Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint

[es] :: Windows mreže :: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint

[ Pregleda: 2400 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint29.03.2005. u 10:00 - pre 232 meseci
Web server je IIS na Win 2003 std.

Hoću da sa radne stanice iz Visual Studija kreiram Web servis, baš muku mučim. Ne znam ni u koji forum bi trebalo da se svrsta ova tema...

Šta sve treba da bude omogućeno na serveru da bi mi dozvolio da načinim ovo što mi je na umu? A šta na klijentu?

Samo napred, pomoć mi je potrebna, spreman sam čak i da odgovaram na potpitanja ;-)

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 29.03.2005. u 15:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara29.03.2005. u 10:51 - pre 232 meseci
Nisam bas strucnjak za to ali mislim da na serveru treba da imas nesto kao FrontPage extensions instalirano itd ... ali siguran sam da sve ima potanko opisano u dokumentaciji (Visual Studio)

pzdrv
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara29.03.2005. u 11:39 - pre 232 meseci
... da dam makar korak više...

"The default Web access mode for this project is set to file share, but the project folder at 'http://intraweb/servis' cannot be opened with the path '\\intraweb\wwwroot$\servis'."

Deluje mi da nije setovan UNC share za wwwroot$. Šta sam propustio?
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint29.03.2005. u 14:34 - pre 232 meseci
Preko Front Page ekstenzija je i uspevalo nešto. Međutim, u celoj priči nalazi se i SharePoint server koji misli da je glavni za IIS. Kad malo provirim u bazu vidim da su kreirani neki sajtovi, ali to nije ono što sam želeo. Pokušao sam da to premostim postavljanjem putanje o kojoj se eksplicitno ne brine SharePoint, ali to neće da radi.

Trenutno čitam Writing Custom Web Services for SharePoint Products and Technologies ...
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint29.03.2005. u 14:57 - pre 232 meseci
smart thing to do
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint30.03.2005. u 09:42 - pre 232 meseci
Opet novi detalji. Ključ je u kreiranju novog sajta na IIS, ostavi se Sharepointu da gospodari portom 80, a za servise se odabere neki slobodni port i to je to. Visual Studio može da bude malo glup pa da ne pronađe sam putanju do roota ovog novog sajta, pa se putanja manualno odredi, ali bože moj - to radi.

Ostaje mi još jedan problem: - ovo sam uspeo da izvedem s radne stanice koja se nalazi u domenu, ali moja mašina je van toga. Visual Studio mi ne traži nikakvu autorizaciju pri pokušaju da se kreira projekat pa mi se čini da to može da bude razlog što me server odbija. Korišćenje Front Page ekstenzija izgleda ovaj put nije od pomoći jer se ponaša kao da nije definisano mapiranje novog sajta.

Da, želeo bih da radim posao sa svoje radne stanice, ali tu još uvek nešto fali. Neke ideje?
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint30.03.2005. u 11:05 - pre 232 meseci
Pa ideja je da na domenu otvoris sebi usera...
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint06.04.2005. u 08:32 - pre 232 meseci
Posle kraće pauze, evo me natrag...

Dakle, imam ja nalog na domenu, koristim ga redovno pri pristupu domenu preko raznih mrežnih aplikacija. Dobijem prompt za autentifikaciju, popunim ga, prođem, i potom koristim sve lepo kao kod svoje kuće.

Ovde je problem što se ne proverava eksplicitno moj identitet. Zašto - nemam predstavu. Da li u programu treba da se isključi neka default opcija ili treba na serveru da se igra s permisama deljenih resursa... Ne znam.

Ne zvuči mi logično da ne mogu da razvijam aplikaciju ako mi računar nije u domenu.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint11.04.2005. u 12:36 - pre 231 meseci
Izgleda da je problem rešen. Deinstalacija Visual Studija 2002 i instalacija verzije 2003. I sada radi, ne buni se ništa posebno osim što ga ne nalazi po default putanji, no toliko mogu da dopustim, ako radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kreiranje Web servisa/aplikacije s drugog računara, a još je tu i Sharepoint

[ Pregleda: 2400 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.