Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta su to krediti,koji se koriste u nekim kodecima za DivX kompresiju

[es] :: Video kompresija :: Sta su to krediti,koji se koriste u nekim kodecima za DivX kompresiju

[ Pregleda: 5128 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Sta su to krediti,koji se koriste u nekim kodecima za DivX kompresiju16.04.2005. u 19:32 - pre 230 meseci
Sta su to krediti,koji se koriste u nekim kodecima za DivX kompresiju.To je vise puta spominjano na ovom forumu,ali se niko nije usudio da objasni sta je to zapravo.Znam samo da ima neke veze sa kompresijom u DivX,ali ne znam u kojem kodeku ga ima i kako se koristi?

Ako moze da mi neko da upustvo za koriscenje ove funkcije u kodecima,bio bih mu veoma zahvalan.

Cini mi se da sam video da Credits(krediti) postoje u XVID kodeku,ali nisam znao kako da ih ukljucim.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Zivija
Futog

Član broj: 16277
Poruke: 259
*.150.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sta su to krediti,koji se koriste u nekim kodecima za DivX kompresiju19.04.2005. u 14:42 - pre 230 meseci
Krediti, tj kompresija kredita sluzi da odjavnu spicu na kraju filma kompresujes drugacijim kvalitetom nego film, znaci ako ti je kvalitet filma recimo 100%, kredite mozes kompresovat na 20%, i zadrzaces citljivost, a razlika se skoro i ne vidi kod staticnih scena (tj slova ne idu od dole ka gore, mada se i tada vidi ok).
Zbog cega sve ovo?
Samim tim sto ces kompresovati kredite dobijas vise mesta za neke druge stvari, recimo mozes da stavis bolji bitrate za zvuk ili rezoluciju.... Kod dugackih filmova i dugackih kredita se moze ustedeti do 40-50MB, sto moze i te kako da doprinese kvalitetu filma..... U AutoGK ima dosta detaljno uputstvo kako se to radi, mada je u njemu za ovo podrzan samo XviD. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zivija
Futog

Član broj: 16277
Poruke: 259
*.150.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sta su to krediti,koji se koriste u nekim kodecima za DivX kompresiju19.04.2005. u 14:43 - pre 230 meseci
Krediti, tj kompresija kredita sluzi da odjavnu spicu na kraju filma kompresujes drugacijim kvalitetom nego film, znaci ako ti je kvalitet filma recimo 100%, kredite mozes kompresovat na 20%, i zadrzaces citljivost, a razlika se skoro i ne vidi kod staticnih scena (tj slova ne idu od dole ka gore, mada se i tada vidi ok).
Zbog cega sve ovo?
Samim tim sto ces kompresovati kredite dobijas vise mesta za neke druge stvari, recimo mozes da stavis bolji bitrate za zvuk ili rezoluciju.... Kod dugackih filmova i dugackih kredita se moze ustedeti do 40-50MB, sto moze i te kako da doprinese kvalitetu filma..... U AutoGK ima dosta detaljno uputstvo kako se to radi, mada je u njemu za ovo podrzan samo XviD. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Sta su to krediti,koji se koriste u nekim kodecima za DivX kompresiju21.04.2005. u 02:49 - pre 230 meseci
Ok Zivija,sad mi je malo jasnije.Ali,da li možeš,molim te,da mi daš neko detaljnije objašnjenje,tj. kako to u praksi funkcioniše.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Sta su to krediti,koji se koriste u nekim kodecima za DivX kompresiju

[ Pregleda: 5128 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.