Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a

[ Pregleda: 6531 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Patronus
Tehno centar
Matrica

Član broj: 59448
Poruke: 105
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a20.06.2005. u 18:52 - pre 228 meseci
Ljudi kako srediti trafo sa feritnom jezgrom iz Tv-a. Dolje ispod njega ima 10 izlaza , ne znam šta upce treba s njima. Ima netko da je to vec radio pa da zna u detalje ispocetak kako ide . Fali mi literatur ljudi
Igy
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.86.*



+128 Profil

icon Re: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a20.06.2005. u 21:12 - pre 228 meseci
ta se strana razmota, tojest iseče i baci. ostaviš kalemsko telo i onda namotaš bazni i kolektorski namotaj za 2n3055 a sve je to već bilo ovde. probaj sa pretragom foruma
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a21.06.2005. u 09:30 - pre 228 meseci
http://www.powerlabs.org/flybackdriver.htm
http://www.powerlabs.org/plasmaglobes.htm
 
Odgovor na temu

Patronus
Tehno centar
Matrica

Član broj: 59448
Poruke: 105
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a22.06.2005. u 19:46 - pre 228 meseci
Hvala majstor
citao sam vec sa foruma sto se pisalo, i ove stranice sam vec proucio prije

Evo ovako , ja imam ovakav trafo , koj me zbunjuje

I još nešto , dali u tv-u imaju dva transformatora se feritnom jezgrom , nisam siguran , ali mi se cini da ima jedan ovakav kao na slici i jedan manji sa vidljivim namotima
Igy
 
Odgovor na temu

Mesecar
Rakovica

Član broj: 41208
Poruke: 140
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a22.06.2005. u 20:03 - pre 228 meseci
Ovo je takozvani SPLIT trafo gde su u trafou i VN diode

Pored ovog trafoa, imas i takozvani COPERSKI trafo, koji sluzi da ti iz mreznog napona da radne napone potrebne za rad TVa

Tebi treba VN trafo iz crno belih TVa, ili iz starijih kolora, koji su pored trafoa imali i KASKADU

To su evropski TVaparati starosti preko 20god, odprilike. Japanci su i na tim starim aparatima imali zalivene trafoe.

Nisi mi blizu, ja bih mogao da ti poklonim neki,ali svrati u neki TV servis, to je deo bez vrednosti prakticno, retko da ih ima vise u upotrebi, jedno recju furda.
Zivim sjajno, mada imam i drugih neprijatnosti.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.86.*



+128 Profil

icon Re: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a22.06.2005. u 20:14 - pre 228 meseci
ko što reče moj tajnoviti komšija, to je split-trafo a ipak bi mu se moglo ući u trag rasporedu nožica ako se zna iz kojeg je tv-a izvađen.
problem je jedino u tome što je njegov primar pravljen za malko viši napon nego što ti misliš tako da je gradnja pobudnog kolca nepotrebno komplikovanija od nabavke trafoa iz starog dobrog crno-belog televizora.
 
Odgovor na temu

Patronus
Tehno centar
Matrica

Član broj: 59448
Poruke: 105
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a22.06.2005. u 22:32 - pre 228 meseci
hvala vam ljudi to cijenim
ja cu probat još malo da se pozabavim ovime jer sam vidio na nekim slikama da stvara iskre i do 3 cm,to je taj trafo:

http://mif86.homeftp.net/files...ack/pc-psu-mod/pc-psu-arc1.jpg

Izgleda da cu trebat tražiti starije, ovo je iz tv-a SABA, star 20-etak godina, u njemu sam pronašao (bar mislim) još jedan manji trafo (mislim da je jezgra feritna jer nije od lima, jako slicna ovoj) . Na sebi ima malo veci sekundar i oko njega je namotan primar , e sada dali je to to . Da mi je pri ruci digitalac sad bi ga slikao.

Igy
 
Odgovor na temu

Patronus
Tehno centar
Matrica

Član broj: 59448
Poruke: 105
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a23.06.2005. u 20:07 - pre 228 meseci
da se još radi o tv-u, al radi se o transformatoru, uhhh
nitko ne pokušava popraviti tv
Igy
 
Odgovor na temu

Mesecar
Rakovica

Član broj: 41208
Poruke: 140
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a23.06.2005. u 20:41 - pre 228 meseci
Halo moderator

lecka si pogresio, vracaj ovo u elektroniku, nije ovo TV tema, iako spominjemo delove TVa.

Pitanje je kako prepraviti TV trafo da ne bude vise TV trafo
Zivim sjajno, mada imam i drugih neprijatnosti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Plazma globus, kako srediti trafo iz TV-a

[ Pregleda: 6531 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.