Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvrndanje iz kulera

[es] :: Ostali hardver :: Zvrndanje iz kulera

[ Pregleda: 3190 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Zvrndanje iz kulera24.04.2005. u 21:20 - pre 230 meseci
od nedavno kad upalim komp, posle nekoliko sekundi pocinje zvrndanje iz ventilatora napajanja... ja ga malo cvrkam, on menja frekvenciju na kojoj zvrnda, pa malo po malo prestane... probao sam da ga usisam koliko sam mogao od spolja ali problem ostaje... jel je ovo znak da mu je odzvonilo ili jos uvek ima pomoci?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zvrndanje iz kulera24.04.2005. u 21:34 - pre 230 meseci
Koja je marka/model napajanja? Mislim da je najefikasnije rešenje zameniti taj ventilator. Ako ti je napajanje neko Noname ili neko već kinesko, mogao bi razmisliti i o nekom novom napajanju? U svakom slučaju, običan 80mm ventilator za kućište može bez problema da se ubaci u većini slučajeva umesto tog koji je originalni u napajanju. Po meni je to jednostavnije nego skidanje, čišćenje, podmazivanje i sl. procedure koje često daju privremeni rezultat, tj. posle nekog vremena ventilator opet proizvodi iritirajući zvuk.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Zvrndanje iz kulera28.05.2005. u 14:01 - pre 229 meseci
s obzirom da se stanje pogorsava, a i da mi je noname napajanje u pitanju, moze li neko da mi preporuci gde u Beogradu, i koje napajanje da kupim... treba mi neko kvalitetno ali nije potrebno da je velika snaga jer ne koristim nista od periferije... eventulno cu razmisliti o kupovini jos i stampaca, mada mi on za sada nije potreban jer koristimo laserski u mrezi... ako je protiv pravilnika reklamiranje, mozete mi poslati i pp... bio bih vam zahvalan jos ako mi date savet do koje temperature smem da tolerisem zagrevanje HDD-a...
 
Odgovor na temu

therkon
Beograd

Član broj: 105909
Poruke: 54
213.137.127.*



+2 Profil

icon Re: Zvrndanje iz kulera19.08.2006. u 01:40 - pre 214 meseci
Idi lave na sajt www.itsvet.com i tamo izaberi link sa leve strane komponente i nadji napajanje koje ti odgovara...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Zvrndanje iz kulera

[ Pregleda: 3190 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.