Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

excel - podijela polja po dijagonali

[es] :: Office :: Excel :: excel - podijela polja po dijagonali

[ Pregleda: 4896 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon excel - podijela polja po dijagonali11.07.2005. u 10:47 - pre 227 meseci
dakle trebam jednu celiju da podijelim po dijagonali i da na gornjoj i donjoj polovini napisem nesto. e sad skontao sam kako se udara dijagonala i uspijem da napisem ispod ali nikako iznad dijegonale. ako je bitno dijagonala ide iz gornjeg lijevog ugla ka donjem desnom.





 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: excel - podijela polja po dijagonali11.07.2005. u 14:34 - pre 227 meseci
nisam nikada to sa dijagonalom konkretno radio ali evo, ako ti moze ovo pomoci:

da bi upisao u jednoj celiji 2 teksta, jedan ispod drugog, kad napises prvi tekst-pritisni Alt i pritisni enter,i celija ce se sama automatski povecati za drugi red, koji ce biti ispod prvog...
pa sada pokusaj jedan red da stavis u desnu stranu, a drugi u lijevu ili obratno tako da ne sijeku dijagonalu....
mislim, mozda nije to sto si tacno trazio, ali mozda moze pomoci...
kombinuj malo... ;-)
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.irtelcom.ru.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: excel - podijela polja po dijagonali11.07.2005. u 22:53 - pre 227 meseci
1) Upisi u celiju sav potreban sadrzaj
2) Format Cells ->
a) Border (odaberes dijagonalu koju zelis)
b) Alingment:
Horizontal: center
Vertical:center
Wrap text (kod ovoga treba malo probe da bi se text podelio bas onako kako zelis, u gornju i donju polovinu)

Trik: ako imas problema sa ravnanjem texta u levu ili desnu stranu, mozes da u svoj postojeci text dokucas nekoliko karaktera (SPACE ne pomaze, excell ne reaguje na tu "prevaru") i da te karaktere obojis u belo: videces samo svoj zeljeni text poravnan onako kako ti zelis :)

Mozda je ovo primitivno, ali ja drugacije ne znam.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: excel - podijela polja po dijagonali12.07.2005. u 07:36 - pre 227 meseci
sto je najgore ja sam ubijedjen da sam to jednom prije uradio no kako nisam koristio excel nekih 3 godine ne mogu da se sjetim i nisam ni siguran da li sam sanjao ili sam to uradio. pokusavao sam sa tim karafekama i sve je to neko silovanje i samo drzi vodu do prvog trzanja sa sirinom polja ili velicinom slova..

no pokusacu i sad i mene zivo interesuje kako da to odradim. a u excelovom helpu nisam nasao nista sto bi me navelo na rijesenje.
pokusacu u nekom linux programu za cackanje sa tabelama


 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
*.bisinter.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: excel - podijela polja po dijagonali12.07.2005. u 15:33 - pre 227 meseci
Dijagonala je samo precrtana ćelija - ćelija nije fizički podeljena tako da ili da manipulišeš tekstom ili meni se čini bolje da jedan tekst staviš u donji ugao ćelije(vertikal alligment - bottom i horizontal alligment left) a drugi deo teksta da dodaš kao tekst box iz drawing palete - okvir za text box i bolju pozadine potrebno je ukinuti. Proširi text box preko cele ćelije i u svojstvima za text box (Format text box/Property tab) stavi 'move and size with cells'.


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: excel - podijela polja po dijagonali12.07.2005. u 15:34 - pre 227 meseci
sredio sam u gnumericu (Linux) nasledeci nacin za one koji imaju linux.

unses sadrzaj celije i to sa Alt+ Enter u dva reda. odradis sve vezano za font (velicina boja itd) i onda desni klik na celiju pa properties i ima opcija border . udaris kosu liniju i onda ako linija sijece slova podesis sa razmakom da ne sjece i eto.


 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: excel - podijela polja po dijagonali

[ Pregleda: 4896 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.