad, da vas pusti da prodjete, ili da vam "nesto" naplati i to je sve.
U slucaju da ste robu prijavili po kolicini i vrsti, tad vam carinik niukom slucaju ne moze oduzeti robu jer bi time prekoracio ovlastenja. Samo neprijavljena roba se moze oduzeti.

Uglavnom, sve se zavrsava "nekom naplatom" ako se radi o manjoj kolicini neke robe. Ovo "nekom naplatom" treba shvatiti u najsirem mogucem obliku i moze biti i u formi "ajd, uzmi neki disk, ili moze li sta na kafu"
Ako se radi o vecoj kolicini robe, to je vec malo teze, ali za sve ima resenje.

Pozdrav
Yolja
(nisam svercer)
 
Odgovor na temu

ilija666

Član broj: 70361
Poruke: 16
*.ptt.yu.

Sajt: www.last.fm/music/Endless..


Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?28.09.2006. u 11:11 - pre 213 meseci
poslao bih 10ak DVDja u Hrvatsku,da li cu imati nekih problema,u pitanju su diskovi sa muzikom i koncertima
slao bih kao vrednosno pismo,gole verbatim diskove u belim papirnim kesicama,mislim,da li ce zezati carinici,nije velika kolicina,bar mi se cini...

deWhite
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?28.09.2006. u 11:43 - pre 213 meseci
Pa ne znam, ja sam slao 20-ak domacih filmova na DVD-ju ortaku u Australiju.
Carinica me samo pitala da li su svi filmovi legalni (bili su oni sa kioska), ja joj rekao "jesu", tako da nije ni pregledala sve, samo zapakovala i to je to.

Sad, moze mozda na tu foru, ali da u kutijicama nisu ti filmovi, nego neki skroz levi cd-ovi.
 
Odgovor na temu

ilija666

Član broj: 70361
Poruke: 16
*.ptt.yu.

Sajt: www.last.fm/music/Endless..


Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?28.09.2006. u 12:21 - pre 213 meseci
znaci kada se salje sve na uvid radniku u posti,
znaci moram da slozim dobru pricu >-)


deWhite
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?28.09.2006. u 15:03 - pre 213 meseci
U principu, zbog mogucnosti piraterije, ne tolerise se slanje snimanih CD/DVD-ova, vec samo original fabrickih....
...ali se moze desiti da radnik koji pregleda zazmuri na jedno oko.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?28.09.2006. u 18:20 - pre 213 meseci
Pa to ja kazem...
U postu kad nosis, posiljku za "preko grane", nosis je otvorenu, kako bi oni pregledali.

Ja sam diskove bio zapakovao u neku kutiju koju sam imao kuci, jer su stajali knap, u dva reda.
Pitao sam mogu li da posaljem 20-ak filmova, na sta me je "teta carinica" pitala da li su svi original, odnosno legalni CD-ovi, ja kazem jesu, i ona kaze moze. Nije ni pregledala.

Mozda ti je najbolje da posaljes po nekom, ili po vozacu autobusa.
Stavis ih sve u jednu onu torbicu za CD-ove, ko ce to da gleda.
Ja sam tako u Brazil slao isto 20 filmova, ali su bile kopije.
 
Odgovor na temu

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 02:06 - pre 213 meseci
U principu, ako diskovi nisu označeni imenima, lupam Taxi I, II, III možeš da kažeš da su diskovi privatni (video snimci privatnig života) ili da su u profesionalne svrhe (arhitektonsli snimci gradilišta, arheološki snimci iskopina...), sve samo da izgleda logično. Označiš sa 1, 2, 3, 4... a preko neta pošelješ spisak koji je koji
I see dead pixels...
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 07:26 - pre 213 meseci
Najbolji je nacin ako ti to nosis da nadjes vezu na carinu (to ti je lako ).

Ili da odes do vozaca i da mu kazes da sakrije paket i daj mu malo vise para.
A oni inace imaju bunkere (iz iskustva znam) koje nemogu da nadju ni proizvodjaci autobusa.
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

ilija666

Član broj: 70361
Poruke: 16
*.ptt.yu.

Sajt: www.last.fm/music/Endless..


Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 09:18 - pre 213 meseci
ono sto mene zanima je sledece>da li,i ko konkretno moze da pregleda sadrzaj diskova?
mislim,nije meni problem da na diskove nabacam neke slike sa letovanja,a ostali
sadrzaj da rarujem i roknem shifru,nego da znam da li da se mucim
dakle,da li neko konkretno diskove ubacuje u komp i pregleda,i ko sve pregleda sadrzaj
paketa,osim ovih u mojoj posti?

deWhite
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 09:48 - pre 213 meseci
Šta ljudi prenose i snađu se,.. čovek krenuo hladne glave da piči punim šleperom sa eskobarovom korom hleba a vi se opterećujete sa 10 cda, da li je ovo moguće..

Koalu bi preneo a ne 20 cda..
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 12:37 - pre 212 meseci
Citat:
ilija666: ono sto mene zanima je sledece>da li,i ko konkretno moze da pregleda sadrzaj diskova?

Ne. Sadrzaj diskova se ne pregleda. Sve ono sto bi eventulano moglo imati protivzakonite sadrzaje se u startu eliminise. Znaci, kao sto sam gore rekao - nema slanja rezanih diskova, izuzev ako je kontroler tog dana dobro raspolozen pa ih propusti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 13:33 - pre 212 meseci
Citat:
ilija666: ono sto mene zanima je sledece>da li,i ko konkretno moze da pregleda sadrzaj diskova?
mislim,nije meni problem da na diskove nabacam neke slike sa letovanja,a ostali
sadrzaj da rarujem i roknem shifru,nego da znam da li da se mucim
dakle,da li neko konkretno diskove ubacuje u komp i pregleda,i ko sve pregleda sadrzaj
paketa,osim ovih u mojoj posti?



Ako baš ne podsećaš na nekog plaćenog ubicu, pimp-a ili narko bosa koji u slobodno vreme švercuje cd-ove, neće ti gledati
I see dead pixels...
 
Odgovor na temu

micapegica

Član broj: 114872
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 14:54 - pre 212 meseci
Nema procedure ako planiras da ih svercujes.

Legalan nacin za to ne postoji posto se svaki legalan uvoz se prijavljuje Upravi carina - odeljenju za intelektualnu svojinu ili tako nesto u formi "Firma ta i ta odatle i odatle registrovana za proizvodnju i promet DVD CD ili sl zeli da izvrsi uvoz tih i tih naslova...." i u prilogu se dostavljaju ugovori o autorskim pravima. A to o cemu ti pricas je carinski prekrsaj
 
Odgovor na temu

micapegica

Član broj: 114872
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 14:59 - pre 212 meseci
na kolicinu od 500 komada ce sigurno gledati sta ima na diskovima.
Ja radim u firmi koja uvozi DVD-jeve i svaki put kad dodje uvoz nama uzmu po malo od svega i to na svakoj granici.
Sve kolicine vece od 30-40 komada uzorkuju veruj mi.
a bez problema na kompovima u carinarnici proveravaju sadrzaj.
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.83.beocity.net.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?29.09.2006. u 23:09 - pre 212 meseci
Ja sam bez problema slao u BiH i CG piratske dvd-ove...

Ovog lika koji pakuje u posti boli uvo da li je pirat ili ne, ali ce ti reci da na carini pregledaju svaki paket i da ti se moze vrlo lako desiti da ti sadrzaj vrate, jer nije originalni ... Meni nista nije vraceno, tj. sve je stiglo primaocu...

Eh sad, ja uvek slozim pricu da su u pitanju licne fotografije i snimci ( na sta me mlada radnica u posti uvek je**zovno pogleda :)


 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
89.216.232.*



+5 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?05.10.2006. u 08:57 - pre 212 meseci
Poznanik je hteo da unese oko 500 dvd-ova.
I od holandije (cini mi se da je Holandija u pitanju) do nase granice nije imao nikakvih problema, ali onda mu nasi pametnjakovici (moraju da se razlikuju od ostatka sveta ) zaplene dvdove... Mozda nekom ovo bude od koristi,kad lepo dodje do nase granice,a ovi nasi,hajde sada daj te dvdove..
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?05.10.2006. u 21:04 - pre 212 meseci
Aj, da ne otvaram novu temu - Kako da posaljem 2 CD-a za Podgoricu?
Jel mogu da ih stavim u kovertu, i posaljem ih kao najobicnije pismo (zbog njihove tanke prirode) ili sta?

POZ
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?05.10.2006. u 23:02 - pre 212 meseci
Ovi koji su uspeli da posalju rezane diskove u CG i Hr su pravi srecnici, vise puta sam pokusao da posaljem 2-3 diska u CG i nijednom nisam uspeo. Na diskovima je bio piratski materijal. Nijedna mala posta nije htela da primi paket, pa sam morao da idem u 11 001 postu kod Z. Stanice na carinu. Carinici IMAJU na cemu da puste CD i DVD tako da im nije ni najmanji problem da vide sta je na diskovima. Iako sam ja rekao da su u pitanju snimci sa svadbe, ja nisam hteo da insistiram da oni utvrde da lazem, znaci posle par reci ubedjivanja, ja sam odustao. Jednostavno, nekad treba znati za sta rizikovati, a za sta ne.

Najbolji nacin da se posalje nesto u CG ili Hr je preko vozaca autobusa. Naravno, ne mislim na kolicine od 50 komada, nego do 5 komada, da ne bude sumljivo upakovano u normalan paket jer ni vozaci nece da prime ako im se ucini rizicno.

DHL paket do 500 gr za Hr kosta 5000 din, tek da se zna.
 
Odgovor na temu

NickS
Nick de Serbia
Beograd

Član broj: 17478
Poruke: 93
*.jugohemija.com.



+10 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?02.03.2007. u 08:47 - pre 207 meseci
^^
Slično sam i ja prošao, pokušavajući da pošaljem prijateljima iz Portugala muziku narezanu na CD. Radnik u pošti mi je rekao da on ne može da primi pošiljku sa narezanim diskovima (samo originale) ali da mogu da nalepim marku na pismo i ubacim ga u sanduče. Kaže, postoji mogućnost da prođe carinu, ali i da ne prođe. Sve u svemu, prošlo je dve nedelje i u Portugal nije ništa stiglo. Moje primedbe da ja ne prodajem piratizovane diskove nisu imale nikakvog efekta.

Postoji li mogućnost da se diskovi pošalju nekim drugim vidom transporta?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?02.03.2007. u 11:28 - pre 207 meseci
Offtopic, DHL se svejedno OTVARA kad-tad, zbog bezbednosti... to i piše u nalogu i na nalepnicama.

E sad, ako vide krekovan program a ne KREK za fiksanje, ne znam kako reaguju?!!

A da je skupo, SKUPO je... mame im ga...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kakva je procedura za prenosenje diskova preko granice ?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25617 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.