Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izgradnja infrastrukture community-a

[es] :: Wireless :: Izgradnja infrastrukture community-a

[ Pregleda: 3977 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cr4x0r
STC
ROOT

Član broj: 12673
Poruke: 225
*.pppoe61.bih.net.ba.

Sajt: www.hepek.tk


+1 Profil

icon Izgradnja infrastrukture community-a03.06.2005. u 20:38 - pre 229 meseci
Koji AP bi bio dobar za infrastrukturu community-a, pitam administratore community-a,

trebalo bi mi negde 4 AP-a da cine community, sa kojim ste vi radili ?? , kakva su vasa iskustva sa opremom ??? , bil WDS bio toliko los na 500 m udaljenosti(prva faza sirenja)


PS. mislio sam sa WRT54g pa eto neki kazu da brzo rokne, a nenamjeravam cisco opet valja skupiti pare sa ostalim clanovima.
Kome nevalja zna đe su vrata!!
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.48.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Izgradnja infrastrukture community-a04.06.2005. u 21:18 - pre 229 meseci
Ja bih ti savetovao da ako je za Community mrezu, postavis PC-rutere sa odgovarajucim WLAN kartama.Ako planiras da imas neke servise, kao eventualno DC++ hub ili FTP server bice ti mnogo lakse da ih postavis kasnije.Jedno od dobrih resenja je Mikrotik router OS, ili ako volis da se petljas sa distro-ima Linux, onda toplo preporucujem Debian ili Slackware.

Drugo, kazes da je razdaljina 500m? od cega, jedan od drugoga, ili je ceo krug koji treba da bude pokriven 500m? u tom slucaju ti je dovoljan jedan AP....

Ako ti treba pouzdan AP na 802.11b, ima dosta toga.Linksys je sasvim ok za takve udaljenosti.Ljudi su i za i protiv tih masina.Uglavnom zbog loseg RF dela (neosetljivost), ne zato sto se kvare.Od ostalih uredjaja razmisli od D-Linku.....

Uglavnom, sta god odlucis sledi sledeca pravila:

- Pokusaj da za AP-ove koristis ISTE uredjaje.Nemoj da ih mesas, jer ces imati problem kompatibilnosti, a time i slabiji protok.

- Radi sa sektorskim antenama, izbegavaj omni (ako je moguce).

- Radi sa malo vise od minimum snage potrebne za dobar link.Nemoj da preterujes, jer ces samom sebi (a i ostalima) stvarati smetnje.

- Klijent antene treba da su sto bolje, USMERENE.Pravilo o izlaznoj snazi vazi i ovde, malo vise od minimuma.

- Ako ti odredjujes koju ce karticu ili AP imati klijent, onda gledaj da je sa istim cipsetom kao u tvojim AP-ovima (preporuka je Atheros, ili Prism.Izbegavaj ostale)Ako ne, onda bar savetuj klijentu sta da kupi.

Pozdrav.




Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Cr4x0r
STC
ROOT

Član broj: 12673
Poruke: 225
*.pppoe174.bih.net.ba.

Sajt: www.hepek.tk


+1 Profil

icon Re: Izgradnja infrastrukture community-a04.06.2005. u 21:27 - pre 229 meseci
tnx :)
Kome nevalja zna đe su vrata!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Izgradnja infrastrukture community-a

[ Pregleda: 3977 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.