Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka

[es] :: Matematika :: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka

[ Pregleda: 7247 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka15.06.2005. u 09:35 - pre 229 meseci
Narode totalni sam dibiduz za matematiku al znam da je za neke stvari dovoljna samo jednacina za resavanje pomozite mi da polozim IIgodinu srednje ;) (vanredno) ;))

dakle trebaju mi jednacine ili primeri za resavanje ( prizme, piramide, kupe, valjka )

Sta su konstantni brojevi kaze mi prfa nauci konstantne brojeve (sabiranje, mnozenje, deljenje) Dajte neki primer

Pa onda kaze stepenovanje tipa x^y^z
-------
xy^ ^ - mi zzamenjuje iks na kvadrat, y na treci itd.

I resavanje kvadratnih jednacina.


pomagajte ako matematiku znate ;))
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.matf.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka28.06.2005. u 10:15 - pre 229 meseci
Citat:
Valerij Zajcev: Narode totalni sam dibiduz za matematiku al znam da je za neke stvari dovoljna samo jednacina za resavanje pomozite mi da polozim IIgodinu srednje (vanredno) )

Niko se naučen nije rodio.

Citat:
Sta su konstantni brojevi kaze mi prfa nauci konstantne brojeve (sabiranje, mnozenje, deljenje) Dajte neki primer

Jel to pitaš u programiranju ili u matematici? Promenljiva ili nepoznata veličina je nešto čemu ne znamo vrednost, a konstante su upravo vrednosti. Na primer, 1, 2, -4, , 3,14156, itd.

U programiranju (npr. u Ceu) su konstantne promenljive memorijske lokacije kojima se sadržaj ne može (bar ne lako) menjati, a konstante moguće vrednosti promenljivih.

Citat:
I resavanje kvadratnih jednacina.

Pretpostavljam da si mislio na jednačine sa jednom promenljivom.

Na primer, imamo sledeću jednačinu:



Za nju postoje dva rešenja:

Uz to, od vrednosti izraza: zavisi da li su rešenja kompleksna ili realna, i da li postoji samo jedno ili dva rešenja. Ukoliko je , postoji samo jedno rešenje, ukoliko je , postoje dva rešenja, a ukoliko je , rešenja su kompleksna.

 
Odgovor na temu

91maja
zaric marijana
Student
lazarevac

Član broj: 283905
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka26.04.2011. u 12:22 - pre 158 meseci
jel mozete da mi resite zadtak??? Integral,pa pod korenom 6x-x na kvadrat plus sedami to puta dx,a dx nije pod korenom!
 
Odgovor na temu

SrdjanR271
Srdjan Radosavljevic
dipl. inženjer informatike

Član broj: 174403
Poruke: 443
*.ADSL.neobee.net.



+88 Profil

icon Re: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka26.04.2011. u 12:32 - pre 158 meseci
http://bit.ly/gF0XSW
Ima dugme show steps. I ima detaljno rešeno.
A mathematician is a blind man in a dark room looking for a black cat which isn't there.
 
Odgovor na temu

edisnp

Član broj: 269233
Poruke: 478
*.adsl.eunet.rs.



+27 Profil

icon Re: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka26.04.2011. u 12:59 - pre 158 meseci
sto se tice stepenovanja evo ti neke osovne identitete.
-osnova,baza ; -eksponent -stepen
svaki broj razlicit od nule stepenovan sa nulom je jedan.
za
; (eksponent paran);
;(eksponent neparan);
(iste baze)
(istog eksponenta)
(iste baze)
.To bi u kratkim crtama bilo to.
حياتي هو العلم بلدي (الرياضيات)
 
Odgovor na temu

Sini82

Član broj: 234605
Poruke: 479
62.101.141.*

Jabber: Sini82@elitesecurity.org


+33 Profil

icon Re: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka27.04.2011. u 13:19 - pre 158 meseci
http://matematiranje.com/3godina.html

http://matematiranje.com/2godina.html
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka27.04.2011. u 14:07 - pre 158 meseci
Uzmi nekoliko desetina (stotina) privatnih časova iz matematike.
Kreni od petog razreda osnovne škole i teraj.

Ono što si ti naveo je samo vrh ledenog brega.
U II godini srednje škole se radi i korenovanje, logaritmovanje i trigonometrija.
 
Odgovor na temu

Sherlock Holmes
Srbija

Član broj: 283065
Poruke: 153
*.adsl-3.sezampro.rs.



+23 Profil

icon Re: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka27.04.2011. u 17:23 - pre 158 meseci
Slazem se, miki069... Ne moze se to tek tako nauciti. Moze da se nauci biologija, istorija, geografija, ali matematika mora da se shvati i da razumes ono sto radis, aa za to treba vreme i trud... Ja sam druga godina gimn. pr. matematicki smer, savladao sam super gradivo radeci redovno domaci zadatak i vezbajuci po malo... Nikako nisam ostavio da mi se nagomilaju lekcije i zadaci, samo polako i redovno.
"Nije mi žao što su ukrali moje ideje, već što nisu imali svoje." Nikola Tesla
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Treba mi sve sto mi treba za resavanje zadataka

[ Pregleda: 7247 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.