Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o psychedelic-trance muzici?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 46714 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?01.04.2005. u 19:07 - pre 231 meseci
@boboje

"Cinjenica je i da nemaju svi ljudi istu strukturu mozga i da razlicite frekvencije zvuka uticu na razlicite ljude"

Ako bi ovo trebalo da se shvati na nacin "o ukusima se ne raspravlja" u redu.
No, ako bi ispitivali razlicite uticaje zvukova na razlicite grupacije ljudi, e, onda vec trebamo pozvati u pomoc medicinu?!?

S druge strane niko ne pljuje po Psy-trance muzici zato sto nije imao prilike da je cuje i dozivi, tj. ne pljuje uopste, vec suprotno, posle dozivljaja i slusanja ove vrste muzike iznosi svoje misljenje i shvatanje iste.

I zasto mislis da "narodnjaci" ucestvuju u raspravi pljuju i imaju predrasude prema ovoj muzici uopste?

Ta vrsta "narodnjaka" na koje aludiras jos nije shvatila da tastatura na kompjuteru ima neki znacaj a kamoli da tamo negde postoje neki ljudi na "internet" koji raspravljaju o nekim odredjenim temama.

Oni "narodnjaci" koji imaju malo mozga odavno beleze finansijske skokove u njihovoj karijeri za razliku od rokera i nekih underground Dee Jay-ja koji samo kukaju kako narodnjaci ne valjaju(pridodavajuci im razne epitete) a svoje ambicije da isplivaju u mainstreem pravdaju nekom laznom dozom individualnosti, originalnosti i cega vec ne. Na taj nacin nikada nece stici u nase "rafove" pa makar ih delili i dzabe. Samim tim nista ne cudi sto vecina nije ni imala prilike da slusa takvu vrstu muzike.

I da rezimiramo: nikada nisam voleo, slusao, niti slusam narodnjake, samim tim ova teza se ne odnosi na odbranu narodnjaka. Bolje receno po "narodnjackom" shvatanju ja sam bio underground slusajuci one "drogiraše" od heavy metalaca i hard rokera.

Ali moje misljenje i "samo moje" je da bih pre "svario" i ove nove grandovce nego bilo koji vid ovakve elektronske muzike. Izuzimajuci stare asove instrumentaliste Žana, Vangelisa,...naravno, ako i pripadaju u kontekstu price?!?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

WiZaRd1015
Slavko Gligorijević
Leskovac

WiZaRd1015
Član broj: 17063
Poruke: 229
212.200.69.*



Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?01.04.2005. u 21:17 - pre 231 meseci
Deep trance, ql je... ali kad je kombinujete sa hopom, kao ja...
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?02.04.2005. u 00:27 - pre 231 meseci
Citat:
Floyd: Dobro, ima ljudi koji jednostavno ne mogu da svare jak ritam...

Ma da,nisu dovoljno urbani. Pa upravo je ritam patetican.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Boboje

Član broj: 13121
Poruke: 383
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?02.04.2005. u 03:43 - pre 231 meseci
Citat:
Izuzimajuci stare asove instrumentaliste Žana, Vangelisa,...naravno, ako i pripadaju u kontekstu price?!?


Naravno da pripadaju kontekstu price. Oni su zapoceli nesto sto je evoluiralo i sto danas broji na desetine pravaca u elektronskoj muzici, a nadam se da ce se razvijati i nadalje. Ne moze se pricati iole ozbiljno o psy-trance muzici a da se ne pomenu koreni. Sve sto je nastupilo kasnije stvar je maste i inspiracije.



Citat:
I zasto mislis da "narodnjaci" ucestvuju u raspravi pljuju i imaju predrasude prema ovoj muzici uopste?

Oni "narodnjaci" koji imaju malo mozga odavno beleze finansijske skokove u njihovoj karijeri za razliku od rokera i nekih underground Dee Jay-ja koji samo kukaju kako narodnjaci ne valjaju


Ne znam. Jednostavno, stice se utisak da ljudi koji pljuju slicne pravce u elektronskoj muzici, ili su na bilo koji nacin cinicni, zagovaraju neke komercijalne zanrove kod nas, da ne kazem narodnjake. A ja nikad nisam rekao nesto lose protiv izvodjaca "narodne" muzike. Naprotiv, ja se divim Ceci koja danas moze da skupi 100.000 ljudi na Marakani. To se svakako moze nazvati uspehom u poslu, ali ja tu stavljam u pitanje ukus ljudi koji to slusaju.
 
Odgovor na temu

Boboje

Član broj: 13121
Poruke: 383
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?02.04.2005. u 03:46 - pre 231 meseci
@Cicika: May the force be with you!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?04.04.2005. u 01:20 - pre 231 meseci
Citat:
Boboje: To se svakako moze nazvati uspehom u poslu, ali ja tu stavljam u pitanje ukus ljudi koji to slusaju.


Tu se radi o tome da veliki deo tih ljudi nikada nije bio izlozen drugoj muzici. Isprani su im mozgovi... (ukoliko se neki prepoznaju u ovome zamolio bi ih da se suzdrze od flame-a)
Sad sam u gimnaziji i gledam kakva je situacija, ima dosta ljudi koji inace ne vole narodnjake ali idu po principu kod turci tu i mali mujo.

Sto se tice psy-a, ta muzika je takva da ne moze svako da je shvati i da svakome odgovara. Kad bi svakome odgovarala ne bi bila underground (mada smo svedoci njene sve vece popularizacije i nazalost komercijalizacije).


Citat:
cicika:
Harmonije su neuporedivo bogatije nego kod techna bilo koje vrste i kada bi kojim slučajem ukinuli bas (tup-tup zvuk u pozadini koji mnogima izaziva aritmije :)) ostalo bi još mnogo muzike preko.


Slazem se. Koga zanima kako izgleda psy bez dobrog dela bas linije moze da poslusa neki Psy Ambient set.
Ja bih preporucio Juno Reactor - Labyrinth. Zadivljuje me kako covek radi prelaze izmedju nekog polu ambient-a i vrlo energicnog full on-a.
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?04.04.2005. u 16:44 - pre 231 meseci


"Oseti zvuk, slusaj boje ..."
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.verat.net.

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?04.04.2005. u 22:35 - pre 231 meseci
Problem muzičke obrazovanosti kod nas je isključivo u tv Pinku i Palmi, ovo posebno važi za omladinu koja odrasta uz strahotu koju ovi kanali puštaju.
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

Boboje

Član broj: 13121
Poruke: 383
*.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?04.04.2005. u 23:47 - pre 231 meseci
Hack the Pink
 
Odgovor na temu

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?30.05.2005. u 20:40 - pre 229 meseci
Psy-trance je solidanvkao pravac elektronske muzike.Zurke u prirodi su do yaya(medjutim to je kod nas prava retkost).Nashe psy zurke su KRSH: klinchurija na sve strane(kao i njihove vilice i ochi),navijachke grupe,shabani (da da oni sa chelom od 2 prsta mobilnim telefonom u ruci i naocharima stavljenim na potiljak ) i ljudi koji slushaju sve osim elektronsku muziku.
Prostori su iskljucivo "saune" i ostale kuvaonice bez klime,osvetljenje da ne komentarishem (nema lasera alo breeee),dekoracija samo od pocepanih krpa,fluo-deco preforsiran tako da mi krvare ochi kada dodjem kuci.Najjadnija stvar su ispale performera koji ili ne dodju ili ne rade live act, nego pritiskaju dugmice na cj-evima.Sve u svemu zestok KRSH.


Drugarska preporuka:

Preorijentishi se na minimal,pure,hard ili pumping techno mnogo je bolje ,ritmichnije i zanimljivije(a ne da ti onaj jedolichni bassline tuckara po lobanji + oni skweek zvuci).
Zurke kod nas su takodje krsh ,ALI JE MUZIKA BAR BOLJA.
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
Odgovor na temu

Troublemaker
Kingston

Član broj: 19337
Poruke: 71
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?01.06.2005. u 20:48 - pre 229 meseci
Kao što vidim, voliš elektronsku muziku (ja isto), poslušaj Kraftwerk 13. juna, neke stvari će ti biti jasnije-otvoriće ti se novi vidici.. Što se tiče psyho.. bio je nekad zanimljiv-nije više, sorry:-)
 
Odgovor na temu

crazygirl
vanja tripkovic
palanka

Član broj: 44550
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?03.06.2005. u 23:38 - pre 229 meseci
kao sto se na partyima kljukaju ekserima i sl tako na svirkama locu ogromne kolicine alkohola i sl...to vam je cista stereotipnost...sto je pogresno...ja idem na svirke i nekad mi je tolko dobro da zaboravim da pijem...

bila sam 2,3 puta na transplantu u ns i ono muzika je skroz ok...mozes se iskakati...psihodelija mi se najvise svidja jer sam stekla utisak da je najtvrdja...al ne volim to sto nema teksta,nekako je prazno...kazu da vecinu te muzike(psi) prave metalci???da li je to istina???

mada mi je objasnjeno da na partyu ne mozes biti cist...ako hoces dobro da se zabavis...ne znam,mozda...ja sam bila...i bilo mi je super...

sve je to do pojedinca...

i sve je to ok ko voli...al ja prefriram gitare i bubnjeve...to je moja najjaca droga...:)
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
62.108.117.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?03.06.2005. u 23:51 - pre 229 meseci
Citat:
kazu da vecinu te muzike(psi) prave metalci???da li je to istina???


Pa recimo bivsi metalci. To ti dodje kao u neku ruku evolucija....

Citat:
mada mi je objasnjeno da na partyu ne mozes biti cist...ako hoces dobro da se zabavis...ne znam,mozda...ja sam bila...i bilo mi je super...


Pa mozda ne moze taj koji ti je objasnio, ali ja mogu....
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?28.09.2006. u 15:00 - pre 213 meseci
Uopšte mi se ne sviđa, prebrzo je za mene. Moj burazer sluša to (pre je više slušao sad se malo (po mojim kriterijumima!) unormalio), međutim uspešno sam istrebio i poslednji mp3 sa kompa, sad mu stoje na diskovima na polici
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?28.09.2006. u 21:51 - pre 213 meseci
Psy trance sam slusao ranije i svidja mi se, takodje obozavam i techno (i to onaj najtvrdji, dakle hard i schradz), dok u poslednje vreme slusam iskljucivo progresiv i euro (redje, ali ga slusam) trance, i ta muzika me toliko ispunjava, toliko je nekako po mom ukusu melodicna, emocionalna, harmonicna da je slusam non stop bukvalno. Inace iso sam samo na 2 psy trance zurke i ekstra se proveo, na techno sam bio 20-ak puta i isto se ekstra proveo, a zelja mi je da odem na naku progresiv trance zurku (navescu neke naj dj-eve ove vrste muzike: Above and Beyond, Aly & Fila, Ferry Corsten,Armin van Buuren, Gabriel & Dresden, Kyau vs Albert, Markus Schulz, Matt Darey, Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, Tiesto....... i mnogu drugi, da napomenem svi ovi dj-evi su takodje i Producenti). Znaci obavezno poslusajte nekog od njih, ima na netu da se skinu brdo mixeva i non stop izlaze nove stvari.

Ja sam iz Nisa, i u ovom gradu nema nikavih zurki (onih pravih) kao npr u BG-u, dakle opste smaranje!

Inace neko je spomenuo razne vrste opijata, sto se tice mene nikad nisam uzeo ni jedan jedini ekser, travu i sl. a takodje i ne pijem, ali mogu bez problema da izdrzim celovecernju zurku (bilo da je neki hard ili neki chil), dakle obozavam TRANCE muziku (bilo kog pravca), i uzivam, dakle kad radim, ucim, setam (na mp3 playeru), vozim se, spavam, slusam TRANCE, i preporucio bih ga svima!!!

Pozdrav


 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?29.09.2006. u 18:01 - pre 213 meseci
Acika kaže se schranz

Inače ko se zaludjuje da mu je psy brz ritam... neka dodje u Plastic petak 13 oktobar i neka čuje Čoveka pod imenom Mark Eg...ako izdržite taj ritam do 4-5 svaka vam čast.
Ovo može da vam potvrdi i trancer mod. @Boki koji je tada bio samnom


Dakle što se ritma tiče najbrži je Schranz iliti hard tekno!
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?29.09.2006. u 18:41 - pre 213 meseci
U odnosu na reggae (roots) sve je brzo
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
212.200.34.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?29.09.2006. u 19:16 - pre 213 meseci
Psy je OK muzika. Slusao sam je ranije, a i sad pustim po neki mix kada naidjem na njega. Bio sam na mnogo transplanta u NS i nijednom se nije desilo da sam se smorio. Sada je to malo prebrza muzika za moj ukus :) , ali isao bih opet


http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?29.09.2006. u 19:49 - pre 213 meseci
Ovaj noviji psytrance je počeo da me smara.. Samo gomila semplova, muzika nema radnju nikakvu.. Kao što sam na nekom forumu pročitao nešto tipa: "5 minuta čekaš da se nešto desi, onda dođe vrhunac i vozi te minut-dva i to je to". Dok je stariji goa trance najjsavršenija muzika. Nema da se čeka 5 min itd itd.. Goa trance je vrhunac svih 10ak minuta ili koliko već traje..
Samo provalite starije stvari:
Chi-AD - Eye Am The I
SFX - Butterfly trip
SFX - Celestial Groove
Transwave - The Rezwalker
Etnica - Triptonite
Etnica Mystical Appearance in Goa
Trilithon - Trance Dance
........................................................
SAVRŠENSTVO
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
212.200.34.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?29.09.2006. u 20:07 - pre 213 meseci
Citat:
When you dream there are no rules. People can fly. Anything can happen. Sometimes there’s a moment as you’re waking when you become aware of the real world around you. But you’re still dreaming.

Do you think you can fly?


:)

Citat:
Dok je stariji goa trance najjsavršenija muzika


long live GOA
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 46714 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.