Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...

[es] :: Nauka :: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...

[ Pregleda: 20553 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SilveRomeo

Član broj: 32285
Poruke: 63
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...29.04.2005. u 23:28 - pre 230 meseci
Da li neko zasigurno zna da li je preporučljivo korištenje L-karnitina pre treninga i Kreatina sa Amino kiselinama nakon treninga.
Kreatin je ''Creapure'' od Ultimate Nutritiona,
Amino kiseline su ''Amino 2000 Super Whey'' od Ultimate Nutritiona,
i L-Karnitin takođe od Ultimate-a.
Tražio sam po es-u i čeprkao po internetu ali ništa konkretno...
Hvala unapred.
P.S.Šta znate o HMB-u (Kalcijum Beta-Hidriksi Beta-Metilbutirat)?
Poz
SilveRomeo
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...30.04.2005. u 16:09 - pre 230 meseci
Vec je u jednoj temi bilo govora o tome da je l-karnitin provereno bacanje para, bas kao i vecina (ne svi) novih "revolucionarnih" preparata. Uz to sto "ne radi", l-karnitin je i prilicno skup.

U danasnjoj "Politici" sam cak video reklamu za "preparat" u cijem opisu doslovce stoji:
Citat:
L-Carnitin i acetil-carnitin u lecenju neplodnosti muskaraca
IME PREPARATA
Poboljsava kvalitet spermograma
pokretljivost spermatozoida
progresivnu pokretljivost spermatozoida
broj spermatozoida
morfologiju spermatozoida


E, sta sve ljudi nece da izmisle...

Sto se HMB-a tice, iako sam skoro imao kod sebe ovaj, ipak ga nisam koristio. Medjutim, iz iskustva onoga ko ga JESTE koristio, znam da "daje dobar pump" (u kolicini od 3g posle treninga, mada se preporucuje uzimanje od 3-10g). I on je jedan od "novih", pa sam, iskreno, zbog toga bio malo sumnjicav. Kako god, za HMB negde ces naci da ga hvale, negde ces naci da je nevredeci...

 
Odgovor na temu

SilveRomeo

Član broj: 32285
Poruke: 63
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...04.05.2005. u 12:57 - pre 230 meseci
Koristio sam L-Karnitin Liquid od Ultimate-a u jednomesečnoj pauzi (ne)uzimanja kreatina i pokazao se veoma efikasnim.I cena mu je efikasna :-).
Verovatno deluje različito od osobe do osobe.
Dva meseca sam napravio pauzu(ništa nisam uzimao) i od ponedeljka krećem sa kreatinom i proteinima.Interesuje meda li u ciklusu kreatina mogu uzimati i L-Karnitin?
Kakav je efekat koristiti kreatin sa amino kiselinama (Amino u tabletama)?
Poz
SilveRomeo
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...04.05.2005. u 14:52 - pre 230 meseci
Kratin i aminos - Najbolja kombinacija!... Kreatin ti daje snagu, dok ti aminos hrane telo i misice. Najbolja kombinacija, jos ako si pri kesu pa uzmes i proteine... Za par meseci mozes i na takmicenje...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...26.08.2005. u 20:50 - pre 226 meseci
kreatin
Istine i zablude o kreatinu

http://www.elitesecurity.org/tema/57222
http://www.elitesecurity.org/tema/110443

 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...26.08.2005. u 22:26 - pre 226 meseci
ovo ne mogu da preskocim da ne odgovorim
Citat:
Uz to sto "ne radi", l-karnitin je i prilicno skup

ovo ovde sto si napiso je apsolutna glupost moram da kazem a i da tvrdim u mom zivotu L-carnitin je odigrao najvazniju ulogu jer ja sam bio visok 185cm i imao sam 130kg nisam mogao bukvalno da prepesacim 100m a da ne crknem imao sam podbradak da nisam mogao da gledam u zemlju prase jedno;;) a imao sam 18god. jednog dana odlucim da skinem sve to i krenem u teretanu to mi je bio prvi sport u zivotu prvih mesec dana sam veoma slabo jeo ali sam izbacio secere 100% za tih mesec dana sam skinuo 5kg neko bi prestao da trenira misleci da nikad nece da uradi nista ali ja sam onda uzeo
L-CARNITIN za sledecih 15 dana sam skinuo 7kg to je bilo 12kg za mesec ipo, kad sam to video odma sam uzeo tribulus terestis jer ga neki bilderi koriste za definianje a i dize snagu nedugo posle uzeo sam i creatin monphidrat mada su mi rekli da ne koristim carnitin i kreatin u isto vreme jer necu nista da postignem ja sam se drzao moje terije da ce kreatin i tribulus da mi daju snagu za trening a carnitin ce da przi masi i zamislite isplatilo se za narednih mesec ipo a sve sajedno 3 meseca sam stao na vagu i prekrstio se 90kg evo sad trckaram po ceo dan jedem ko prase opet nista ne koristim imam licni rekord 12km za 54min ;) i eto sada radim na pripremama za konkurs za policiju.
toliko da l carnitin ne valja;)
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...26.08.2005. u 22:27 - pre 226 meseci
i da mislim da 1200 dinara nije neka para za tako korisnu stvar
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...27.08.2005. u 10:10 - pre 226 meseci
Svaka cast! Sta drugo da kazem, osim da mi je iskreno veoma drago da si uspeo da svoju tezinu dovedes u normalu. Znam koliko takvi problemi (ne samo fizicki) ljudima otezavaju zivot. Imao si jaku volju da to uradis, bio si uporan i uspeo si. Jos jednom svaka cast.

Medjutim, ti sam znas i bolje od mene kako si smrsao, kao i to da l-karnitin sigurno nije tome ni malo doprineo. Posto je to ipak tvoja privatna stvar suzdrzao sam se da ti odgovorim onako kako bi trebalo. Zato nemoj da si neiskren. L-karnitin ne radi pa ne radi.

Sto se novca tice, 1200din nije uopste mnogo za "korisnu stvar", ali u ovom konkretnom slucaju su to bacenih 1200din.

 
Odgovor na temu

E30325

Član broj: 170339
Poruke: 7
*.PPPoE-1879.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...29.01.2008. u 01:11 - pre 196 meseci
Kreatin je po meni dobra osnova za bilo koji cilj (masa, definicija, snaga), iskreno nikada nisam koristio neki fatburner tako da nemam neko osobno mišljenje o njima, ali sam ubjeđen da s kreatinom dosta toga možemo napraviti kada je u pitanju skidanje masnih naslaga.
Trenutno koristim Kreatin etil ester (novija generacija kreatina), nije nešto posebno skup oko 25 EUR 0.5kg, mislio sam se između njega i monohidrata, monohidrat je dosta jeftiniji (20tak EUR - 1kg) ali sam se ipak odlučio da probam etil ester.
Proizvođač je američki whey.inc

[Ovu poruku je menjao superbaka dana 29.01.2008. u 18:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vladimir Magoč
Novi Sad

Član broj: 172372
Poruke: 43
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...10.02.2008. u 23:48 - pre 196 meseci
E30325:
Citat:
Kreatin je po meni dobra osnova za bilo koji cilj (masa, definicija, snaga)


Može li ovo objasniti?

E30325:
Citat:
ali sam ubjeđen da s kreatinom dosta toga možemo napraviti kada je u pitanju skidanje masnih naslaga.


Kakve veze ima kreatin sa skidanjem masnih naslaga?

E30325:
Citat:
monohidrat je dosta jeftiniji (20tak EUR - 1kg)


Cene kvalitetnog kreatin-monohidrata se kreću od 35e u Srbiji.
Vladimir
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...13.02.2008. u 15:22 - pre 196 meseci
Citat:
Vladimir Magoč: E30325:


Cene kvalitetnog kreatin-monohidrata se kreću od 35e u Srbiji.


Da kvalitetniji kreatin od firme WEIDER ili ULTIMATE kosta oko 35 eura kg , bitechov kreatin je ja mislim oko 20 eura ali je dosta toga manje kvalitetan i cist od ovih gore navedenih firmi

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Vladimir Magoč
Novi Sad

Član broj: 172372
Poruke: 43
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...14.02.2008. u 00:23 - pre 196 meseci
Moje skromno mišljenje o kvalitetu kreatin-monohidrata je(redosled nebitan):
Creapure (Ultimate Nutrition),Phosphagen (Eas),Creatine Fuel (Twinlab).
Siguran sam da je cena za Creatine Fuel neopravdana (oko 4000din/kg).
Po nekim istraživanjima (ne mogu da se setim ko ih je vršio ali se sećam da je neko odgovoran) najčistiji kreatin-monohidrat na svetu proizvodi SKW Trotsberg,Nemačka.Inače,Ultimate ga pakuje pod imenom ''Creapure''.
Možda bi ovde mogao da se ugura i Crealean (Labrada).
Weider mnogo zaostaje.A tek Biotec To se naročito vidi kada se zajedno otvore i uporede.
Pomenuta trojka me je zaista prijatno iznenadila svojim kvalitetom u odnosu na sve ostale na našem tržištu i šire.

Vladimir
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...14.02.2008. u 12:18 - pre 196 meseci
Citat:
Vladimir Magoč:
Možda bi ovde mogao da se ugura i Crealean (Labrada).
Weider mnogo zaostaje. .


LABRADIN kreatin je super , profesionalci ga koriste.A sto se tice WEIDER-a kod nas se slabo koristi ne znam sto , ali u americi se koristi bas prilicno , treba da napomenemo da je i firma DYMATIZE inzvaredna
i kada se koristi kreatin najbolje je ga kombinovati sa glutaminom i dekstrozom zbog boljeg iskoriscenja kreatina

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Kombinovanje kreatina,L-karnitina i aminokiselina...

[ Pregleda: 20553 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.