Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time

[es] :: Advocacy :: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time

[ Pregleda: 4302 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time30.05.2005. u 22:59 - pre 229 meseci
NEW YORK, MAY 28: Windows computer servers tie with Unix in revenue

The worldwide computer server market grew 5.3 per cent to $12.1 billion in the first quarter, with revenue for servers running the Microsoft Corp Windows operating system equalling that of Unix servers for the first time, market research firm IDC said on Friday.
...
Revenue for Windows servers grew 12.3 per cent to $4.2 billion in the quarter while unit shipments grew 10.7 per cent. Unix servers saw 2.8 per cent revenue growth to $4.2 billion while unit shipments increased 5 per cent.
...
Sales of servers that use the freely available Linux operating system surged 35.2 per cent to $1.2 billion, amounting to its highest-ever share of overall quarterly server revenue at 10.3 per cent. HP remained No. 1 in the Linux server market with a 27.7 per cent market share, followed by IBM at 19.8 per cent.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

WiZaRd1015
Slavko Gligorijević
Leskovac

Član broj: 17063
Poruke: 229
212.200.69.*



Profil

icon Re: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time31.05.2005. u 12:02 - pre 229 meseci
Tužno, zaista tužno.
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time31.05.2005. u 19:26 - pre 229 meseci
Ček, je li ja to dobro čitam, linux procenutalno zauzima 3 puta više serverskog tržišta nego win i UNIX-i, a ima 7 puta manji revenue?

Veselo, zaista veselo :o)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time31.05.2005. u 23:26 - pre 229 meseci
Ne čitaš dobro. Radi se o rastu (u odnosu na isti period prošle godine ili prethodni kvartal valjda). Linux ima najveći "rast" što ti je otprilike ovako: imamo jedan server sa kupusarom. Postavimo još jedan i eto rasta od 100% :)

Tako je i Sloba pričao o ekonomiji u Srbiji, sve preko privrednog rasta, zaboravljajući da kaže da je prošla godina, apsolutno, bila popularna "pozitivna nula" :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time01.06.2005. u 08:58 - pre 229 meseci
Egzekli

Bobiška je u tim bajkama stvarno iznosio dobru argumentaciju, samo je zaboravio da se po statističkim pravilima ratne godine ne mogu uzeti kao reper za poređenje.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.191.*



Profil

icon Re: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time01.06.2005. u 13:21 - pre 229 meseci
Linux-ov dio u zaradi od servera za kvartal je 10.3%, i to je rekordna cifra dosad. Cio IDC izvjestaj je bolje procitati sa njihove stranice, ovdje: http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS00153905
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
195.252.64.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time01.06.2005. u 13:58 - pre 229 meseci
Linux server tržište još uvjek je sitno u odnostu na MS. Linux će da pojede možda 70% onog što su pre držali Unixi i jedno 10% Windowsa.

Linux se uglavnom masovno fura na univerzitetima, manjim (većim) provajderima, a banke, berze i to još rulaju windows i sumnjam da će mjenjati.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time01.06.2005. u 15:26 - pre 229 meseci
Ovi podaci se odnose na pare koje se zarade od prodaje servera. Nije mi jasno kako su racunali, da li su, naprimjer, pare kad se kupi i server i aplikacija (rijesenje tipa kljuc u ruke, mislim da, primjera radi, IBM najcesce svoje masine prodaje bas tako, a ni MS taj model nije stran) zaracunate u cijelu svotu, ili su nekako uspjeli da razdvoje troskove operativnog sistema i hardvera od cijene aplikacija koje na njemu trce. Ruku na srce, ne moze se ni zakljuciti ni sto je dominantni model prodaje, da li kupci kupuju server nezavisno od aplikacije (dodacu ja bazu koju hocu, pa onda nesto svoje ili tudje povrh baze, ili SAP) ili je "kljuc u ruke" cesca varijanta.

Vise je ovo odmjeravanje snage aplikativnog okruzenja i tu je jako interesantno da MS osvaja trziste. Prije mi se cini da njima servere prodaje ono sto ih razlikuje od Linux-a (.NET i prethodnici) nego cisti okrsaji tipa "korisnici preferiraju da gone web server na MS masinama a ne na Linux/UNIX cvorovima" (ne ulazim u to da li je ovakvo nesto tacno, koristim ovu recenicu kao ilustraciju "direktnog okrsaja"). Takodje, u intranet-u su strahovito jaki, Exchange i integracija sa brojnim Windows workstations su market segment za sebe (gdje im ne moze niko nista) a koji raste.

Te univerzitetske primjene, te linux serveri "u kucnoj radinosti" (kupis kinesku plocu sa vise procesora, skines Linux sa mreze i dignes mail server za malu firmicu), ja ne vjerujem da su ovdje vidljivi, a cak i da jesu, veliko je pitanje koliko su uopste bitni, jer su pare koje se potrose mjera (fer, nemam nista protiv, da me neko ne razumije pogresno).

Isto, cini mi se da se BSD OSS varijacije ne pominju, interesantno je da li su one uracunate u "UNIX" kategoriju.

Puno nekakvih trendova koje bi bilo interesantno pronjuskati a koje se izgube u opstim statistickim kategorijama koje su iznesene.

Microsoft-u, fakat, dobro ide, o tome price nema. A nije ni velika tajna sto pokrece tu njihovu prodaju. E kako Linux serveri rastu, to sto rastu (da li je to primarno zamjena UNIX servera jeftinijim, ako je jeftinije, rijesenjem, ili nove aplikacije), u smislu sto su glavne pokretacke sile, ja nijesam siguran da razumijem do kraja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft Vs Unix: Its a tie for the first time

[ Pregleda: 4302 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.