Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako je najbolje implementirati lastvisit opciju?

[es] :: PHP :: Kako je najbolje implementirati lastvisit opciju?

[ Pregleda: 2191 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Kako je najbolje implementirati lastvisit opciju?25.03.2005. u 22:46 - pre 232 meseci
Pozdrav kolege,

Eto jedna glupa opcija koja se svuda vidja - a jedino resenje koje meni pada na pamet je isuvise komplikovano. Korisnik pristupa na raznorazne nacine (Web, offline klijent,...) tako da jedina opcija jeste cuvanje timestamp-a poslednje posete u bazi.

Medjutim, poslednja poseta meni ne bi trebala biti bas poslednja poseta vec nesto za sta korisnik moze smatrati da je poslednja poseta. Dakle, potrebno je da uradi nesto na sistemu osim otvaranja naslovne stranice ili da naslovnu stranicu otvori dovoljan broj puta u dovoljnom velikom razmaku tako da ja mogu da zakljucim da je on svesno posetio sistem.

Dakle u nekom pseudo-kod resenju to bi izgledalo:
Code:

  if( korisnik je autorizovan ) 
      if( trazena stranica != glavna AND trazena stranica != login) ) 
           azuriraj lastlogin
      elseif( trazena stranica == glavna AND  tekuca sesija traje duze od nekog limita )
              azuriraj lastlogin


Postoji li neki bolji nacin, ili uopste imate neki savet sta bih jos trebao da ubacim tako da se sistem sto bolje ponasa u skladu sa onim sto korisnik ocekuje?

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako je najbolje implementirati lastvisit opciju?

[ Pregleda: 2191 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.