Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SkypeOUT u Srbiji !

[es] :: VoIP :: SkypeOUT u Srbiji !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15385 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flyer
Zoran Usancevic
Web Designer
YU

Član broj: 5302
Poruke: 28
82.208.201.*



Profil

icon SkypeOUT u Srbiji !22.07.2005. u 08:24 - pre 227 meseci
Pozdrav svima,

SkypeOUT sada moze da se kupi i u Srbiji. Firma se zove "Proficom" i kod njih se mogu nabaviti Skype kartice u vrednosti od 10 e.

Ima call centar 065/410.1.410, a ima i sajt www.proficomgroup.co.yu

Probano vishe puta...radi 100%.

Pozdrav...
FLYER.....GIVES YOU WINGS !
 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.beogrid.net.

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !26.07.2005. u 11:38 - pre 227 meseci
Možda i radi, ali su se bezobrazno "ugradili". Za kredit od 10€ naplaćuju 1.180 dinara! Sramota. Taj Proficom izgleda želi da omasti brke na srpskom VoIP tržištu...
Podaci sa uplatnice:

Primalac: SZTR "Proficom" Kikinda.

Ovim je sve rečeno.
S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !26.07.2005. u 11:44 - pre 227 meseci
lol...

e, kad su SZTR-ovi poceli da rade VoIP u ovoj zemlji, ja ne znam sta je sledece... kakva bruka, na 800 dindzi se ugraditi skoro 400...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.dusan.info.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !26.07.2005. u 12:36 - pre 227 meseci
Hmm...ukoliko mu rad kao SZTR pruza dovoljno mogucnosti za posao kojim se bavi, i ukoliko nema konkurenciju na trzistu, zasto bi morao da bude d.o.o ili a.d. i da obara cenu? da izgleda profi iako mu se mozda vishe isplati da radi kao sztr? Zasto da se ne ugradi koliko moze, ukoliko vec moze? Ne razumem.
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !26.07.2005. u 12:47 - pre 227 meseci
Ovo nije ugrađivanje "koliko možeš", nego drsko i bezobrazno iskorišćavanje naše (srpske!) pozicije na tržištu VoIP usluga. Oni koji imaju malo više para dopunjuju svoj kredit karticom preko http://skype.hgcbroadband.com/en/index.htm. A za sirotinju ostaje SZTR iz Kikinde, pa kom opanci kom obojci.

E sad, ti si sa tehničke strane u pravu, ali meni ovo liči na lov u mutnom, a ne na lojalnu i fer borbu na tržištu.

Uostalom, kome se sviđa, neka plaća 350 dinara više od vrednosti vaučera. Ja osećam obavezu da ukažem na bezobrazluk i nedostatak osećaja.
S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

flyer
Zoran Usancevic
Web Designer
YU

Član broj: 5302
Poruke: 28
82.208.201.*



Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 10:41 - pre 227 meseci
Kao prvo Proficom-ov servis za Skype vauchere funkcionise perfektno brzo,kao drugo 1 EUR nije 800 din nego 850,a kao trece i PDV(od 18%) neko mora da plati i uracuna...kad to saberete nije nikakva deracina na koju se naviklo u Srbiji...i na kraju kuknjava kad nesto nemamo kao ostali svet,a onda kuknjava i kad imamo...slobodno trziste pa izvolite na utakmicu...forum je prava stvar za tako nesto!
FLYER.....GIVES YOU WINGS !
 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 14:31 - pre 227 meseci
Još da poverujemo da SZTR nije dobila rabat za uplate (nije ispod 10-15% - kako se pogodiš, provereno!), pa da nasednemo na klasičnu srpsku kuknjavu kako nema zarade.

Mnogo je, brate.

Lično nemam nikakav interes, meni kartica sasvim lepo radi :)
S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.dusan.info.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 14:35 - pre 227 meseci
Covek nije ni kukao da nema zarade, zar ne? Ako vec mislite da mozete da ponudite bolju uslugu, izvolite, samo napred, ali ovako da pljujete bas izgleda trulo. Malo "vidi zanatlije rade voip", malo "u ala deru sa cenama, lopovi" i sl...mislim nikoga ne biju po ushima da kupe od njih. Da se ogradim, nemam apsolutno nikakve veze sa firmom koja prodaje SkypeOut, samo me nervira ovo pljuvanje koje je prilicno ucestalo u poslednje vreme, a bez ikakvih realnih argumenata.
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.beogrid.net.

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 14:45 - pre 227 meseci

Čekaj, ne vidim zašto je loše ukazati na preskupu uslugu.

Problem je u nedostatku izbora za dobar deo srpske populacije, što uvek neko iskoristi, a ko voli - nek izvoli. Samo treba ukazati ljudima da ima boljih, poštenijih i bržih načina da se dopuni njihov račun na Skypeu.

Naravno, nikada neću dozvoliti da se neko izgovara da je jedini i da zato treba da zaradi. A još da mi posle priča priče o PDV-u itd, što je manir koji ne podnosim kod srpskih poslovnih ljudi. Ne može uvek da pali fora "ja sam se prvi setio".

Uostalom, neka radi ko kako misli da treba. Što se mene tiče, ova diskusija je završena, jer svaka strana ima svoje argumente za i protiv, pa neka čitaoci svojom glavom odluče čiji argumenti imaju veću težinu.

S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 14:56 - pre 227 meseci
Vec zalazimo u debeli off topic, a bogami, i flame je na pomolu :)

Ali neka, malo K1 atmosfere nije na odmet :) Elem,
Citat:
flyer: Kao prvo Proficom-ov servis za Skype vauchere funkcionise perfektno brzo,kao drugo 1 EUR nije 800 din nego 850,a kao trece i PDV(od 18%) neko mora da plati i uracuna...kad to saberete nije nikakva deracina na koju se naviklo u Srbiji...i na kraju kuknjava kad nesto nemamo kao ostali svet,a onda kuknjava i kad imamo...slobodno trziste pa izvolite na utakmicu...forum je prava stvar za tako nesto!

Super, znaci poslovna logika je na visini zadatka, a "deri ovcu dok je vruca" se ne samo pokazuje kao pametna taktika, nego jos dobijaju i pozitivan PR od pojedinaca ovde koji opravdavaju to, sa sve kritikama "niko vas ne bije po usima da kupite"!?!

Pa cekaj, jel ovde neko prica o mandatory mlataranju po usima, ili o bezobrazluku pojedinaca koji koriste momenat da zarade leba preko pogace?! Auuuuuu.... A tek onda ide tresnjica na tortu:
Citat:
Dusan Marjanovic: Covek nije ni kukao da nema zarade, zar ne? Ako vec mislite da mozete da ponudite bolju uslugu, izvolite, samo napred, ali ovako da pljujete bas izgleda trulo.

Da li ja licno mogu da ponudim uslugu ili ne je irelevantno - a da li smatram da neko mene pljacka nudeci mi robu po ceni koja NE opravdava ono sto dobijem je moje PRAVO kao potrosaca.

Ah, da...izvinjavam se... Srbija nije potrosacko drustvo... Mentalitet... Nista, daj nek neko nabaci maramu preko face, uperi mi pistolj u celo i da kupim tu karticu...

Dakle, gospodo, doticna firma sasvim izvesno ima rabat, sto ih vec cini konkurentnim da prodaju kartice po ceni i opet ostvare profit. Da nemaju mozda odredjenih troskova koje treba amortizovati? :) Ali avaj, zasto bi se neko zadovoljio sa 10% zarade kad moze 50%, jel tako? Zasto bi prodao 1000 vaucera mesecno po 850 din, kad moze 150 po 1200? Normalno...

A pa da, tu je i PDV... kako sam samo zaboravio...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

kiwy82
Ivan Karlovic

Član broj: 62916
Poruke: 8
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: skype-srbija.blogspot.com


Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 19:51 - pre 227 meseci
830PDV ispadne oko 980 din sto opet znaci da uzimaju 200 din po dopuni. I licno mislim da otici do banke ili poste je veca zezancija nego uzeti Visa karticu i placati preko HCG servisa 24h na dan. I ne morate placati 10€+PDV vec mozete i manje 2.5 i 5€.
skype-srbija.blogspot.com

Svakodnevno osvežavan blog o ovom popularnom softveru i drugim VoIP alatima sa savetima, vestima i recenzijama
 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.beogrid.net.

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 22:34 - pre 227 meseci
Počev od pre nekoliko minuta (bar što se mene tiče ) Skype Out se može dopuniti direktno na www.skype.com bez petljavine sa Hong Kongom, Moneybookers itd.

Uplata od 10€ "Visa Classic" karticom Deltabanke je prošla bez problema i meni je novac dodat na stanje na Skype Out računu. Takođe, za prvi rođendan Skype Outa neke zemlje su prebačene u Global Rate, a za neke su snižene cene (Hrvatska, na primer). Nas, za sada, nema nigde. Mada je i ovo veliko olakšanje...
S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 23:39 - pre 227 meseci
Meni i dalje nudi samo Moneybookers.

Sa koje IP adrese si uplaćivao, sa naše ili strane?
 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !27.07.2005. u 23:51 - pre 227 meseci
Sa naše, to jest "Beogridove". Možda ima neke veze sa bankom-izdavaocem kartice?
S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !28.07.2005. u 00:14 - pre 227 meseci
Citat:

Da li ja licno mogu da ponudim uslugu ili ne je irelevantno - a da li smatram da neko mene pljacka nudeci mi robu po ceni koja NE opravdava ono sto dobijem je moje PRAVO kao potrosaca.

Ah, da...izvinjavam se... Srbija nije potrosacko drustvo... Mentalitet... Nista, daj nek neko nabaci maramu preko face, uperi mi pistolj u celo i da kupim tu karticu...

Dakle, gospodo, doticna firma sasvim izvesno ima rabat, sto ih vec cini konkurentnim da prodaju kartice po ceni i opet ostvare profit. Da nemaju mozda odredjenih troskova koje treba amortizovati? :)


Tvoje pravo kao potrosaca je da se zalis na uslugu i da javno pozivas ljude da je ne koriste, kao i da doticnima ne das ni prebijene pare... medjutim oko formiranja cene je potpuno besmisleno pricati - cena se formira ponudom i potraznjom, kao i u svakom slobodnom trzisnom sistemu - dakle, ako su oni jedini (kao sto trenutno jesu), logicno je i da ce sami da postavljaju cenu do one granice koja je tolerantna od strane dovoljnog broja korisnika da njima daje zadovoljavajuci profit.

Citat:

Ali avaj, zasto bi se neko zadovoljio sa 10% zarade kad moze 50%, jel tako? Zasto bi prodao 1000 vaucera mesecno po 850 din, kad moze 150 po 1200? Normalno...


Takodje, ako je ta racunica i pretpostavka tacna - gubitak je onda samo njihov... poor them, znaci uskoro cemo ocekivati firmu koja ce nuditi po 850 din ako je to vec tako profitabilno i onda ce svacije cene da idu dole, lepota konkurencije.

Na kraju krajeva, kako vec ljudi govore - SkyPE pocinje polako da prima kartice i sa SCG IP adresa - dakle, uzmes svoju Visa ili Mastercard karticu, i ne placas nikom provizije... pa cak ni taj famozni PDV ;-) Doduse... mozda ces platiti porez drzavi Luksemburg ako su pogresili pa is3povali da je Srbija u EU ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !28.07.2005. u 00:34 - pre 227 meseci
Citat:
Baja Gaša: Sa naše, to jest "Beogridove". Možda ima neke veze sa bankom-izdavaocem kartice?


Nema veze, jer oni u tom trenutku i ne znaju kojom bi (i čijom) karticom platio. Zavisi od IP adrese. Kad se koristi neki anonimni SSL proksi, onda nudi i VISA karticu. Doduše, kada sam ranije tako pokušavao, plaćanje na kraju ipak nije uspevalo.

Očigledno Beogrid ima sreće sa svojim IP blokom.
 
Odgovor na temu

minikola
Bgd

Član broj: 64010
Poruke: 107
62.193.129.*

Jabber: nikolam


+1 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !28.07.2005. u 01:34 - pre 227 meseci
Gluposti.


Odeš u Vojvođansku banku ili Raiffeisen.


I otvoriš Visa Internet/Visa Virtuon.


U slučaju RF, uplatiš 20 evra (minimum) i Vozi!


Imaš sva plaćanja na Internetu(samo na internetu),

a pošto je to debitna kartica, ne mogu da te oglobe za XXX evra,

već Samo za onoliko koliko imaš na računu.


A ako otvoriš i Devizni račun kod njih (RF)

imaju i ono njihovo besplatno E-Banking rešenje,

gde možeš da prebacuješ sa jednog Računa gde ti stoje pare

na račun kartice,

NEPOSREDNO pred plaćanje(od kuće).


Tako da si zaštićen Maksimalno.


A to što su u RF uvek gužve u jedinicama, to je druga stvar (BG)
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !28.07.2005. u 08:22 - pre 227 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tvoje pravo kao potrosaca je da se zalis na uslugu i da javno pozivas ljude da je ne koriste, kao i da doticnima ne das ni prebijene pare... medjutim oko formiranja cene je potpuno besmisleno pricati - cena se formira ponudom i potraznjom, kao i u svakom slobodnom trzisnom sistemu - dakle, ako su oni jedini (kao sto trenutno jesu), logicno je i da ce sami da postavljaju cenu do one granice koja je tolerantna od strane dovoljnog broja korisnika da njima daje zadovoljavajuci profit.

Pa ja upravo to svoje pravo kao potrosaca i koristim. Dakle, necu im dati pare i ovde (javno) na forumu izrazavam svoje negativno misljenje i stav da to sto oni nude jednostavno nije good value.

A propo njihove politike formiranja cena, tu se slazemo - poor them (i to uopste nisam cinican), jednostavno mi nije jasan njihov nacin razmisljanja. Da li oni veruju da ce skypeout da im kupi Milisav iz Moshorina koji nema pojma koliko to zapravo kosta? Nisu svesni da ce dizanjem cene za 40% samo navuci negativan PR (a evo vidimo upravo i jesu) i da ce ljudi iz principa odbijati da im kupe kartice?

Ali tu vec na scenu stupa cuveni balkanski mentalitet... Radije ce on da proda 5 kartica na kojima ce duplo da zaradi, nego da se ugradi 5%-10% i napravi solidan long term biznis... Ipak, skype (tj. racunar) skoro svako ima, a CC bas i ne. Ali naravno, ocigledno oni ne razmisljaju tako.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

flyer
Zoran Usancevic
Web Designer
YU

Član broj: 5302
Poruke: 28
82.208.201.*



Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !29.07.2005. u 08:58 - pre 227 meseci
Ajmo ovako, malo jutarnje gimnastike (matematike)......

Recimo da imamo jednu firmu u inostranstvu preko koje Proficom ostvaruje pravo na prodaju skype vauchera.

Recimo da ta firma ispostavi profakturu na te vauchere u valuti razlicitoj od eura.

Recimo da Proficom uplati tu sumu preko domace banke uz bancinu proviziju i naravno konverziju

Vaucheri su stigli.....Njihova vrednost vishe nije 840 dinara....vec je uvecana za bancinu proviziju i konverziju............i recimo da je sad vaucher 933.50 dinara......Samo recimo :)....

Od 1180 dinara...koliko kosta vaucher - 180 dinara je PDV koji uzima drzava.

I.........................................RACUNICA JE PROSTA..............................

Zarada na jednom vaucheru je 66.5 dinara, tj. 5%.......................Mislite li da je to mnogo....ili se ovde u Banatu, ipak propusta neka visha matematika ?

Slazem se da treba uciniti sve, da cene nekih normalnih usluga u svetu, koje mi sebi ne mozemo da priustimo....TREBA da budu kao svugde u svetu.....ali mislim da u ovoj zemlji josh nisu stvoreni uslovi da mozemo tako da funkcionishemo....

Ukoliko postoji bilo kakav savet oko varijante u kojoj za vaucher od 850 din, koji se naplacuje 1180 din moze da se zaradi 400 dinara....ja bih stvarno voleo da znam i primenjujem isti u cilju bogacenja na racun sirotinje.

Cheers !
FLYER.....GIVES YOU WINGS !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: SkypeOUT u Srbiji !29.07.2005. u 09:05 - pre 227 meseci
Citat:

Vaucheri su stigli.....Njihova vrednost vishe nije 840 dinara....vec je uvecana za bancinu proviziju i konverziju............i recimo da je sad vaucher 933.50 dinara......Samo recimo :)....


10% za proviziju i konverziju ?! U jbt... u Srbiji se izgleda najvise isplati otvoriti banku.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: SkypeOUT u Srbiji !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15385 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.