Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????

elitemadzone.org :: TechZone :: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????

[ Pregleda: 46110 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????23.06.2005. u 22:58 - pre 228 meseci
Danas sam slucajno bio u nekom servisu za bicikle, i primetih da pumpaju gume sa motorom od zamrzivaca ( dakle motor od zamrzivaca i iz njega izvedeno crevo i to je to)!!! Pa me interesuje da li je to pametna ideja, za pravljenje kucnog kompresora za pumpanje guma, i da li recimo takav kompresor moze da napumpa automobilsku gumu, do kog pritiska moze da pumpa...???
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????23.06.2005. u 23:08 - pre 228 meseci
pa ja imam to ,smao se izvadi freon i to je to ,samo pazi da imash ulja u njemu i da ne iscuri ,nije neki jak pritisak ,mada nije ni slab ,nije loshe za pumpanje guma ,sve u svemu dobra stvar za home use ,ja sa njim i produvavam dizne na karburatoru od motora ,i koristio sam ga kao kopresor za airbrush ,samo sto se malo vishe greje ,pa mora da odmori na nekih 30 min
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????24.06.2005. u 11:05 - pre 228 meseci
Još sam odavno kod jednog rođaka video da pumpa automobilsku gumu sa ovim kompresorom.

Samo to za airbrush,kako to ide? Spoji se direktno na pištolj ili treba još nešto?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????24.06.2005. u 12:09 - pre 228 meseci
Pro nekoliko godina sam napravio dobar kompresor od tog motora, ali sam uz njega stavio i plinsku bocu, zbog vece brzine, kompresor je bez problema dostizao pritisak od 16 BAR-a, ali je crevo bilo ograniceno na 10, pa nisam mogao vise od toga, veoma je prosto za izradu, barometar sam uzeo u prodavnici, koji je inace za traktorsku prskalicu, meri od 0-20 BAR-a, a ima na 10 (polovini), crvenu tacku, taman za granicu pucanja creva :)
Na usisnu cevcicu kompresora sam stavio filter da ne uvlaci prasinu, cep od plinske boce sam probusio i iz njega izveo "T" razvodnik, jedan kraj ide na kompresor a drugi na pistolj. Kada se boca puni, otvorim ventil, zatvorim pistolj i upalim kompresor, kada se boca napuni, samo iskljucim kompresor i zatvorim ventil. To je to, moze da naduva lep broj automobilskih guma.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mdj300B

Član broj: 34664
Poruke: 296
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????24.06.2005. u 12:21 - pre 228 meseci
Mislim da je netko gore pitao "do kog pritiska može da pumpa"!
Budući da motor od zamrzivača kada je izvađen iz sistama za hlađenje nama svoje vlastito hlađenje nego se
hladi s freonom koji se vraća iz isparivača u zamrzivaču ovakva izvedba nije pogodna za duži rad je će vam
sigurno pregorjeti motor! Ovako najviše 10-15 minuta rada pa ga onda isključiti da se ohladi ili najbolje
napraviti nekakvo prisilno hlađenje zrakom ili još bolje vodom.

I da se vratim na pritisak, budući da se radi o klipnom kompresoru, konkretno kompresor od zamrzivača može
nabiti pritisak (nećete vjerovati) do 40bar (atm)!!!! Tako da ako pokušaš pumpati gumu od auta ne samo da je
možeš napumpati na pritisak koji je za lične automobile od 1,8 - 2,2 bara nego i prepumpati ali moraš imati na
umu da je uz ovako veliki pritisak koji je moguć, imaš uz dosta mali protok pa ćeš gumu duvat oko 5min a ako duvaš
sve 4 crče ti kompresor (naravno bez hlađenja). S ovim pritiskom od 40bar komotno bi mogao raznijeti i plinsku bocu (propan-butan)!

P.S Mislim da je protok negdje od 4-10 cm3 u sekundi, znači stvarno malo za bicikle oK! za auto presporo ali opet za donaduvavanje može poslužit
ali nikako ne zaboraviti povremeno popipati "crnu glavu" ako se opržite odmah gasi!
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????24.06.2005. u 12:48 - pre 228 meseci
http://www.airbrush.com/how-to...t=how-to/howtoDetail&id=37

Evo kako treba da se to napravi...
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????24.06.2005. u 16:41 - pre 228 meseci
Nisam mislio da pravim kompresor od motora za zamrzivac, ali cu verovatno da ga napravim!!!! Samo treba da dodjem do nekog polovnog motora od zamrzivaca!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
213.244.197.*



+69 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????24.06.2005. u 21:04 - pre 228 meseci
uzeo sam airbrush od druga ,neki mali ,ali dobar i on nije imao kompresor ,spojili smo sve to i odradili dobar posao sa motorima ,neki tribal vinyl itd ...,a moglo je da radi dovoljno ,jer bi ugasili kad bi trebali nesto da menjamo ,sve u svemu taj kompresor sluzi da dosta stvari.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Marisav
Guberniя Serbiя

Član broj: 149900
Poruke: 99
91.143.222.*

Sajt: www.gamezer.com/billiards


+1 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????03.07.2008. u 13:30 - pre 191 meseci
Necu da reklamiram firmu, ali za 599 dinara mozete kupiti Autokompresor, koji pumpa gume od bicikala, mopeda, automobila... Napaja se preko 12V, radni pritisak 18 bari. Nije neki novac, i mnogo je lakse nego budziti od kojekakvih motora frizidera.
 
Odgovor na temu

Ivan313
Ivan Pranjić

Član broj: 190007
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????06.08.2008. u 16:29 - pre 190 meseci
E pozdrav ljudi!!mene zanima kako da napravim kompresor od motora zamrzivaca?izvadio sam ga van i kada ga ustekam u struju on neradi ali je ispravan imam i na njemu jos mnostvo malih žica koje su pospajane za svjetla u frizideru i to pa me zanima kako to spojit sve.molim vas ako neko zna nek mi odgovori detaljno sve kako sta napravit a pomogle bi mi i slike (kompresor za pumpat gume)

[Ovu poruku je menjao bakara dana 06.08.2008. u 19:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????06.08.2008. u 22:40 - pre 190 meseci
http://www.elitesecurity.org/t322710-0
 
Odgovor na temu

Izak
Dusan Smisek

Član broj: 225528
Poruke: 142
*.w802.net.



Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????24.09.2009. u 16:39 - pre 176 meseci
moze li neko da postavi shemu na ovu themu(imam par kompresora od friza,zamrz...)sto rece colega ZA PUMPATI GUME !
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????24.09.2009. u 18:54 - pre 176 meseci
Kakvu semu trazis???
na usisni patrljak cevi stavi sundjer kao filter,na izlaznu pistolj za duvanje guma,utikac svakako imas od zamrzivaca
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Izak
Dusan Smisek

Član broj: 225528
Poruke: 142
*.w802.net.



Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????25.09.2009. u 06:40 - pre 176 meseci
Hvala,probam !

 
Odgovor na temu

zgrmbust
ekonomista

Član broj: 279944
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????18.02.2011. u 09:40 - pre 159 meseci
Zna li neko sta se desava sa motorom od frizidera...... naime kada se upali on radi normalno i duva veoma slabo. Kad se prikaci na bocu on naduva malo pritiska oko 0,5 bar a kad se iskljuci sav vazduh vrati kroz njega na cevku gde prvobitno uvlaci vazduh.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????18.02.2011. u 15:58 - pre 159 meseci
Bači ga u Moraču! Propali su listići - ventili.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

888nik
Kragujevac

Član broj: 274972
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????16.04.2011. u 23:04 - pre 157 meseci
Ljudi ako moze pomoc.Jedva sam dosao do polovnog motora od zamrzivaca i napravio sam kompresor,medjutim danas kada sam ga terao za selo on se prevrne,i iscuri mi ulje:(
Ne znam da li je svo ulje iscurelo ili ima jos malo,uglavnom kada sam stigao,proverio sam on radi.Mene sada zanima je li ikako moguce da kupim neko ulje pa da mu ubacim nekako jer da mu ulje ne treba ne bi se nalazilo unutra.Ako moze neko resenje ovog mog problema puno bi mi znacilo,jer ne bih da se mucim a jedva sam dosao do njega.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

teslijanac
Denis Dudas
Kovačica, Srbija

Član broj: 330125
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????08.06.2016. u 18:20 - pre 95 meseci
Pozdrav ljudi, hteo bih i ja da napravim kompresor sa motorom od frizidera, ali ne sa onim kalemima, nego sa kondenzatorom, trebao bi znati to spojiti, ali ako neko ima semu dobro bi dosla ( za svaki slucaj )
Tip motora cete videti na slikama ispod kao i izvodima motora, pa prema tom tipu motora, koje vrednosti kondenzatora bi odgovarale? I jos nesto, kako se zove tacno taj kondenzator za taj pomocni namotaj (kako da ga trazim u prodavnici)?

Evo slika:



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

teslijanac
Denis Dudas
Kovačica, Srbija

Član broj: 330125
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????08.06.2016. u 18:32 - pre 95 meseci
I jos nesto, posto dok sam vadio one kablove i releje (ili sta je to vec) motor sam prevrnuo u stranu, izlivanje ulja nisam primetio samo posle par sekundi kroz cevcicu je izasla nekakva tecnost (veoma malo), (nije ulje) i pomalo se penila, sta bi to moglo da bude?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Motor od zamrzivaca kao kompresor za pumpanje guma????

[ Pregleda: 46110 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.