Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JOS BERZANSKOG RECNIKA I PRICA O TOME!!!!!

[es] :: E-Poslovanje :: JOS BERZANSKOG RECNIKA I PRICA O TOME!!!!!

[ Pregleda: 4722 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.29.EUnet.yu

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon JOS BERZANSKOG RECNIKA I PRICA O TOME!!!!!18.08.2002. u 03:05 - pre 263 meseci
pre par dana slucajno vrtim po es i kao da vidim sta ima ovde...
e ajde stvarno dajte jos malo trivijalih prica o berzi jer je zanimljivo SKROZ!
mislim svaka cast venturi , skroz su ok obavestenja i prevodi skracenica...

samo dajte toga JOS!
o tome kako se vara,kako da se to prepozna i slicno...
zanimljivo je 100%
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: JOS BERZANSKOG RECNIKA I PRICA O TOME!!!!!18.08.2002. u 10:03 - pre 263 meseci
Meni su te prevare najzanimljivije, jer je vecina njih genijalno odradjena :)


Recimo ona afera sa FTSE-om sto je bila pre 2-3 godine, kad se dogodila 'greska', pa je sluzbenik u jednoj velikoj banci (nekogu da se setim imena tacno) umesto 50 miliona funti, greskom stavio jos dve nule, te se dobilo 5 milijardi funti... Sto je uzrokovalo paniku i pad FTSE indeksa za nesto vise od 5%.

A odradili su tako sto su mirrorovali FTSE-100, odnosno pojedinacno kupovali akcije isto kao sto su i na FTSE-100, to su morali da urade da bi prouzrokovali toliki pad, jer da su kupili sam index FTSE-100 (to je nest kao QQQ i SPDR), taj nagli pad bi mogao da se ublazi jer je to virtuelni index, odnosno nije opipljiva akcija.

E sad vi vidite sta znaci da znas da ce FTSE da padne 5% u toku dana, a ti si recimo fundmenager, i imas opasnu lovu u rukama...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.208.EUnet.yu

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: JOS BERZANSKOG RECNIKA I PRICA O TOME!!!!!18.08.2002. u 18:09 - pre 263 meseci
uhuhuhuu...ajde ti to malo uproscenije...nista mi nije jasno...ftse je koja berza? zaboravio sam..kako je sad on dodao 2 nule i cena cele berze pala...ajde ako mozes samo onako jedno po jedno da objasnis sta sta znaci...mislim sta je virtualni index...skroz mi nije jasno..

hvala...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: JOS BERZANSKOG RECNIKA I PRICA O TOME!!!!!18.08.2002. u 19:41 - pre 263 meseci
ftse je londonska berza, index ti je skupina akcija..

Pa ti traderi rade sa ogromnim parama, i on je greskom pri trade-u dodao dve nule, i umesto miliona napiso milijardi... a FTSE je relativno mala berza te takvi tradeovi itekako imaju uticaja...

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: JOS BERZANSKOG RECNIKA I PRICA O TOME!!!!!

[ Pregleda: 4722 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.