Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako u svim rekordima u tabeli polje3 = polje1 + polje2

[es] :: Access :: kako u svim rekordima u tabeli polje3 = polje1 + polje2

[ Pregleda: 4536 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tacka
novi sad

Član broj: 55414
Poruke: 105
*.nspoint.net.



Profil

icon kako u svim rekordima u tabeli polje3 = polje1 + polje213.04.2005. u 16:15 - pre 230 meseci
imam tabelu sa racunima, i tabelu sa isplatama racuna na rate.
u tabeli racuni polje ukupnouplaceno treba da bude sum od uplata za svaki taj racun (uplate u ratama se upisuju u tabeli uplate).
znaci treba mi upit koji ce da sum(isplata.iznos)da upise kod svakog racuna u tabeli racuni.
na formi za unos uplata sam vezao update query koji poveca vrednost ukupnouplaceno u tabeli racuni ali sta ako korisnik upise neki iznos pa ga onda obrise.(onda se ta vrednost-nova dodaje na prethodnu itd).
Nadam se da nisam zakomplikovao pitanje
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: kako u svim rekordima u tabeli polje3 = polje1 + polje213.04.2005. u 17:09 - pre 230 meseci
Nisi zakomplikovao pitanje. To sto ti hoces moze da se uradi ali je strogo zabranjeno. Izracunata polja se ne smestaju u tabele, smestaju se samo podaci potrebni za izracunavanje. Sumarna izracunavanja se takodje ne smestaju u tabele. Kad ti suma zatreba, da se vidi na formi ili reportu, imas kverije i Dsum funkciju koji izracunju sumu za tebe kad god ti zatreba.
Imas na ovom forumu gomilu rasprava na tu temu, potrazi.

:-)
 
Odgovor na temu

tacka
novi sad

Član broj: 55414
Poruke: 105
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: kako u svim rekordima u tabeli polje3 = polje1 + polje214.04.2005. u 14:41 - pre 230 meseci
Problem mi predstavlja prikaz u kveriju vise tabela pogotovo sto su sve povezane.
aplikacija mi je dosta komplikovana, sa 4 podnivoa na bazi racuna, te mi takvi upiti usporavaju rad.
U svakom slucaju hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: kako u svim rekordima u tabeli polje3 = polje1 + polje2

[ Pregleda: 4536 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.