Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 58085 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Budimir
Beograd

Član broj: 772
Poruke: 176
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom24.08.2007. u 22:14 - pre 202 meseci
Ajd` sa zakasnjenjem da pokusam da pomognem. Kod vecine tih bojlera koji nemaju spolja podesavanje temperature se to moze uraditi kad se skine poklopac sa strane gde se nalazi grejac, tamo gde ti ulazi kabl za struju (negde su i cevi sa te strane a negde i nisu). kad skines poklopac videces pravo unutra termostat na kome imas malo dugmence za podesavanje temperature. Postavi ga na zeljenu temperaturu i to je to.
Uzgred, nikad mi nece biti jasno zasto postavljaju te termostate bez spoljne regulacije !?
 
Odgovor na temu

zakicd

Član broj: 159256
Poruke: 7
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom09.12.2007. u 17:28 - pre 198 meseci
Pozdrav
Imam isea boler 100 litara vodoravni, na termostatu se nalazi malo crveno dugme predpostavljam sigurnosni osigurač.
Moj problem je što taj osigurač iskoči (bojler neradi), zašto to radi? kako popraviti?

unapred zahvalan!!!
 
Odgovor na temu

peetar
Petar Jaksic
Beograd

Član broj: 27884
Poruke: 32
217.26.79.*



Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom18.01.2012. u 15:26 - pre 148 meseci
I ja sam kupio nisko montažni bojler bez pritiska i kupio slavinu sa tri cevi i sve to monitrao. Međutim ja sam veoma razočaran kako to radi. Sistem stalno pravi neku buku krklja curi, kada pustim vodu prvo krene vazduh pa onda voda, toplotu vode teško kontrolišem čak i sa jednoručnom slavinom voda je bez ikakvog pritiska (ja sam to znao ali sam mislio da je bar malo jače). Do sada sam koristio u starom stanu vodu za kuhinju iz centralnog bojlera i to radi perfektno. Sve u svemu to se meni ne sviđa kako radi i hoću da zamenim sa bojlerom koji radi pod pritiskom. Problem je što sam nakon tri meseca napokon isterao majstore iz stana i nekakva štemovanja i lepljenje pločica ponovno ne dolazi u obzir. Pa sam mislio da kupim bojler ariston 30l neki slim za visoku montažu, ali da ga montiram ispod sudopere isto kako bi se montirao i da se nalazi iznad sudopere znači cevi bi mu išle na dole i povezao bih ih sa novom slavinom sa dve cevke. Jedino što me brine da postoji neki problem u što će se slavina nalaziti na većoj visini u odnosu na bojler?

Moje pitanje za stručna lica je da li ta razlika u visini (slavina na sudoperi, izlaz iz bojlera u dnu korpusa od sudopere) može nekako da utiče na rad bojlera u smislu da može da ga nekako ošteti.

Hvala
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom18.01.2012. u 21:20 - pre 148 meseci
Citat:
Jedino što me brine da postoji neki problem u što će se slavina nalaziti na većoj visini u odnosu na bojler?

A šta misliš šta će se desiti u spratnoj kući,gde je bojler montiran u prizemlju,a "gura" i kupatilo na spratu?
Ništa.
Sve će funkcionisati besprekorno ,pa stoga navali.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom19.01.2012. u 11:29 - pre 148 meseci
Citat:
peetar: Sistem stalno pravi neku buku krklja curi, kada pustim vodu prvo krene vazduh pa onda voda, toplotu vode teško kontrolišem čak i sa jednoručnom slavinom voda je bez ikakvog pritiska

Po ovom opisu izgleda da je problem negde u cevima ili ventilima u zidu a ne sa bojlerom ili slavinom. Prelivni bojler sa niskom montažom i baterijom sa 3 cevi radi bešumno kao i svaki drugi. Niti buka niti krkljanje ni slab pritisak nisu odlika tog sistema. Da li su cevi dobro povezane (da nisu obrnute hladna i topla cev iz bojlera)? Ako je ovo u redu proverio bih kako ističe voda iz cevi iz zida kada nema ničega. Ovo se može jednostavno uraditi tako što se na priključak za vodu stavi slobodno crevo a njegov drugi kraj usmeri u neku kantu. Kada se otvori ventil voda mora da ima jak pritisak i da teče bez krkljanja i izbacivanja vazduha. Moguće je da se na ventilu (ek ventil ili glavni ventil) nakupi kamenac i nečistoće i da otvara samo malo pa pravi problem sa pritiskom. Ja bih ove stvari proverio pre nego što bilo šta drugo preduzmem.
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom19.01.2012. u 15:44 - pre 148 meseci
To je zaštitni termostat. Ili imaš puno kamenca u bojleru ili moraš termostat mjenjati. Prvo ti je da otvoriš i oćistiš bojler. Ako se i dalje bude isto dešavalo mjenjaj termostat.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom19.01.2012. u 22:23 - pre 148 meseci
mugi,

09.12.2007. u 18:28
 
Odgovor na temu

peetar
Petar Jaksic
Beograd

Član broj: 27884
Poruke: 32
217.26.79.*



Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom27.01.2012. u 10:41 - pre 148 meseci
Da potvrdim da je sve ispravno, ali to jednostavno tako radi.
Ja kao korisnik nikada to nisam koristio u praksi, a pošto sam sada renovirao stan nisam se mnogo ni udubljivao u tu problematiku niti sam išao kod bilio koga koji ima takav sistem da pogledam kako radi. Kada je došao na red vodovodžija on je rekao imaćeš bojler ispod sudopere ja sam mu rekao da (sada se gorko kajem) i on je čovek uradio instalaciju upravo tako. Posle je došao na red keramićar koji je radio pločice, i ostalu priču znate. Ja sam majmun što nisam ostavio cevi u zidu iznad sudopere kao alternativu i što nisam sproveo cevi gore da imam mogućnost i postavljanja bojlera za visoku montažu. Ovo kako radi je blagi užaš zatvoriš slavinu a ono voda curi pa još jedno 3 dcl vode iscuri, kada bojler greje ono stalno curka, ma užas jedan katastrofa temperatura vode se teško niveliše mada mislim da je u za to kriva slavina a kupio sam neku domaću jako kvalitetnu (tako su mi rekli u pordavnici).
Ja ne znam zašto to ljudi kupuju uopšte i šta ima tu kao prednost u odnosu na bojler pod pritiskom. Da ne pričam da sam jedva našao niskomontažni bojler bez pritiska od 15l, svi su bili u fazonu ma šta će ti dovoljan je od 5l a ja pošto sam zdužen za sudove u kući znam da nije dovoljan i da se to malo g.. čas isprazni nije dovoljan ni od petnaest litara.
Scenario će biti sledeći da odem u prodavnucu gde sam kupio pločice pa da kupim još 1m2 pa na leto lupanje pločica i zida i postavljanje bojlera za visoku montažu pod pritiskom i to od 30l i da to radi kako treba ili da ako supem da uglavim taj od 30 litara ispod sudopere ali izgleda da je to malo verovatno.
Totalno sam razočaran i besan na sebe zato što je ovo sada kako radi katastrofalno i odvratno. A mogao sam da uradim kako treba.
eto i ja da se izjadam.
 
Odgovor na temu

Condor06
Stojan Jović
Novi Sad

Član broj: 155078
Poruke: 121
91.233.24.*



Profil

icon Re: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom02.09.2013. u 07:23 - pre 128 meseci
Izvinjavam se sto budim ovako staru diskusiju...
Iscitao sam dosta foruma na ovu temu i dalje mi neke stvari bas nisu jasne.

Citat:
RexBlanco:

Ima tri vrsta bojlera.

Razlike:
Potisni bojleri rade u zatvorenom sistemu.Svaki od njih ima metalni kazan.Svaki je atestiran na 8-10 bara.Ove bojlere možeš montirati i na NISKOPRITISNU i na VISOKOPRITISNU SLAVINU.

Prelivni bojleri rade u otvorenom sistemu.Njih možeš montirati SAMO NA NISKOPRITISNU SLAVINU (na takozvanu bateriju).Kao i naziv ovih bojlera kaže, u ovim bojlerima NEMA PRITISKA!To su ti bojleri kod kojih slavina kapa dok greju vodu...

Protočne bojlere imaš i visokopritisne i niskopritisne.Obrati pažnju na natpis,tj na pločicu koja je nalepjena na bojler.Ovi bojleri samo onda greju vodu kada ima protoka vode.Znači,ovi bojleri ti ne akumliraju toplu vodu.


Moze li neko da mi kaze u cemu je tacno razlika izmedju potisnih i prelivnih bojlera (osim sto prvi imaju metalni kazan i vjerovatno rade na vecem pritisku)? Da li su uopste potisni bojleri niskopritisni ili visokopritisni? Posto na nekim forumima se spominju kao niskopritisni i da zahtijevaju slavinu sa 3 cijevi, ali na osnovu onoga sto sam procitao u ovoj diskusiji, rekao bih da su visokopritisni (prije svega jer rade na 8-10 bara)?!

Hvala unaprijed na pomoci.
Rebel with a reason.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Frka sa izborom kuhinjske baterije za bojler sa donjom ugradnjom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 58085 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.