Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

polovni brand name?

[es] :: PC Konfiguracije :: polovni brand name?

[ Pregleda: 4837 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

golumoliki
Milan Savčić
Beograd

Član broj: 55446
Poruke: 3
213.244.197.*



Profil

icon polovni brand name?13.04.2005. u 18:13 - pre 230 meseci
Šta mislite o polovnim brand name kompovima?

Mislim na neki reda velicine 1GHz.. da li se isplati, da li su stvarno pouzdaniji, da li su lako nadogradivi (memorija, hard..)?
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: polovni brand name?13.04.2005. u 18:26 - pre 230 meseci
www.***********.co.yu

Kod njih sam nesto uzimao, radi k'o zmaj. Mislim da vredi. Imaju toga jos malo, ono sto im je ostalo na lageru, posto je uvoz sada zabranjen. Imali su fantasnticne monitore (mozda ih imaju jos uvek)?

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 13.04.2005. u 19:58 GMT+1]
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: polovni brand name?13.04.2005. u 18:33 - pre 230 meseci
Pouzdaniji... pa u odnosu na sta? U odnosu na nepouzdane su pouzdaniji, u poredjenju sa pouzdanim su nepouzdaniji... znaju da budu problematicni za nadogradnju, ali to zavisi od proizvodjaca, npr. Dell je uvek bio lako nadogradiv, IBM i HP prave probleme oko memorije, ne prihvataju cak i pojedine kartice (modemi, graficke, tv karte...).

Ja bih sad rekao da nisu vredni tolikog cimanja, drugo je to kad firma kupuje 10 istih novih od zvanicnog distributera a drugo kad kupuje od nekog ko je ko zna kakvim ilegalnim kanalima doneo od nemca koji je to odbacio zato sto mu nije odgovaralo - mozda sto je sporo, a mozda i sto je pocelo da bude nestabilno...

Sa druge strane, taj racunar je sasvim dovoljan za ono sto vise od polovine ljudi trazi - filmove, muziku, kucanje, poneku jednostavniju igru, tako da ako je bas jeftino, isplati se uzeti. Sta znaci bas jeftino? Pa ako uzmemo u obzir da duplo jaca konfiguracija 2000+/256/40/GF4/CD/modem/17" kakve ovih dana iz poznatih razloga prodaju igraonice, moze da se nadje za 250-300 EUR-a, onda bi lepa cena za brand racunar 1GHz/128/20/GF2/CD/modem/17" bila do 180 EUR-a (sa sve PDV-om). Treba imati na umu da ce taj racunar mnogo brze da zastari od novog, pa ce brze trebati izdvojiti pare za drugi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: polovni brand name?13.04.2005. u 21:08 - pre 230 meseci
Pozdrav,

u najvecem delu sasvim precizan odgovor ali ne bas u svemu. Vazna stavka je da "nasa" ruka nije petljala nista po racunaru koji stigne iz uvoza ali redovno je drugacije, uvek neko nesto oduzima od osnovne konfiguracije i menja. Da nije toga, racunari koji stignu iz inostranstva bi zaista bili pouzdaniji od ovih koji se ovde sklope iz sledecih razloga:

velika firma preko prodaje ogromne kolicine racunara i ima dobrim delom stare i poznate kupce. Vecina novog HW-a koji se proizvede daje se takvim firmama na testiranje uz proizvodjacku preporuku o specifikaciji ostatka konfiguracije ali joj se ostavlja na volju da sama vrsi eksperimentisanje. Tako jedna firma sklopi desetine racunara sa nekoliko kombinacija naprednih tehnologija. Posle odredjenog vremena testiranja u svojoj reziji, firma ustupa takve konfiguracije koje su prosle njen test svojim stalnim kupcima na koriscenje uz obavezu dostavljanja podataka o njenom radu. Kada imaju takav realan odziv od strane korisnika, jednostavno mogu sebi da priuste da sklope i ukonace nekoliko konfiguracija koje stave u ponudu i ne dozvole kupcima da sami sklapaju svoju konfiguraciju. Takav idiotizam nema nikakve veze sa profesionalnoscu jer ne moze kupac znati sta mu treba a sto prodavac i sebe degradira tim potezom, to je njegova stvar. E pa takav racunar kada stigne iz inostranstva je zaista pouzdaniji nego najveca vecina nasih iz domace radinosti jer mi moramo kupiti sve komponente (niko nam ih od pzoizvodjaca ne ustupa na testiranje), pa onda odoka izabrati sta sa cime ide, voditi racuna da to bude najjeftinije moguce i onda nikada ne saznati kako se ta masina ponasa u realnom radu (pa svi koji kupuju racunar treba da im se isporuci jos juce ali ako nbas ne moze nek bude bar malopre) a od kupaca cemo dobiti odziv o radu takav da cemo tacno saznati da je racunar mogao i jeftinije da se kupi na drugom mestu, da im ne treba toliko memorije, da su ustvari hteli drugi monitor, da im se zaglavi na krekovanoj igrici itd.

E, a to sve vazi za one varijante kada ne dozvolis kupcu da sam kreira svoju konfiguraciju.

/prisustvujte izradi svog racunara, ha?/
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: polovni brand name?13.04.2005. u 21:32 - pre 230 meseci
Pouzdani su, jeftini su i sta drugo reci ;)

Ne volim preterano polovnu robu ali bih bez razmisljanja uzeo polovan brand name racunar.
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
212.247.71.*



Profil

icon Re: polovni brand name?13.04.2005. u 23:26 - pre 230 meseci
Znam da su kod nas ti računari veoma jeftini, recimo rang "trojke" 150-200 eura i zašto ne ukoliko imaju garanciju! Ja imam jedan primjerak "keca" čini mi se FUJICU sa integrisanim LCD monitorom, infraredom (za kojeg nema drajvera), cd-rw (koji ne može da reže današnje za njega "brze" cd-ove) ali odrađuje posao koji treba i koštao je 100 eura, pa se isplati. Znači naj bitnija je namjena!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: polovni brand name?

[ Pregleda: 4837 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.