Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc

[es] :: Wireless :: Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc

[ Pregleda: 2661 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grga999
Admir Cakic
BiH

Član broj: 49435
Poruke: 49
*.adsl-mo.bih.net.ba.

Sajt: www.infoba.net


Profil

icon Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc10.03.2005. u 13:19 - pre 231 meseci
e ovako, spojen sam na wireless mrezu s linksysovom karticom i to radi super, eh sada htio bih desktop i laptop umreziti s MICRONET WI-FI USB kartama koje imam dvije, ali mi bas i ne uspijeva. postavim ja kartice da rade u ad hoc modu, ono sve je super, kao prijavi mi jos jednu mrezu kojoj sam sam dao ime, signal super, i to je to, sheram folder, vidim ga, pokupim iz njeg nesto i brzina ne prelazi pola megabajta. ma i to je meni ok, ali kupim nesto s drugog kompa cca 10 sec i stane. signal ok, sve ok, nema naznaka da je mreza pukla ali ne ide dalje, i tako konstantno. probam na igricama, isto sve ok, i u pola igre se diskonektuje jedan komp. eh kako i sta uraditi da sve bude ok. da napomenem oba racunara su najcesce u istoj sobi, ako ne u sobi onda u stanu. i jos kako da sada omogucim da mi i laptop ide na net ako na desktopu imam net pomocu druge wirelwss karte*? et nadam se da vam nisam puno zakomplicirao, hvala
 
Odgovor na temu

_VampiR_
Dejan Menges
Sarajevo, BiH

Član broj: 51402
Poruke: 83
195.222.34.*



Profil

icon Re: Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc12.03.2005. u 12:38 - pre 231 meseci
Prvo mi odgovori da li su modeli SP907BB ili SP907G, pa cu ti reci i uzrok tvog problema.

Pozdrav,

Dejo
:: Don't drink contaminated water - drink beer ::
 
Odgovor na temu

grga999
Admir Cakic
BiH

Član broj: 49435
Poruke: 49
*.adsl-mo.bih.net.ba.

Sajt: www.infoba.net


Profil

icon Re: Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc12.03.2005. u 14:14 - pre 231 meseci
kralja, ja vec pomislio da niko ne zna, da obje su model SP907BB V2
 
Odgovor na temu

_VampiR_
Dejan Menges
Sarajevo, BiH

Član broj: 51402
Poruke: 83
195.222.34.*



Profil

icon Re: Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc12.03.2005. u 14:22 - pre 231 meseci
OK, kliknes desnom tipkom na wireless konekciju, pa na Properities, izaberes Wireless Networks, i iskljucis opciju "Let Windows to manage my network connections", koja ti je generalno najveca smetnja kod wireless konekcija i Micronetove opreme, barem koliko sam ja imao iskustva s njom a imao sam priliku isprobati skoro sve modele i WLAN kartica i AP-ova.
Ides onda na onaj njegov monitor, koji ti dodje uz karticu, i u njemu podesis Ad-Hoc postavke i to je to.

Pozdrav,

Dejo
:: Don't drink contaminated water - drink beer ::
 
Odgovor na temu

grga999
Admir Cakic
BiH

Član broj: 49435
Poruke: 49
*.adsl-mo.bih.net.ba.

Sajt: www.infoba.net


Profil

icon Re: Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc12.03.2005. u 18:46 - pre 231 meseci
hm, hvala puno, ali jos nisam rijesio problem,
ovako, ovam dva laptopa i desktop
na desktopu imam integriranu mreznu koju kotistim za vezu s laptopom2, i jos plus imam wi fi linksys karticu za konekciju na gradski wireless preko koje i izlazim na net, eh kada prikljucim i micronet karticu s zeljom da povezem laptop1 i desktop nikako nemogu, a kada stavim ovu micronet u laptop2, onda ih povezem bez problema (laptope), ono kako si mi rekao i veza je stabilna i ne puca, ali to isto nemogu nikako s desktop masinom
eh sada, znas li mozda rjesenje za ovo, ili kako mi je najjednostavnije povezati sve kompove da budu na netu, ali laptop1 nesmije imati kabl nego mora ici preko ove kartice... hvala
 
Odgovor na temu

_VampiR_
Dejan Menges
Sarajevo, BiH

Član broj: 51402
Poruke: 83
195.222.34.*



Profil

icon Re: Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc12.03.2005. u 22:56 - pre 231 meseci
Bez obzira sto je jedna kartica vezana zicom a druga nije, windows ne dopusta istovremeni a normalan rad sa dvije razlicite mrezne kartice... Barem koliko sam ja imao iskustva. Softver ce ti dopustiti da se zakacis na mrezu, medjutim jednostavno windows "ne zna" kako da rutira saobracaj sa jedne odnosno druge kartice.
Tu sam ja rjesenje nasao samo u Linuxu.
:: Don't drink contaminated water - drink beer ::
 
Odgovor na temu

grga999
Admir Cakic
BiH

Član broj: 49435
Poruke: 49
*.adsl-mo.bih.net.ba.

Sajt: www.infoba.net


Profil

icon Re: Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc13.03.2005. u 01:11 - pre 231 meseci
ej, hvala puno na trudu, nista onda, hub, kablic i uzivam, hvala jos jednom :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem: MICRONET WI-FI USB ad-hoc

[ Pregleda: 2661 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.