Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

testament :-) by secret

elitemadzone.org :: MadZone :: testament :-) by secret

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11946 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ptt.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon testament :-) by secret02.07.2002. u 14:06 - pre 265 meseci
E pa kako ovde svi pričaju o provodima, putovanjima na more, letu, pardon ES letu, exit-u i sličnim ugodnim i prijatnim nam manifestacijama kako za telo, tako i za dušu, ja svoje vreme trošim u Bujanovcu u okviru press centra kooredinacionog tela za jug Srbije.

Pa je tako moja malenkost na (radnom) "odmoru" od 1. jula leta gospodnjeg 2002 :-) pa do..."ko to zna" u Bujanovcu.

Iako sam preko ortaka mogao da idem free na exit sa sve V.I.P. ulaznicom...ja sam u Bujanovcu

Iako mi je ortak otvorio ili da kažem učestvovao u otvaranju novog "kafića" na Adi...ja umesto da sam na istoj bazam po Bujanovcu sa namerom da ne zalutam u Veliki Trnovac

Poznanica mi uputila poziv za otvaranje izložbe 09.07. u Progresovom salonu i ja mesto da se kulturno uzdižem :-) leto provodim u B.

Pa da kažem i kada sam planirao da posetim Bonafides, ja "čamim, čekajući" u B.

Baš kada sam nameravao da produbim moje poznastvo sa meni dragom ženskom osobom, ja sam završio u B. ccccc

Na poslu sam se konačno izborio za koliko toliko dobar hardver uključujući i novi TEAC pisač i umesto da nasnimim gomilu mp3 pesama i raznolikog softvera i oslobodim konačno moj home hard ja sam u B.

See ya, IF sve mirno prodje sa lokalnim izborima u Bujanovcu....

Secret

 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.233.EUnet.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: testament :-) by secret02.07.2002. u 23:51 - pre 265 meseci
uvek mozes da das otkaz
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

01011011

01011011
Član broj: 561
Poruke: 2341
*.in.us.prserv.net



+2 Profil

icon Re: testament :-) by secret03.07.2002. u 08:36 - pre 265 meseci
Ili da popijes 5-6 piva i da napravis frku tamo da te otpuste, sto sam ja pocetkom ljeta napravio.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: testament :-) by secret03.07.2002. u 12:49 - pre 265 meseci
secret uz tebe smo, samo se drži vratićeš se ti kad tad ne brini :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ptt.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret03.07.2002. u 13:44 - pre 265 meseci
KAD TAD :-))

BTW Ma da Vam recem i nije tako loše u Bujanovcu...kako sam ja mislio kada sam kretao ka istom

Npr. sinoc sam dobio..klasika...belu Ladu Nivu na hmmm...raspolaganje...medjutim sa litrom benzina u rezervoaru...pa sam danas sa jednim vojakom išao do centra žandarmerije po bonove...A lada ko lada ide svuda ...preko rupa u u kojima Bujanovac ne oskudeva...

Naravno sinoc sam overavao i night life at Bujanovac...koji je blago receno otužan sa sve klincima koji posle teletabisa zaposednu...tri kafica (koja vrede) i naruce po jednu coca colu i bleje do 11-12 pm...aka zauzimaju stolove

Smešten sam u Bujanovacko banji aka hotelu u istoj, koji je za divno cudo pun. Ono istina uglavnom people sa reumatskim i..slicnim problemima, naravno i izbeglicama sa KiM-a, ali ipak pun.

Prekljuce sam samo bio upoznat sa lokalnim putevima ka Velikom Trnovcu i okolini, prakticno Trnovac je bio selo pored B. koje se toliko proširilo da se sada mode reci da je postalo predrgadje B.

Inace kada krenete..greskom ka V. Trnovcu iz pravca BujanovcA prakticno je nemoguce vratiti se jer nigde nemožeš da napraviš polukružno taman pomsliš evo ulicice sa strane kad ono samo put do..kuce..ono samo pred samim Trnovcem možeš da okreneš kola i nazad...a inace ovde se vec zna da samo..državni sluzbenici voze lade..nive i to još sve su bele..plus ova moja ima i bg table.

Bujanovac je jedno od onih mesta kod kojih jos vazi pijacni dan..koji je ponedeljkom...

Sitovacija je prilicno mirna i nema nikakvih ekscesa...a sve povodom izbora 28.-og ovog meseca...

Inace tu gde ...nazovi...:-) radim aka opština odnosno u press centar lociranom na poslednjem spratu opštine..ima 6 racunara. pljuckavac i laser štampac, skener i digitalni foto epson cd snimac...samo se azurira (nasledjen) sajt aka http://bujanovacpress.yubc.net spartas mestom skljocas i slike zatim prebacujes na sajt. Pisuvas saopstenja i prosledjujes agencijama i...Ako naletis na nekog amera usnimis i njega, ako mozes i to je to, sad.


 
Odgovor na temu

Milos Milunov
Milos Milunov
The Big City Panchevo

Član broj: 2754
Poruke: 97
*.bitsyu.net

Sajt: www.junk.co.yu


Profil

icon Re: testament :-) by secret03.07.2002. u 20:34 - pre 265 meseci
Crna Hronika!
[pak] Chronic :: The Quake3,CounterStrike & WarCraft3 player! (:
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ptt.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret04.07.2002. u 10:38 - pre 265 meseci
Juče sam se smarao, pošto nije bilo nikakve pucnjave ni..ničeg sličnog, nije ni bilo potrebe za pisanjem bilo kakvih saopštenja ili za ažuriranja web stranice, pa sam prihvatio ponudu da pokupimo jednu devojku iz Otpora na našem, check point-u na granici sa Kim-om aka Fotka

Putovasmo kroz Končulj, dok uz put prodjosmo sva bivša mitraljeska, snajperska and other gnezda, kao i ex-štab OVPMB...naravno uz put nabasasmo i na spomenik zasluženom borcu OVPBM nastradalom u borbi...

Iza našeg check pointa je ničija zemlja iliti u prevedu kfor patrolira po istoj i u slučaju da "zalutate" završite dajrekt u Bondstilu...

E a promet vozila je neverovatan, naravno čekali smo sat vremena jer je albanski taksista sat vremena na tarzan engleskom kumio amere da mu garantuju da srpska policija neće da ga u'apsi...kada je dovezao osobu koju smo čekali, nikada nisam video brže polukružno i kretanje nazad...inače table na kolima su im ko u Republici Srpskoj, federaciji samo što u srediini nemaju T ili... već KS. Zanimljivo je i da ko sa Kim želi sa tim tablama u "užu" Srbiju mora da skine iste tu na našem CP.

Kako rekoh promet vozila je neverovatan, kamioni, busevi..ma svi tipovi vozila i naravno vrlo šaroliko društvo koji se kreće u oba pravca...Murja je smeštena u dva blue kontejnera i skoro nisam video veću "aparaturu" za skupljanje kišnice...ali kad razmislim moram priznati da nisam ..skoro..video ni neku manju...

Putevi su očajni sa sVe rupama kojih ima više nego na najvazdušastijem švajcarskom siru...

Po povratku bio je sastanak povodom izbora sa Rasimom Ljajićem u poseti B.

Inače danas je na KiM ono što se tamo naziva ne samo američki već i kosova praznik aka dan nezavisnosti iliti 4. juli, a u usa ambasadi ili već kakakv je zvaničan naziv US predstavništvo u Prištini, organizuje se prijem povodom "dana nezavisnosti"...

Posle dužeg vremena...pravo da rečem ... ne pamtim kada sam spavao afternoon... ali sam ovde počeo i to da praktikujem...

Na veče smo krenuli do Vranja...15-tak km udaljenog od B. i pravo da kažem bio sam totalno iznenadjen istim. Razlika izmedju B. i Vranja je kao izmedju neba i zemlje, i da budem iskren nikada nisam video više kafića na manjem rastojanju...i to prilično finih kafića..praktično sve je grčkog tipa. ulica a kafić do kafića...posle saznasmo da su Vranjanci navikli na iste isključivo u "centru" što u nekoj varijanti i nije tako loše...odnosno svaki pokušaj otvaranja istih van centra završio se porazno po vlasnike...make modules
make modules_inst
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: testament :-) by secret05.07.2002. u 12:14 - pre 265 meseci
Samo nastavi sa obavestavanjem, svaka cast. I daj malo o kompjuterima, vezama, internetu tamo itd..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: testament :-) by secret05.07.2002. u 13:06 - pre 265 meseci
Citat:

Prekljuce sam samo bio upoznat sa lokalnim putevima ka Velikom Trnovcu i okolini, prakticno Trnovac je bio selo pored B. koje se toliko proširilo da se sada mode reci da je postalo predrgadje B.


Hehe.. V. Trnovac - cuvena "crna rupa" na drug-trafficking mapama Interpola :)

Svrati tamo i pitaj posto je 'mic zutog i/ili belog :))))))))))))))

Pod uslovom da te OVPBM ne istranzira, ispece i pojede za veceru pre toga :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ptt.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret07.07.2002. u 17:10 - pre 265 meseci
Juce sam isao za Presevo sa devojkom koja radi (i) za Otpor...a naravno posto nikada ranije nisam isao tamo, uzeli smo vec ranije spominjanu belu ladu Nivu i zaputili se ka jugu :-). Medjutim neverovatno je koliko lada trosi, pri polasku iz Bujanovca, pomislili smo da cemo imati goriva do tamo i nazad...medjutim negde posle par kilometara, niva je zaribala, naravski nestalo gorivo, preko mobilnog zvrcnuh vojake da nam donesu dve litre da se odslepamo do benzinske pumpe. Stojimo mi tako na putu sa ukljucenim svetlima, žmigavcima a na nazovi regionalnom putu svi nesto sviraju, ablenduju i vrte prstima. Posle petnaestak minuta, stigose kola sa "flasom coca-cole"..kada se "vrnusmo" nazad ka Bujanovcu odnosno benzinsunskoj pumpi. Sad posto je sastanak vec ugovoren, okreci se nazad pa juri ka Presevu, koje je bar udaljeno 20 km od B.

Kad stigosmo tamo, Presevo prvo naseljavaju Srbi, pa mesano, pa onda golemi albanski deo. E ako je neko mislio da je ulica Vojvode Stepe u Bgd-u opasna za voznju sa sve kolima koji stoje nasred iste ili tipovima koji istrcavaju iz njih taj se sigurno nije vozio ulicama ili glavnom ulicom Preseva. Toliko kola, odnosno saobracja ima da je to neverovatno, deca , mladi stari svi idu putem kao da je isti trotoar ALI TOTALNO se ne obaziruci na vozace.

Vozismo se tako desetak minuta do džamije iliti do picerije Victoria, gde se ispostavi da smo mi tamo prvi stigli iako smo debelo zakasnili. Upoznah se sa dva albanca od kojih je jedan dopisnik AFP rodjen u Belgiji, koji bolje parla francuski no albanski, pa ga u Preševu ...No nevazno, posle vecere i sat vremena razgovora krenusmo nazad uz "pesmu" hodze sa minareta.
E da, cene su prilicno ok, npr. tri amsetela, jedan šveps i dve vecere u vidu spageta = 480 dinara.

E sad krece najzanimljiviji deo, po pokretu "home" iliti po zalasku sunca, lada sa bg tablama je crkla posle 150 predjenih metara, zagusivsi saobracaj. Odnosno stojimo nasred puta blokirajuci saobracaj u oba pravca, svi trube, sviraju i ...a bela lada sa bg tablama stoji i nece da upali. Sa leve i desne strane puta albanski kafici, svi pocinju da se polako okrecu i komentarisu nesto, a lada ne pali. Izlazim iz iste i pokusavam da je nekako pomerim na gurku. To mi koliko-toliko uspeva, odmah prilaze par albanaca i nesto pricaju, u tom naidje i onaj dopisnik AFP, i objasni nesto pridoslicama. Mi se vratismo u kola, Jelena poce da igra igricu na mobilnom, posle 10-tak minuta dugih kao...pojavi se tip sa majstorom, koji na kraju rece, crkao alnaser, cok iliti saug ne funcionise...moracemo da upalimo na gurku..pogurasmo ladu koja (stvarno) upali...Na kraju nam rekose idite do B. bez zaustavljanja, izbegavajte kolone i bilo sta sto ce Vas naterati da usporite ili stanete. Docicete do B. ali kola tada moraju na servis...Necu da smaram osecajima koji se javkaju u takvim sitovacijama sa sve...

Dopratio nas skoro do izlaza u slucaju da nam kola opet stanu, a onda mracni putevima :-) aka putem bez osvetljenja krenusmo u Bujanovac.

Dodjosmo nekako do Banje i u 2am legoh u krevet. Probudih se ko ...u 6 am i ... Ugrabih nekako jutarnji prevoz do press centra, odakle kontakitrah zandarmeriju i prepricak im listu kvarova..
1. Alnaser ne radi aka ne vergla
2. Sajla od Coka ne funkcionoise
3. Crevo od vakum aparature puklo na razvodniku paljenja
4. Karburator...treba da se ocisti
5. Motor je ranije prekidao u radu
6. u LERU SE RANIJE GASIO
7. Prozor do vozaca je "propao" aka nema ga
8. pRETERANA POTROSNJA
9. gEPEK SE OTVARA po njegovoj volji
10. Sirena cas radi cas ne radi


POSLE javise da ce popraviti samo najosnovnije da bi mogli da funckionisemo, a za ostalo...eventualno u cetvrtak.

A sto je jos i interesantno koordinaciono telo bi trebalo preko U.N.D.P. da dobije novu skodu fabiu sa full opremom, medjutim to skoro se ovde slusa vec nedeljama...Uglavnom to bi bila neka pomoc od 50.000 dolara ulozenih u razne projekte.Inace po statistici UN podrucje Bujanovac, Medvedja i Presevo su podrucje u koje je ulozeno najvise novca po glavi stanovnika, a koje su "krizna". U stvari ovde ima relativno puno humanitarnih i nevladinih organizacija koja zaista ulažu novac.

Npr. Italijanski konzorcijum za solidarnost iliti I.C.S. u ovim krajevima isljucibo pomaze cigane, pardon Rome kojih ovde i ima dosta, bar 10 tisuca. i KOJI u B. uglavnom zive u naselju nazvanim Salvatori, zbog kafene koja je ranije postojala na mestu danasnjeg naselja. Inace nije nista neobicno da se u okolini naselja primete kontejneri u kojima je bila dopremana pomoc japanske vlade, koji su posle istovaranje iste bili na "gomili" da bi zatim kontejneri bili prepravljani za "kuce".

Inace mobilni telefoni su relativno dosta jeftiniji nego u Bgd Siememens ME45 moze se pronaci nov, zapakovan i za 300-320 dem, a neki modeli su jos jeftiniji...a ja sam totoalno smoren od nespavanja; Pa cu Gojku ispuniti zelju narednih dana i biti malo precizniji u tehnicko-tehnoloskom opisu :-)



 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ptt.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret10.07.2002. u 11:07 - pre 265 meseci
Juče su nam u poseti :-) bili Ćović. Živković i Aleksandra Joksimović uz generals Branka Krgu i Acu Tomića koji su naravski posetili kasarnu u Dobrosinu...zamislite vojake na pre podnevnom suncu pa još sa sve opremom uključujući i pancire od 21 kg...Ahh tako je nice što sam otaljao sve to...

Beše kratka konferencija za lokalne novinare i sastanak sa srpskim političkim strankama i to je to.

Inače žao mi je što nisam poneo dig.aparat da se slikam pred check point-om oko kojih su ameri. Išli smo duže nego prosli put, pa smo prošli i Končulj i naš check poinT i ničiju zemlju i umnik-ovu carinu i... dok ne završismo pred amerima... okruženi bodljikavom žicom, kravama koji idu sredinom puta ne pomerajući se ni sa sve sirenom pritisnutom do kraja i...prijateljskim pogledima. No nevažno...

Nego ako hoćete da zaradite, MISLITE O OVOME...

Odete u Makedonij npr. ili... nabavite robu aka "duvan" i krenete nazad, na carini kažete roba ide za KiM, i tu VAm naplate svega 5%, da kažete da robu uvozite za "užu Srbiju" onda je carina 20%.

Tako platite 5%, krenete Za KiM, prođete naš punkt i umesto da produžite za Umnikov carinski punkt vi na ničijoj zemlji angažujete lokalne traktoriste da istovare robu i preko planinčina je prebace nazad, Vi se okrenete i nazad prijavite da ste robu isporučili na KIM-u. Ušteda mini. 300.000dem po šleperu od neplaćanja carin(e)a državi...

Inače Ladu Niva mi je po treći put na opravci za koliko 10 dana....krpe je polovni delovima...e ko će da se bakće sa radnjama u Vranju i kupovinom delova, pa nošenjem u servis, pa čekanjem na ugradnju...
stoji bazna stanica sa boljim n
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: testament :-) by secret16.07.2002. u 18:03 - pre 264 meseci
Sta bi sa tobom, jesi li ziv ???????????
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret18.07.2002. u 12:30 - pre 264 meseci
ma živ sam...sledi izveštaj uskoro..:-))
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret08.08.2002. u 16:21 - pre 264 meseci
Konačno se završilo se moje putešestvije po (i oko) Bujanovca iako sam trebao da ostanem do kraja izbora...međutim...sad sam u Bgd na nekom odmoru (do 15.08) koji ću opet provesti tamo gde ne želim aka Beogradu :-)

Sad, šta mi se još dešavalo, a nisam ozvaničio na ES...pa pravo da Vam kažem mrzelo me je da pišuvam. Međutim, kako sam zadnji put obećao daću opisati kako neke od dogodovština tako i zadovoljiti Gojkovu želju za..."interentom, računarima ..", jer pošto sam čovek od reči :-), red bi bio da isto i održim.

Pa odakle da počnem...Možda sa pričom kako izgleda jedan prosečan dan zamenika šefa press centra u Bujanovcu :-)...

Kako sam već rekao smeštaj je u Bujanovačkoj banji koja je od centra Bujanovca udaljena nekoliko kilometara, a nalazi se pored "fabrike" za proizvodnju kisele iliti mineralne vode Heba, a inače put pored Hebe je tako očajan da se pitam da li je istina što se priča da ta "fabrika" posluje tako uspešno kako kažu. Ono istina da nije njihov posao da asfaltiraju ulice ali su mogli bar da se potrude da "zakrpe" iste bar oko "fabrike". Inače u Press centru (koje je inače smesten u jednoj od sala opštine u Bujanovcu, tacnije na poslednjem aka drugom spratu i to u ex-sali za venčanja), donedavno su se uglavnom konzumirali proizvodi iz programa Hebe...sokovi i kisele...da bi se pre jedno tri nedelje pojavila dva tipa i rekoše:

- Znate mi smo bili u Koordinacionom telu i rekli su nam da je press sala ovde..mi bi trebali da donesemo....Ovaj koliko caa Vam treba?

- Ej, bre polako brale...Objasnite nam ko ste vi?

Pa mi smo iz Sinalka i kao novi sponzori press centra, donelo smo 40 gajbica sokova i sad koliko Vam čaša treba da bi ih stavili kao reklamni materijal na ovaj sto...

- Četiri velim ja...

A kad popijete ove sokove, molili bi smo Vas da nas obavestiite unapred da Vam donesemo novu turu sokova i da pokupimo gajbice, tj. prazne flašice.

Tako da od skoro, a radi reklame Sinalko je postao "generalni sponzor" Press centra sa sokovima, četiri čaše i par zastavica koje bi trebalo da, a i vide se, na snimcima sa konferencija za štampu iz Bujanovca.

Na moju sreću, tog po podneva nisam morao da vucaram Sinalko gajbice sa prvog na drugi sprat. A ono uopšte mi ni nije jasno, što te gajbice nisu odmah preneli u Press centar, nego su ih smestili na prvi sprat. Tako da su šef press centra Zoran Todorović i dva tipa koja su se zatekla u press centru premestili iste :-).

Inače one su sada smeštene u uglu press centra i prekrivene teget stolnjacima, i da Vam kažem odlično se uklapaju u ceo eneterijer :-). Kako mi neki novinari rekoše, E, A. ... ovaj Sinalko mi se sviđa sve više, naročito od kada je besplatan. Inače trebalo bi da je došla nova tura, a kako kažu .."Što je besplatno i Bogu je drago".

Jednostavno moram da spomenem novoimenovanog šefa Press centra u Bujanovcu, koji je na tu dužnost :-) stupio negde pre 2,5 meseca i koji je do tada radio kao zamenik glavnog i odgovornog urednika Niške TV i koji je neverovatno cool tip za svoje godine :-) (35 ili 36 godina).

Pravo da Vam kažem ne znam kako bih i izdržao dole, da nije bilo njega i par ljudi koji su mi život učinili koliko toliko interesantnim. E, da koji su to još ljudi tu dole prisutni. D ih sve spomenem kad već sve ovo kuckam. Pa press centar opslužuju još i tri vojaka koji se menjaju sa vremena na vreme, tacnije najveci deo vremena sam proveo sa dvojcom od njih, posto je treći otisao na redovno+nagradno, a kad se to skupilo bile je tu preko 30 i kusur dana. So, ostala su dvojica Vlada, tj. Vladimir i Vladislav. Prvi je tip iz Novog Sada, završio je mašinski fakultet i iz vojske se skida oko 15. septembra, drugi je Vladislav iz Beograda (martovac) i po izlasku planira da krene na jedan od Microsoft CET serije kureseva, kako sam reče :-). Ovaj potonji Vlada je sa teškom mukom otišao u VJ :-), jer je između ostalogdo tada radio za UNDP centralu u Beogradu..kao BAŠTOVAN...sa mesecnom platom od 800 DOLARA i kako sam reče efektivno jednim satom rada dnevno+kola+poznanstva+...

Uf, ala sam se rasplinuo, pa kako rekoh da opišem jedan sasvim prosečan (moj) dan u Bujanovcu i okolini :-).

Inače pre nego što nastavim dalje, moram da spomenem kako sam bio dočekan u Bujanovcu, kada mi održače predavanje o tome kakve će mi biti dužnosti, ali i obaveze :-)

E pa, A. pošto si nov ovde da ti mi objasnimo šta se od tebe očekuje :-). Svakog dana i to tačno u 09:00 morat ćeš biti prisutan u opštini radi prisustvovanja sastanku u opštini i obezbeživanju 2materijalom" za isti...Sastavljanje izveštaja za medije, prosleživanje istih lokalnim medijima(novinarima), slanje agencijama (od Tanjug-a, Bete pa ... do Reuters-a), pomoć pri dizanju istih na sajt, pomoć pri organizovanju konferencija, prisustvovanju sastanciam članova koordinacionog tela sa..., u slučaju puškaranja, bombaških napada ili ne daj bože akcija sa težim posledicama, obavezno prisustvoavnje istim, prevoz po potrebi pojedinih osoba kako iz koordinacionog centra tako i iz vlade ili...u pojedinim slučajevima, eventualnim snimanjem, fotografisanjem važnijih događaja i...ma dosta ti je i ovoliko ....:-)

Međutim, jedan sasvim običan dan izgledao bi poput ovog:

8:00 - Obično sam nameštao mobilni da me budi nešto pre 8:00AM, a ono prvenstveno radi jutarnjeg kupanja, jer je voda u hotelu aka banji obično topla samo u ranim jutarnjim časoviam :-)

8:20 - Tada bih se sa šefom našao na doručku uglavnom u "bašti" hotela., kada bi naručili i po tri sendviča iz kuhinje za vojake u press centru

8:45 - Polazak :-)...kada bi ili sa ladom Nivom (ako je ista u ispravnom stanju) ili šefovim golfom odjezdili do opštine.

9:00 - Tačno u to vreme svaki dan počinjao bi sastanak pri Koordinacionom telu na kojem bi pored svih značajnijih faktora ;-) (aka vojska, lokalni OUP, žandarmerija, opština...) prisustvovali (uglavnom) I šef press centra ili u njegovom odsustvu moja malenkost :-) kao negov "zamenik".

10:00 - Pisanje i slanje saopštenja aka bilten-a svim medijima i podizanju istog na sajt, ukoliko ima istog. A pošto svake večeri ima malog pucanja po Velikom Trnovcu ali i celoj okolini, obično je bilo šta za pisanije...Obično bi sve distrubuirali preko fax-a ugrađenog u XP, odnosno klasično..ručnim putem.

11:30 Sve gotovo, u mežuvremeunu opslužuješ lokalne novinare, obeybežujući istim osveženje, informacije i...Pred izbore tada su počeli da pristižu i ostali predstavnici medija..od Nedeljnog telegrafa pa do lista Vojska :-) ili predstavnici raznih stranih nevladinih organizacija od OEBS-A do...pripadnika ambasada..uglavniom američke. A bilo je slučajeva npr, sa NIN-om kad pojedini novinari jednostavnu "prepišu" članke lokalnih aka Vranjske novine, pa ih posle ovi potonji tuže

Inače upoznao sam i predstavnika informativne službe VJ iliti pukovnika Veličkovića...a sad zašto ovo pričam, pa zato što mi je krenula voda na usta, kad sam čuo njegovu story. Ameri su našoj vojsci, tj informativnoj službi iste poklonili skupocenu opremu u vidu digitalnih foto aparata, video kamera i notebook računara...

Varijanta A..POSLE 11:00
Ako nema posla blejiš u press centru, gledaš DIVX filmove, surfujes, chat-uješ, pričaš sa novinarima

VARIJANTA B..POSLE 11:00
Ako se zakazuje neka konferencija za štampu, spremaš salu i...čekaš istu

VARIJANTA C ..POSLE 11:00
Ako ima nekih lokalnih dogadjaja uzmeš digitalni EPSON foto aparat i slikaš

E, sad tu nastupaju problemi, fotke je uglavnom i više nego uglavnom (moja malenkost se samo par puta bavila fotografisanjem nekog zvaničnog događaja, a pri tom mi se jednom i istrošile baterije tokom snimanja :-)) "radio" Vlada iz NS.

Sad ta priča sa fotkama, te fotke je zvanično usnimio PRESS CENTAR, ali fotke su se ponekad pojavljivale u medijima kao FOTO BETA ILI FONET...

Inače, kad već pričam o novinarima, dole sam upozano dosta njih, ali jednog obavezno moram da pomenem...TRAJAN PETKOVIĆ..

Povremeni dopisnik Večernjih novosti i RTK iliti RADIO TELEVIZIJE KOSOVA kako se sada zove. Program na srpskom na dotičnoj tv ide u trajanju od pet minuta, a Trajan ga čini bar tri minuta...KaRAKTERISTIČNO za Trajana je da skoro sve izveštaje započinje rečima "iz kosovskog pomoravlja". Po priči tip ima 500 evra od RTK, a u životu je radio sve i svašta, tako da je naravno sad red došao da bude i "novinar". Radio jei kao konobara pa čak i kao učitelja srpskog jezika u jednoj osnovnoj školi na KIM-u i to je godinama, dok se tamo slučajno nije zadesila inspekcija koja je otkrila da dotični ima samo diplomu osnovne škole.

Inače lik je postao malo poznatiji medju novinarima ali i običnim svetom, kada je dosađivajući se u press centru, smislio priču da su Srbi u nekom mestu na KIM-u počeli sa izgradnjom spomenika USA predsedniku Džordžu Bušu Jr. Te vesti je prosledio, ko zna kako, i skoro svi domaći, a bogme i pojedini strani medji su objavili tu vest...ne proveravajući "izvor"...ccccc

Inače po lokalnim pričama, tip stare i besplatne primerke bgd novina nosi na Kosovo i preprodaje ih minimum po šest dinara po primerku. A sa KiM ovamo donosi po koju (desetinu) boksova cigareta.

Povodom toga smo mu uradili neke fontomontaže, tj. Trajan gradi spomenik, Trajan bilduje i slično..tip se na moje čuđenje oduševio i tražio je da mu uradimo fotomontažu sastanka sa Bušom. Sad te (uspele :-)) fotomontaže nosi na KiM da ...kako sam kaže, ako me zaustave ja ću da im pokažem, sliku pa neće da me pretresaju !!!!!!!!!???.

15:30 - 16:00 krenuli bi nazad za hotel, na ručak i..sve što uz ručak ide :-), da bi posle istog nastavili sa...ako ne bi bilo iznenadnih sastanaka i pisanju saopštenja za iste ili pojavljivanja tipa usa ambasador ili ...

16:00 -17:00 Posle ručka, kako zbog vrućinje tako i zbog "obilnog ručak" :-), proveli bi se penzionerski...spavanje... što inače priznajem odavno, ali odavno nisam radio, ali neobične situacije donose neobične događaje, pa bi do jedno osam ili devet uveče, kada bi padali planovi gde ćemo ili jamb ili karte(ono istina samo tabliće) ili film ...

posle 22:00

VARIJANTA A
Vranje

Varijanta B
Bujanovac

Varijanta C
Preševo...:-)

Ono, najbolja je varijnata A... NPR. jednom prilikom, sedesmo nas petoro u jednom kafiću...Kad Dragan (Stanković) koji inače sada radi za UNDP u Vranju reče:
- Idem tamo gde i Car ide peške, Zoran dodade ajde idem i ja..Ostadmosmo nas troje, kad se ova dvojica uskoro vraćaju mumlajući nešto...

Šta bi? -pitamo...

Kako šta bi?, došli smo do toaleta, čekamo pred vratima, dolazi neki mentol i pogleda nas, zatim pogleda u znak na vratima i reče:
- Izvinite, a jel vi čekate za WC... - Našta mu Dragan odgovor:

- Ma ne mi čekamo za burek....pa dobro p**** t* m******. Šta misliš da nas dvojica ovde radimo ispred ovih vrata, pokazavši na znak na vratima - pravimo žurku?

A bre ima dileja na ovom svetu......

Tip se unezvereno okrete i izađe iz kafića ubrzanim korakom nestavši u mraku, u pravcu parkića preko puta. :-)

Inače sa istom ekipom, smo jednom u pola pet ujutru, uguravši se nekako u ladu Nivu, jezdili ulicama Vranja u potrazi za burekom, koji je Dragan negde tu jeo. Mala napomena: ta radnja je jedno vreme bila zatvorena, jer je gazda pored burek dilovao i...:-). Tako smo nas petorica, posle pronalaženja iste, sa lokalnom družinom cigana i tri-četiri zalutele pijandure čekali (bar pola sata) na burek i jogurt..:-).

Ono što nisam očekivao da mi se desi ..na jugu Srbije, ipak mi se desilo tu, a ne u Bgd...postavljenje novog rekorda u...

Jedne nedelje, tačnije nešto ranije, u petak obavešten sam da ću "jednu gospođu iz Vlade" morati dapokupim ispred robne kuće u Vranju, da bi je potom vozio za Bujanovac, Preševo i Medveđu (iako do tada nisam bio u Medveđi :-)). E, sad tog jutra sam ustao u sedam, dogovorio sam se sa Vladom NS da on pokupi dotičnu u Vranju sa ladom, a ja ću ako bude potrebe morati da prisustvujem sasatnku u opštini, ako istog uopšte bude bilo jer je nedelja, i da ću naknadno ići za Preševo...Negde oko 9.10 zvoni mi mobilni, zove Vlada:

- A., a kako izgleda ta gospja? Ja mu objasnih, a onda za svaki slučaj nazvah istu, kad ...sazandoh da je ona sve sastannke obavila nešto ranije, tj. u subotu. Nas (mene) zaboraviše da obaveste, ono kad pomislim, dobro je da nismo morali da idemo do... a ne ovako samo do Vranja.

Da ne duljim, naveče sam imao neke lične obaveze da završim, kada se pojavila Jelena iz Otpora i reče:

-A. meni su kola pokvarena, jel bi mogao ti da me prebaciš do hotela, e u stvari nemoj da se ljutiš ali očajno voziš :-) Ja ću da vozim...Ma ok:-)

Kada završih sa obavezama, rasanih Jelenu, da bi se skoro istog momentarazbudio i Vlada(koji je inače spavao na par spojenih stolica :-)) rekavši mi:

- A., ajmo do Vranja...
- Vlado umoran sam, pa pola dvanaest je..
- Ma ajde, šta pola dvanaest...idemo u Vranje-uporan je on.

U tom će Jelena:
-Momci a li ja moram na autobusku stanicu u Vranju da podignem neke pakete oko tri. Ajde kad se vratite Nazovite me...Vlada je vozio :-)..Odvezosmo Jelenu do Hotela i nastavismo za Vranje...Prođosmo par kafića, sretosmo neke đevojke i zaboravismo na Jelenu. A, kako rekoh ranije u Vranju, kafići su otvoreni samo max. do dva, zbog sitovacije, tek smo došli, pa da se već vraćamo.

E ne može, pa smo morali da se sklonimo iz bašte u unutrašnjosti provesmo se do tri, kada zove Jelena,
- A. pa gde si ti?
-Ma u Vranju ne brini. ići ćemo Vlada i ja po pakete... I tako mi na stanicu dodjosmo oko pola četiri. Tip na prijavnici kaže, autobus bi trebao da dođe između pola četiri i četiri i 15.

Pa dobro, nećemo čekati puno-pomislih. Tako nas dvojica posedosmo na stanici čekajući bus iz bgd za skoplje. Medjutim, umesto u dogoverno vreme, isti se pojavio oko šest izjutra. Tako sam nas dvojica čamili čekajući bus sa lokalnim pijandurama, jutarnjim čistačima i...

Pošto smo preuzeli pakete, Vlada reče ajmo na burek u onu mic pekaru :-).

Sad, jedva nađosmo pekaru po danu, bilo je prošlo pola sedam, skoro 24 časa sam bez sna...Vrnusmo se do Bujanovca. Dodjoh probudih Jelenu, i častih je burekom :-) koji je oberučke prihvatila, kad mi ona reče:

-A. videćemo se dole oko osam, Ja se okupah, siđoh dole, pola devet nje nema, došao mi šef, Jelena ne silazi. Nazvah je kad ona:
- A. ja se uspavala, Ok velim evo ostaviću ti ključeve u ladi, ja ću sa Zoranom do Bujanovca...Uglavnom uopšte mi se nije spavalo, san je počleo da me hvata tek negde oko 4pm ali sam u krevet legao oko 9pm. Izdržao sam...skoro 38 casova bez sna i nadmašio dosadašnji rekord od 31 čas bez...Ko bi rekao da ću isti postaviti na jugu...:-)

Ej bre, al se ja nakuckah ostala dešavanja i Gojkove želje malo kasnije :-) da danem dušom...a i idem po burek :-)

Will be continued...

[Ovu poruku je menjao secret dana 11.08.2002 u 06:59 PM GMT]Disclaimer.txt"

The follo
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret09.08.2002. u 18:39 - pre 264 meseci
Esto es como Tele-Novela:
Nuevo episodio: Aventuras de Secreto en Bujanovac
parte 1024


Paaa, da konačno završim moje pisanije vezano za Bujanovac...
Kako rekoh juče, bio sam smešten u Bujanovačkoj banji VRELO, koja je 2,5 km udaljena od samog Bujanovca. Sad pored toga što je to banja, koja je inače prilično popunjena bez obzira na sitovaciju na jugu Srbije, sala u banji stoji na raspolaganju za raznoraze kulutne manifestacije :-)

Pošto je skoro bila neka proslava klaničarske industije iz kraja :-) aka YUGOCOP u slai banje je bila priređena mala zakuska i proslavu za zaslužne rednike :-). Sve je počelo nešto posle dva, da bi se uskoro pojavila i ekipa TV Vranja i sve to zabeležila...za istoriju :-). A, sve ovo pišuvam je to što ja za sve ove moje godine, ama nikada nisam video toliko pijanih ljudi na jednom mestu, njih preko 200, OBA POLA, ono videh pijane tipove ali i...njihove bolje polovine...nooo. Ne samo što su skoro svi bili pijani nego je atmosfera ličila na neku domaću komediju, da ne ćažem parodiju, sa sve orkestrom i (kreštavim) pevačem..na žalost nije bilo pevačice :-). Tako da se ceo taj skup iliti nazovi proslava izrodila u masovnu tuču u kojem su učestvovali i muškarci i žene (i srbi i cigani i pokoji lojalni albanac ;-) ). Kelneri su koliko-toliko pokušali da smire sitovaciju i da nije bilo policije, koja uvek dežura kraj hotela ( bez obzira na doba dana) sala ali i sam hotel bi pretprli značajniju materijalnu štetu :-).

Zamislite dogadja koji je krenuo u dva po podne kao proslava, a završio se oko ponoći masovnom tučom pijanih gostiju na balkanski način. I to ne koji gosti, nego ni više ni manje nego mesari ;-), dobro je da čakije i/ili satare nisu radile :-),

Zaboravih da spomenem ranije, svaki dolazak kola sa KiM-a i ulazak istih na teritoriju uže Srbije plaća se 30 dem iliti 15 evra ukoliko na kolima stoje KS registracije, koje mi naravski ne priznajemo. Pa se na kontrolnim punktovima moraju skinuti KS i uzeti privremene VR registracije. Inace nikad nisam video da .."carinici" na check pointu dobijaju više čokoladica i raznog bezalokhong pića nego sto je to ovde slučaj. Dok smo poslednji put čekali na prelazu kod Končulja, bilo je tu svega i svačega, od twixa do red bull-a :-)

Da, kada smo već kroz prevoza, Upoznao sam se sa par lokalnih albanaca iz Velikog Trnovaca, sada privremeno zapolsenih u OTPOROVOM INTERNET KAFE-u, u centru Bujanovca. Tako saznadoh da je vožnja kolima tj. taksijem iz Bujanovca do Velikog Trnovca kako rekoše ...40 dinara...Ej, bre 40 dinara za ...koliko... 5 km. Inače kako reče jedan od dotičnih, Jeton (18 god), do pre dve tri godine nije ni znao srpski. Praktično su živeli kao u getu, a sad...

U Bujanovcu, Albancima je ranije bilo zabranjeno da oforme košarkaški klub, a i kada su ga oformili zauzetost sportske sale je bila neprekidna...
Isti slučaj je bio i sa pozorišnom predstavom koju su hteli da organizuju, prvo su im trebali nekoliko, pa par desetina dozvola, pa scenario nije odgovarao, ima previše naselja kako rekoše cenzori iz opštine, pa je scenario morao biti prerađivan, da bi na kraju saznali da je potorična sala zauzeta u narednih 9 meseci.

Jene od onih večeri kada Vam ništa nije po taman,devojka iz Otpora mi reče:

- Meni se jede pizza, a vama? Vojak iz NS me je pogleda, a ja prozborih:
- Pa ok, gde ćemo?

Okrenu ona naše poznanike iz interent kafea, i priupita ih gde u Bujanovca ili okolini ima dobra picerija. Pa sada nigde, rekoše ovi. Jednu su zatvorili zbog dilovanja droge...(Inače, prosto je neverovatno kako uglavnom priče koje sam čuo o dilovanju imaju veze sa kafedžijama, pekarima, restorandžijama, tj, ugostiteljima uopšte :-)).Druga ne radi u ovo doba, treća je skoro imala trovanje gostiju, a četvrata pa četvte nema..:-)

- Kako bre nema pristojne picerije, ma meni se jede pica - uporna je ona.
- A. hoćemo li u Preševo?...SAD POSLE MOG poslednjeg putešestvija u Preševo, koje je bilo so-so, prvo sam hteo da odbijem, a onda pomislih: Ma sigurno ne može biti gore od prošlog puta, kada i rekoh OK, idemo - i krenusmo mi kroz Veliki Trnovac, noću ka Preševu zbog pice :-))). Što je ujedno bilo i moje poslednje "putešestvije" u VT.

Pošto u Ladi nije bilo goriva za put do Preševa, predjosmo mi u Jeleninu 128-cu koja je još bila lepljiva ;-). Razlog: u tim kolima su bili prevoženi plakati Otpora, za poziv na izbore kao i lepak za iste koji se naravski rasuo svuda po kolima. A, oko ručice menjača, pri dnu, postojao je pravi mali bazen od lepka :-).

Protutnjali smo VT, da bi nas odmah zatim zaustavila murja, a već znam da ova devojka cas zaboravlja saobraćajnu čas vozačku, a poneki put i obe dozvole :-). Tako da uz malo sreće stigosmo dosta posle 9pm u Preševo i odosmo u jedinu piceriju u koju znamo da će da nas prime ;-). "Victoria" blizu opštine tj. džamije u Preševu... U to doba ne samo da nema lokalnog ženskog sveta na ulicama Preševa, nego nema ni Srba. Tako smo ona, Novosađanin i moja malenkost bili zasigurno jedino troje Srba u tom delu Preševa, a i jedini u restoranu sa ženskim čeljadetom pored nas.

Tu naručismo jelo i piće, i krenusmo sa spikom, šalama i smehom. Kad mi u jednom trenutku NS-đanin kaže:

- Da li si primetio kako nas svi gledaju, naročiti oni preko puta i stvarno tek onda zametih :-). poglede ljudi sa okolnih stolova. Kako rekoh ne samo da smo jedini u restoranu (35-40) ljudi bili u ženskom društvu i to plavom ženskom društvu. (Inače kako sam čuo albanski ženski svet u Prištini je potpuno drugačiji, da li zbog KFOR-a i želje da evropskim izgledom, ali je ...hmmmm...ajde da budemo brezobrazni i kažemo.... promiskuitetni, a sve po spiki par ljudi koji su relativno česti gosti na KiM lately).

Ondak jedino se od našeg stola, čuo glasan smeh i srpski jezik. No prodjosmo bez problema, čak smo pri kraju večere i bili počašćeni od tipa koji zna devojku iz otpora. Uzvratismo čestitke (i čast) i krenusmo nazad, u Bujanovac. Posle ipak moram priznati, fino provedene večeri. Uz put devojka stade pored neke prodavnice i kroz prozor upita par Albanaca koji su tu sedeli.

- Jel imate cigare?
- Tip u sredini reče ne, a svi oko njega potvrdiše glavama da ima.
- Pa jel ima ili nema?
- Tip u sredini opet rečee ne, a ovi okolo njega svi pogledaše u njegovom pravcu i odjednom zaćutaše...Nema i dalje ponavlja tip iz "centra".
- A, jel to što sam Škija, pa zato za mene nema, a jel to u pitanju....I sve nešto u tom stilu.

Novosađanin gledačas u u nju, čas u mene, ne verujuji kakvom razgovoru prisustvuje. U po noći u Preševu, u nekom poluosvetljenoj uličici sa bg tablama, plavuša se dera iz kola kako nema cigara za škije, a ispred nas po tuceta albanaca.

Tada rekoh, ajmo mi kupicu ti ja cigare u Bujanovcu.
- Ma što laže da nema kad ima..prica mi ona....Ma pusti mislim u sebi, da glave izgubimo zbog j****** cigara. Vrnusmo se u Bujanovac, kad tek tada vidoh da nismo ugasili svetla na Ladi, što je najinteresantnije kola su stajala ispred opštine gde se non stop šetaju murkani, prozor otvoren, vrata ne zaključana, ključ u bravi i niko da ugasi svetla. Na kraju nekako upalismo kola, ali sada ja zaboravih da uključim svetla, Inače komande na ladi su vrlo čudna priča, ključ sa levoj strani, svetla na posebnom prekidaču odvojenim od ostalih, dok se naviknete na iste prodje xx dana...Kadsada mene murja zaustavlja,
- Gospodine, zašto vi vozite sa ugašenim svetlima. A nemam mi ni saobraćajne..Na sreću, kada vidoše da je u pitanju bela lada niva sa bg tablicama a još kad rekoh da sam iz koordinacionog, pustiše me :-). Kako renije rekoh, na KiM su ranije samo murja, DB i ljudi iz opština vozili bele lade nive...

Inače kako je sitovacija bila na KiM, takva je i ovde, Srbi čim dobiju dobru ponudu za kuću, odmah prodaju iste. Kako kažu, na samom KiM od dolaska KFOR-a prodato je srpskih kuća i imanja u vrednosti od 1 mlrd dolara. A i ono što se ne proda uzimaju albanski sudovi, pre neki dan čuh da je albanski sudija poništio odluku suda iz 1998 da se vrati nacionalizovano zemljište koje je predato manastiru Dešani. Kažu u UNMIK-u, sve odluke donesene od strane srpskih sudova posle 1989. godine imaju da se ponovo razmatraju. I razmatraju se, ali uglavnom odluke koje idu u kakvu-takvu korist srpske zajednice ili...U bujanovcu sam video prizemljušu - kuću koja se nalazi preko puta nove pošte. Dva prozora kuće gledaju na jednu ulicu, dva prozora na drugu ulicu, kuća sva oronula, i kako rekoh bez sprata(ova)...male kvadature prodata za 300.000 dem. Ono istina i ja bih se zapitao da dodje neko i ponudi mi takve pare za sličnu kućicu. Pa prodao bi bez razmišljanja. Inače i u Bujanocu ima već formiranih ulica u kojima su sa jedne strane albanske, a sa druge strane ulice srpske prodavnice. A sve je više i sve viče čisto albanskih delova.

Relativno skoro, cela Priština, bila je oblepljena plakatima, kako kažu srpskog ratnog zlikivca i zločinca koji je klao albansku decu...Pričalo se da je taj tip uz Smedereva i da je bio rezervista koji je jedno vreme proveo u Vranju tj, Bujanovcu pre nego što je otišao za Prizren gde je navodno snimljena ta slika>>>LINK

Inače i Nagib Arifi koji je ili koji bi trebalo da bude novi gradonačelnik Bujanovca zborio je ranije samo #$#$%&/ najgore vrste protiv rezervista. Pitao je novinare kako on može da voli VJ kada su mu za vreme bombardovanja srpski rezervisti upali u kuću i držali nož pod grlom dvogodišnjeg deteta. Od tad su novinari i on na ..paaa imaju poseban odnos, da se tako izrazim.

A što se tiče samog bombardovanja te 1999. godine. Vojska i lokalnli OUP, smislili su kako da konačno upadnu u Veliki Trnovac, pošto to za vreme Miloševiča nije bilo mogućno. Da sprovedu mobilizaciju albanaca iz VT, za koju su oni smatrali da neće biti uspešna što bi im dalo razloga da pretresu VT u potrazi za ...Mežutim, odmah se okupilo starežinstvo sela, na sastanku na kojem uglavnom zbore matori a, mlađi svet samo sedi sa strane, i aminuje odlukama "staraca". Tada odlučiše da prihvate poziv za mobilizaciju, i svih 500 pozvanih, sa pesmom, zastavama i...krenuše ka Bujanovcu. Niko nije mogao da veruje u novonastali rasplet događaja, umesto da VJ i policija vrše pretragu, sada su morali da spreme 500 uniformi i oružje za novopridošle rezerviste. Dadoše im kako-tako neko oružje (bez municije) i nađoše uniforme. Ali šta sada da radiš sa 500 naoružanih albanaca iz VT. Tada smisliđe da ih odvedu ka Preševu da kopaju rovove i...misleći da đe se ovi buniti što idu iz VT, međutim ovi opet uz pesmu krenuše u Preševo. Izlazili su da kopaju uvek pri sirenama, a za hranu dobijaše samo svinjetinu. Međutim, pošto praktično nema siromašnog albaca iz VT, svi su se dali u kupovinu, mašući lovom. Tako da na kraju, prvo im oduzeše oruđje, a nubrzo ih i sve demobilisaše. Pa sad vi mi recite ko je tu pametan, a ko...zbunjen?


Inače kako su se bližili izbori tako su sve bile učestalije pretnje, pošto je registovanje na izbore bilo u opštini, tj upis u biračke spiskove, pojedini albanci su pretili uglavno ženskom zaposlenom osoblju da će posle izbora da ih sve isteraju i to uglavnom mislim na sekretarice i neke lokalne radnice, od kojih sam slušao žalopojke.

Na same izbore samostalno su izašli SPO i radikali sa jednom i DOS sa drugom listom. medju srbima sa naravno prijavilo i par kandidata grupe gradjana medju kojima sam naročito zapamtio tipa koji se potpisuje kao Tito i traži da ga tako oslovljavaju. Lik je kupio Vujalkiju i nabubao par višeslovnih reči koje je sa vremena na vreme ubacivao u svoje (vatrene) govore, dok se jedan novinar nije takodje poslužio vujaklijom, našavši par nebuloznih reči i otišao na jedan od meeting-a dotičnog Tita, da bi na kraju govora, govorniku postavio par totalno nebuloznih pitanja na "vujaklijskom" :-)

Pošto su mene obično predstavljali kao, evo ga naš saradnik iz Ministarstva za informisanje, iako sam im objasnio da nisam iz ministarstva nego sekretarijata, da bih vremenom i sam počeo da sam pričam da sam iz ministarstva. Predstavnik SPO kad je čuo da sam iz "Vlade"..:-)))))), odmah krenuo da mi se žali, jedva sam objasnio čoveku da sam ja bre, samo tu ...hmm.kao da rečem kao neki fizički radnik. Utrapi mi lik gomilu papira i žalbi...:-). Inače najsmešnije je kada je SPO pred izbore gostovao u Radio Preševu, imali su sat vremena na raspolaganju za političko predtavljanje kroz neku kontakt emisiju, medjutim kako niko na tom radiu od 30-tak zaposlenik, ne govori srpski ili se pravi da ne razume, lik iz SPO je sam sat vremena sam sebi postavljao pitanja i odogovarao na ista, pošto je albanski voditelj bio totalno nezainteresovan , a kako bi, kada ni ne zna srpski.

Na kraju se moje putešestvije završilo u ponedeljak, uz spiku šofera o događajima u kojima je dotični učestvovao kao i svraćanjem do Leskovca koji smo obišli uzduž i popreko, sve do RK bombardovane 1999, pa do lokalne pijace na kojoj se vozač, a bogami i ja :-) natovarsimo jeftinim paradajzom, paprikom i ...:-))). A sve je krenulo sa vozačevim pitanjem, da li sam ikad posetio Leskovac. Pošto je odgovor bio odrečan, isti je rešio da me malo upozna sa istim, a usput i pazari nešto..u čemu sam mu se , kako već rekoh i pridružio :-) Morali smoda prođemo i pored Grdeličke klisure tj, pored mosta u istoj u kojoj se desila mala kolateralna šteta NATO-a, kada je bombardovan voz u pokretu.

A i kad se vratih, prvo me zvali da nameštam LUCENT-AGERE modem na win2000..L I N K, medjutim, kako sam sada na vrlo kratkom odmoru (do 15.08), nameštanje istog će pričekati:-)

p.s. Tek sad vidim kolika je razlika voziti se ili bolje reći biti vožen :-) (službenim) mercedesom i LADOM NIVO-m na (relativno) duŽim relacijama (Bujanovac-Beograd). U ladi mi otpadoše bubrezi, a sa šoferom.. :-)

[Ovu poruku je menjao secret dana 11.08.2002 u 06:58 PM GMT]veze da završim, kada se pojav
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: testament :-) by secret09.08.2002. u 20:38 - pre 264 meseci
E cool, posto je sve gotovo, sad tema moze da se zakljuca .....
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret10.08.2002. u 15:30 - pre 264 meseci
Što se tiče interneta i ostalog pa Gojko da ti koliko toliko udovoljim..
O dolaska koordinaciong tela otvorena je nova pošta u Bujanovcu, kao i oklnim mestima.

Pojavio se i PTT kao za sada jedini provajder.

U centru Bujanovca su prostorije Otpora koje su sada pretvorene i u Interent kafe, sa 4 ispravna i 2 neispravna :-) računara i 20 dinara po satu surfovanja. Vreme od 14 do 22.

U Press centru BAnDWITH JE:

Your raw speed was 45420.27 bits per second.
There are 3 meaningful ways we can interpret this number:
Communications
45.4 kilobits per second

Storage
5.5 kilobytes per second

1MB file download

3.1 min.


Što se tiče mobilnih, dostupna je i o64 i o64 mreža sa prilično dobrim signalom u Bujanocu i Vranju, ali slabim 064 i slabim 063 signalom u Preševu. Kako ideš ka KiM i ničijoj zemlji, signal je sve slabiji da bi na kraju i nestao kod Končulja, za obe mreže. Inače u samom Bujanovcu je vrlo jak signal mobilne mreže iz Makedonije MOBIMAK. Par Puta mi desilo se da je PRI paDU sitem 064 redovna pojava na mom siemensu bila pojavljivanje dosta jakog signala MOBIMAKA koji mi je izgledao jači i od 064.

Sastav računara u press centru.

Pored svakog računara je ups: POWERCOM kin-625a

NOVINAR 1
OS: WIN ME+XP
Procesor: iNTEL CELERON 600 MHZ
RAM: 128 MB (2x64)
kućište: MIDI ATX
monitor: HANSOL 710P
tastatura: Chicony kb-2971
miš: Genius netscroll+
modem: LUCENT WIN MODEM
mnrežna: realtek rtl8029 pci
video k: NVIDIA vanta-vanta LT 16 MB
audio k: yamaha soundblaster pro 2.0 yf 724f ds-1
cd: teac cd-540e
mb: shuttle
hdd: QUANTUM FIREBALL LCT20.5
floppy: ..

NOVINAR 2
OS: WIN ME
Procesor: iNTEL CELERON 600 MHZ
RAM: 64 MB
kućište: MIDI ATX
monitor: HANSOL 710P
tastatura: Genius k288
miš: Genius netscroll+
mnrežna: realtek rtl8029 pci
modem: LUCENT WIN MODEM
video k: NVIDIA vanta-vanta LT 16 MB
audio k: C-MEDIA PCI CMI8738
cd: teac cd-540e
mb: shuttle
hdd: QUANTUM FIREBALL LCT20.5
floppy: ..

NOVINARI 3
OS: WIN ME+XP
Procesor: iNTEL CELERON 600 MHZ
RAM: 128 MB (2x64)
kućište: MIDI ATX
monitor: HANSOL 710P
tastatura: Genius k288
miš: Genius netscroll+
modem: LUCENT WIN MODEM
mnrežna: realtek rtl8029 pci
video k: NVIDIA vanta-vanta LT 16 MB
audio k: C-MEDIA PCI CMI8738
cd: teac cd-540e
cdrw: teac cd-w54e
mb: shuttle
hdd: QUANTUM FIREBALL LCT20.5
floppy: ..

NOVINAR 4
OS: WIN ME+XP
Procesor: iNTEL CELERON 600 MHZ
RAM: 128 MB (2x64)
kućište: MIDI ATX
monitor: HANSOL 710P
tastatura: Chiconz kb-2971
miš: Genius netscroll+
modem: LUCENT WIN MODEM
mnrežna: realtek rtl8029 pci
video k: NVIDIA vanta-vanta LT 16 MB
audio k: C-MEDIA PCI CMI8738
cd: teac cd-540e
mb: shuttle
hdd: QUANTUM FIREBALL LCT20.5
floppy: ..

GASA THE EVIL
os: win me
Procesor: iNTEL CELERON 600 MHZ ..BUT RADI NA 634
RAM: 64 MB 133 mhz
kućište: ATX midi
monitor: SAMSUNG SZNCMASTER 550S
tastatura: Genius k288
miš: Genius netscroll+
modem: no
video k: NVIDIA vanta-vanta LT 16 MB
audio k: C-MEDIA PCI CMI8738
cd: BTC 52X
mb: SHUTTLE
hdd: QUANTUM FIREBALL LCT20.5
floppy:..

SERVER
OS: WIN ME+XP
Procesor: iNTEL CELERON 600 MHZ
RAM: 256 MB (2x128)
kućište: MIDI ATX
monitor: HANSOL 710P
tastatura: Genius k288
miš: safewaz optical mouse
mnrežna: realtek rtl8029 pci
video k: NVIDIA vanta-vanta LT 16 MB
audio k: C-MEDIA PCI CMI8738
cd: teac cd-540e
mb: holco..shuttle
hdd: QUANTUM FIREBALL LCT20.5
floppy: ..
Zip-drajv:

Pored toga - štampači:
hp deskjet 84oc
epson epl - 5700L

skener:
hp scanjet 2200c

Digitalna foto kamera
Epson 2.1 Mpixel PhotoPC 850Z

softver:
kombinacija MIX-ovanih cd-a ..vrlo raznoliki
par cd-a iz časopisa MIKRO
NEKOLIKO DIVX FILMOVA
par cd-ova sa music-om and mp3
par diskova...hmmm bliži se 01.09. paaa....:-)
par DISKOVA ALBANSKOG ROKA :-))))) AND....SO ON

literatura:
osnove xp ili..u izdanju kombib - DŽEPNO IZDANJE
priručnik za win2000 tj udžbenik iz serije microsoft_ informatika škole
VISUAL BASIC BIBLIJA
PHOTOSHOP TUTORIALS AND...Integer, e As String
[/code]

 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.beotel.net

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: testament :-) by secret25.08.2002. u 18:56 - pre 263 meseci
Paaa, ako nekome treba nešto sa juga nek sad kaže, :-)

Tačnije, ponovo se vraćam u Bujanovac, sa sve neizvesnim rokovima...može biti samo 15 dana ali i 30 do 45 kao i...no dobro...dnevnice idu...

Tako da ovim putem obaveštavam zainteresovane :-) da ću nastaviti sa "izveštavanjem"...Primaju se želje, da ne kažem pozdravi :-)
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Vertygo
Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: testament :-) by secret27.08.2002. u 16:02 - pre 263 meseci
Pa srecan put .
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.beg.sezampro.yu



+968 Profil

icon Re: testament :-) by secret24.01.2003. u 02:59 - pre 258 meseci
E pa dragi secret,
Prosto ne mogu da verujem kako si ti ogorčen na Bujanovac. "Ja u Bujanovcu...pa ja u Bujanovcu... pa (na žalost) ja u Bujanovcu..." Ako ti se toliko nije svidelo, šta si tamo uopšte tražio? Mora da si najstručnija osoba kojom su (ti što su te poslali) raspolagali! Pa kao takav 'profesionalac' moraš malo da otrpiš "teške uslove za rad" i 'redovno' updejtuješ sajt (svakih 3-4 meseca obavezno :) Sajt je inace 'vrhunac' dizajna i funkcionalnosti kakvom se ni najjači madagaskarski sajtovi ne mogu podičiti (a ni oni papuanski).
Ah da, sviđalo ti se Vranje. Imao si sreće, mogu ti reći, pa ti nisu priredili čuveni vranjski "ćutek" (a.k.a. batine). Znate ono, fer tuča: 20 na 1, 30 na 1 (imao sam više prilika da vidim). Mora da nisi nikoga gledao u oči jer ti je to u Vranju "smrtni greh". A da si, ne daj Bože, slomio čašu u nekom kafiću, naplatili bi je kao da je muzejski eksponat. Ali šta sam pa ja navrzo' na Vranjance, pa imam bar 30 dobrih drugova iz tog grada, sve fini ljudi.
Vratio bih se na tvoj "Nesrećan slučaj ili tragediju službenika PRESS Centra Bujanovac" (ah, opet taj Bujanovac).
Da sam na tvom mestu, ne bih mogao da ogovaram ljude jednog grada koji me je pristojno dočekao i ugostio i na čijoj sam muci dugo zarađivao. Srećom nisam na tvom mestu pa je tvoja neetičnost samo tvoj problem.
Mislim da sam imao to zadovoljstvo da te upoznam kada sam navraćao u PRESS centar i mogu ti reći da si prilično mirno izgledao za tako kuražnog heroja sa [ES]foruma koji bljuje vatru na sve što ga okružuje. Drugim rečima, bio si manji od makovog zrna.
Da ne dužim, nisam hteo nikakvo prepucavanje ali me je jako pogodilo to što pišeš o Bujanovcu i Bujanovčanima. Razmisli malo ko si ti, šta si ti, pa tek onda sudi o drugima. Ali, molim te, sledeći put to što misliš kaži ljudima u oči. Lepše je.

Milan Manojlović 'Piroćanac'
student III godine FON-a u Beogradu
(ceo život proveo u Bujanovcu i ponosi se njime)

P.S.
Od sveg srca ti želim da nikada više ne kročiš u grad koji te toliko muči. Ni ti ni tvoja prijateljica Jelena 'OTPOR SVEMU' Urošević.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: testament :-) by secret

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11946 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.