Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u

[es] :: Video karte i monitori :: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u

[ Pregleda: 5065 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoranpr
Zoran Prostran
Vršac

Član broj: 46106
Poruke: 45
*.254.EUnet.yu.



Profil

icon MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u06.07.2005. u 11:24 - pre 228 meseci
Imao sam GeForce 4 i sliku u boju na TV-u.
Sada imam MSI 6600GT i crno-belu sliku na TV-u sa bilo kojim drajverima dok je bez drajvera slika na TV-u u boji.
Kabl je isti stim sto 6600GT ima VIVO.
Ima li ko objasnjenje za ovo.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.89.*



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u06.07.2005. u 20:01 - pre 228 meseci
Da li si podesio TV format?
Idi u podesavanja od drivera/nView Display Settings/ izaberi Clone mode pa desni klik na TV / Select TV format i izaberi B-PAL ili G-PAL.
Zatim idi u Full Screen Video i podesi da je Full screen device = Secondary device.
Ukoliko su boje "poludele" idi u Color Correction pa gore izaberi Overlay a dole umesto Standard mode izaberi Advanced mode. Ovo je poznat bug u seriji 77.xx i bice otklonjen u verziji 80.xx.

Ako i dalje imas crno-belu sliku idi opet u nView Display Settings pa desni klik na TV / Select TV format / Advanced. U novom prozoru u sekciji Video output format mozes da biras Auto, Composite ili S-Video. Promeni na Composite ili S-Video u zavisnosti od kabla koji koristis. U vecini slucajeva Auto bi trebalo da detektuje tip veze.

Ako zelis da smanjis ili uklonis border oko slike na TV-u idi u nView Display Settings pa desni klik na TV / Device Adjustment i u novom proziru ce se pojaviti mala slika ekrana sa [-] i [+] tasterima. Klikci na [+] dok ne budes zadovoljan.

yooyo
 
Odgovor na temu

zoranpr
Zoran Prostran
Vršac

Član broj: 46106
Poruke: 45
*.191.eunet.yu.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u06.07.2005. u 22:17 - pre 227 meseci
Sve sam probao i nista.
Zaboravio sam ranije da napisem da kada startujem racunar na TV-u ima boje dok se XP ucitava a onda, kada se pojavi prozor za log-on boje nema. Takodje, prilikom rada se javljaju smetnje, slika na TV-u ponekad trepne kao da se signal prekida. Kada koristim novu karticu imam dva kabla, novi HDTV/VIVO na koji se nastavlja stari kabl koji ulazi u SCART prikljucak na TV-u.
Stari kabl je prikljucen na VIVO kabl preko "Y OUT/COMP OUT" dzeka.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.beotel.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u08.07.2005. u 16:26 - pre 227 meseci
Ako imas nForce plocu, instaliraj najnovije GART drivere. Negde sam naleteo da je to resenje problema.

yooyo
 
Odgovor na temu

zoranpr
Zoran Prostran
Vršac

Član broj: 46106
Poruke: 45
*.89.EUnet.yu.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u08.07.2005. u 20:59 - pre 227 meseci
Ploca je MSI KT333 ultra... nije nForce ako jos neko ima neku ideju neka se javi
 
Odgovor na temu

rotkod
Nenad Čupković
Beograd

Član broj: 41165
Poruke: 9
*.yubc.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 11:13 - pre 227 meseci
Imam potpuno isti problem samo sa Asus N6600gt/top, napominjem imao sam Asus FX5900 i sa njim je sve sljakalo super! Eto ti sad isti tv ista veza sve podeseno B/PAL... slika Black&White...
Jeste li sigurni da ce sa 80.XX to biti otklonjeno?

[Ovu poruku je menjao rotkod dana 10.07.2005. u 12:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.89.*



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 11:47 - pre 227 meseci
Ne.. u 80.xx ce biti otklonjen overlay bug (prenaglasene boje u filmovima).
Ajde da pokusam jos nesto. Idite u podesavanja od drivera pa Color Correction i izaberite na vrhu fullscreen video. E sad cackajete malo slidere i gledajte sta se desava na TV-u.
Ili Idite u nvide Display settings, pa desni klik na TV pa Device Adjustment i pogledajte Saturation slider. Pomerajte ga i vidite da li ima nekog efekta.

Davno sam imao slican problem zbog ceste instalacije drivera i resenje je bilo u nekom od tih slidera, jer se driver zbunio.

Ako i dalje imate problem.. mora da je to kabla.

yooyo
 
Odgovor na temu

rotkod
Nenad Čupković
Beograd

Član broj: 41165
Poruke: 9
*.yubc.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 13:15 - pre 227 meseci
Ni prvo, ni drugo, a kablovi su OK! Kabl prvi od fx5900 radi, drugi 6600gt radi...
Mozda nas nisi razumeo dobro... pazi kad palis komp... sam pocetak bios, onda windows XP... je u boji onako kako treba samo sto preko ekrana idu u gornjem cosku onako tri boje plava,zelena,crvena kao linijice... posle kad on krene diyanje sistema one se gube, ali crno-belo... On u Defaultu bez drivera ima boju, TV, sa driverom nema... sve je podeseno B/PAL...
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.89.*



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 14:06 - pre 227 meseci
Huh.. ne znam sta bi moglo da bude problem. Postavicu pitanje na nv developer sajtu pa ce valjda neko odgovoriti.

btw... Jel moze detaljan hw info (CPU, MB, RAM, OS, service pack, driver, kartica, koji TV koristis i kako si povezao (scart, s-video, composite?). Sto vise detalja, vise sansi da odgovore.

yooyo
 
Odgovor na temu

rotkod
Nenad Čupković
Beograd

Član broj: 41165
Poruke: 9
*.yubc.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 14:19 - pre 227 meseci
Evo ovako,

Intel 2.4GHz C FSB 800
Kingston DDR400 4X256 Dual CH.
ASUS P4C800 DL
ASUS N6600GT/TOP
Hitachi 2X80GB SATA
Maxtor 40GB externi
ASUS 1604P DVD-RW
ASUS 616 DVD
Napajanje Chiftec 360W
Monitor 757NF
TV Samsung 54 Plano

Eto mislim da je dovoljnon, nista nije klokovano...
Veza je klasika, sa karte S-video kabl se zavrsava na cinc, muski.
U tv cinc zenski...
Sve je super funkcionisalo sa FX5900...
Menjao sam kabl, ali isto... XP PRO SP1
Driver 77.72...
Probao sam sve drivere, ali isto... imam ih sve i guru3D....

[Ovu poruku je menjao rotkod dana 10.07.2005. u 15:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rotkod
Nenad Čupković
Beograd

Član broj: 41165
Poruke: 9
*.yubc.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 21:08 - pre 227 meseci
Evo uspeo sam! Kupio sam ekstra kvalitetni kabl u jednoj radnji i radi, ima BOJU...
Hvala svima...
Zorane kupi isti takav kabl, ali kvalitetan...
Znam i meni je sa FX5900 radio sa tim starim, ali evo sad sve sljaka kako treba i slika ima boju...
Isti su nam simptomi jer i meni po startu prikazuje boje mislim BIOS, start... ali to je zato sto to radi u 16bit paleti bija pa ga nekako i prikaze, a kad pocne 32bit....
Pozdarav!



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 10.07.2005. u 23:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nikodim
Nikola Cirkovic
NBG

Član broj: 62505
Poruke: 15
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 21:40 - pre 227 meseci
E ovako, ja imam jedan slican problem...
imam A9550/GE, tako da je drugaciji drajver od nVidijinih kartica...i tu lezi problem...takodje imam crno beli tv out, ali kada taj isti kabl prebacim na komp durga koji ima nVidiju, kod njega se ocas posla ispravi u podesavanjima signal sa s-vhs u composite...i slika je u boji...
medjutim, kod atija ta opcija u podesavanjima ne postoji, vec komp automatski namesta onaj signal po kablu koji je ubacen... (dakle svhs) i tv out je konstantno crno beli (naravno, sve ostalo sam sredio, pal podesavanja, kontraste i slicna namestanja boje...i nista)

dakle ocigledno je da ovaj kabl valja, ali da kod atija ne postoji mogucnost promene signala, sto bi bilo resenje...
e sad, postoji li mogucnost da se nVidijin control panel instalira na ovaj moj komp koji ima ati? hoce li doci do nekog klanja drajvera? i povrh svega, sta mislite, hocu li imati i nVidijina podesavanja, iako imam Ati karticu???
 
Odgovor na temu

rotkod
Nenad Čupković
Beograd

Član broj: 41165
Poruke: 9
*.yubc.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 22:26 - pre 227 meseci
Ni slucajno nemoj da pokusavas da frikombinujes ATi i nVIDIA. NI SLUCAJNO!
Na zalost nemam toliko iskustva sa ATi-jem, naime kad bih ga imao sve mi je bez greske radilo, a drugi driveri? Mislim Omega i sl. jesl' probao? Pa cekaj zar u ATi-jevom con.pan. nema setovanja tipa B/PAL i sl. meni se cini da u Omega driverima toga ima il' se mozda varam...
 
Odgovor na temu

Nikodim
Nikola Cirkovic
NBG

Član broj: 62505
Poruke: 15
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u10.07.2005. u 23:34 - pre 227 meseci
ok ok necu! :) nisam znao da moze da bude frka...
nisam probao sa tim omega drajverima, moracu to...

ma ima u cont.pan. podesavanja za pal, ali nema menjanja signala iz svhs u composite, kao sto ima kod nvidije...tamo lepo prebacis i slika je u boji, ali kod atija ne postoji mogucnost menjanja vrednosti, jer je ona data automatski...komp sam detektuje kabl i to je to...
pa sam mislio da se nesto odradi sa tim, jer je ocigledno jedino resenje u tome!
ali posto mislis da ne valja, nista od toga :)

mozes li mi samo nesto vise reci o tim omega drajverima...sta je to? i sta se njima dobija?
 
Odgovor na temu

rotkod
Nenad Čupković
Beograd

Član broj: 41165
Poruke: 9
*.yubc.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u11.07.2005. u 19:44 - pre 227 meseci
Pazi onako kratko iz prve ruke oni prave drivere za ATi i nVIDIA...
Sta sa njima dobijas? Bolje perf., kvalitetniju sliku, klok mogucnosti... da sad ne nabrajam... mislim da je tebi najvaznije to sto oni u sebi imaju vise opcija setovanja graficke karte... itd... itd...
Dal' si kojim slucajem u display settings na samoj slicici pored tv-a gde je cinc prikljucak probao da na njemu samom promenis, klikom na njega, sa cinc na s-video ili sta ti vec nudi?
 
Odgovor na temu

Nikodim
Nikola Cirkovic
NBG

Član broj: 62505
Poruke: 15
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u13.07.2005. u 11:55 - pre 227 meseci
evo instalirao sam omega drajvere...i nista...podesavanja za televizor su identicna kao i originalnom atijevom control panelu...sve sam isceprkao, al nema nista...jedino je obilje opcija kod overkloka i slicnih stvari...
dakle, nema te opcije kao sto je ima nvidija...to da jednostavno klikom misa promenis signal iz svhs u composite...

to sto pricas za podesavanja u display settings nema nista...ja ne mogu nista da menjam, jer on sam daje vrednost automatski...kako detektuje kabl to napise tamo i ja ne mogu da menjam, ali kod nvidije ima ta mogucnost, dakle stoji svhs, a ja mogu da promenim u composite, i dobijem kolor sliku...

e kada bi to moglo na atiju resilo bi sve probleme, a do tada... :) nista...

u svakom slucaju hvala!!
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u13.07.2005. u 13:48 - pre 227 meseci
Omega driveri nisu nista drugo do isti NV ili ATI driveri, samo sto su u .inf file-u u driveru promenili neke stvari (tj. dodali ili zamenili) neke registry kljuceve, tako da driver prilikom bootovanja racunara malo drugacije podesi graficku karticu. Takodje, menjaju i game profile da bi dobili po njihovom misljenju bolje performanse u nekim igrama)

Sve sto omega nudi moze da se uradi i pomocu regilarnih drivera i RivaTunera.

yooyo
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: MSI 6600 GT - crno-bela slika na TV-u

[ Pregleda: 5065 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.