Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako odabrati AP i ostalo....

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Kako odabrati AP i ostalo....

[ Pregleda: 4140 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Kako odabrati AP i ostalo....05.06.2005. u 14:06 - pre 229 meseci
Imam mogucnost da kupim wireless opremu po dilerskim cenama, ali se nesto bas ne razumem u to, pa bi bilo lepo da mi neko objasni na sta treba obratiti paznju prilikom uzimanja AP (znaci ne samo konkretan model, vec i teh. karakteristike, tj, sta je sta?) antene, i ako treba jos nesto...potrebno mi je radi interneta
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Kako odabrati AP i ostalo....05.06.2005. u 15:30 - pre 229 meseci
Najbolje daj shta data firma ima u ponudi, tako cjesh najlakshe dobiti savet. Nema svaki ap client mod, a tebi je to neophodno i gledaj izlaznu snagu ap-a...Ima chak i izrazito jeftinih ap-a za nekih 60 eura koji bi ti radili posao..tako da ne morash da bacash silne pare.

Antena zavisi od razdaljine od ap-a i samog zagushenja etra..ako imash para bolje daj za antenu nego za ap, najtoplija preporuka HL2424 ..za relativno malo para<8x eura> super antena.

Neka ti kabel krimpuje struchna osoba da ne bi neshto "sjebao".

Toliko od mene.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: Kako odabrati AP i ostalo....05.06.2005. u 15:40 - pre 229 meseci
Ja imam Pheenet 118C+ i mogu toplo da ti ga preporucim. Posto vec skoro 12 meseci stoji na tavanu zgrade i ni jednom nisam isao da ga resetujem ili nesto sl. Ima web interface i sve se podesava iz internet explorera. Zadovoljan sam kako radi...

Antenu uzmi sto jacu i sto usmereniju. HyperGain HG2424 je odlicno resenje. A mogao bi da probas i kombinaciju offset dish + kosjericka kantena... cuo sam da je ovo isto ok.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kako odabrati AP i ostalo....07.06.2005. u 14:56 - pre 228 meseci
Pa evo ponude, pa mi vi recite...
znaci sta bi mi sve trebalo, kablovi i sve ostalo, obratite paznju i na cene...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kako odabrati AP i ostalo....07.06.2005. u 15:09 - pre 228 meseci
Citat:
IzzY Nema svaki ap client mod, a tebi je to neophodno i gledaj izlaznu snagu ap-a...Ima chak i izrazito jeftinih ap-a za nekih 60 eura koji bi ti radili posao..tako da ne morash da bacash silne pare.

Antena zavisi od razdaljine od ap-a i samog zagushenja etra..ako imash para bolje daj za antenu nego za ap, najtoplija preporuka HL2424 ..za relativno malo para<8x eura> super antena.

Neka ti kabel krimpuje struchna osoba da ne bi neshto "sjebao".

Kako da znam koji AP ima client mod? (oznaka ili tako nesto..>)
Sto se tice antena da li vazi pravilo sto vise db to bolje...ili to moze biti bacanje para?
Citat:
a1200: Ja imam Pheenet 118C+ i mogu toplo da ti ga preporucim. Posto vec skoro 12 meseci stoji na tavanu zgrade i ni jednom nisam isao da ga resetujem ili nesto sl. Ima web interface i sve se podesava iz internet explorera.

Da li to znaci da moram uvek da imam nesmetani pristup do AP (zbog reseta) posto bih ga postavio na krov kuce?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: Kako odabrati AP i ostalo....07.06.2005. u 18:20 - pre 228 meseci
Ne mora da znaci :). Ali moze da se dogodi da se AP zaglupi (neodgovara preko web interface-a), onda moras da ga resetujes... tj. da fizicki dodjes do njega. A ako je on na krovu, na stubu za antenu, u nekoj kutiji, moras da se popnes... nema druge.
 
Odgovor na temu

IzzY
Zeljko Dulic
Novi Sad

Član broj: 31345
Poruke: 191
*.metrohive.net.

Sajt: www.nswireless.net


Profil

icon Re: Kako odabrati AP i ostalo....08.06.2005. u 07:33 - pre 228 meseci
Citat:
Kako da znam koji AP ima client mod? (oznaka ili tako nesto..>)
Sto se tice antena da li vazi pravilo sto vise db to bolje...ili to moze biti bacanje para?


Chitash specifikacije za client mod . Ne znam, ja bi svakom korisniku preporuchio Ovislink 1120 ,za tih 60 eura koliko koshta bolje nema..a i ovo cje da radi sasvim ok....ali ukusi su razlichiti.

Vishe dB je bolje, ali vazhan je i ugao zrachenja<da je shto manji> i tachnost broja db, ja bi se zakleo da mnoge antene koje kod nas mogu da se sretnu imaju znatno manji broj db nego shto se navodi u specifikaciji i mnogi unose odoka. Poenta je shto u srbiji ima mnogo home-made antena i antena sumnjivih proizvodjacha. Mozhda sam snob ali ja verujem samo u HL, Andjerew....znam mnogo je para...ali glava ne boli..i nema ono uzmi ovu pa probaj pa vrati ako ne radi dacju ti sledecju..i ti se polomish ko debil na krovu da namestish i onda ne radi....i onda vratish uzmesh sledecju .....i tako ko zna koliko puta .....
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343
Via: [es] mailing liste



+2921 Profil

icon Re: Kako odabrati AP i ostalo....08.06.2005. u 17:29 - pre 228 meseci
A da neko prokomentarise robu, koju ja mogu da uzmem...:)



--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Kako odabrati AP i ostalo....

[ Pregleda: 4140 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.