Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?

[es] :: Rasterska grafika :: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?

[ Pregleda: 8186 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tanasic
BiH

Član broj: 21160
Poruke: 44
*.teol.net.



Profil

icon Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?01.04.2005. u 15:52 - pre 231 meseci
Potrebno je da uradim ogromnu sliku, ustvari sablon koji ce se prenijeti na karton pa na zid. Zid je ogroman, 5x3 metra. Moze li se to uraditi u Photoshop-u i kako? Ako ne u njemu, onda u kojem programu bi se moglo uraditi? Radio sam do sad najveci plakat 1.5 x 1 m pomocu softvera koji dodje uz skener. Na stampac A4 izadju papiri koje slozim i to bi mi i sad trebalo. Molim vas sto prije da mi odgovorite. Unaprijed hvala!
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?01.04.2005. u 21:26 - pre 231 meseci

Corel draw ima funkciju da ti format na kome si radio izdeli na manje koje mozes da odstampas.


POzdrav

 
Odgovor na temu

tanasic
BiH

Član broj: 21160
Poruke: 44
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?02.04.2005. u 01:13 - pre 231 meseci
Ako vec nema opcija u Photoshop-u, mozete li mi pojasniti postupak u Corel-u?
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?02.04.2005. u 01:32 - pre 231 meseci
No big deal, radi samo proporcijalno. Podjeli sa 10 i radi u tim dimenzijama.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

tanasic
BiH

Član broj: 21160
Poruke: 44
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?02.04.2005. u 01:34 - pre 231 meseci
Stvarno te nisam razumio. ako bi bio ljubazan da mi pojasnis malo o tome?
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?02.04.2005. u 06:33 - pre 231 meseci
prosto ,ti lepo uradis pripremu u proporcionalnim dimenzijama,sa odgovarajucom rezolucijom,i slicno .... pripremis za stampu i onda kod same stampe biras kako da stampas ,recimo kod nekih najprostijih ink jet stampaca imas da a4 file uvece 8 ili 10 puta ....a ti posle spajas




ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?02.04.2005. u 12:04 - pre 231 meseci
Elem ovako. da radis neku sliku odnosno grafiku 5x3 m i to zelis da odstampas rekao bih ti da ides u bilo koju stampariju koja izradjuje bilborde i tamo to uradis bez problema (inace slike koje se pripremaju za bilborde su 10x manje od velicine koja ce se stampati ). Posto si rekao da hoces da odradis sablon 5x3m koji hoces ujedno da odstampas na svom stampacu preporucujem ti corel draw.


U njemu otvori format koji ti treba (5x3m), napravi sablon idi na print pod general podesi stampac tako da ti stampa A4 formate, a u layout stikliraj opciju "print tiled pages", ostaje ti samo da a4 formate poslazes kako bi dobio svoj sablon...



pozzdrav

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tanasic
BiH

Član broj: 21160
Poruke: 44
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?02.04.2005. u 14:55 - pre 231 meseci
Hvala strba, pokusacu tako pa cu javiti kad zavrsim. HVALA puno!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
213.244.197.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?02.04.2005. u 17:17 - pre 231 meseci
Probaj da precrtas sliku u corelu ili uradi trace. Mislim da onda dobijas vektorsku sliku super kvaliteta, koju mozes da smanjujes..... Ovu bit mapu u photoshopu mozes preraditi tako sto ces selektovati simbol sa magic wand otvoriti novi layer, zatim select/modify/border i tako dobijennu selekciju ofarbati.....


PoZdrav

P.s ono sto bi trebalo da dobijes je u prilogu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: Kako uraditi ogroman poster u photoshop-u?

[ Pregleda: 8186 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.