Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?
(Zaključana tema (lock), by momsab)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 273341 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.panet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?08.04.2006. u 17:37 - pre 219 meseci
Nisam u toku sa modelima ove sezone, pogledaj u radnjama.

Pre bih se u toj klasi odlucio za domaci, nego uvozni model, zato sto kod njih dazbine cine ogroman deo cene


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:30 GMT+1]
 
0

Troublemaker
Kingston

Član broj: 19337
Poruke: 71
212.200.94.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?08.04.2006. u 19:07 - pre 219 meseci
Noge i ne treba da budu skroz ispruzene nego blago povijene u kolenima kad je pedala u donjem polozaju tj. kad ih ispruzis da prstima dodirujes tlo.. tako kolena trpe najmanje opterecenje. Kod mene sediste stalno stoji na 105 cm visine, pa ti odmeri koliko je cev izvucena :) nije ni blizu crte.. Meni tako odgovara, mozda sam ja nesimetrican :))
Iskreno, ne poznajem nikoga ko iole ozbiljnije vozi MTB bez obzira na visinu, a da ima 23" ram. Ali opet kazem, cudna je ta Capriolo geometrija, sve je moguce..

Evo, covek kupio pristojan polovan bicikl za 400 eur, sa Magura disk kocnicama, dakle vrh! Viljuska nije na nivou ostalih delova, ali zadovoljava. Ne znam kuda ces najvise da vozis, ali one gume su dosta siroke za asfalt, 2.3" jel tako?
U svakom slucaju za te pare nije mogao bolje da prodje, samo se treba malo potruditi i naci prave stvari, a ne uzimati ono na sta se naidje u prvoj prodavnici..

Ali ako pricamo o par krugova oko Ade i tu i tamo Dunavski kej, onda tu moze i Pony dobro da posluzi, brdo je ipak nesto drugo, mnogo zahtevnije.. :)

cheers!












 
0

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?08.04.2006. u 22:20 - pre 219 meseci
Ajde ukratko da odgovorim: jos je rano da kazem potpuni utisak, to mozda za par nedelja, ali posle celodnevne voznje - vise sam nego zadovoljan. Milina je kada mozete da uzivate u tisini dok se vozite nekim tihim predelom, da se cuje samo zvuk obrtanja tockova. Mislim da svako zna koliko ume da nervira, recimo, konstantno cangrljanje pedale ili nekog dela na tocku! Ovog me je bilo najvise strah, posto kod polovnog bike-a moze svasta da se nadje, ali eto, cini mi se da sam imao srece.

Sto se tice guma - prvi utisak kad sam ih video bio je americki Hummer :) Ali mnogo je zivahniji nego sto sam ocekivao, a posto ja volim ture po kosutnjaku i slicno, mislim da ce solidno da se pokaze

Ne znam sta je toliko bitno kod viljuski, cuo sam da mu je to jedina slaba tacka, ali posto moj prethodni nije imao nikakvu suspenziju - ova mi je super. Salim se ja malo, znam da "lock out" nije cista kozmetika, ali ja sam bike-om sasvim, sasvim zadovoljan.

Inace, videh u radnji odlicnog Scotta, konkretno najbolji model (ne secam se naziva), prelep je dizajn i solidna oprema, sve preporuke ko ima da odvoji oko 600 eur. Jeste to velika para, ali nov bike je nov bike, a i lep je osecaj kada uzimas nesto sto tek treba da se razradi



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:30 GMT+1]
 
0

Troublemaker
Kingston

Član broj: 19337
Poruke: 71
212.200.94.*



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?09.04.2006. u 00:32 - pre 219 meseci
Nek je ziv i zdrav taj Corratec, ima vremena za unapredjivanje u smislu nove viljuske, guma..
Bitno je voziti, a vremenom ces uvideti kako sta stima i da li ti je potrebno bolje, bolje uvek postoji :)

A sto se tice suspenzije, i veci proizvodjaci cesto stede na tom delu pa stavljaju neke niskobudzetne modele, tako da to ne treba da te cudi. I sam sam sebi cesto postavljao pitanje "sta tu moze toliko da bude bolje, sta ce mi bolje..", a onda sam probao Marzocchi-ja i apetiti su porasli :) Viljuska je laksa za skoro 400 gr. od prethodne (RST), sa obe strane ima vazduh koji se upumpava do odredjenog pritiska, u zavisnosti od tezine vozaca i zeljne tvrdoceve, sve u svemu mnogo je bolja.

Ali opet kazem, zavisi kakve su cije potrebe, besmisleno je da neko ko vozi samo po ravnom daje ne znam ti koje pare za suspenziju, pametnije je uloziti u kvalitetne kocnice, pogon, sediste ili neki izlet do Budimpeste :))








 
0

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?09.04.2006. u 00:42 - pre 219 meseci
Pošto sam tek počeo da razmišljam o kupovini bicikle, stara je pokvarena već 10 godina, koje rezervne delove bi UVEK morao da imam pri ruci. Pretpostavljam da se guma ne može tek tako nositi sa sobom, nema mesta gde da se stavi.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
0

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.119.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?11.04.2006. u 07:19 - pre 219 meseci
Citat:
Troublemaker: Noge i ne treba da budu skroz ispruzene nego blago povijene u kolenima kad je pedala u donjem polozaju ...


Tako je.

@zainteresovane

Da bi dobio potrebnu visinu sedista, kada sednes na bajk stavi petu na pedalu i podesi visinu sedista da ti noga bude potpuno ispruzena (peta na pedali). Medjutim bitno je da zadnjica stoji ravno, znaci niakvo istezanje u kukovima ili slicno.

Ovo je metoda za merenje na brzaka ali je veoma zahvalna.

Ukoliko ti ne odgovara pozicija i kada podesis visinu sedista, obrati paznju na horizontalnu poziciju sedista. Ukoliko imas bol u ledjima verovatno ga treba pomeriti malo unapred...

Oni koji su citali tekst "Kako dobiti potrebnu velicinu rama" [url]http://www.cikloberza.com/forum/viewtopic.php?t=19[/url] mogu lako izracunati potrebnu visinu sedista. Znaci dobijena mera unutrasnje strane noge u cm * 0,885. Visina se meri od sredine srednjeg pogona do gornje ivice sedista.

Sediste mora biti u horizontalnom polozaju. Ne sme imati pada napred/nazad. Ukoliko ima pad (obicno ka napred, tako da je nos sedista nizi od zadnjeg dela) tada veci deo tezine ide na ruke sto nije dobro za zglobove a pored toga i ledja moraju stalno da rade jer pokusavaju da odrze telo kako ne bi skliznulo sa sedista, sto naravno moze prouzrokovati bol u ledjima.

Ukoliko je sediste oboreno zbog bola zadnjice ili bola/utrnulosti genetalija to je znak da je sediste suvise usko za tvoju zadnjicu. Ima leka i za to. Uzmite neki deblji karton koji se lako uvija ili nesto slicno i sedite na njega tako da ostane ulegnuce. Sad izmerite koliko centimetara ima od jednog ulegnuca do drugog (meri se od najnizih tacki). Dobijena mera je potrebna sirina sedista. Ustvari ovako merite razmak izmedju one dve kosti u zadnici na kojima sedimo.

Naravno ima tu jos stvari za odredjivanje prave pozicije na bajku, kao sto su sirina guvernala, visina lule,...

Toliko



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:31 GMT+1]
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.panet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?11.04.2006. u 23:23 - pre 219 meseci
Nikola, ta metoda da noga sa petom na pedali mora biti ispruzena je poznata decenijama i naravno da sam mislio na nju. Ali, ja sa 185 cm i 21' ramom moram da sediste izvucem nekoliko cm iznad maksimalno dozvoljenog nivoa da bi to bilo ispunjeno.

Pri tome mi je volan veoma nizak pa koristim duzu lulu sa zglobom cime ga izdizem. Zato i mislim da bi mi 23' ram bio kako treba. Inace, jasno je da je za off-road voznju i druge ozbiljne brdske ture potrebniji nesto manji ram nego za brzu voznju po gradu.
 
0

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.119.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?12.04.2006. u 06:08 - pre 219 meseci
ok. np.

Ja sam napisao za ove koji ne znaju a i da izreklamiram sajt ;)

Malo mi je cudno to sto ti je 21" malen. Ja sam visok 183 i vozim 19.5 koji savrseno odgovara.
Koju sticnu imas?
 
0

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?12.04.2006. u 11:24 - pre 219 meseci
Planiram da izdvojim oko 20000 din za NOV bicikl +2000 plafon,pa me zanima koji je bolje uzeti *** ili GIANT i ako neko ima predlig koji model i ili nesto drugo.Planiram da ga vozim dosta skoro ako ne i svaki dan po putu i po kosurnjaku znaci on i off road(65%-35%),pa me zanima koja bi velicina rama meni odgovarala (visina 176cm a tezina 95kg) zbog tezine predpostavljam da mi treba jaci.Unapred hvala na odgovorima i predlizima .HVALA;-)

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:31 GMT+1]
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
0

Mr. Hess
Nikola Kojic
Kragujevac

Član broj: 65558
Poruke: 4
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2006. u 00:12 - pre 219 meseci
Ne znam odakle je Giant, ali ja imam Giant Boulder Team i prezadovoljan sam. Vozim je vec 2 godine i nemam ni jednu primedbu. Razmisljam o promeni viljuske SR Suntour mada i nemam neki preveliki razlog za to.
Moja drugarica i moj majstor voze Giante (doduse celicne ona GSR a on XTC cini mi se).

E sad zavisi na koji model si bacio oko.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.panet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2006. u 09:03 - pre 219 meseci
Citat:
shaDy
Koju sticnu imas?


Sta zoves sticnom?
 
0

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2006. u 10:45 - pre 219 meseci
Giant je zesce skup :Giant Boulder model iz 2004 kosta 21537 a ima neku bednu opremu i nema duple felne.Ipak cu da razmislim mali vise o *** .Jel ima neko predlog koji NOV bicikl za do 22000 plafon.Ajde ljudi da vas cujem!!!

I jos nesto na SCOTT-ovima su mi nesto cudne felme kao da nisu duple (VOLTAGE YZ-1 i TAMPICO) ostale modele nisam zagledao.T

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:33 GMT+1]
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
0

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.119.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2006. u 10:56 - pre 219 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Sta zoves sticnom?


ona sipka na kojoj je montirano sediste.
Mislio sam mozda imas neku kratku sticnu ali verovatno nije to.

Jesi probo da uzmes centimetar pa da izmeris ram, da vidis da li je stvarno 21".
 
0

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2006. u 17:02 - pre 219 meseci
Nema tu mnogo filozofije
za 20000 tesko da moze da se uzme bilo sta , tj. svejedno je sta uzmes ( najjeftiniji modeli Scotta i Gianta), ako ti je toliko zapelo za novo , uzmi bilo sta sto se uklapa u budzet , a rukovodi se estetskim momentom.I jos nesto obavezno bez suspenzije ( prednje , a pogotovu zadnje)


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 10:33 GMT+1]
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
194.106.171.*



+1350 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2006. u 17:49 - pre 219 meseci
Jeste ram 21", stucna je dugacka i izvucena je jedno 2 cm preko maksimuma.

Dok nisam digao volan pomocu duze lule sa zglobom, bio mi je veoma nizak. Sada je malo bolje, zato mislim da bi mi 23" bio po meri.



 
0

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?13.04.2006. u 22:41 - pre 219 meseci
ironman-e sto obavezno bez prednje suspenzije ,to mi je pod obavezno za uzeti ,a zabnju njisam ni hteo zato sto je s****.I kakve veze ima estetika!? (wasntme)
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
0

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?14.04.2006. u 01:35 - pre 219 meseci
Zato sto je kvalitetna suspenzija minimum 100 eur, pa izracunaj koliko kvalitetne delove mozes da dobijes za ostatak! Ako si video onaj link za berzu bicikala, kvalitetne suspenzije se prodaju od 100 eur na vise, ne retko su cene i oko 200, pa bolje tu stavku ostavi kada sredis ostatak.

I ponavljam, meni i dalje nije jasno koliko moze da bude razlika u tim suspenzijama, osim u tezini. Jedino stvarno bitno kod skupljih modela je lockout, mislim da ostalo vise postaje shminka. Mislim, da li je suspenzija od 200 eur realno toliko bolja od one za 100, ili cak 50eur? Licno ne verujem, ali nisam probao pa ne zelim da tvrdim.

 
0

zzz
Beograd

Član broj: 10371
Poruke: 189
*.cekos.com.



+3 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.04.2006. u 08:40 - pre 219 meseci
Veruj mi, bas je velika razlika u suspenzijama, ako zanemarimo lockout, rebound je odlicna stvar, a sem toga, dobra suspenzija mnogo bolje apsorbuje neravnine... iz licnog iskustva.
Doduse, ako se vozi samo asfalt, onda stvarno nije neophodna (nepotrebnih 1kg vise na biciklu).
 
0

vkovac
Beograd

Član broj: 83100
Poruke: 9
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.04.2006. u 20:37 - pre 219 meseci
Vidim da je malo teze dobiti odgovor na konkretno pitanje. A mozda sam i ja ove dve nedelje malo naporan? Ova nedelja mi je kljucna, jer definitivno kupujem bajk, a HITNO MI TREBA SAVET!

Kao sto rekoh, video dosta dobar bicikl - alu ram(nepoznat proizvodjac - Yosemite), Alivio oprema, V-brake, RST suspenzor, tockovi sa duplim felnama(nisu Motex) - 280 eura.(NOV). Da li je to ok cena? Koliko mogu da budem siguran da je nov, tj. da li im se moze verovati na rec?

Da li su bolji tockovi sa manje zbica(MOTEX, koliko sam ja skapirao) ili sa klasicnim zbicama?

Zahvalan sam onima koji imaju strpljenja da citaju i savetuju nas entuzijaste - pocetnike!


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 11:47 GMT+1]
 
0

introitus
Srbija

Član broj: 9252
Poruke: 324
*.vdial.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?17.04.2006. u 21:25 - pre 219 meseci
Citat:
vkovac:
Kao sto rekoh, sam video dosta dobar bicikl - alu ram(nepoznat proizvodjac - Yosemite), Alivio oprema, V-brake, RST suspenzor, tockovi sa duplim felnama(nisu Motex) - 280 eura.(NOV). Da li je to ok cena?

Za nov bike mislim da nije velika cifra.
Citat:

Koliko mogu da budem siguran da je nov, tj. da li im se moze verovati na rec?

Pa valjda se vidi da li je nov ili nije.






[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 30.04.2007. u 11:47 GMT+1]

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Kupovina bicikla? Jel se razume neko ?
(Zaključana tema (lock), by momsab)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 273341 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.