Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP MANUAL Pitanjce...

[es] :: PHP :: PHP MANUAL Pitanjce...

[ Pregleda: 3554 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.in.us.prserv.net



+2 Profil

icon PHP MANUAL Pitanjce...11.08.2002. u 09:21 - pre 263 meseci
Evo presao sam dve knjige za PHP naucih nesto na brzinu i na daljinu, u zavisnosti od vremena. Zoki mi je preporucio da se manem knjiga i da uvatim php manual, a ja ga nisam slusao. SAD Vidim da PHP manual ima dosta stvari sto me interesuje, jedino me zanima jedna stvar. Zeleo bih da ga cijlog predjem normalno. Da li samo da idem na kraju stranice na novu lekciju ili i da klikan na linkove u toku teksta, jer onda me prebaci u chapter 6 itd, ili ce to samo po sebi doci...Koji je najbolji nacin za citanje manuala.

 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.in.us.prserv.net



+2 Profil

icon Re: PHP MANUAL Pitanjce...11.08.2002. u 10:43 - pre 263 meseci
Mislim da je najbolje samo da klikam na ovu donju strelicu gde kaze next i tako sve cu da obuhvatim. A ako ensto treba iz sredine da se ide na search. AKo neko zna drugaciji nacin neka javi :)
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.drenik.net



+3 Profil

icon Re: PHP MANUAL Pitanjce...11.08.2002. u 15:30 - pre 263 meseci
A da ti lepo postavis sebi zadatak da napises nesto (korisno) u php-u pa gde zapne tu se uhvati manual-a.
Mislim ako si procitao dve knjige + citas manual onda ti je svejedno da li ces citati po redu ili na preskok.


Owl
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
217.75.194.*



Profil

icon Re: PHP MANUAL Pitanjce...11.08.2002. u 19:09 - pre 263 meseci
Na primjer, hoces da radis sa slikama, i gledas i vidis da to rade "gd" funkcije, odes na chapter gdje se govori o "gd" i lijepo provotas next, next sve. Kada dobijes neki "overview" sta se sve moze isprobaj examples koje oni tamo daju, pa onda napravi sam nesto konkretno a argumente funkcija uci u hodu i gledaj manual.

Nakon 5 - 6 godina manual ce ti sve manje trebati ali ces morati da radis na tvojoj tehnici pisanja koda, e to je druga prica povezana sa "art of programming"....
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: PHP MANUAL Pitanjce...12.08.2002. u 01:31 - pre 263 meseci
ako vec ocesh da predjesh ceo manual (ne preporucujem), najbolje je da ga odstampash, pa onda da krenesh redom...

umesto toga, ja bi preporucio da odredjene delove manual-a procitash detaljno, a da druge (neke grupe funkcija) prodjesh letimicno, cisto da bi znao sta sve postoji / sta sve php moze...

kada zavrsish ovu fazu, manual ces koristiti i dalje stalno, ali na potpuno drugi nacin. ja sada koristim chm verziju (uvek startovana) i stalno pretrazujem index, i klikcem na srodne linkove u textu...

ako si zainteresovan, mogu da ti na osnovu mog iskustva preporucim na koje grupe funkcija treba da obratish vise, a na koje manje paznje...

 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.bitsyu.net



Profil

icon Re: PHP MANUAL Pitanjce...16.08.2002. u 00:42 - pre 263 meseci
O.K. Zombie,
zainteresovani smo! Preporuči na koje f-je da obratimo pažnju, pa da se i ja malo manem onog mog fopen-a.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: PHP MANUAL Pitanjce...16.08.2002. u 04:03 - pre 263 meseci
pa nisam rekao na koje funkcije da se obrati paznja, nego na koje grupe funkcija da se obrati paznja...

i ne samo to, nego po mojoj proceni treba prvo procitati ceo uvodni deo php-manuala, tj sve osim 'Function Reference' dela...

a evo i mog odabira od 20 najvaznijih grupa funkcija za php... ove treba znati u po dana i noci... ;)

Array Functions
Class/Object Functions
Date and Time functions
Directory functions
Error Handling and Logging Functions
Filesystem functions
HTTP functions
Mail functions
Mathematical Functions
Miscellaneous functions
MySQL functions
Network functions
Output Controll functions
PHP Options & Information
Program Execution functions
Regular Expressions Functions (Perl-Compatible)
Session handling functions
String functions
URL Functions
Variable Functions


poglavlja nisu uredjena po vaznosti nego sam ih prepisao po redosledu u manualu... kada sve ovo naucite u prste, i ako ne odustanete od php-a ;) onda mozete da predjete na josh neke grupe.

evo josh 25 poglavlja koja su po mojoj slobodnosudiskoj proceni vrlo vazna, ali ne nisu bash za pocetnika (za onog ko ne zna onu prethodnu grupu)...

CURL, Client URL Library Functions
dbx functions
DOM XML functions
FTP functions
Function Handling functions
Image functions
IMAP, POP3 and NNTP functions
InterBase functions
IRC Gateway functions
Java
LDAP functions
Microsoft SQL Server functions
Ming functions for Flash
mnoGoSearch funtions
Unified ODBC functions
Oracle 8 functions
OpenSSL functions
Object property and method call overloading
PDF functions
Postgre SQL functions
Shocwave Flash functions
Socket functions
WDDX functions
XML parser functions
XSLT functions
Zlib Compression Functions


i naravno, moguce da sam nesto zaboravio, ili namerno ubacio iako neko drugi ne misli da mu je tu mesto, ali... to je moja preporuka...

a sad, knjigu (ili monitor) u sake ;))
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP MANUAL Pitanjce...

[ Pregleda: 3554 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.