Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MultiVita (Hemofarm, Vršac)

[es] :: Nauka :: MultiVita (Hemofarm, Vršac)

[ Pregleda: 8475 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
213.244.197.*



Profil

icon MultiVita (Hemofarm, Vršac)06.05.2005. u 11:29 - pre 229 meseci
Korisno ili ne? Zdravo ili ne? Može li da škodi?

Sastav:
100 grama granula sadrži:
vitamin c............400 mg,
vitamin e............33 mg,
nikotinamid.......60 mg,
Ca-d-Pantotenat........20 mg,
vitamin b1.............5mg
vitamin b2.............5mg
vitamin b6.............7mg
folna kiselina...
Vitamin b12
ugljeni hidrati.........72,5 g

Saharoza, glukoza, natrijum citrat, limunska kiselina, natrijum hidrogenkarbonat, prirodna aroma narandže, boja beta karoten.

Sumnjiv mi je ovaj nikotinamid jer čini mi se da smo iz bilogije učili (ako me sećanje dobro služi) da nikotinamida ima u duvanu i da je on najodgovorniji za stvaranje zavisnosti i da je otrovan. Pa piti ili ne?
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: MultiVita (Hemofarm, Vršac)06.05.2005. u 13:35 - pre 229 meseci
Slobodno pij...
http://www.studpol.co.yu/savetovalista/dijetetika/VitaminB3.htm
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
62.108.101.*



Profil

icon Re: MultiVita (Hemofarm, Vršac)07.05.2005. u 20:12 - pre 229 meseci
Hvala na obavestenju.
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
85.222.131.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: MultiVita (Hemofarm, Vršac)07.05.2005. u 23:23 - pre 229 meseci
Pored lepe domaće rakije piti te bućkuriše...

Kada su posle II sv. rata komunisti držali predavanje o štetnosti alkohola, na kraju predavanja ustane čiča i pita predavača:
- Jel te a koji to ludaci piju alkohol, pored naše lepe domaće rakije???

Znači udri pre po oligovitu, em je jeftinije, em je koncentrovanije, em možeš da ga nosiš sa sobom. em možeš da zalivaš bezbedno gorespomenutom mučenicom.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: MultiVita (Hemofarm, Vršac)08.05.2005. u 11:26 - pre 229 meseci
Batali te vitaminske napitke tipa multivita, cedevita i sl. To je cista reklama. Kolicina vitamina koju sadrze je bukvalno u tragovima. Da popijete celo pakovanje dnevno ne biste zadovoljili potrebu za vitaminima. Najbolje bi bilo uzeti neki multivitaminski preparat nekog renomiranog proizvodjaca kao Tweenlab i sl. Malo su skuplji ali mnogo kvalitetniji. Uz to su svi sa kontinuiranom apsorpcijom sto znaci da se polako i duze vreme rastvaraju u organizmu. U multiviti i sl. ima mnogo ugljenih hidrata.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: MultiVita (Hemofarm, Vršac)10.05.2005. u 10:15 - pre 229 meseci
Fanfon, zašto misliš da je multivita (ili CRO cedevita) manje kvalitetna od nekog drugog preparata zapadnih proizvođača? Pa to su najobičniji vitamini koje i banana republike mogu da proizvedu. E sad, da li su sa kontinuiranom apsorpcijom ili ne - to možda ima veze kod lekova gde je bitno da koncentracija u krvi bude konstantna i da traje određeni period, ali kod vitamina je bitno da li smo ih uneli u određenoj količini ili ne. Bar tako mislim. Da li je prašak na razmućivanje ili tableta nije od značaja.
Što se tiče ugljenih hidrata toliko ih uzimamo kroz sokove, sladolede, gazirane napitke, slatkiše, peciva... Ako osoba nije šećerni bolesnik ili ako ne drži neku strogu dijetu, to nije razlog da se ne kupi multivita.
 
Odgovor na temu

Bozica BN
Bozica Vilotic
konobar
Bijeljina BIH

Član broj: 311973
Poruke: 2
*.telrad.net.



Profil

icon Re: MultiVita (Hemofarm, Vršac)10.02.2013. u 10:50 - pre 135 meseci
Zaiteresovalo me ovo kakva je Multivita i Multivita plus,jer vidim da neki ovdje imaju nedoumice da li da koriste ili ne.Želim da kažem da sam prezadovoljna proizvodima,šumeće tablete ili u prahu,godinama već koristim proizvode i evo me živa sam Htjela bih da pohvalim Multivitu kao velikog pomagača kod prehlada i viroza.Dalje imaju i druge šumeće Magnezij,Kalcij...itd.Odlične su,vjerujte ja dajem svom djetetu kad je prehlađen šumeće tablete Multivite i Multivite plus.Ja sam to isprobala mnogo davno i lično kod prehlade ne koristim ništa drugo zaista.Razlika kod Multivite je samo 3 tablete dnevno,a kod Multivite plus jedna dnevno.Želim da pozdravim ljude koji rade u Hemofarmu,prozvodi su dobri i povoljni sa cijenama i samo nastavite tako.
 
Odgovor na temu

Bozica BN
Bozica Vilotic
konobar
Bijeljina BIH

Član broj: 311973
Poruke: 2
*.telrad.net.



Profil

icon Re: MultiVita (Hemofarm, Vršac)10.02.2013. u 10:59 - pre 135 meseci
Vidim da je ovo mnogo davno pisano,ali nije problem udri ti po Oligovitu,nije problem.On samo "ponekad"zna izazvati dijareju...mislim samo ti koristi više ljudi u mojoj okolini ima problem sa njim,ali tvoj izbor.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: MultiVita (Hemofarm, Vršac)10.02.2013. u 13:31 - pre 135 meseci
Pa vidi, i ljudi koji godinama puše duvan i piju alkoholna pića su godinama živi. To još ne znači da su duvan i alkoholna pića zdravi.

Po pitanju tih vitaminskih napitaka ima dosta nedoumica. Da li uopšte koriste?

To zavisi od načina proizvodnje. Ako su ti vitamini čisto sintetički onda mala ili nikakva korist jer živi organizam ne može da na najoptimalniji način da preuzme sintetičke vitmine. Naravno, u slučaju težih oblika avitaminoze tablete sigurno pomažu.

Ako su vitamini prirodnog porekla (ono, istrugana šargarepa, limun, pomorandža) onda se postavlja pitanje zašto ne otići u piljarnicu i za isti novac koliko košta pakovanje tih "šumećih" kupiti, recimo, 5 kg pomorandži? Poješćete pomorandže u slast a svi vitamini će na najoptimalniji način biti apsorbovani i iskorišćeni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: MultiVita (Hemofarm, Vršac)

[ Pregleda: 8475 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.