Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?

[es] :: PC Konfiguracije :: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8083 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
217.24.20.*

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 09:20 - pre 231 meseci
Šta bi ste želeli da kupite za vaš računar, a ne možete da pronađete u gradu?

Pozdrav
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 10:45 - pre 231 meseci
NX6800 ULTRA
TFT >19", <0.26mm, <12ms (ovo < je < ili =)
...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
217.24.20.*

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 10:50 - pre 231 meseci
TFT-ova većih od 19" sa odzivom ispod 12ms ima.

NX 6800 Ultra moram da priznam da nisam primetio.

To i jeste poenta ove teme. Da oni koji treba da primete, primete šta na tržištu nedostaje i isto ovdašnjoj "publici" i obezbede.

Pozdrav
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 11:08 - pre 231 meseci
Recimo da je izbor bežičnih sluški dosta skroman. Naišao sam na par loših modela i par ekstremno skupih.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 11:10 - pre 231 meseci
Obicno nema onoga sto treba svakom milionitor coveku u Srbiji, tako da nije neki narocit "biznis" da se to nabavlja - svakom je lakse da nadje kupce za 100 tastatura po 5 EUR-a nego za jednu graficku od 500 EUR-a (kojoj usput i cena moze rapidno da padne ako se pojavi novi model)...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
217.24.20.*

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 11:15 - pre 231 meseci
Ok, slažem se. Ali isto tako smatram, da je ponuda nekih proizvoda koji mogu da budu interesantni ljudima relativno ograničena. Npr u poslednje vreme abr pedesetak ljudi mi je trazilo ovo ili ono "OCZ". Isto tako par Geil-ova kojih kod lokalnih "dobavljača" nema; upravo ono što si pitao - TFT 19" 8ms, Liesgang projektori, itd.

Pozdrav
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
217.24.20.*

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 11:17 - pre 231 meseci
Što se tiče bežičnih slušalica, jedino za šta ja znam da se muva po gradu su par modela "Trust".

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Marvin Freestyle dana 12.04.2005. u 16:45 GMT+1]
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 12:50 - pre 231 meseci
pa recimo jos uvek nisam pronasao TFT monitore prve klase (sa punom garancijom na bad pixele) sa normalnim garancijom (3 godine)




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
217.24.20.*

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 13:01 - pre 231 meseci
Iskreno, još nisam na leteo na dobavljače u inostranstvu koji daju tu vrstu garancije za svoje monitore (doduše moje iskustvo je ograničeno na LG i NEC). A što se tiče 3 godine, to ne bi trebalo da je problem?

Pozdrav
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 17:01 - pre 231 meseci
Pa svi monitori namenjeni obicnim korisnicima su valjda II klasa.
Na trzistu nedostaje neki veci izbor USB tastatura. Ima svega par modela, triput skupljih od ps/2 ekvivalenata. A desava se da ljudima crkne ps/2 port...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
212.247.71.*



Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 17:57 - pre 231 meseci
Pozdrav,
znam da nije moje područje ali mislim da je puno toga na vlasnicima trgovina računarske opreme jer imam komšiju kojem sam bar deset puta preporučila nešto za nabavku po povoljnim cijenama, i recimo stvar koja se dobro prodaje, ali on iz nekih svojih principa neće da radi sa "predloženim" dobavljačem!
Konkretno Tipkovnica+miš KB 8732 bežična košta oko 25 eura bez poreza i u BiH je ima na samo jednom mjestu bar što se cjenovnika na netu tiče a mislim da bi se trgovci ipak morali bolje informisati o (za mene) ovako povoljnim proizvodima.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 18:34 - pre 231 meseci
Citat:
pctel: Obicno nema onoga sto treba svakom milionitom coveku u Srbiji

Dobro, a u koju kategoriju svrstavas termalnu ili CPU ili vec-kako-bilo pastu? Ja bih kupio recimo AS-5 a postoji i jedna jeftinija od istog proizvodjaca, ali - nema. Ustvari, nema skoro nikakve, samo jedna ili dve. A na ES-u se ljudima cesto savetuje da na procesor stave "neku dobru" pastu itd. Postavio sam cak i temu o tome - nema odgovora, od prilike je vise "junaka" kad nekome treba soliti pamet nego kad treba nesto konkretno uraditi. Javio se covek - nabavio mu rodjak u inostranstvu!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?12.04.2005. u 20:56 - pre 231 meseci
Citat:
tdjokic: Dobro, a u koju kategoriju svrstavas termalnu ...

Ja sam lepo rekao obicno, i pri tom ostajem.
Ima jos jedna stvar za koju ima mnoooogo zainteresovanih ljudi, a toga na trzistu nema i nikad nije bilo - cirilicne tastature. Mene je svojevremeno kontaktiralo neko drustvo za zastitu ne znam cega sto ima veze sa cirilicom i zamolili su me da im po bilo kojoj ceni nabavim/uvezem cirilicne tastature, ali ja to nisam mogao, niko od stranih i domacih dobavljaca to nije imao, a da narucujem iz fabrike tu treba uloziti na desetine hiljada EUR-a u tastature, to je ipak posao za neke vece firme.


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.dial.b92.net.



+51 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?13.04.2005. u 13:04 - pre 231 meseci
Meni trebaju (bilo koje) slusalice ali da imaju 2.5mm 4pinski jack (umesto 3.5 3pinskog)...
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?13.04.2005. u 14:08 - pre 231 meseci
Mackie UAD1 DSP board (PCI)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?13.04.2005. u 14:19 - pre 231 meseci
Pctel, ako ti trebaju cirilicne tastature - dacu ti kontakt nekog ko ih ima.

Posalji PP.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?13.04.2005. u 21:33 - pre 231 meseci
Ono što nema a želeo bih je sledeće:
1.Miš logitech MX518
2.Podloga Steelpad S&S
3.Hyperglidez skatez
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?21.04.2005. u 23:53 - pre 231 meseci
Naše tržište je (ipak) dosta nerazvijeno, kada je opšta IT informisanost u pitanju, pa je zaista teško govoriti o nekakvoj "realnoj potražnji".

Zato se ne bih kladio u verodostojnost tvrdnje da "nečeg nema zato što jako malo ljudi traži...", jer je to dvosmerna kategorija. Gotovo da je u pitanju svojevrsni perpetuum-mobil, jer se dobavljači upravljaju prema potražnji kupaca, a ovi potonji, opet, kupuju uglavnom ono što im je servirano, odnosno dostupno.

Drugim rečima, ovde niko i ne pomišlja da traži OCZ napajanje, jer je apsolutno siguran da ga nema, niti će ga biti. Nekad se pojave dobavljači, koji su spremni da za određenu nadoknadu, izraženu u (najmanje) dvocifrenom broju izvesnih pan-evropskih monetarnih jedinica, donesu koješta iz inostranstva (po fazonu, uzmem ti pare i kupim u nekoj prodavnici u Austriji/Nemačkoj/Švajcarskoj).

Ovakav sistem je krajnje nepouzdan jer, iako pismena garancija iz inostranstva postoji, dobavljač nije dovoljno poslovan i ne želi da se "cima" radi reklamacije, kada novac već ima u džepu.

Ovakva iskustva nisu nužno pravilo, ali su naša svakodnevnica. Mnogo sam hardvera poželeo u svom životu, za koje sam morao da se dovijam na krajnje neverovatne načine, kako bih ga pribavio, a da ga ne platim još 50% osnovne cene.

Kada bi dobavljači uvozili ono što se pojavljuje po stranim časopisima, priča bi bila bitno drugačija i ne bi se završavala "zadovoljnom" kupovinom Samsung 19"-ice umesto, recimo Nec-a ili Sony-ja; ili kao što sam, ja lično, hteo da kupim Ricoh ili Yamaha rezač, ali sam morao da se zadovoljim Teac-ovim kršem, koga su ovde svi smatrali za "boga na zemlji, upakovanog u parče lima i plastike", i to samo zato što je neko već uvezao tri šlepera toga, pa je šteta da se baci. I onda, male firme, k'o pilići uglas, svi nude ISTI PROKLETI MODEL REZAČA, kao da je jedini na planeti.

Naravno, neke stvari koštaju više, ali to svakako ne opravdava situaciju, gde se donosi samo ono najjeftinije, a od skupih izuzetaka, donosi se samo ono što se dobavljaču sviđa, odnosno "što mu srcu drago". Tako dolazimo do firmi, koje na svako vaše "Imate li...", eksplozivno odgovraraju sa, već utreniranim, "Ne, radimo samo Samsunga/Asusa/LG-ja...".

I ja onda poludim...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?25.04.2005. u 03:12 - pre 231 meseci
Ovo i mene ubija u pojam


Citat:
Naravno, neke stvari koštaju više, ali to svakako ne opravdava situaciju, gde se donosi samo ono najjeftinije, a od skupih izuzetaka, donosi se samo ono što se dobavljaču sviđa, odnosno "što mu srcu drago". Tako dolazimo do firmi, koje na svako vaše "Imate li...", eksplozivno odgovraraju sa, već utreniranim, "Ne, radimo samo Samsunga/Asusa/LG-ja...".



Asusova ploca moze ali vec optika im je vrlo prosecna.


Meni nedostaje svega i svacega od boljih proizvodjaca a kad se desi da se nesto i nadje imas ogranicen izbor ili kao sto StORM48 rece neki hoce da nabave ali za mnogo vece pare. Od cega samo da pocnem. Poceo bih od pribora za odrzavanje racunara (sirovina, alata i prirucnih sredstava) pa do kablova i onda tek razlicitih parcica hardvera.
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
62.108.101.*

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?15.05.2005. u 20:53 - pre 230 meseci
Evo sta ne mogu da nadjem

Crucial i OCZ memoriju
i
MSI GF FX 5700 ULTRA 3

znaci nigde ih nema.......
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Šta za vaš računar ne možete da nabavite u Beogradu ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8083 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.