Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Master & slave?!

[es] :: Storage :: Master & slave?!

[ Pregleda: 8286 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.165.EUnet.yu



+17 Profil

icon Master & slave?!14.08.2002. u 11:42 - pre 263 meseci
Da li je sve jedno na koji kraj kabla se prikljucuje master ili slave hard disk?!
Da pojasnim stvar i problem...
Imao sam problem sa svojom konfiguracijom kada sam pokusao da hard disk koji je dzamperima bio podesen na master stavim na slave prikljucak od IDE kabla i obrnuto. To sam radio jer kabel nije bilo moguce vise okrenuti i nije bilo prostora za drugaciju izvedbu. To nije htelo da radi. Prepoznao je diskove ali nije hteo da se butuje i uzasno sporo je radio. Imam HP Vectra brand name konfiguraciju, PII. Kabel je UDMA2 sa 80 pinova. Pitanje je da li mora master hdd da se stavi na master prikljucak i da li je tako i kod ide kontrolera na koji imam prikljucene cd rom i pisac. Da li moram i tamo da pazim kako ih stavljam master-master i slave-slave i da li ima neke razlike izmedju brzine rada hard diskova ako je jedan na masteru a druga na slave?! Da li slave sporije radi i ima slabi performanse?!
Pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Master & slave?!14.08.2002. u 12:15 - pre 263 meseci
Dva harda na istom kablu definitivno sporije rade nego jedan sam na kablu. A to sto pitas za raspored master/slave na kablu - zavisi od ploce i diskova naravno, mada bi trebalo da radi i kada zamenis mesta, ali na zalost nece u svim 'kombinacijama' ploca i drajvova.

pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

MANCHA
Beograd

Član broj: 8406
Poruke: 2
212.102.132.*



Profil

icon Re: Master & slave?!20.02.2003. u 17:46 - pre 257 meseci

Po specifikaciji master disk ide na krajnji prikljucak IDE kabla..a slave na srednji.
Ja sam skoro sasvim slucajno zamenio te prikljucke (tako mi je vise odgovaralo)
i otisla su mi oba diska, jedan je BAS izgoreo. Tako da..ako moze ..radi po specifikaciji uvek.

 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Master & slave?!20.02.2003. u 18:34 - pre 257 meseci
Prvi put čujem za tako nešto. Ja sam do sada bog zna koliko puta na bog zna koliko računara menjao položaj kablova na diskovima bez obzira na položaj džampera i ništa se nije desilo. Da li si ti siguran da je baš to bio uzrok?
 
Odgovor na temu

Marvin Freestyle
Marvin Freestyle
New York City

Član broj: 4724
Poruke: 315
*.yubc.net

ICQ: 35128967


+1 Profil

icon Re: Master & slave?!20.02.2003. u 18:38 - pre 257 meseci
MA znacHe nEmA shAnse ...
.:. LoOps Of iNfInitY .:.

Sinologic 16, Burdine Intelligent Translator, SoGo7 Data Gloves, GPL Stealth Module, Thompson Eye Phone
 
Odgovor na temu

cedomir
Čedomir Rosić
Sys. Ing.
xObrenovac, Karaburma

Član broj: 4570
Poruke: 193
195.252.80.*

Jabber: cedomir@elitesecurity.org
ICQ: 59161631


+1 Profil

icon Re: Master & slave?!25.05.2003. u 16:53 - pre 254 meseci
Nešto nisam ubeđen da ti je disk izgoreo zbog pozicije na kablu, radi se o dva decimetra žice - klasičan kratak spoj, nema šanse da se uopšte detektuje koji je hard bliži kraju kabla a kamo li da neki izgori zbog toga. Jedini problem može da bude u tome da ploča ne trpi dva diska što mi takođe ne zvuči verovatno ili da diskovi sjebu jedan drugi što opet nije logično.

Voleo bih da mi neko otvori oči ako grešim...

Pozdrav
http://www.beoblues.com
blues in belgrade - bluz u beogradu
belgrade in blues - beograd u bluzu
 
Odgovor na temu

gilesi_pc
Dragisa Grujovic
Germany

Član broj: 10308
Poruke: 3
*.dip.t-dialin.net

Sajt: serviser.de


Profil

icon Re: Master & slave?!28.05.2003. u 17:41 - pre 254 meseci
Mislim da nije moguce da disk "izgori" zbog polozaja na kablu, bez obzira da li je slave ili master. Inace u mojoj praksi sam imao slucaj da pc ne radi ako master nije na kraju!!!
Gile
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
*.potisje-kanjiza.com

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: Master & slave?!28.05.2003. u 20:07 - pre 254 meseci
Ma nema shanse da je zbog toga izgoreo.
A jel vredi usporava sistem ako na jednom kablu imam hd i cdrom ?
Posto imam na jednom kablu posebno rezac,pa da na taj prebacim samo
hd ? Hocu dobiti nesto na performansama ?
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Master & slave?!03.07.2005. u 09:36 - pre 228 meseci
Može li neko da mi odgovori da li ima razlike u performansama ako je rezač slejv na grani sa hardom i ako je rezač master na posebnoj grani?
Trenutno mi je rezač povezan kao slejv pa me interesuje da li bih dobio nešto njegovim premeštanjem na posebnu granu gde bi radio kao master? Da napomenem, u pitanju je DVD rezač ako je protok bitan.
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Master & slave?!04.07.2005. u 18:00 - pre 228 meseci
Posto je u pitanju DVD rezac bilo bi bolje da ima svoju granu, pogotovo ako rezes sa harda koji je na istoj toj grani.

Odgovor na ovo gore:
Ja sam cak menjao i prikljucak za plocu (gde treba master ja ukljucio plocu, gde treba slave ukljucio slave a gde treba ploca ja ukljucio master) i nije bilo nikakvih problema. Samo treba paziti da diskovi nisu na CableSelect jer se onda menja i konfiguracija :)
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Master & slave?!10.07.2005. u 12:31 - pre 228 meseci
Ovo bi ti trebalo pomoći:

http://www.elitesecurity.org/poruka/348523
http://www.elitesecurity.org/poruka/742502
http://www.elitesecurity.org/poruka/237366
...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Master & slave?!10.07.2005. u 18:28 - pre 228 meseci
Citat:
lord Vader: Može li neko da mi odgovori da li ima razlike u performansama ako je rezač slejv na grani sa hardom i ako je rezač master na posebnoj grani?
Trenutno mi je rezač povezan kao slejv pa me interesuje da li bih dobio nešto njegovim premeštanjem na posebnu granu gde bi radio kao master? Da napomenem, u pitanju je DVD rezač ako je protok bitan.

Ako u sistemu imate jedan HD i jedan opticki uredjaj, koji se najcesce povezani jednim IDE kablom, dobili li na performansama ako ih razdvojite...i stavite opticki drajv kao IDE2 master...
**DVD rezaci obavezno IDE2 master
**2 HDD-systemski na IDE1 master, drugi na IDE2 slave, opticki drajv na IDE2 master
**2 HD i 2 opticka-systemski na IDE1 master,opicki na IDE1 slave, drugi opticki drajv (predpostavljam DVDRW) na IDE2 master, 2. HDD na IDE2 slave

I to je to...dal` ima jos neka kombinacija...mozda 3 HD?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Master & slave?!

[ Pregleda: 8286 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.