Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

open office na linux-u i regional settings

[es] :: Linux :: open office na linux-u i regional settings

[ Pregleda: 3905 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.ptt.yu.

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon open office na linux-u i regional settings 27.04.2005. u 09:15 - pre 230 meseci
Kako da podesim i koristim slovne oznake za Srpsko govorno podrucije (latinica)?
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
*.ptt.yu.

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: open office na linux-u i regional settings 04.05.2005. u 10:12 - pre 230 meseci
zar niko ne koristi open office ?
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.yubc.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: open office na linux-u i regional settings 04.05.2005. u 13:34 - pre 230 meseci
Prvo uključi Keyboard layout (na primer u KDE ideš na KDE ---> Accessibility ---> Keyboard Layout), dodaj srpski jezik (imaš i latinicu i ćirilicu) i na kraju prebaci tastaturu na srpski. OpenOffice kao i ostali programi će normalno prihvatati naše karaktere.

Uzgred, kada tražiš pomoć uvek navedi koju distribuciju koristiš, koje okruženje (KDE, GNOME, ...). To te ne košta ništa, a značajno povećavaš šansu da ti neko pomogne

Pozdrav,
Zoran
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: open office na linux-u i regional settings 04.05.2005. u 13:45 - pre 230 meseci
Izvinjavam se sto ulecem ovde sa jednim pitanjem ali posto je tema vec o tome ..

U pitanju je Fedora Core 3 (redovno update-ovana) i KDE. Problem nastaje kada ukljucim podrsku za nasa slova (na gore opisani nacin). Desava se da kada prebacim na srpsku cirilicu (ili latinicu) imam problema sa pojednim karakterima, kao prvo apostrof (') pocinje da se ponasa cudno, potrebno je dva puta pritisnuti taster da bi se znak otkucao i to vazi za jos neke znakove otpilike u tom delu tastature. Isto se desava i u OpenOffice aplikacijama, KWrite editoru, konzoli ... Primetno je da se i prebacivanjem na srpsku tastaturu promeni i font koji se koristi (ili bar nacin na koji se ispisuju karakteri - malo lupam jer ne znam sta se desava) - naprimer taj isti apostof je nekako tanak i iskrzan kada ga otkucam sa srpskom tastaturom, a "debeo i lep" kada okucam sa us rasporedom.

Da li neko ima ideju o cemu se radi i gde gresim (posto mora biti da ja gresim).

Hvala

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: open office na linux-u i regional settings 04.05.2005. u 14:03 - pre 230 meseci
Bilo je reci u jednoj drugoj temi: to sto moras 2 puta da pritisnes je zbog toga sto se neka slova "prave": prvo otkucas taj apostrof onda slovo a ili o ili vec sta i dobijes to slovom sa apostrofom. To sto se znak promeni u izgledu (tanji, deblji) ne znam tacno, ali mislim da je zbog toga sto postoji mnogo znakova pa mi verovatno koristimo pogresne: mozda je taj tanak apostorf ustvari neki drugi znak a samo slican - mozda za matematiku ili nesto tako i verovatno imaju drugi broj u onim tabelama za slova.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: open office na linux-u i regional settings 04.05.2005. u 14:26 - pre 230 meseci
Hvala na odgovoru, ispitacu to jos detaljnije posto sad nisam kuci pa ne mogu tacno da se setim svih problema koje mi je ovakvo ponasanje izazivalo ali krajnji zakljucak mi je bio da prakticno ne bih mogao da radim nista ozbiljnije na nasem jeziku (na svu srecu I ne moram trenutno).
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
82.117.210.*

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: open office na linux-u i regional settings 11.05.2005. u 09:20 - pre 229 meseci
Nisam ukuljucio mail pracenje ove teme pa malo kasnim...Jogurt-e ja sam u medjuvremenu i pronasao to sto mi treba, bas taj momenat koji si i ti postovao. A uzgred, uopste nebi olaksalo celu situaciju oko odgovora da sam napomenuo distro i environment koji koristim :) ččččšššđđđ
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: open office na linux-u i regional settings

[ Pregleda: 3905 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.