Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Specijalizacija ili poseban entitet u modelu?

[es] :: IS i ERP :: Specijalizacija ili poseban entitet u modelu?

[ Pregleda: 4624 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Specijalizacija ili poseban entitet u modelu?10.06.2005. u 02:18 - pre 228 meseci
Radim jedan projekat i u dilemi sam između dva rešenja. U modelu imam entitet Kucni_Ljubimac i treba da predstavim moguće vrste kućnih ljubimaca. Da li je bolje da to predstavim kao zaseban entitet koji će samo da predstavlja vrstu (dakle ima samo atribute kod vrste i opis vrste) ili kao specijalizaciju? Čini mi se da specijalizacijom ništa ne dobijam u odnosu na prvo rešenje.
Na drugom mestu imam sličan problem – treba predstaviti lekarske intervencije i vakcinacije. Ovde bih dao prednost specijalizaciji (vakcine kao podtip intervencija).
Molim za mišljenja.
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Specijalizacija ili poseban entitet u modelu?14.06.2005. u 02:20 - pre 228 meseci
Evo i kako to otprilike izgleda (model je urađen u DBDesigner-u).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Specijalizacija ili poseban entitet u modelu?17.06.2005. u 20:31 - pre 228 meseci
Zar baš niko nema komentar?
Evo i kako sam to odradio u Erwin-u.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

korto
Banjaluka

Član broj: 6595
Poruke: 67
195.252.64.*

Sajt: www.mrkonjic-grad.com/meg..


Profil

icon Re: Specijalizacija ili poseban entitet u modelu?24.06.2005. u 08:52 - pre 228 meseci
Na brzinu sam pregledao tvoj rad i čini mi se da trebaš uvesti vezu između "ljubimca" i "interverncije", odnosno dodaj u "internvecije" ID ljubimca...

Ostalo je vrlo korektno.
Jedino što je možda upitno, jeste da li vakcinacije razdvajati od intervencije? Vakcina je vrsta lijeka, to stoji, ali kao intervencija da li treba da bude odvojena, najbolje je da još malo porazgovaraš sa ljudima iz veterinarske stanice...
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Specijalizacija ili poseban entitet u modelu?24.06.2005. u 12:54 - pre 228 meseci
Najzad neko da se javi. Imam tu vezu, ali je ona mojom omaškom izostala iz modela koji sam uploadovao. A što se vakcinacija tiče, moja prvobitna zamisao je bila da samo njih obuhvatim. To sam i uradio i već imam program za evidenciju istih (razvijen primenom OO metodologije). U dokolici mi je palo na pamet da napravim model u Erwinu i da ga malo uopštim. U pravu si za odvajanje vakcinacije od intervencije, u međuvremenu sam i ja shvatio da to nije dobra ideja pa sam ih objedinio a vakcinu sam modelovao kao specijalizaciju leka sa atributima Obaveznost i PeriodaVakcinacije. Sve to se vidi u Erwin modelu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Specijalizacija ili poseban entitet u modelu?

[ Pregleda: 4624 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.