Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatsko switchovanje izmedju dve internet konekcije?

[es] :: Enterprise Networking :: Automatsko switchovanje izmedju dve internet konekcije?

[ Pregleda: 2786 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be.



+1 Profil

icon Automatsko switchovanje izmedju dve internet konekcije?16.06.2005. u 00:49 - pre 229 meseci
Probah da nadjem u starijim postovima ali bezuspesno, resenje ili makar point ka resenju zaovaj moj porblem.

Imam jednu (kabl) konekciju kao primarnu, glavnu vezu ka svetu. Ide preko rutera itd..


E sad...
Na serveru imam mail server i jako mi je bitno da je on uvek up. Ponekad se desava da zbog provajdera, ova glavna (kabl) konekcija padne te mi je server prakticno down gledano spolja. Moram to nekako da resim.

Uzeo bih jos jednu rezervnu konekciju, ADSL ovog puta, ubacio bih jos jednu mreznu u server i na nju zakacio ovu ADSL vezu bilo direktno bilo preko ADSL rutera (ako ocu da mi i ostali komjuteri u mrezi budu online mada nije toliko bitno za njih).

Medjutim problem mi je kako da isetujem da svicovanje izmedju jedne i druge kartice (jedne i druge veze prakticno) bude automatski tj kako da cim neko ili nesto detektuje da nema veze ka netu preko glavne (kabl) konekcije odmah prebaci na ADSL (uz autoamtsko pozivanje POP broja itd..)

Jedina ideja koju trentuno imam je:
Da mi mrezna sa ADSLom bude dezaktivirana a sa kablom aktivna. Zatim napisem programcic (VB prefferable(?)) koji bi svakih 60 sec npr pingovao google recimo i ako ne dobije response da aktivira mreznu 2 (ADSL) i izvrsi povezivanje na POP. Zatim nastavlja pingovanje preko NIC1 (cable) i kada dobije response, deaktivira NIC 2 (ADSL) ili jednostavno diskonektuje drugu mreznu.

Treba mi vase misljenje, razmisljam li u dobrom pravcu, postoji li negde vec gotovo (softversko) resenje i imate li bolji predlog.
Iako je sve na win platformi ne bezim ni od Linuxa, mogu da stavim jos jednu masinu kao ruter ispred servera ka kablu/adsl-u i u nju ubodem dva NICa umesto direktno u server, ako postoji linux resenje koje ovo podrzava...

Do groba zahvalan,
 
Odgovor na temu

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be.



+1 Profil

icon Re: Automatsko switchovanje izmedju dve internet konekcije?17.06.2005. u 02:14 - pre 229 meseci
Evo da sam sebi pomognem bar malo...
Pade mi na pamet da je mozda bolje umesto aktiviranja/deaktiviranja celog interfejsa, napisem programce koje bi nekako radilo da dodavanje u routing table na serveru bude autoamtsko tako bih ceo saobracaj usmeravao cas na jedan cas na drugi interfejs, pri cemu bi onaj drugi (ADSL) NIC bio povezan an ADSL router (ipak) koji ima dial on demand funkciju (btw. da li znate za neki Linux software router koji ima ovo)

Any oppinion?
 
Odgovor na temu

e5944
Rakic Vladimir
Becej

Član broj: 37118
Poruke: 255
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Automatsko switchovanje izmedju dve internet konekcije?17.06.2005. u 13:32 - pre 229 meseci
Imam KERIO WinRouteFirewall ver.6.0.10 i on ima tu mogućnost. Iskreno, nisam probao kako to radi jer imam samo jednu konekciju.
 
Odgovor na temu

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be.



+1 Profil

icon Re: Automatsko switchovanje izmedju dve internet konekcije?17.06.2005. u 23:52 - pre 229 meseci
Vrlo dobar point, upravo sam ga uzeo u izucavanje...
Hvala svakako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Automatsko switchovanje izmedju dve internet konekcije?

[ Pregleda: 2786 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.