Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatsko upravljanje MF vs ETF

[es] :: Vodič za učenje :: Automatsko upravljanje MF vs ETF

[ Pregleda: 7406 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Automatsko upravljanje MF vs ETF01.07.2005. u 18:55 - pre 228 meseci
Da li su automaticari sa masinca konkurencija automaticarima sa ETF-a?
KO se lakse zaposljava?
Zelim da cujem misljenje nekog iskusnijeg,ne onu standardnu prepirku (koji je faks bolji).(Dobro je znano da je na ETF-u trenutno mnogo veca konkurencija)

 
Odgovor na temu

robija_bg

Član broj: 26954
Poruke: 9
195.252.86.*



Profil

icon Re: Automatsko upravljanje MF vs ETF18.07.2005. u 21:46 - pre 227 meseci
Pazi ovako... Sto se posla tice isto je i za jedne i za druge... od automatike se neces hleba najesti, osim ako si zaludjenik kao ja :-) pa upises automatsko. Znaci sto se tice kvaliteta studija i na jednom i na drugom faksu su jako kvalitetne studije na katedri za automatiku, samo je pitanje sta te vise zanima da li vise elektrotehnike ili masinstva pa ces shodno tome odluciti koji fax. ako te vise zanima sta se uci i koje su razlike poseti zvanicne sajtove ovih katedri automatika.etf.bg.ac.yu i au.mas.bg.ac.yu. Ja inace zavrsavam automatsko na mf i mogu ti reci da je jako tezak smer u odnosu na ostale, a nije bajna perspektiva.

pozdrav.
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Automatsko upravljanje MF vs ETF19.07.2005. u 22:54 - pre 227 meseci
Hvala ti puno na odgovoru.
Ja sledeceg semestra upisujem trecu na MF-u (naravno, Beograd) i vec sam izabrao smer (automatsko upravljanje).

Citat:

Ja inace zavrsavam automatsko na mf i mogu ti reci da je jako tezak smer u odnosu na ostale..


Nadam se da ce i sledecih par godina na toj katedri odrzavati visok nivo.
Da li mozes da mi odgovoris na par pitanja?
Ako mozes..
Mislim da je velika prednost smera za automatsko upravljanje to, sto je moguce odabrati dva izborna predmeta sa bilo koje druge katedre.Ako je student dovoljno motivisan on moze uci i u problematiku neke druge oblasti i tamo primeniti znanja automatkog upravljanja.Da li je ovo pogresan nacin razmisljanja?
Da li posle poloze Elektrotehnike student ima dovoljno znanja za pracenje nastave na trecoj godini ili treba dopuniti te osnove.
Da li je u okviru nastavnih aktivnosti moguce primeniti neka znanja iz programiranja (C,C++)?
Neki savet?

Sve najbolje!



 
Odgovor na temu

robija_bg

Član broj: 26954
Poruke: 9
195.252.86.*



Profil

icon Re: Automatsko upravljanje MF vs ETF20.07.2005. u 16:54 - pre 227 meseci
E sorry niusam skapirao da si na masincu... Pa prvo dobro razmisli da li ces automatsko, jer kao sto sam ti vec rekao jako jako tezak smer-mozda je bolje izabrati neki laksi i zavrsiti u roku? Ali opet to je do tebe, mislim tvoje zelje.
Pa vidi jeste u neku ruku, mada opet od tih izbornih koje budes uzeo necev videti mnogo sta opipljivo.. moj ti je savet da biras sto lakse izborne, jer ces imati dosta teskih ispita. a sam prvo hteo robote a kada sam video da od robota imas samo gomilu matematike i matrica bilo mi je muka jer ces se matrica nagledati podosta.
Sto se tice struje, da dovoljno ti je, neces se mnogo nagledati elektricnih kola kod nas, vise je u pitanju suva matematika, tj ono sto si verovatno uvek mrzeo: iskaz teoreme: dokaz neophodnosti dovoljnosti etc. U VI semestru dobijas elektroniku i el merenja u sau, smesan ispit, kod Kandica. Cela automatika ti je u sustini bazirana na teoremama i definicijama. Mozda ti je znacajno da znas da se svi ispiti polazu prvo usmeno pa pismeno, sto znaci nema budzenja usmenog vec temeljno gruvanje i razumevanje istog, pa tek onda zadaci.
Savet.. pa ne znam znaci u 3god imas 4 teska ispita masinogradnju, fluide termo i automatsko upravljanje. (Na vezbe iz automatskog obavezno!) Ostalo ne bi trebalo da bude neki problem. Fluide daj preko kolokvijuma, usmeni obavezno parcijalno. Bilo bi dobro da se resis ovih ispita jer u 4 god dobijas Nelinearne sisteme koji se uce samo kod nas i na etfu a u obimu u kome se uce na doktorskim studijama u inostranstvu i to ti je najtezi ispit. On samo prvi put kada se slusa moze parciojalno da se polaze i to ti predlazem jer je ispit stvarno vrh tezine.
Sto se tice programiranja drzi se na Katedri kurs iz C-a po borlandovom programu, jako je dobro bilo. Objektno programiranje ti za upravljanje nece biti potrebno, sve se jednostavno izvodi u C-u u 2-3 reda. Uz nelinearne sisteme C je jako korisan. Cuo sam da ce poceti da drze i kurs iz matlaba ali ne znam, bez matlaba nema automatike, mi smo ga sami kuci provaljivali...
To je to sto mi je palo napamet, ako te nesto interesuje slobodno pitaj.... pozzz
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Automatsko upravljanje MF vs ETF20.07.2005. u 22:46 - pre 227 meseci
Znaci najtezi smer na faksu.Verovatno se taj trud negde isplati?
Kako se drzi bioautomatika?
E da, bila je i ta letnja skola , da li je imala smisla za studente?
Hvala ti za informacije!

 
Odgovor na temu

robija_bg

Član broj: 26954
Poruke: 9
195.252.86.*



Profil

icon Re: Automatsko upravljanje MF vs ETF21.07.2005. u 06:53 - pre 227 meseci
Pa to jeste pitanje da li se isplati... ako ces napolje da...ili eventualno ako ces da se posle bacis na naucni rad-ali to se radi za slavu a ne za pare... uglavnom nase kolege zavrse kao trgovci ili rade kao obicni masinci, sto mozes da radis i sa nekim neuporedivo laksim smerom, par njih rade kao predavaci matematike... ***i ga treba ti zemlja sa razvijenom industrijom da bi se bavio automatikom... a nasa prvireda crkava.. Bioautomatika je zezancija, lep ispit da te podstakne na neko razmisljanje... spoj biologije, programiranja (C++,java) i matematickog modelovanja neuronskih mreza i fuzzy logike i malo nanotehnologije.. Dosta oblasti, u sustini informativan predmet o novim tehnologijama... polaze se bez problema preko 3 kolokvijuma i 2 seminarska rada koja moras da odbranis...
Jos nesto sam zaboravio da ti kazem, a trebalo bi da znas: pored obimnosti na katedri su jako visoki kriterijumi za prolaznost ispita, primera radi osnove automatskog upravljanja koji predstavlja samo prvi semestar naseg AU koji polazu ljudi sa drugih smerova, neki polazu jako dugo vremena...neki cak i nikada ne poloze i ne zavrse fax zbog toga... to je zato sto su kriterijumi visoki, a nama je to na vise predmeta tako...
Rekao sam ti za C... bio je dobar ali to je bilo pre 2 god u zimskom semestru. Za letnju skolu ne znam,nisam cuo, doduse skoro nisam bio na faxu.
Pa ti lepo sedi i razmisli...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

~stojko~
asistent
zagreb

Član broj: 58362
Poruke: 100
*.vtszg.hr.

Sajt: nastava.tvz.hr/~zstojanov..


+1 Profil

icon Re: Automatsko upravljanje MF vs ETF21.07.2005. u 14:45 - pre 227 meseci
Citat:
A.H.
Mislim da je velika prednost smera za automatsko upravljanje to, sto je moguce odabrati dva izborna predmeta sa bilo koje druge katedre.Ako je student dovoljno motivisan on moze uci i u problematiku neke druge oblasti i tamo primeniti znanja automatkog upravljanja.Da li je ovo pogresan nacin razmisljanja?


Mislim da ce ti svako znanje dobro doci. U HR je strojarstvo u losoj poziciji, ali elektrotehnika zasad jos dise. U automatici se da naci posla.
Mislim i da zdravo razmisljas.
Isto tako mislim da ti je vrijeme da osluskujes sve moguce oglase za posao u automatici kako bi se sto bolje pripremio za ono sto slijedi kada diplomiras.
nastava.tvz.hr/~zstojanovic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Automatsko upravljanje MF vs ETF

[ Pregleda: 7406 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.