Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dragan Varagic - legenda :)

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Dragan Varagic - legenda :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13679 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Dragan Varagic - legenda :)07.08.2002. u 00:12 - pre 263 meseci
Ko sto secret, bOkIcA i jos par ljudi rece - dobrodosao Varaga
Za one koji ne znaju Varaga je doajen marketinga na internetu. U svakom slucaju ja ga izuzetno cenim. Varaga aj molim te casti sa nekim linkovima iz tvoje nove knjige...
Naime Varaga je zaista napisao knjigu o internet marketingu i jedva cekam da je procitam
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)07.08.2002. u 08:11 - pre 263 meseci
Zahvaljujem se tebi, ali i ostalima koji su me pozdravili. Obzirom da imam takav status ovde kakav se prikazuje, pokusacu da to i opravdam

Sto se tice delova knjige, za sada ima dva teksta koja se nalaze u delu sajta posvecenom knjizi, koji imate i u potpisu ove poruke.Tekst Formiranje Internet tima sam postavio zbog toga sto je to jedno od najcescih pitanja koje dobijam kada odem u neku firmu gde pricamo o ozbiljnoj upotrebi Interneta. Tekst Kako evaluirati Web sajt? bavi se ocenom sajta uglavnom s aspekta sadrzaja.

U delu sajta www.pretraga.co.yu/knjiga mozete pronaci recenzije svih recenzenata, sadzaj knjige, kao i aktuelne novosti o knjizi.

U svakom slucaju, nisam ocekivao ovakav docek

[Ovu poruku je menjao Dragan Varagic dana 07.08.2002 u 05:10 PM GMT]
 
Odgovor na temu

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Član broj: 516
Poruke: 503
*.verat.net

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)07.08.2002. u 11:36 - pre 263 meseci
Dobrodosli :-)
Procitao sam tekstove sa datih linkova ... svaka cast!
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.dialup.blic.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)07.08.2002. u 12:12 - pre 263 meseci
Kako je autor vec da postavim par pitanja :)

1. Kome je knjiga namjenjena ? Web developerima, menadzerima ili svima ?
2. Kakvu prednost stice jedan profesionalni web developer kada procita knjigu ?

Plus jedno o pretraga.co.yu servisu: Jel razmisljate da mjenjati postojeci dizajn ? Dizajn koji se danas nalazi na tom sajtu je veoma zaostao, cime funkcionalnost i navigacija gube tako da je tu potrebno preuzeti generalne promjene.


Postovanje,
Marko Bijelic
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)07.08.2002. u 17:08 - pre 263 meseci
Zahvaljujem na pitanjima.

-------------------------------------------------
1. Kome je knjiga namjenjena ? Web developerima, menadzerima ili svima ?
2. Kakvu prednost stice jedan profesionalni web developer kada procita knjigu ?
-------------------------------------------------

1. U delu posvecenom knjizi u nekoliko komentara recenzenata spominje se da je knjiga namenjena ne samo onima koje zanima stvaranje finansijske koristi od Interneta, nego i svima koje zanima poslovni aspekt Interneta. Istakao sam menadzere zato sto knjiga ima veoma malo tehnickih termina (kada ih ima, svi su objasnjeni), jer tim ljudima je bitno da shvate kako funkcionise Internet s aspekta sticanja neke koristi od njega.

2. Sto se tice profesionalnih Web developera, knjiga je narocito korisna za ovu grupaciju, jer govori o tome sta fizicki predstavlja korisnicki aspekt posmatranja Interneta. Mozete znati sta hocete iz ove oblasti, ali resenja tipa "ne moze da se vidi ispod MSIE 5.5" i sl. ne piju vodu, ako pitate vlasnika firme da li on zeli da se odrekne 20% potencijalnih posetilaca sajta zbog tehnologije kojom je on napravljen. Ove i slicne dileme mozete pronaci u knjizi.

Knjiga je napisana na osnovu iskustva koje imam u odnosima s poslodavcima i s izvodjacima sajtova (programeri, dizajneri, web-dizajneri, administratori...), i verujte mi da sam svasta toga video i cuo.

Kada sam vec spomenuo prethodni slucaj, ako pogledate reference na sajtu videcete da u poslednje vreme radim konsalting za nekoliko firmi. Od mene necete cuti da cu preporuciti bilo kakvo CMS ili neko drugo resenje koje nije kompatibilno s verzijama browsera od 4.x za MSIE, Netscape i (eventualno) od verzije 5.x za Operu. Oni koji se bune po ovom pitanju mogu da to rade koliko hoce, ali bez postovanja ovih zahteva nece dobiti posao za klijenta dok sam ja njihov konsultant.

Imao sam nekoliko dogodovstina na ovom planu, neki pojedinci i firme su pokusali i da me diskredituju zbog mog "nepoznavanja najsavremenijih tehnologija koje ukljucuju i DOT NET". Izmedju ostalog u knjizi imate na jednoj strani opisano sta je DOT NET realno s konceptualnog aspekta. Pricao sam sa nekoliko pojedinaca koje smatram ovdasnjim autoritetima iz ove oblasti, i svi se uglavnom slazu s onim sto sam u knjizi napisao.

-------------------------------------------------
Plus jedno o pretraga.co.yu servisu: Jel razmisljate da mjenjati postojeci dizajn ? Dizajn koji se danas nalazi na tom sajtu je veoma zaostao, cime funkcionalnost i navigacija gube tako da je tu potrebno preuzeti generalne promjene.
-------------------------------------------------

3. Pretraga.co.yu sajt ce biti graficki redizajniran do kraja septembra meseca, kako mi je najavila Maja Gavran (Surf.co.yu), koja je radila i aktuelnu verziju dizajna sajta. Nakon toga sledi generalni konceptualno-graficki redizajn, ali necu da obecavam kada ce se to desiti.




 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)07.08.2002. u 20:48 - pre 263 meseci
Svaka cast varaga, muski podnosis kritiku :)
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.dialup.blic.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)08.08.2002. u 09:51 - pre 263 meseci
Prvo hvala na odgovorima :)

Jos jedna prednost Neta je upravo to da spaja autora i citaoca. Stvarno je odlicno kada mozes covjeku ciju knjigu planiras da kupis/citas postavis par pitanja.

Ja recenzijama ne vjerujem bas puno, naravno svi se sjecamo diskusije na Anti Spam forumu, uglavnom smatram da se pisu na prijateljskoj osnovi, ali ovu vasu knjigu moram da nabavim.

Dalje jos jedna kritika - ko je radio dizajn korica knjige ? Po meni bar onako kako izgleda na Netu ne izgleda nesto narociti profesionalno,
vise kao slikovnica za 5godisnjake, ali korice ne cine knjigu :)

+ kada cemo vas malo vise vidjeti na e-commerce forumu ?
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)08.08.2002. u 12:22 - pre 263 meseci
Marko, za razliku od velikog broja osoba koje poznajem, znas da postavljas pitanja :)

Pre nego sto odgovorim na pitanja, zanima me zasto ne postoji mogucnost automatskog linka sa odgovorom (citat) kod poslednje poruke u thread-u?

Citat:
Ja recenzijama ne vjerujem bas puno, naravno svi se sjecamo diskusije na Anti Spam forumu, uglavnom smatram da se pisu na prijateljskoj osnovi, ali ovu vasu knjigu moram da nabavim.


Cinjenica je da veliki broj recenzija knjiga na razlicite teme u poslednjih nekoliko godina nije napisan bas realno. Ali ima tu jos jedna stvar - bitno je koje recenzent. U slucaju moje knjige radi se o ljudima koji se veoma razumeju u tu oblast, pride su profesionalno aktivni, i ono sto je meni bilo bitno - prakticari su. S druge strane, imate dovoljno clanaka na mom sajtu da bi ste mogli prepostaviti sta mozete pronaci u knjizi.

Evo npr. misljenja coveka koji uskoro treba da magistrira Internet marketing:

"Zeleo bih da Vas pohvalim za izuzetno delo iz oblasti on line marketinga tj. da Vam kazem nesto sto su i drugi vec konstatovali, a to je sadrzajnost i celovitost knjige 'Vodic kroz raj i pakao Internet marketinga'." - Branislav Radnovic.

Citat:
Dalje jos jedna kritika - ko je radio dizajn korica knjige ? Po meni bar onako kako izgleda na Netu ne izgleda nesto narociti profesionalno, vise kao slikovnica za 5godisnjake, ali korice ne cine knjigu :)


Dizajn je radio covek po imenu Čaba Nemet, inace po mom misljenju jedan od boljih grafickih dizajnera u Novom Sadu. Kada budete videli knjigu uzivo, onda cemo pricati. Osobe s kojima sam pricao o dizajnu korica do sada su se veoma pozitivno izrazavale.

Citat:
+ kada cemo vas malo vise vidjeti na e-commerce forumu ?


Uskoro, uskoro :) Inace nameravam da pokrenem neka zanimljiva pitanja na temu CMS-a i ASP-a (Application Service Providing).
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.krusevac-2.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)08.08.2002. u 18:49 - pre 263 meseci
Citat:
Pre nego sto odgovorim na pitanja, zanima me zasto ne postoji mogucnost automatskog linka sa odgovorom (citat) kod poslednje poruke u thread-u?


Zato sto se smatra da nije potrebno citirati poslednju poruku jer ce se ona nalaziti odmah iznad nove poruke, tako da se podrazumeva da ste odgovorili na nju. Za sve ostale postoji opcija citiranja cele poruke... Naravno niko ne brani korisnicima da jednostavno kopiraju deo poruke koji zele da citirajui stave ga izmedju quote tagova.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)09.08.2002. u 21:34 - pre 263 meseci

Evo i ja da pozdravim Dragana. Juce mi je doneo postar knjigu. Posto sam na odmoru nisam bas stigao da je procitam ali sam je malo prelistao i posebno obratio paznju da deo o mail marketingu.

Prvi utisci su da je ovo odlicno stivo. Sapic ce bas biti u problemu da proda svoju knjigu pored Draganove :) Dopduse, Draganova je dosta jeftinije opremljena ali meni to ne smeta, knjige uvek cenim po onom sto procitam a ne po koricama i kvalitetu stampe.

Sto se tice ciljne gupe, mislim da ovakvu knjigu treba da procita svako ko je na bilo koji nacin profesionalno vezan za internetm do direktora firmi i marketing menadzera pa do web developera... mozda ne mora svako dobro da poznaje materiju ali mora bar da bude upoznat...

p.s. zadrzavm pravo dapromenim misljenje o knjizi kad je celu procitam :>

 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.bitsyu.net



Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)17.08.2002. u 00:23 - pre 263 meseci
Citat:

2. ... resenja tipa "ne moze da se vidi ispod MSIE 5.5" i sl. ne piju vodu, ako pitate vlasnika firme da li on zeli da se odrekne 20% potencijalnih posetilaca sajta zbog tehnologije kojom je on napravljen.


Dragane, slažem se, ali takođe znam da mnogo više od 20% domaćih korisnika pretražuje Mrežu pomoću IE 4. Prostu statistiku dobićeš ako metodom proporcionalnih stratuma anketiraš pirate o broju prodatih Win 98 instalacionih CD-a itd.
Hajde da smislimo nešto na tu temu ;-)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)17.08.2002. u 11:22 - pre 263 meseci

Nema se tu sta smisljati.. mada tema prelazi u domen dizajna, ja sam se davno odlucio da koristim metodu NSZ (najmanji zajednicki sadrzalac), to jest sajtove radim tako da rade u (skoro) svim browserima. Posto se webom bavim jos od vremena Netscapea 2.0 dosta dobro poznajem mogucnosti i razlike browsera i ne ide mi lose, mada priznajem da sve cesce dolazim u iskusenje da koristim neke pogodnosti savremenih tehnologija.

Ipak kad god moram da biram da li da kristim nesto novije a oko cega moram da se bakcem da bi radilo u svim browsrima ilida to uopste ne koristim, rdiej se opredeljujem za ovo drugo. Na kraju kajeva web je pre svega informacija a za informaciju cesto nisu neophodne neke kerefeke...


 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)17.08.2002. u 11:47 - pre 263 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
Pre nego sto odgovorim na pitanja, zanima me zasto ne postoji mogucnost automatskog linka sa odgovorom (citat) kod poslednje poruke u thread-u?


Ovo se odnosi na mene, pa da upadnem i odgovorim.

Nema te opcije zato što su mi članovi es-a na nekoliko tema izričito zahtevali da se ova opcija ukine, zbog korisnika koji su je zloupotrebljavali, počev od torbice pa na dalje, da ne nabrajam :>. Uglavnom, citata poruke koja je odmah iznad nije neophodan, a češće je samo smetao jer je predstavljao preko 90 procenata te nove poruke.. a pošto ne možemo svakome ponaosob da ukazujemo na ovo i da učimo ljude kako se citira, ovo je ispalo najoptimalnije rešenje..

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.dialup.blic.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)17.08.2002. u 12:13 - pre 263 meseci
Neznam, mada zasto ja da ne koristim najnovije tehnologije kao i sav normalan svijet, zbog nekog kretena koji koristi NN 4.x ?
Mozda ovo pitanje nije na mjestu ali ovako:

Ja kada radim sajt, nastojim da sajt dobro izgleda u brouzerima 6 generacije, znaci IE 6.0 (default), Mozilla 1.0, Opera 6 i
NN 6.0. Odprilke dodje da je duznost svakog surfera da koristi najnoviju verziju svog browsera, jer:

1. Brauzeri su besplatni i lako ih je naci (download, cedeteka, svaki CD iz casopisa)
2. Svaka nova verzija ja (bar po nekom pravilu) brza, stabilnija i sigurnija
3. Bolje saradjuje sa web standardima i omugacavuje vecem broju stranica da dobro izgledaju

Ja recimo u zaglavlje svakog sajta prikazujem poruku koja se prikazuje starijim brauzerima tipa: "Vasa ver. brauzera je zastarjela, najnoviju ver. vaseg brauzera koja podrzava standarde mozete naci tu, etc." Posle toga pojavljuje se kompletan sadrzaj sajta, u tekstualnom (spartanskom) izgledu.

Takodje zamolio bih g.Varagica, da li moze da obzani statistiku koristenja brauzera na www.pretraga.co.yu ?
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)17.08.2002. u 20:43 - pre 263 meseci
Slazem se sa Brokerom da prica o browserima nije vezana za ovu temu, i zato vas pozivam da o tome nastavite pricu na novom forumu E-marketing (ako vec niste videli). Inace, prica o dizajnu i browserima jeste tema Tehnickog aspekta IM-a, ali o tome na novom forumu
 
Odgovor na temu

WIMP IBBOW
Moscow

Član broj: 115579
Poruke: 1
*.ptt.yu.

Jabber: IS Manager


Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)02.10.2006. u 22:46 - pre 212 meseci
Gospodine Varagicu ako sebe smatrate nekim strucnjakom zasto se potpisujete na tako glupe odgovore?

20% ljudi ne moze da gleda sajtove koji su radjeni kako vi kazete u novoj tehnologiji, a koja je to tehnologija koja je svima ne dostupna???

Vecito se vodite nekim stvarim od pre 5 godina koje su vec odavno prevazidjene. Ajde da cujem ko jos ima monitore od 15 incha, ko koristi IE 4 ili cak 5 kad uz windows XP dolazi IE 6 a svi znamo da je razlika u ceni XP-a i 98-ce oko 30 eura (ako koristi legalan softwer).

Zar mislite da pri izradi sajtova treba koristiti flash 4 ili 5 pa da ne moze da se isporuce cirilicna ili latinicna slova?

Barem je IE 6 besplatan, a takodje i flash player najnovije generacije, dovoljno je samo da odete na sajt www.flash.com i dobicete besplatno najnoviji plajer.

Sto se tice korica knjige, mogu vam reci da je citava knjiga uradjena (sto se tice dizajna) u decijem fazonu, od korica, simbola do formatiranja teksta koji je poravnat samo sa leve strane.

Knjiga Kroz raj i pakao internet marketinga je iskljucivo za pocetnike i za ljude koji se tek upoznaju sa internetom i inter. marketingom. U njoj ima puno nejasnih pojmova, stil pisanja je monoton i mislim da je vecina tekstova preuzeto, prevedeno a zatim upakovano i izdato!

Koncept knjige je dobar, naravno da je mozda cak i prva knjiga koja je izdata na ovom podruciju iz ove oblasti, ali u njoj ima pregrst definicija koje nemaju potporu!

Toliko za sada od mene!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)02.10.2006. u 23:41 - pre 212 meseci
@WIMP IBBOW:

Jesi možda obratio pažnju na datum pisanja tih poruka? Da jesi, video bi da su te poruke pisane pre nešto više od 4 godine!

 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)02.10.2006. u 23:45 - pre 212 meseci
Nedovoljno za rekord. Mislim da je 5.5 godina za sada rekord kada je budjenje mrtve teme u pitanju...
Treba napraviti top listu, pod hitno!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)03.10.2006. u 01:11 - pre 212 meseci
Long live gravediggers!

:)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Dragan Varagic - legenda :)03.10.2006. u 10:12 - pre 212 meseci
"Sa grobarima NEĆU da imam posla!"

Đenka.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Dragan Varagic - legenda :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13679 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.