Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu

[ Pregleda: 3342 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran-su

Član broj: 43318
Poruke: 32
*.suonline.net.



Profil

icon koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu08.04.2005. u 17:23 - pre 231 meseci
Imam jednog klijenta koji ima firmu u Engleskoj, to je neki klub koji bi na mesečnom ili tromesečnom nivou prihvatao uplate za članarinu i neke druge sadržaje. Do sada uplate su išle isključivo preko PayPal-a ali to je užasna procedura i dugo traje pa su mnogi članovi izrazili negodovanje na ovaj način uplate.

Dobio sam zadatak da nađem način kako da izbegnemo PayPal, pre svega da pokušamo da zaobiđemo thirdparty servise i da uplaćujemo direkno u banku.
Nažalost ja nemam nikakva iskustva sa online plaćanjem, barem ne sa tim servisima kao što su paypal, 2checkout, moneybooker i slično...

U obzir dolazi da moj klijent otvori bankovni račun negde u nekoj banci u Engleskoj i da mu preko secure forme stižu uplate ali tu bi morala postojati direktna komunikacija sa tom bankom? kako to ostvariti? skript bi mogao da napravim ali na čiju bazu se kačim?

Da li neko može da me uputi ka nekoj konkretnoj temi koja se dotakla ovakvog problema, pokušao sam da potražim u E-poslovanju ali nešto mi nije išlo...

Rezime:
Tražim neki servis poput PayPal-a ali koji bi imao maksimalno pojednostavljenu proceduru slanja novca, u fazonu odeš na SSL lokaciju, ukucaš broj kartice, uplatiš koliko želiš i to je to... eventualna kratka registracija ali bez neke dugotrajne provere podataka...

Unapred hvala...
---
passing by...
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu08.04.2005. u 19:00 - pre 231 meseci
2checkout ,imas tamo sve to sto tebi treba :)


ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

goran-su

Član broj: 43318
Poruke: 32
*.suonline.net.



Profil

icon Re: koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu10.04.2005. u 09:59 - pre 231 meseci
Da, 2checkout je u užem izboru ali tražim još neka alternativna rešenja... pokušao bi direkt na terminal banke pa ako ne uspem onda ću da guram ovu thirdparty varijantu...
---
passing by...
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.tehnicom.net.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu10.04.2005. u 19:00 - pre 231 meseci
Malo offtopic , da li neko ima iskustva sa pay-pal like servisima kao sto su stormpay i worldpay ?
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu11.04.2005. u 08:26 - pre 231 meseci
Plato online koristi usluge WorldPay-a, pa možete kontaktirati njihov IT sektor i saznati kako u praksi funkcioniše ta varijanta.


@goran-su

Pogledaj na http://www.worldpay.co.uk možda je upravo to ono što ti treba! Par informacija iz njihove ponude:
Citat:
WorldPay offers highly competitive and attractive prices. But you'll need to talk to us, to find out which solution is best for your business.

Pricing is based on your merchant profile, and may vary depending on the risk sector you operate in and your trading history and background. As an indication, charges are likely to include:

* Set-up fee. A one-off charge.
* Annual charge. A recurring, annual charge.
* Transaction Service Charge (TSC). Charges for processing UK debit card transactions are made on a “pence per transaction” basis. All other card transactions are charged at an agreed percentage for each online transaction amount.

In addition to these charges, you will pay for other service charges on your account, such as settlement of transaction funds to your bank account, payment in additional currencies and chargebacks.

Prices for our additional, supplementary products, Internet Terminal, Repeat Billing, Fraud Detection and Fraud Protection are charged at a separate additional charge to your basic account and service charges.
 
Odgovor na temu

goran-su

Član broj: 43318
Poruke: 32
*.suonline.net.



Profil

icon Re: koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu11.04.2005. u 08:51 - pre 231 meseci
hvala Buum, pogledaću u toku dana... izgleda zanimljivo... ako Plato funkcioniše preko njih onda kontam da su vredni pažnje... iskreno, nisam nikad čuo za taj servis ali to naravno ne mora ništa da znači :)
---
passing by...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: koje sajtove preporučujete za brzu i jednostavnu naplatu

[ Pregleda: 3342 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.