Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema

[ Pregleda: 6937 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misast
Milos Stojanovic
Beograd

Član broj: 60546
Poruke: 12
195.252.108.*



Profil

icon ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema06.06.2005. u 14:42 - pre 229 meseci
Hteo bih da mogu da na "phone" liniji iza splittera/filtera osim telefona koristim i "obicni" dial-up modem (kao rezervu ako ADSL ne radi). Probao sam sa "Cisco" filterom, ali brzina je bila max. 10-20 Kb i veza je stalno pucala - verovatno filter mnogo "sece". Da li bi to bilo moguce sa nekim drugim splitterom/filterom?
Unapred hvala na pomoci!
Misa
 
Odgovor na temu

xection

Član broj: 5041
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema06.06.2005. u 15:12 - pre 229 meseci
ja imam bas taj filter i sve mi radi odlicno (sa Lucent modemom i SpeedStream ruterom).

koji modem imas?

i nije mi jasno... na koju vezu mislis kad kazes 10-20Kb?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema06.06.2005. u 15:22 - pre 229 meseci
Citat:
misast: Probao sam sa "Cisco" filterom
Odakle ti uopste "Cisco" filter? Inace, ja sam koristio Lucent i bez filtera i radio je normalno. Njemu izgleda ne smeta ono sto smeta obicnom telefonu. Medjutim, u toku rada dial-up modema se ADSL modem poremeti, pa kad prekinem rad sa dial-upom, ovome za ADSL je trebalo neko vreme da se opet ukljuci u liniju.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

misast
Milos Stojanovic
Beograd

Član broj: 60546
Poruke: 12
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema06.06.2005. u 23:23 - pre 229 meseci
Izgleda da nisam sve dobro objasnio. Imam ADSL modem-ruter Pheenet BIG-304CA i kucnu mrezu od 4 racunara. Kompletnu telefonsku liniju sa 3 telefona sam povezao (odvojio) preko jednog Cisco EZ-DSL Microfiltera (sve kupljeno kod Netiksa), pa sa te linije nisam uspevao da se povezem na Internet preko dial-up modema - bilo je sporo (10-20 Kbit, a normalno je uvek preko 40) i veza je stalno pucala. Upravo sam probao da povezem SAMO dial-up modem direktno preko filtera na ulazni telef. prikljucak i sve je bilo OK - mozda ispred svakog telefona (kao i dial-up modema) treba staviti po jedan filter, a ne jedan za (ispred) cele linije? A mozda bi bilo bolje staviti neki splitter umesto tog filtera (i koji, ne znam u cemu je razlika izmedju filtera i splittera), mozda tada ne bi bilo problema ni sa dial-up-om?

Inace, jos nisam dobio ADSL - cekam kod Verata vec petnaestak dana na prikljucenje - mozda ce tek tada biti i nekih novih problema.

Svima unapred hvala na pomoci!
 
Odgovor na temu

xection

Član broj: 5041
Poruke: 9
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema12.06.2005. u 14:02 - pre 229 meseci
filter se stavlja pre svih telefona i modema. samo adsl ruter/modem treba da bude nakacen na telefonsku liniju bez filtra. naravno sve ce da radi bez i jednog filtra, ali imaces probleme sa ADSL-om kao tdjokic.

bice da rade nesto na tvom broju u telekomu...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema12.06.2005. u 15:11 - pre 229 meseci
O tome je bilo (mnogo) reci i ranije, ali, hajde, nek bude jos "par reci".

Spliter je razdeljivac, kod koga imas 1 ulazni prikljucak - za tel.liniju, i 2 izlazna: jedan je filtriran, to je za telefon(e), drugi je direktan, bez filtriranja, taj je za ADSL, i prikljuchci su OZNACENI, da bi znao sta gde da ubodes; postoje ugradni, za u doznu, ili spoljni, koji vise "tu negde" pored telefona. Spliter se moze koristiti i kao filter, onda onaj drugi prikljucak, za ADSL, ostaje neiskoriscen. Spliter je fizicki veci, i za proizvodjaca neznatno skuplji od filtera. Zato ce se verovatno kasnije i kod nas pojaviti filteri, dok se trziste zasiti, pa pocne konkurencija. Filter je vrlo mali, prakticniji od splitera.

Dobijes ADSL. Onda ugradis jedan filter ili spliter na pocetku kucne telefonske instalacije i time si resio sve kucne telefone.

Prednost ovog nacina: treba ti samo jedan filter, kucna telefonska mreza je fizicki "cistija" - ne moras kod svakog telefonskog prikljucka da ugradjujes filter, bilo u uticnicu u zidu, bilo da visi spolja.

Mane: za ADSL prikljucak moras ili da rezervises jedan postojeci telefonski prikljucak i da ga povezes na zicu iz centrale pre filtera ili da vuces posebnu zicu od onog pocetka kucne instalacije, gde si ugradio filter (spliter). Ni jedna od ovih kombinacija najcesce nije laka a nekad je i potpuno neizvodljiva - razne fizicke i estetske prepreke, nekad su zice iz telefonske mreze mreze cudno povezane pa ne mozes da nadjes bas tu koja ti treba. Ako premestis racunar u neku drugu prostoriju, opet moras da vuces ADSL zicu za njim.

Zbog svega nabrojanog, najlakse je instalaciju nista ne menjati, a kod svakog telefona staviti filter (moze i spliter, izlazni prikljucak za ADSL ostaje prazan) i gotovo. Na pocetku ugradnje ADSL-a, splitere niko nije prodavao, tako da su ih dobijali samo oni koji su bili kod provajdera koji daju opremu. Sada ih ima i nisu skupi - nekoliko eura, tako da se nikakva intervencija na kucnoj telefonskoj mrezi ne isplati.

Sto se tice spomenutih anomalija u radu pojedinih modema, to mora da je nesto specificno ili je neki komad hardvera pokvaren, djavo zna sta je.

Sve sto sam rekao, vazi za obicnu telefonsku liniju. Za ISDN nemam pojma sta i kako.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL splitter/filter i koriscenje dial-up modema

[ Pregleda: 6937 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.