Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VENTURO KRALJU

elitemadzone.org :: MadZone :: VENTURO KRALJU

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27694 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon VENTURO KRALJU01.07.2002. u 12:42 - pre 265 meseci
Faco jedna neopevana, tebi pored onog Yugica ne treba porsche ilii BMW :)), i onaj tvoj yugo tako ubija u pojam sve one celavce sa besnim kolima :))), dolazim na ideju na nabudzim nesto kao ti :))
 
Odgovor na temu

CooKie

Član broj: 4234
Poruke: 148
*.eunet.yu



Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 12:56 - pre 265 meseci
haahaha
:> :]
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
217.26.74.*



Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 14:07 - pre 265 meseci
momci jeste li sigurni da je to yugo?Izgled cesto vara!
 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 15:09 - pre 265 meseci
SyStemOuT, sledeci put ides da se vozis sa mojim burazerom (vozi fiat coupe i nijedan sudar nije imao ispod brzine od 100 km/h ;)) i dehuom (koji vozi neki matori ford, ali ga vozi ko tenkre)
Ja ne znam ko je njima dao dozvole ;)

A za ostale (neupucene), u Venturinom Yugu se nalazi motor od burazerovog ex-yuga, koji je bio nabudzen na 140 ks ;)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 16:29 - pre 265 meseci
Brate, Dehu ne da nema pojma da vozi nego ubija..

Pricamo mi nesto.. i on mrtav ozbiljan... "Znas... Brate.. Ti bi mene odro po kosutnjaku... spusetn ti jugo, imas nove amortizere i gume... Jeste da moj bolje vuce i ubrzava ali bi me ipak odrao po kosutnjaku"

Ja ga gleadm zgrozio se :) Vozi forda eskorta od 75 konja, em je duplo tezi, a em ja u jugu uimam duplo veu konjazu :)

Sta reci, na rakovackom putu, gde on navukao 110-120 ja sam vec isao preko 180...

I onda je bilo 'ma nisam se ni trko, vozio sam u trecoj non stop...'

smeh :)
 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 16:40 - pre 265 meseci
sve je to OK, ali kada sam spomenuo Dehua nisam mislio na to kako dobro/brzo vozli, vec na njegovu "destruktivnu" voznju!

Sta ta budala radi na Brankovom mostu!
ladno se zaleti (ne znam kojom brzinom) i krene da ide iz jedne trake u drugu (s'kraja na kraj mosta)!
DIVLJAK!
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.dialup.blic.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 17:11 - pre 265 meseci
Citat:
InsurrectoR:
Sta ta budala radi na Brankovom mostu!
ladno se zaleti (ne znam kojom brzinom) i krene da ide iz jedne trake u drugu (s'kraja na kraj mosta)!
DIVLJAK!


Taj ce brate negdje opasno da zglajza...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 17:24 - pre 265 meseci
Polozio je negde u Martu, Aprilu, i vec je dva puta sjebao auto...

To sve govori o njegovoj voznji :)
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
*.blic.net

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 19:50 - pre 265 meseci
Citat:
ventura:
Sta reci, na rakovackom putu, gde on navukao 110-120 ja sam vec isao preko 180...
smeh :)


Kako ti se ne raspadne taj krs sa 180 ???

A i to je rizik tolikom brzinom voziti....sta je yugo tezak ni 700 kila....


With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 20:50 - pre 265 meseci
Nemoze da se raspadne :)

imam samo 20kg u varovima, + oko 50-tak Kg u ostalim ojacanjima.

Uzeo sam savrseno ocuvanu 45-icu, skoljka je prakticno nova, ojacao sam je odmah dok je na merama, i tu je amin...

Jedini je problem kad prodjes sa 200+ kmh pored kamiona, celo auto ti se zaleluja :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 20:52 - pre 265 meseci
Jugo je inace u osnovi tezak 620kg...
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
*.net022.co.yu



Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 21:35 - pre 265 meseci
Znaci u tom grmu lezi zec!!!
Ne znam koji si motor stavio u yuga ali znam jednog tipa sto je stavio od lance motor.STRASNO.Naravno da je stavio ojacanja i "malo" ga otezao ali kad stisne ne moze da krene koliko proklizava.
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
*.blic.net

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: VENTURO KRALJU01.07.2002. u 22:48 - pre 265 meseci
Koliko ti sad ima taj yugo kila ?

Mogu misliti kako se u yugi voziti 200 km/h
Koliko moze izdrzati na toj brzini da se ne pregrije ? Koliko trosi....?

With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU02.07.2002. u 01:53 - pre 265 meseci
Evo ukratko o Jugu :)

U osnovi je bio Jugo 45.

Stavljen je nov 1.4L motor. Blok motora je od fijata uno turbo, glava je promenjena, i stavljena je standardna floridina glava (moralo je da se uradi, jer je auto pre toga imao 140-150HP, i nije mogao da se vozi normalno po gradu, tipa ispod 3000 obrtaja se gasio, jer mu je glava obrijana skroz bila), karburator je Weberov dvogrli 32/32 sa 235 diznama (sa nekog fordovog 3.0L motora), pumpa za gorivo je sa forda skorpio 3.0L, razvodnik paljenja je elektronski MagnetiMareli, stim sto je razvodnih i komutator domace proizvodnje - Rudi Cajevec. Menjac je standardan 16/53, to mi je vec treci menjac, vec sam dva bukvalno polomio sa ovim motorm. Sad cu morati da navatam majstora da mi prepakuje 13/53 u ovaj menajc i da ga malo ojaca, onda ce mu krajnaj brzina biti 140-150kmh, ali ce da puni ko nezdrav.
Korpa mi je sinter trodelna, zajedno sa cetverokrakom sinter lamelom od 0.6mm, homokineticki zglobovi su bili uniorovi (85dem komad, a standardni su oko 50dem komad), pa kad sam zadnji put na miseluku pokidao menjac, od udarca je iskidao i homokineticke zglobove. Sad sam stavio vece Fijatove krstove na diferencijal, i Fijatove homokineticke (150dem komad), ramena i spone su standardni, samo malo ojacani. Stavljen je novi tip hladnjaka (onaj veci, sto ide preko cele duzine maske), hladnjak za ulje poseban, hladnjak za ulje na filteru, hradnjak ulja na menjacu, zajedno sa meracem temperature ulja u menjacu.
Izduv mi je remusov, sa dva protocna lonca, i zavrsavaju se sa C&C top-om, i na pocetku sam odma stavio i elasticnu cev zbog vibracija motora.
Ojacanja su najveca moguca. Varovi po svim spojevima u metalnom prostoru na 15mm, limovi po kosevima, na pracci, ojacani nosaci ramena, limovi i varovi na zadnjim kosevima. Bocna ojacanja cevima, poprecna cev (iznad pedala) koja drzi iznutra koseve, gornja koska na kosevima napred, koska na kosevima pozadi (uz metalna ojacanja), koska na motoru (koju sam pokidao, i koja mora ponovo da se radi).
Amortizeri su Monroe Reflex skraceni (ne pitajte me kolko kostaju), gume standardne Sava Efecta 165/65/13 dakle nista ekskluzivno, koncine, napred buseni disk sa floridinim celjustima, nazad standardan dobos, mada bi trebalo da uzmem Brembo 4 diska, ali nesto mi se ne daju pare... Auto je spusten sa 3mm caurama nazad, dok su prednje opruge sabijene (odkaljivanje, sabijanje, ponovno kaljenje), tako da auto nije skroz koskiran, spusten je taman do pola da ne kida mnogo sasiju, a drzi odlicno. Tockovi su pod 2.15 stepeni negativnim konusom.

Unutra je manje vise standardnan, osim brdske kadice i BBS volana.. to je odprilike to...

Moj jugo sada ima oko 720-750kg, jer je motor tezi, a i ojacana su dodavana.
Auto se ne greje uopste, posto imam standardan jugov instrument, on mi pokazuje nesto vise od pola, ali to je njegova normalna radna temperatura, nesto visa od standardnih 45 i 55, kad ga vozim brzo, ne pregreva se uopste, jer vetar dobro hladi motor... Kad ga vozim po ravnom, i kad ga maltretiram (tipa, vrtim ga na 9-10 hiljada obrtaja), onda krene da se pregreva, ali posto sam ja vec jedan motor sjebao zbog temperature, sada na temperaturu ulja u motoru i menjacu pazim konstantno...

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU02.07.2002. u 01:58 - pre 265 meseci
"sto je razvodnih i komutator domace proizvodnje"

Htedoh reci 'bobina i komutator'
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
*.bg.wifi.vline.verat.net



Profil

icon Re: VENTURO KRALJU02.07.2002. u 12:48 - pre 265 meseci
Jel ti vozis trke ili to onako iz zajebancije?Ozbiljno pitam.Jer ne radi se yugo tek tako?!?!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU02.07.2002. u 13:00 - pre 265 meseci
Citat:
BORG:
Mogu misliti kako se u yugi voziti 200 km/h
Koliko moze izdrzati na toj brzini da se ne pregrije ? Koliko trosi....?


Pa pazi feeling brzine je isti u cemu god se vozio pri brzini od 200 na sat, lepo je ojacan tako da je potpuno miran :)) trap mu je sredjen i lepo centriran :)) mislim pokazao mi danko pustio volan na ravnom bez frke :))

A ono sto je glavna fora sa jugicem je ta sto na semaforu tipovi sa raznoraznim "besnim" kolima utripuju da su najbrzi u gradu a jos i ako je neka sponzorusa pored da joj pokazu ko su i sta su, a ti dodjes ja jugom pored i kada likovi krenu da ga turiraju tipa jebacu ti kevu u tom smrdljivom jugu a ti kada im ga navuces i ostavish i u tri pi*ke materine e to je feeling :))
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU02.07.2002. u 13:51 - pre 265 meseci
Citat:
SyStemOuT:
Pa pazi feeling brzine je isti u cemu god se vozio pri brzini od 200 na sat...


Sa ostatkom poruke se slazem ali ovde si se gadno z.

Osecaj brzine se UZASNO razlikuje od automobila do automobila, to ces shvatiti kada se u razlicitim klasam automobila provozas ovom brzinom.

Grubo poredjenje, ali mnogo je bolji (u stvari vise andrenalina svakako, pa nekome je to bolje nekome nije..) osecaj u jugu pri 200km/h nego na primer AMG mecka i pri 260km/h sto se ne oseti bukvalno.. osim sto se put malo suzava ali to je sve sto primetis. I brzo ti prolaze stvari ali na to se naviknes ;).. A ovo ne lupetam nego sam se vozio u tome par puta pa ti pricam iz isqstva.

A da pitam sada, ko je dozvolio da se ovde prica o kolima ajde to da mi neko objasni ? :) ELITE SECURITY .. sta vam u tom nazivu nije jasno, da pojasnim ? :))
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: VENTURO KRALJU02.07.2002. u 14:06 - pre 265 meseci
najjace je bilo kad sam od aerodroma pration crnog audija 80 karavan Podgoricke table ... Ide lik 160 ja za njim, 180 ja za njim, lik samo blica i cisti traku, i na kraju obe trake prazne idemo 180, ja ubacim u cetvrtu, po gasu, (dok sam ubacivao i prestrojavao se pobegao mi je mozda 50-100 metara), taman se odmakao da navucem preko 200, i prodjem ga sa 2 glave, a on jos uvek isao 180, a prosao sam ga u desnoj traci, a on kao da stoji :)

I lik tu i tamo me pratio, i ja se iskljucim sa auto puta kod prokopa, vec na gazeli je lik bio iza mene, skrece lik zamnom, ja stajem na semafor, otvara lik prozor i kaze "A nu, svasta vidjoh ali ovo jos nijesam. A jado pogledaj jugica (kaze nekome unutra, nisam video od zatamnejnih stakala)... E svaka cas'"
I gleda on, i na kraju ono neizbezno crnogorsko pitanje "Posto prodajes?" :)

 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Vertygo
Član broj: 2232
Poruke: 578
*.101.EUnet.yu

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: VENTURO KRALJU02.07.2002. u 14:36 - pre 265 meseci
Ventura,a jel imas neko ozvucenje unutra?

'Ajde slikaj tog jugica pa skeniraj sliku i postavi je negde, bas bih voleo da ga vidim ;).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: VENTURO KRALJU

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27694 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.