Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!

[es] :: Vodič za učenje :: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!

[ Pregleda: 11189 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Barabbas

Član broj: 57194
Poruke: 55
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!02.05.2005. u 22:39 - pre 230 meseci
Vec dugi niz godina zalim da upisem kurs Japanskog jezika ali ne znam gde to ima u Beogradu,posto na Net-u nisam nasao puno korisnih informacija molim sve clanove ES-a koji o tome nesto znaju da ovde postuju svoje misljenje o ovom izuzetno bitnom problemu (imam jos samo 4 godine fore da nesto uradim povodom tog pitanja).
You know you're an engineer if you have no life and can prove it mathematically.
 
Odgovor na temu

Azizam
Beograd

Član broj: 41880
Poruke: 25
*.beograd-1.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!02.05.2005. u 23:02 - pre 230 meseci
Kurs Japanskog jezika postoji na Kolarcu.
Znam da predaje devojka/zena koja se zove Višnja i da je ona sasvim OK. Mislim da kurs kosta negde oko 15000 dinara, mozda i vise.
To je definitivno jer znam par ljudi koji idu tamo jer studiram Kineski, a i zanimao me je Kineski na kolarcu, svojevremeno.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!02.05.2005. u 23:33 - pre 230 meseci
Tja, prvo bi trebalo da budeš načisto da li ti to hoćeš ozbiljno da radiš ili je to samo neki kapric. Čisto da ne bacaš pare uzalud. Najjednostavnije rešenje ti je da kada krene nova školska godina na grupi za japanski jezik Filološkog fakulteta u Bg-u jednostavno ideš na ta predavanja kao i svi drugi studenti. Na predavanja se može slobodno doći (mislim, čak i da ne može, niko te neće pitati za indeks ;) Ne znam kakav je taj kurs na Kolarcu, ali verovatno da je u redu pa možeš i tako ako ti se žuri. Inače, trebaće ti dosta vremena i jako, ali jako mnogo truda tj. samostalnog rada van kursa (za koji god kurs se odlučiš) da bi došao do neke solidne osnove za neki ozbiljniji rad. Btw, ja sam diplomirani filolog japanskog jezika i književnosti, tako da ako te nešto detaljnije zanima, slobodno pitaj :)
 
Odgovor na temu

Barabbas

Član broj: 57194
Poruke: 55
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!12.05.2005. u 19:44 - pre 229 meseci
Hvala na korisnim savetima,jos cu malo da razmislim dok ne vidim gde cu,mada na casove na fakultetu idem sigurno, valjda nece niko da me cima za indeks.
Ako jos neko ima koristan savet neka se javi.
You know you're an engineer if you have no life and can prove it mathematically.
 
Odgovor na temu

dkojic
Salif Keita
Beograd

Član broj: 197150
Poruke: 5
*.rcub.bg.ac.rs.



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!13.09.2010. u 10:50 - pre 164 meseci
Ja treba da idem u Japan na studije fizike (traju oko 1,5-2 god) pa sam stoga "ozbiljan u nameri da ucim japanski".
Posto treba da odem oko nove godine, imam 4 meseca pa bih hteo da procenim sta je moguce/bolje : filoloski ili privatni casovi ?
Treba mi "iskusna procena" da li za pocetak od apsolutne 0 bolji "fax" ili privatni casovi (koji bi isli npr 2x sedmicno) ?

Pozdrav,
Dusan

dk
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!13.09.2010. u 10:54 - pre 164 meseci
Ako ideš za četiri meseca, onda nema dileme, privatni časovi su najbolji (i rekao bih jedini izbor, na faksu nećeš naučiti još malo pa ništa za to vreme.) Najbolje svakodnevno ili koliko si već u stanju da odvojiš novca za to.
 
Odgovor na temu

dkojic
Salif Keita
Beograd

Član broj: 197150
Poruke: 5
*.rcub.bg.ac.rs.



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!14.09.2010. u 11:32 - pre 164 meseci
Super. Hvala ! Sto se novca/vremena tice tesko da mogu svakodnevno, mada bi to bilo naj, naj. Video sam da neke skole daju kurseve (Moqui, Djuro Salaj, O(p)stanak). Valjaju li sta te skole ? Gledam da prodjem jeftinije ali ne po svaku cenu. Veliko hvala !
dk
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!14.09.2010. u 12:10 - pre 164 meseci
Ne bih se zamarao sa školama, najbolje vidi na fakultetu da li bi neki asistent i/ili apsolvent hteo da ti drži privatne časove. Mada pošto počinješ od nule, skoro da možeš raditi i sa nekim boljim studentom već sa druge godine. Još ako se pogodite za neki popust na količinu još bolje
 
Odgovor na temu

dkojic
Salif Keita
Beograd

Član broj: 197150
Poruke: 5
*.rcub.bg.ac.rs.



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!15.09.2010. u 09:15 - pre 164 meseci
:) I konacno : iako nisi u kontaktu sa jezikom, cenim da si mozda u kontaktu sa ljudima. Znas li nekog studenta/asistenta... ?
Ako ne, nema veze, ionako si mi ustedeo gomilu vremena i truda. Zaputicu se sam na fax i potraziti neku dobru uciteljicu japanskog ;)
Veliko hvala svima !!!
dk
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!15.09.2010. u 09:20 - pre 164 meseci
Sa ponekim jesam, ali nemam pojma ko drži časove, ipak je najjednostavnije otići na fakultet; ako se baš potrefi da nikog ne sretneš, zalepi oglas na spratu gde je japanski (treći sprat, stara zgrada) da ti trebaju časovi, verovatno će ti se već nekoliko njih javiti
 
Odgovor na temu

dkojic
Salif Keita
Beograd

Član broj: 197150
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!18.09.2010. u 20:55 - pre 164 meseci
ma ne bih JA uciteljicu .... ja bih da sto brze/bolje naucim a uciteljice (nekako) umeju da mi drze paznju...

Inace, skinuo sam Rosetta-u i straaaava je ! Za ovakve apsolutne nule, kakva sam ja, ona je cista premija.
Stvarno, cuo sam i ranije za Rozaliju ali sada prvi put koristim i stvarno su profi uradili CD. Sve preporuke.
Hvala svima na savetima !!!
dk
 
Odgovor na temu

ava_adore
dipl. filolog
Beograd

Član broj: 269092
Poruke: 2
95.180.11.*



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!23.09.2010. u 17:13 - pre 164 meseci
Pre svega bih volela da ti napomenem da ne mozes ocekivati da ces bog zna sta nauciti za 4 meseca. Mozes dobiti neku osnovu, jer moras imati u vidu da postoje 3 japanska pisma. 2 ces nauciti, a ovo 3. slikovno, tzv kanji-je u celosti ne znamo ni mi koji smo zavrsili jezik. Ako te zanimaju privatni casovi, mogli bismo da pokusamo nesto, iako ja jos uvek nemam iskustva u davanju casova japanskog, tako da bi mi neki pocetnik odgovarao.
 
Odgovor na temu

dkojic
Salif Keita
Beograd

Član broj: 197150
Poruke: 5
*.rcub.bg.ac.rs.



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!23.09.2010. u 18:23 - pre 164 meseci
Pa na meni da se izivljavas ? :)
Salim se. Nisam ja toliko nerealan kako mozda zvuci varijanta od 4mes. Samo sam hteo da ne odem tamo kao apsolutna 0.
Zanima me sta bi moglo da se solidno uradi za ovo vreme... Sta god uradim, cist je dobitak... ja sam uzeo Rossetu da se malo zabavljam pa bi smo mogli, dok to izgustiram, da se dogovorimo o detaljima za dalje (mozda je bolje offline) ...
Hvala na javljanju !
Pozdrav,
Dusan
dk
 
Odgovor na temu

ava_adore
dipl. filolog
Beograd

Član broj: 269092
Poruke: 2
95.180.11.*



Profil

icon Re: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!23.09.2010. u 19:01 - pre 164 meseci
Haha, nemam nameru da se izivljavam, nego si mi idealan za pocetak drzanja casova japanskog. Ako ti je za utehu- engleski vec drzim:)
Imam i ja Rosettu, mozemo zajedno da radimo, ali pre svega bi morao da naucis ova prva dva pisma- hiraganu i katakanu. To ces relativno brzo nauciti. Bez toga realno ne mozes nista. Ja imam i neku literaturu bas za pocetnike. Mozemo da se dogovorimo offline, ali ne mogu da ti pustim poruku u inbox, jer sam nov korisnik. Pisi mi na mail [email protected], pa da se dogovorimo...Ako te i dalje drzi interesovanje. Pozdrav!:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Kurs Japanskog jezika u Beogradu - POMOC !!!

[ Pregleda: 11189 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.