Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika je plata policajcima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kolika je plata policajcima?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 46115 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?20.11.2006. u 16:10 - pre 212 meseci
Citat:
DjoleReject: Postoji neka ideja da je "ovaj nivo korupcije nesto sto svugde ima, ali se mi malo vise potresamo". Ovo je ordinarna glupost i moze poticati samo od nekoga ko je video samo "ovde", a o "tamo" zna iz filma.


Pazi ti si sad izvalio ordinarnu glupost. Hahaha, pusti Austriju. Pritom i oni jedva cekaju da dodju ovde da posluju "na razne fore". Znas li ti kolicka je to tackica na planeti a kolike su USA, Juzna Amerika, Rusija, Indija.

Pricao mi covek koji je suvlasnik firme koja proizvodi baggage handling trake za aerodrome (australijanac), da mu je na svakom indijskom gradilistu bila jasno predocavana tarifa za nadzornog inzenjera, pa redom do sekretarice kojoj se donese neki kamkorder ili slicna stvar da se ponuda ne zagubi, pokvasi, ne pocepa. Kad je dosao u kontakt sa nama, prvo me je pitao: "Do you think that engineer is sorted out by another company". Pritom je inzenjer bio britanac/englez, i vrlo pristrasno se drzao jednog ponudjaca. Da bilo sta dalje kazem nemam osnova.

Znas li samo koliko austrija stane u indiju. U proseku planete, ODLICNI SMO, racunajuci tu na prvom mestu USA gde je "handshake" normalna pojava za najmanje sitnice. Naravno moze i bolje, i treba bolje. Ja ne kazem ovo da se zaslepljen teshim, kazem da treba to cistiti iz drustva, ali da nismo tako jadni i najgori - nismo ni blizu.
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?20.11.2006. u 22:24 - pre 212 meseci
Citat:
spartak: Pazi ti si sad izvalio ordinarnu glupost. Hahaha, pusti Austriju......


Da,ako se budemo poredili sa mnogo gorima verovatno ce se stanje poboljshati.E,vidish za mene ovkav pristup predstavlja 'ordinarnu glupost'.
BTW,u Austriji se Heider zbog antisemitistichkih izjava povukao iz visokopolitichkog zhivota na insistiranje medjunarodne zajednice.Kod nas takvi,slichnim izjavama,skupljaju jeftine politichke poene-i glasove,naravno.
Citat:
spartak:znaci narkotici u krvi - kazna.

Manimo se sistemskog pristupa problemu jer sila boga ne moli pa se njom treba koristiti.Recept koji smo toliko puta primenjivali,nazhalost bez rezultata.

Citat:
spartak:Imam nekoliko drugara koji treniraju sa nama u klubu koji su inspektori, mogu da kazem samo da su to odlicni momci, da su svesni sve problematike koja je navedena, da imam puno poverenje u njih i imaju moju punu podrsku.


E sad mi je malo lakshe.
To shto ministar policije (chovek kome je podredjena celokupna izvrshna vlast) obavlja funkciju koju po slovu zakona ne bi smeo da obavlja jer ima krivichni dosije,sasvim je sporedna stvar.

edit:obratiti pazhnju na 90.mesto


[Ovu poruku je menjao braker dana 20.11.2006. u 23:42 GMT+1]
.
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?20.11.2006. u 22:57 - pre 212 meseci
Citat:
Primetili ste mozda da nisam spomenuo drogu. Cinjenica je da ni jedna drzava na svetu (osim mozda Irana i slicnih), pa ni nasa, u stvari ne suzbija drogu. Suzbija se kriminal koji je pratilac sveta narkotika i tako se usput nesto pocisti. Ali frontalno suzbijanje narkotika uopste, a ne samo nekontrolisane trgovine njima, prakticno ne postoji.

Evo banalnog primera. Drzava je prakticno suzbila recimo voznju bez dozvole. Voznju bez saobracajne dozvole. Voznju ulicom u suprotnom smeru cak i kad je ulica skroz prazna. Suzbila je vrlo jednostavno, na to stalno neko pazi i redovno kaznjava za to. Droga na drugu stranu nije protivzakonita. Protivzakonito je posedovanje kolicine koja moze da bude za prodaju (vise nego za licnu upotrebu). Pa evo ja bih da vozim samo 2 kilometra bez dozvole dnevno, blizu mi je posao, samo za licnu upotrebu. ALI NECE MOCI! A da budem drogiran, to smem. Kada bi se to suzbijalo i kaznjavalo, znaci narkotici u krvi - kazna. Narkotici u krvi i covek za volanom - zatvor. Narkotici u krvi i u dzepu jos veci zatvor...

Mislim da je primer vise nego ocigledno pokazao da drzava ni ne planira da se bori protiv droge. Ne samo nasa, nego uopste drzave.

Ovo nije tačno, bar onaj deo da je protivzakonito samo držanje količine za prodaju, a da je dozvoljeno za ličnu upotrebu.
To je bilo u starom zakonu, u novom je zabranjeno samo posedovanje i najmanje kolicine! član 246 stav 3 Krivičnog zakonika. Mi smo pisali krivične prijave i za jedan joint, čak i za 1 tabletu, ne sećam se sad da li je u pitanju trodon ili nešto drugo što prolazi kao opojna supstanca, što po zakonu ima istu težinu kao i droga!
A siguran sam da svi čuju da malo malo pa neko u Srbiji digne veću količinu droge, po nekoliko kilograma pa i po nekoliko desetina kilograma (u glavnom heroina), a to uopšte nije sitno! Za marihuanu i da ne govorimo, mi (relativno mala stanica u centralnoj Srbiji) smo ovog leta zaplenili oko 5kg marihuane! Verujem da sobzirom na uslove rada imamo izuzetne rezultate u suzbijanju narkomanije! Kada bi bilo uloženo malo više para u to rezultati bi bili još bolji, govorim iz ličnog iskustva! Dovoljno je da kažem da prilikom neke akcije koristimo privatne mobilne telefone za koje sami plaćamo račune, jer su ručne radio stanice (motorole) neupotrebljive u tim slučajevima!
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?21.11.2006. u 01:13 - pre 212 meseci
Citat:
**pandur**:Mi smo pisali krivične prijave i za jedan joint.......

Priznajem,za ovo ste zasluzhili orden idiotizma I reda
To znachi,da bi bilo koji stranac,koji bi u Srbiji bio zatechen sa 1 jointom,zavrshio u istrazhnom zatvoru sa ubicama i narko dilerima,sve dok se sudija Opshtinskog suda ne smiluje da ga pozove i osudi ga uslovno.Imajuci u vidu azhurnost domaceg pravosudja to bi potrajalo koju nedelju.Izvrsno.
Hocu reci,razumem,tako zakon nalazhe,ali je svejedno idiotski.Ali hajde,vazhno je da se primenjuje,i da izvrshna vlast vrshi svoju funkciju,a o propisima........
Medjutim,
Citat:
**pandur**:**pandur**: - U oblasti suzbijanja privrednog kriminaliteta, otkrivena su 182 krivična dela.Podnete su 142 krivične prijave protiv 162 lica Oduzeto je 70. 830 boksova raznih vrsta cigareta, 24. 344 litara nafte, 4. 528 kg kafe.!

informacija koja nedostaje,a meni bi bila posebno interesantna,jeste:rezultat primene zakona o poreklu imovine.
Zadnji put kada sam se raspitivao na ovu temu,bile su pokrenute istrazhne radnje u 2 sluchaja (slovima:dva),dok je broj donesenih presuda 0(slovima:nula).Pa svako od nas zna vishe ljudi koji su na nezakonit nachin doshli do velikih suma novca.U manjim mestima poznati su i modusi.
Ako bi se malo poradilo na primeni ovog zakona,mozhete doneti uredbu da se novac/imovina zaplenjeni u ovim akcijama uplacuju u neki fond za zarade pripadnika MUP-a.Mozhda bi se povecala motivisanost/efikasnost.







.
 
Odgovor na temu

igor76

igor76
Član broj: 17487
Poruke: 214
*.exe-net.net.

Sajt: www.foxhelp.net


Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?21.11.2006. u 01:18 - pre 212 meseci
Plata + Ucinak odnosno norma = Nedovoljno za njih dovoljno

http://www.netshopmarket.com
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?21.11.2006. u 03:06 - pre 212 meseci
Citat:
**pandur**:Mi smo pisali krivične prijave i za jedan joint.......


Ti se ovde predstavljaš kao malo pametniji pripadnik vaše vrste i onda napišeš nešto ovako da bi se pohvalio?? EJ čoveče da li si ti svestan šta si napisao. Grupa dece od max 7 godina na sred trga republike duva lepak i panduri prolaze i ne reaguju. Deca od 14 godina kupuju na trafici mini pakovanja teškog alkohola za svega 50 dinara(~0.5e) i niko im za to neće reč reći iako posle toga lako dođu u neuračunljivo stanje? A ti si našao ovde da se hvališ kako si nekome ostavio permanentnu mrlju koja će ga pratiti do kraja života zbog toga što je kod sebe imao joint? Misliš li da si tako makar na neki beznačajni promil smanjio problem narkotika u društvu? Misliš li da si postupio pametno i pravedno? Po čemu se ti razlikuješ od kriminalca, ako si ti nekome ko je po možda svim društvenim i moralnim normama primeran čovek, zagorčao život SAMO zato što je kod sebe imao joint?


Problem se ovako sigurno ne rešava. Prvo se leče uzroci a ne posledice.
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?21.11.2006. u 07:11 - pre 212 meseci
@jnk

Nesto si opako pobrkao. Nije posao policije da tolerise ili ne tolerise. Ta stvar mora da bude regulisana zakonom. Imas pravo na dzoint ili ga nemas. To je stav drustva koji policija ne moze da razresava. Sta bi ti? Da posto jedan dzoint ostavlja mrlju za ceo zivot, onda policija treba da brine o tome? Ti brines o svom zivotu i svojim mrljama.

Voleo bi ponekad da cimnes dzoint, ponekad da mozes da se napijes, ponekad da prodjes na crveno... i da uvek bude bez posledica. Voleo bih i ja, ali rizici postoje. Zivis sa njima. I placas cenu, a ne molis za milost.

Da se razumemo i ja mislim da je krivicna prijava za jedan dzoint glupost, ali ovo drustvo je jos daleko od tolerancije takvih stvari. Pa posto to nije resio zakonodavac, ajde da to resi policija.
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?21.11.2006. u 10:05 - pre 212 meseci
Citat:
braker: Priznajem,za ovo ste zasluzhili orden idiotizma I reda
To znachi,da bi bilo koji stranac,koji bi u Srbiji bio zatechen sa 1 jointom,zavrshio u istrazhnom zatvoru sa ubicama i narko dilerima,sve dok se sudija Opshtinskog suda ne smiluje da ga pozove i osudi ga uslovno.Imajuci u vidu azhurnost domaceg pravosudja to bi potrajalo koju nedelju.Izvrsno.
Hocu reci,razumem,tako zakon nalazhe,ali je svejedno idiotski.Ali hajde,vazhno je da se primenjuje,i da izvrshna vlast vrshi svoju funkciju,a o propisima........

Ne mešajmo babe i žebe! I ti i bilo koji građanin Srbije, kada bi u nekoj stranoj zemlji u kojoj je zabranjeno posedovanje jednog jointa, kod vas bio pronađen taj joint, verovatno bi prošli isto kao i stranac ovde! Mada mislim da bi kod nas strancu bila oduzeta putna isprava do okončanja postupka i da mu nebi bio određen pritvor! I jedna ispravka, nadležan je Okružni Sud!
Znam da za nekog posedovanje jednog jointa ne predstavlja nista loše, ali isto tako za nekog i predstavlja, droga je droga! I mislim da je pametnije i pravilnije da ja postupam po važećim propisima nego da odmeravam kakve će biti reakcije. A to ko je zaslužio idiotizam 1. reda, opet se brkaju lončići! Moj posao je da primenjujem zakon, a postoje oni čiji je posao da donesu taj zakon! Na kraju lanca postoje i oni koji biraju te koji donose zakone! I ko je sad tu zaslužio idiotizam 1. reda?
Citat:
jnk: Ti se ovde predstavljaš kao malo pametniji pripadnik vaše vrste i onda napišeš nešto ovako da bi se pohvalio?? EJ čoveče da li si ti svestan šta si napisao. Grupa dece od max 7 godina na sred trga republike duva lepak i panduri prolaze i ne reaguju. Deca od 14 godina kupuju na trafici mini pakovanja teškog alkohola za svega 50 dinara(~0.5e) i niko im za to neće reč reći iako posle toga lako dođu u neuračunljivo stanje? A ti si našao ovde da se hvališ kako si nekome ostavio permanentnu mrlju koja će ga pratiti do kraja života zbog toga što je kod sebe imao joint? Misliš li da si tako makar na neki beznačajni promil smanjio problem narkotika u društvu? Misliš li da si postupio pametno i pravedno? Po čemu se ti razlikuješ od kriminalca, ako si ti nekome ko je po možda svim društvenim i moralnim normama primeran čovek, zagorčao život SAMO zato što je kod sebe imao joint?

Ja se nisam hvalio već odgovarao čoveku koji misli da se tolerišu male količine droge, kao što si mogao da vidiš u poruci!
A to da li je ta krivična prijava ostavila permanentnu mrlju nekome ili mu je spasila život, diskutabilno je! Znam nekoliko slučajeva da je neko ko je krenuo sa kad kad po jednim jointom završio kao težek ovisnik o heroinu i pronađen u nekoj napuštenoj kući sa iglom u veni bez da daje znake života! Tako je završio i jedan moj blizak poznanik koji je imao sve a kreno je u te vode sa jednim jointom! Pre toga što se desilo sa njim i mog odlaska na akademiju i ja sam imao stav "ma šta je to jedan joint", ali iskustvo me je naučilo drugačije!
Razlikujem se od kriminalca po tome što sam postupo kako zakon nalaže, a da sam postupio suprotno i oprostio nekom taj jedan joint i sam bih bio kriminalac jer bi time učinio krivično delo!
Još jednom, moj posao je da sprovodim zakon a ne da sam tumačim da li je strašno ili ne to što je neko "malo" prekršio zakon! Na kraju krajeva postupajući sudija ima to ovlašćenje da proceni koliko je neka situacija društveno štetna i da li bi u konkretnom slučaju presuda za jedan joint nekome stavila mrlju na budući život! Iz tog razloga sudije imaju platu 1000 eura a ja 300!
Mada po mom shvatanju taj koji izabere da sa sobom nosi joint izabrao je i mogućnost da time ostavi mrlju na svoj budući život!
Ako se u budućnosti legalizuje marihuana, ja ću kad sretnem narkomana (samo što tad eto neće biti narkoman) i pitam ga šta ima kod sebe a on kaže da ima jedan joint i ja se uverim u to, samo ću mu reći doviđenja i prijatno!
Da se ja pitam, dilere droge bih besio na sred Terazija, da ih svi vide! A ne, mi uhvatimo likove sa 1kg čistog heroina (od toga može da umre 2000 ljudi najmanje, ko se razume zna o čemu pričam, uradi se sa čistom "lutkom") a oni budu osuđeni na 2,5 godine zatvora! Od čega će izdržati verovatno 1,5 pa onda Jovo nanovo!
I na kraju:
Citat:
Problem se ovako sigurno ne rešava. Prvo se leče uzroci a ne posledice.

(malo ontopic) Moj posao sa 300 € plate su posledice, a posao zakonodavaca sa 2000 € plate su uzroci, kao i posao svakog građanina koji ima pravo glasa!
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?21.11.2006. u 15:07 - pre 212 meseci
Naravno da ***pandur*** nije zaposlen da bi odlucivao sa koliko dzokavaca se pise krivicna. Ako imas problem sa tim, jedino sto mozes je da krenes od stranke do stranke i da pitas ko se zalaze za legalizaciju ili promenu zakona. Kad ti neko to obeca, onda glasas za njih. Nema drugog nacina da se menjaju zakoni, a najopasniji je kada policajac samoinicijativno odluci da ih selektivno primenjuje. Ja sam takodje protiv te gluposti, ali panduru mogu samo reci svaka cast.

@spartak - moze li konkretnije o mojoj "ordinarnoj gluposti". Ja ne rekoh da su se Austrijanci rodili posteni, a Srbi pokvareni. To sto oni zele da dodju ovde da bi radili mufte mene jako rastuzuje upravo zato sto mi govori gde je moja, a gde njihova drzava. Kad mi tamo budemo isli da muftarimo, docice vreme i da njihovi gastosi dodju ovde, a ne obrnuto, jer ce to znaciti da smo bogatiji. Primeti vezu izmedju ove dve pojave...
Poredjenja sa USA i Indijom su bedna i detinjasta. Ako sa nekim treba da se poredimo i da zelimo da licimo na njih (po drustvenim obrascima ponasanja i bogatstvu) su upravo Austrijanci, Belgijanci... i slicni, jer ogromne drzave koje zauzimaju kompletne (pod)kontinente imaju probleme kakve mi nikada necemo susresti u praksi. Kao sto ni oni nisu nase.
De si Deda...
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?21.11.2006. u 20:50 - pre 212 meseci
Hvala na unapređenju!
Citat:
DjoleReject:***pandur***

 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?21.11.2006. u 22:26 - pre 212 meseci
Citat:
DjoleReject: Poredjenja sa USA i Indijom su bedna i detinjasta. Ako sa nekim treba da se poredimo i da zelimo da licimo na njih (po drustvenim obrascima ponasanja i bogatstvu) su upravo Austrijanci, Belgijanci... i slicni, jer ogromne drzave koje zauzimaju kompletne (pod)kontinente imaju probleme kakve mi nikada necemo susresti u praksi. Kao sto ni oni nisu nase.


Tacno, ali isto tako austrijanci i belgijanci nikada nisu imali probleme kakve mi imamo, niti su na geopolitickom polozaju i u direktnom dodiru sa narodima sa kojima smo mi na primer. Meni su recimo tvoja poredjenja sa beckom skolom nerealna, ali te svakako necu vredjati zbog toga.

Posto je braker poceo sa "ordinarnim", ja produzio, pa si ti sad dodao "bedno", "detinjasto".. mislim da je pravo vreme da uvredljive izraze iskljucimo iz argumentacije. Ne verujem da bi se neki fini Austrijanac tako izrazavao na nekom forumu.

Mi nikada necemo biti Belgija. Je8i*a! Kad se uzelim Belgije ici cu tamo.

@Unapredjeni pandur:
Ako stvarno cistite za bilo kakvo posedovanje svaka cast! Imas pice kad god! Ja imam decu malu i narkose koji se zavlace u podrum zgrade da se bodu. Samo cekam da li ce pre neki da crkne dole, da proba da obije neki stan da na brzaka dodje do fiksa ili da ih pokupi policija. Mislim da bi ovo trece za sve bilo najbolje.
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?22.11.2006. u 01:30 - pre 212 meseci
@**pandur**
Citat:
Moj posao je da primenjujem zakon, a postoje oni čiji je posao da donesu taj zakon! Na kraju lanca postoje i oni koji biraju te koji donose zakone! I ko je sad tu zaslužio idiotizam 1. reda?

Ja napisah:
Citat:
Hocu reci,razumem,tako zakon nalazhe,ali je svejedno idiotski.Ali hajde,vazhno je da se primenjuje,i da izvrshna vlast vrshi svoju funkciju,a o propisima........

Znachi ovde se slazhemo,a 'zasluge' i odgovarajuca nagrada na rachun zakonodavca.

Posle chitanja pojedinih postova,moram da se zapitam:da li mi zhivimo u istoj drzhavi?

Vec sam rekao ali hajde da ponovim,prvi chovek policije(ministar)nalazi se nezakonito na svojoj funkciji.

Policija vrvi od nestruchnog kadra koji u skladu sa svojim neznanjem sprovodi silu zakona.CHesto se manifestuje kao fizichko ili psiholoshko izhivljavanje.

Nerad finansijske policije sadrzhi patoloshku notu.Pogledajmo odnos izmedju legalnog i poslovanja na crno.I dok poreska uprava proverava fiskalne kase trgovaca,u zemlju ulaze ogromne kolichine robe na crno.Ovo nisu paushalne ocene vec stvarno stanje stvari.To mozhe potvrditi ko god se bavio nekim poslom u zemlji.Koliko je pojava rasprostranjena govori i podatak da vam u procesu odobravanja kredita,pojedine banke na uvid trazhe i "duple knjige".To je neshto shto se podrazumeva.

Ukoliko konkurishete na tenderu za javnu nabavku,informacija od primarnog znachaja je:da li je nameshten i ko je u igri?

Ukoliko se odluchujete na kupovinu boljeg auta,preporuchuje se veliki oprez,jer u u zemlji postoje organizovane grupe koje diluju automobile 'skinute' sa stranih osiguranja,sa urednim papirima,izdatim znamo vec gde.
Medjutim,ako podjete u inostranstvo,postoji velika shansa da vam ljubimca na chetiri tochka oduzmu.Peh.

Ogranichen uticaj Saveta Za Borbu Protiv Kurpcije i Generalnog Inspektorata,odnosno sistematska marginalizacija ovih sluzhbi posebna su pricha.

U svakom mestu postoje ljudi koji su na sumnjiv nachin doshli do kapitala.U manjim mestima,jako dobro poznati istrazhnim organima,ali i dalje nedodirljivi.Evo ja sam siguran da i **pandur** poznaje one na chija se vrata ne kuca,jer postoje u svakoj sredini!Zbog chega?Da se ne radi sluchajno o isprepletanim interesnim grupama?
Naposletku,izrazhena pripadnost sluzhbi i naglashena kolegijalnost,koji chuvaju ledja devijantnim pripadnicima iste.
Nemoralno je cinkariti kolegu chiji poslovni partneri dolaze iz kriminogene sredine-nepisano pravilo sluzhbe.
Ako se nalaze na visokom polozhaju zatvaranje ochiju je chak preporuchljivo.

Kako **pandur** reche plata sudije iznosi okvirno 1000 evra.Povecanje primanja u pravosudju datira od pre par godina,ali znachjnog poboljshanja u radu josh ne videsmo.
Samo da napomenem,da poznajem i policajce koji se rukovode visokomoralnim nachelima,ali nazhalost chine manji deo.Takvih ljudi mi je zhao,ali kako bi bilo da mi obezbedite zhivotne uslove u kojima ce se poshtovati moja gradjanska prava,uslove za poslovanje gde nece biti povlashcenih bizmis baja,pa da shodno rezultatima govorimo o adekvatnom nagradjivanju?
Jer ovako,chini mi se da ce i veliki deo korumpiranih biti nagradjen.
Ako govorimo o nepotizmu kao bolesti drushtva,upravo ste vi ti koji bi trebali da se pozabavie njenim iskorenjivanjem.
Kako mi se chini epidemija ne jenjava!!!Ali zato pishemo prijave starijim adolescentima/narkomanima koji experimentishu sa vutrom.I to je neshto!




.
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?22.11.2006. u 01:44 - pre 212 meseci
Citat:
**pandur**: Hvala na unapređenju!


:))))) Nisam ni shvatio simboliku zvezdica. I ko je ovde ispao pandur :))))))))))

@spartak - u pravu si, nije red da se tako obracamo jedni drugima, izvini. A sto se tice poredjenja sa drugima, samo da pojacam svoj stav argumentima:
Ako se budemo poredili sa narodima i drzavama slicne velicine koji su iz nekih normalnih razloga bogatiji i uredjeniji od nas (vrednoca, mentalitet, pametni izbori u nekim trenucima... ne racunam one koji leze na nafti i slicno) onda imamo samo da vidimo kako to funkcionise, pa razmisljamo koje mere su moguce i u nasem slucaju. Ako se to uradi pametno i uzme u obzir da ucenje na tudjim greskama i pametnim potezima nije banalno kopiranje, nego inteligentno i promisljeno "prevodjenje" tih mera "na srpski", onda cu ti ja reci da to nije neizvodljivo. Ako u drugom slucaju pogledamo USA, pa ustanovimo da treba osvojiti neku zemlju bogatu naftom, onda nam samo ostaje da nadjemo neku slabo nastanjenu zemlju i pokoljemo sve u njoj, pa podelimo bogatstva i kenemo u svetsku dominaciju. Ova opcija mi je manje verovatna, pa se cini da je pametnije posluziti se prvim primerom. Ukratko - od Austrije mozemo biti jaci bar u teoriji, od USA nikada.
De si Deda...
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?24.11.2006. u 08:55 - pre 212 meseci
Citat:
DjoleReject: :))))) Nisam ni shvatio simboliku zvezdica. I ko je ovde ispao pandur :))))))))))

Kada sam se registrovao bio sam još uvek na akademiji i zvezdice sam u nick stavio bez posebnog razloga, tada nisam ni imao svest o njihovom značenju. A onda je neko odgovorio na moj post i rekao nešto u smislu da će biti još zvezdica, ne sećam se baš najbolje, pa sam i ja tad provalio tu simboliku! Inače, imam samo jednu zvezdicu, još nekih pola godine.
A sad nešto ozbiljnije,
verovatno su neki videli ne TV-u kako je budala vozila auto i na znak kolege saobraćajca da stane, ubrzava i udara saobraćajca i nanosi mu teške telesne povrede! Pa me zanima da li neko misli da je čovek sa 20 i neku hiljadu dovoljno plaćen za ovo što mu se desilo u toku obavljanja svog posla, i naravno ne svojom greškom! A ovo nije jedini slučaj, takve stvari se dešavaju više puta godišnje, nekad sa smrtnim ishodom, nekad sa trajnim posledicama (invaliditet i slično). Isto tako postoji opasnost od zaraze, HIV, hepatitis i slično prilikom rada sa narkomanima ili opasnost od pružanja oružanog otpora prilikom hapšenja opasnih kriminalaca! Mislite o tome!
Citat:
Ali zato pishemo prijave starijim adolescentima/narkomanima koji experimentishu sa vutrom.I to je neshto!

Citat:
Da se razumemo i ja mislim da je krivicna prijava za jedan dzoint glupost...

Citat:
A ti si našao ovde da se hvališ kako si nekome ostavio permanentnu mrlju koja će ga pratiti do kraja života zbog toga što je kod sebe imao joint? Misliš li da si tako makar na neki beznačajni promil smanjio problem narkotika u društvu?

Citat:
Problem se ovako sigurno ne rešava. Prvo se leče uzroci a ne posledice.

Ovih dana smo uhapsili čoveka sa pola kilograma heroina! Da li možda neko smatra da je i njemu stavljena mrlja za ceo život zbog sitnice? Da li možda neko misli da je ovim za neki beznačajni promil smanjen problem narkotika?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?24.11.2006. u 09:19 - pre 212 meseci
Svaka čast, ali ne možeš porediti pola kilograma heroina i jedan džoint.

Poenta je da je teorijski opasniji onaj koji pije flašu piva nego onaj koji puši džoint. Reći ćeš sad da ti ne pišeš zakone nego ih samo izvršavaš ali ako sprovođenje zakona dovodi do apsurdnih situacija za normalnog čoveka ja smatram da to nije moralno ispravno. Isto tako kada su se spaljivale žene zbog veštičarenja izvršna vlast je mogla da kaže da ona poštuje zakon i kako joj je savest čista ali kada mi sagledamo stvari iz današnjeg ugla to baš i nije tako. Isto tako će neko za 100 200 godina kada u Srbiji bude legalizovana marihuana gledati na neke današnje zakone i shvatiti da su bili pogrešni.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?24.11.2006. u 09:32 - pre 212 meseci
@**pandur** :
Problem je u tome sto se ovde nije niko registovao sa nick-om SUDIJA a da pri tom i obavlja tu delatnost, ti jesi pa si sad
malo-malo na meti ali generalno postoji problem u pristupu ljudima poput sudija i kreatora zakona...
...misilm da je ona teza da gradjani biraju te ljude uzaludna i nema tezinu jer glasati u ovoj zemlji je pitanje dnevne
politike (koliko politicara je obecalo u izbornoj kampanji lov na slonove pa nisu uhvatili ni misa i nikom nista, stracili
pare poreskih obveznika i otisli), licno nemam nista protiv kada se inteligentan, ucen covek izoluje od mase ali mi imamo
situaciju umisljenih dobrotvora (vama jedna - meni deset) i primitivaca izolovanih u politickom vrhu, dedodirljivih...
offtopic:
Nakon niza godina, kako sam prosao sve faze (od gneva, analize, rezignacije) shvatio sam da je ovde jednostavno
"mrka kapa" po pitanju funkcionisanja drz. institucija i da ce se drzava pre raspasti nego urediti (nesto mi situacija ide u prilog)
jer se gradi "moderna gradjevina na trulim temeljima" (nesto u stilu "skadra na Bojani")...
...Jednostavno ko nema zeludac za sve ovo treba da emigrira negde (bar je stranac u stranoj zemlji) a ko ne haje da ga
zamajavaju i driluju, iz sata u sat, sa novim glupostima i ispiracima mozga nek` ostane i koprca se (ako to smatra zivotom)...
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?24.11.2006. u 17:43 - pre 212 meseci
@**pandur**
Drzhish se tog jointa kao pijan plota.Ovde je navedeno sijaset akutnih problema drushtva koji su direktna ili indirektna posledica stanja u policiji koje si ne trepnuvshi eskivirao.
Nastojmo da ne dodirnemo sushtinu problema,pokushavajuci da opravdamo poziciju iz koje posmatramo stvar,zaobidjimo odgovornost.

Setih se izjave penzionosanog generala policije,bivsheg zamenika ministra,kome etika ne dozvoljava da govori o problemima u policiji,jer ce on i posle vishedecinijskog stazha i prinudnog odlaska u penziju,ostati veran sluzhbi,dakle prljav vesh ostaje u kuci.
Moja namera nije da blatim-samo primecujem ono shto je ochigledno.
Neosporno je da je napravljen odredjen pomak u odnosu na stanje iz 90-ih,ali smo josh uvek daleko od policije u sluzhbi gradjana.Josh uvek u kombinaciji sa sudstvom predstavlja manipulativni faktor u sluzhbi politike i lokalnih mocnika/kriminalaca.
Onog trenutka kad ti i tebi slichni(pripadnici policije)budete spremni da se suochite sa tim,mozhemo ochekivati boljitak.Do tada saopshtenja za javnost,koja od nas prave budale.
I da,niko od nas na izborima nije birao (bivshe)kriminalce,Arkan odavno ne uchestvuje na njima.To shto su rukovodeci ljudi precutali krivichni dosije ministra,ili po tom pitanju nisu nishta uchinili u trenutku kada je to postalo poznato,ide u prilog onome o chemu ja govorim.
U kolektivnoj katarzi koja nam je neminovnost,trebali bi ste zauzeti chelnu poziciju.
Do tada,patetichni izgovori,bezhanje od gorucih problema,primanja nedostojna rizika i moralnih ochekivanja,i urushen kredibilitet.

Citat:

Ovih dana smo uhapsili čoveka sa pola kilograma heroina! Da li možda neko smatra da je i njemu stavljena mrlja za ceo život zbog sitnice? Da li možda neko misli da je ovim za neki beznačajni promil smanjen problem narkotika?

Zamena teza i nepotrebno banalizovanje.Ako vec imash nameru da nam pojasnish zabludu u kojoj se nalazimo,onda se preorjentishi na sushtinske probleme,tema:vutra-za i protiv,je na ovom forumu vec apsolvirana.




.
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?24.11.2006. u 20:07 - pre 212 meseci
Citat:
braker:...Ovde je navedeno sijaset akutnih problema drushtva koji su direktna ili indirektna posledica stanja u policiji koje si ne trepnuvshi eskivirao...

Ne slažem se sa ovim, stanje u policiji može biti posedica stanja u društvu, a ne obrnuto! A tema je plata policajaca i od mene je normalno očekivati kako hvalim rad policije a kukam kako je plata mala. Postoje druge teme u kojima se može to raspravljati!
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?24.11.2006. u 23:25 - pre 212 meseci
Tema je smeshtena u Mad Zone-u,i njen naslov bi trebao da bude odrednica ka argumentovanoj diskusiji o svim bitnim faktorima koji je odredjuju.Stanje u drushtvu u kom kriminogeni elementi imaju povlashcen polozhaj jeste posledica neefikasnosti policije,pa ta pricha prolazi na predizbornoj tribini u SHashincima.Prema tome,ili se potrudi pa saopshti neshti shto ce nam proshiriti vidike,ili se deklarishi kao portpalor MUP-a.


[Ovu poruku je menjao braker dana 25.11.2006. u 03:08 GMT+1]
.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Kolika je plata policajcima?25.11.2006. u 08:55 - pre 212 meseci
Ne znam sta ocekujes od coveka, kako da ti prosiri vidike?

Tema je kolika im je plata.

Dvadesetak, tridesetak, cetrdesetak... hiljada.

Pa to je smesno za takav posao, smesno i tuzno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kolika je plata policajcima?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 46115 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.