Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9659 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BigBrother2005

Član broj: 54621
Poruke: 97

Sajt: sremcod.coconia.net


Profil

icon Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 09:29 - pre 227 meseci
S obzirom da smo mi u debelom zaostatku za Zapadom sto se tiche razvoja igra, a narcito shto je konkurencija velika na trzistu igara, ja smatram da bi razvoj kompjuterskih igara trebalo osloboditi silnih poreza i taksi,i josh pomoci sa kreditima i donacijama od strane drzave. Takodje smatram da bi trebalo staviti nekim posebnim zakonom varijantu da su mediji koji su drzavnom vlasnishtvu duzni da promovishu razvoj domacih igara [CITAJ:besplatna reklama]. Oslobadanje Game Developmenta poreza i taksi, carina, itd... PDV prilikom kupovine softvera za razvoj bi dovelo do idealnih prilika za Outsorcing igara. Ja ne verujem da ce nasha drzava uraditi ovo, a shta vi mislite o ovom mom predlogu?
[code]
print "Hello"
[/code]

---------------------------------------
Ljudi traze znanje, a ja trazim burek
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.gw.tehnicom.net.



+6455 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 09:39 - pre 227 meseci
Mislim da tvoj predlog baš i nema mnogo veze s' mozgom...
 
Odgovor na temu

BigBrother2005

Član broj: 54621
Poruke: 97

Sajt: sremcod.coconia.net


Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 10:03 - pre 227 meseci
Citat:
ventura: Mislim da tvoj predlog baš i nema mnogo veze s' mozgom...


Zashto nema, zar je logicno to da drzava sponzorishe propale firme, nepostojece nevladine organizacije, preogoromnu administraciju i da baca pare na gluposti. Zashto da se ne podstakne razvoj igara? Zar treba svaki strucnjak da ode iz ove nashe zemlje?
Zarade koje ostvaruje industrija igara su veoma velike, shto ne bismo i mi uzeli barem deo tog kolacha! U ovoj zemlji ima na hiljade mladih i talentovanih dizajnera, animatora, programera koji jedva sastavljaju kraj sa krajem... zasto im se nebi dao podstrek!
Softver za razvoj igara je veoma skup, zashto da se neka mlada firma ne oslobodi PDV za taj softver?
Toliko o mozgu...

[Ovu poruku je menjao BigBrother2005 dana 22.07.2005. u 11:03 GMT+1]
[code]
print "Hello"
[/code]

---------------------------------------
Ljudi traze znanje, a ja trazim burek
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 10:17 - pre 227 meseci
@BB2005,
U pravu si da treba pomoci nasoj game industriji, samo sto mislim da ukidanje PDV-a ne bi mnogo pomoglo. Vise bi pomogli dugorocni krediti sa malim kamatama. Najveci problem je sto tu treba puno para da se upuca da bi igra uopste imala sanse da uspe (ne postoje nikakve garancije). Kod nas obicno ne angazuju dovoljno ljudi pa se razvoj otegne.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 10:24 - pre 227 meseci
Citat:
BigBrother2005: S obzirom da smo mi u debelom zaostatku za Zapadom sto se tiche razvoja igra, a narcito shto je konkurencija velika na trzistu igara, ja smatram da bi razvoj kompjuterskih igara trebalo osloboditi silnih poreza i taksi,i josh pomoci sa kreditima i donacijama od strane drzave.

Onda ajde da oslobodimo i ostatak privrede posto smo u debelom zaostatku
i u svim ostalim granama.
Citat:
Takodje smatram da bi trebalo staviti nekim posebnim zakonom varijantu da su mediji koji su drzavnom vlasnishtvu duzni da promovishu razvoj domacih igara [CITAJ:besplatna reklama].

Da, a nakon toga odmah obavezati sve radnike zaposlene u drzavnim ustanovama
da od plate odvoje za razvoj ove industrije, sto bi im kasnije sindikati vracali kroz
free kopije domaceg softvera zastekane medj' polutke koje bi se delile nakon
svakog obrednog pokusaja resurekcije druga Tita. Aaaalo bre!
Citat:
Oslobadanje Game Developmenta poreza i taksi, carina, itd... PDV prilikom kupovine softvera za razvoj bi dovelo do idealnih prilika za Outsorcing igara. Ja ne verujem da ce nasha drzava uraditi ovo, a shta vi mislite o ovom mom predlogu?

Kupovina softvera je najmanja stavka ako otvaras ovakvu firmu.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.yubc.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 10:26 - pre 227 meseci
Citat:

Zashto nema, zar je logicno to da drzava sponzorishe propale firme, nepostojece nevladine organizacije, preogoromnu administraciju i da baca pare na gluposti. Zashto da se ne podstakne razvoj igara?


Iz dva razloga:

- Zato sto je "lista cekanja" previse velika, a neki su zauzeli mesto pre "industrije igara" ;-)

- Zato sto nema puno smisla da drzava sponzorise privatni sektor, vec treba svima u privatnom sektoru da olaksa poslovanje

Dakle, pomoc bi imala smisla jedino u vidu boljih kreditnih garancija i jednostavnijeg nacina dolazenja do kapitala, umanjenih poreza na dobit firme u posebno interesantnim sektorima (recimo - IT), olaksicama za zaposljavanje ljudi i sl...

Citat:

Softver za razvoj igara je veoma skup, zashto da se neka mlada firma ne oslobodi PDV za taj softver?


Softver je beznacajno mala stavka u cenama operacije jedne firme - na kraju krajeva, PDV se ne placa ako ti je to osnovno sredstvo za rad (bice ti odbijeno od poreza na kraju) - dakle, firme ne bi trebalo da imaju problem sa tim.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 10:59 - pre 227 meseci
Citat:
ventura: Mislim da tvoj predlog baš i nema mnogo veze s' mozgom...


Paa, ne bash mnogo, ali poenta je na mestu.

Ja sam pre pola godine radio u BG-u u gamedev firmi Gameyus kao programer. Nakon završetka projekta, ceo tim programera (nas trojca) je napustio firmu, uglavnom zato što smatramo da u srbiji nema perspektive za nas. Jedan od kolega je sada na novom zelandu, drugi u kini, a ja u slovenačkoj firmi.
Do sada je skoro svaki dobar game developer napusto srbiju - vrlo je malo ljudi sa ozbiljnijim iskustvom, koji bi mogli naći posao u inostranstvu, a da to već nisu uradili, čast izuzetcima.

Kako god uzeo da gledaš na stvar, mislim da se to našoj državi ni malo ne isplati.

Evo, recimo, kolega radi u kini u odeljenju Ubisoft-a (velika francuska firma), prima platu koju ovde nikad ne bi dobio, a troškovi života su mu znatno niži. A opet Ubisoft tamo na ljude troši manje nego što bi trošio u Srbiji, ima sigurniju državu, i veći izbor jeftinog stručnog kadra - jedna od fora je što su porezi neverovatno niski. Dok ovde treba da daš više od 40% od svoje bruto plate državi, tamo zaposleni u Ubisoftu Kini daje oko 10% ili manje. Ne predlažem ja niske poreze kao rešenje - mada bih se obradovao - mi nismo kina. Ali kina postoji, nije tako daleko kako se čini, i jeste konkurencija. I ne samo kina, na primer taj isti Ubisoft ima odeljenje i u Bugarskoj (http://www.itjobs.bg/showjob.html?id=6318).

Jedina karta na koju naša zemlja trenutno još uvek (možda) može da igra su talentovani pojedinci, a ta prednost se konstantno osipa jer skoro svako sposoban i ambiciozan odlazi, a većina se ne vraća.

Mada, ja nemam nikakav realan predlog ili ideju o tome kako bi se to moglo sprečiti. :)
 
Odgovor na temu

BigBrother2005

Član broj: 54621
Poruke: 97

Sajt: sremcod.coconia.net


Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 11:18 - pre 227 meseci
Zar drzava ne sponzorishe nashe nadasve preglupe filmove koji nikada nishta nece zaraditi? Pogledajmo Hrvate koji su ipak neshto zaradili sa Sirius Samom.


Kada sam kazao razvoj igara mislio sam na ozbiljne projekte i igre, a ne na flash igrice, igrice za mobilni itd... Vi dobro znate koliko para i truda treba uloziti da bi neko postao dobar 3d animator ili programer.... za otvaranje prodavnice shiroke potrosnje ne treba vam tolika pamet... Za otvaranje jedne firme u vezi Game developmenta treba dosta uloziti para! Da ne govorimo o tome da ti ljudi {programeri, dizajneri, animatori} treba da budu dostojno placeni, a ne kao neka cistacica u nekoj firmi...
TO JE VELIKI RIZIK!

Treba rasteretiti poreza i taksi sve one delatnosti koje stimulishu razvoj tehnologije i nauke u Srbiji! Pravljenje jedne ozbiljne igre zahteva mnogo vishe inventivnosti i znanja nego pravljenje nekog knjigovodstvenog programa!

Da li je softver najmanja stavka? Nisam siguran...

Naravno da nisam mislio na totalno ukidanje poreza... ali recimo da bi trebalo napraviti neki period od 5 godina u kome bi se GameDev u Srbiji konsolidovao i onda kada bi pochele da stizu ozbiljnije pare... drzava tek tada treba da uzme svoj deo kolacha!


[code]
print "Hello"
[/code]

---------------------------------------
Ljudi traze znanje, a ja trazim burek
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 12:21 - pre 227 meseci
Citat:
BigBrother2005: Zar drzava ne sponzorishe nashe nadasve preglupe filmove koji nikada nishta nece zaraditi? Pogledajmo Hrvate koji su ipak neshto zaradili sa Sirius Samom.

Svaka drzava sponzorise svoju kinematografiju, kakve to veze
ima sa citavom pricom?
Nemam podataka da se tvorci Ozbiljnog Sime finansiraju iz
drzavnog budzeta, niti da dobijaju novac/neke olaksice od
drzave.
Citat:
Da li je softver najmanja stavka? Nisam siguran...

Budi siguran da je tako.
Citat:
Naravno da nisam mislio na totalno ukidanje poreza... ali recimo da bi trebalo napraviti neki period od 5 godina u kome bi se GameDev u Srbiji konsolidovao i onda kada bi pochele da stizu ozbiljnije pare... drzava tek tada treba da uzme svoj deo kolacha!

Naravno, to bi trebalo uraditi na jos x mesta u zakonu, od otvaranja str-a,
do mnogo ozbiljnijih stvari, ali price tog tipa vec zalaze u stvari o kojima
necemo govoriti na ovom forumu.

[Ovu poruku je menjao reject dana 22.07.2005. u 13:22 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 12:42 - pre 227 meseci
Citat:
reject: Svaka drzava sponzorise svoju kinematografiju, kakve to veze
ima sa citavom pricom?

Mozda bi razvoj video igara trebalo tretirati kao umetnost. Igrao sam neke igre koje imaju u sebi neuporedivo vise umetnickog od vecine nasih filmova. Drzava bi mogla da sponzorise razvoj takvih igara isto kao sto radi sa filmovima.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 12:54 - pre 227 meseci
Plasim se da bismo bili jedinstven slucaj u svetu :)
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 13:12 - pre 227 meseci
Da, video igre i jesu novi vid umetnosti i verovatno je moguce
ubediti ministarstvo kulture neke normalne zemlje da ti izadje
u susret i pomogne pri izradi nekog zabavnog softvera, ali mi
ovde ipak pricamo o necem drugom, zar ne?
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.in-addr.btopenworld.com.



+4 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 14:27 - pre 227 meseci
Shkotska vec radi slichnu stvar, odnosno vlada raspisuje konkurs za raspodelu game-development fondova.

U Srbiji od toga nema nishta, iz gomile razloga.
Prvo, niko od politichara nema predstave o game industriji, a nema ni lobija koji bi gurao tu ideju.
Drugo, Srbija ce i u sledecih 20 godina imati mnogo preche probleme nego shto je game industrija i tax-break za developere.
I trece, kao uzrok drugog, trenutno u Srbiji mislim da nije moguce sastaviti vishe od par profi timova koji bi mogli da vrate ulozheno (ulozheno od strane drzhave, kroz ukidanje taksi i poreza, ili kroz direktnu investiciju). Profi se ne odnosi na velichinu tima, nego na komercijalnost eventualnih projekata. Da bi iko razmishljao o eventualnim benificijama za odredjenu granu industrije potrebno je ipak imati i veliku potencijalnu bazu i perspektivu, a ja to ne vidim u Srbiji shto se game developmenta tiche.
Mozhda sam negativan, ali jednostavno tako vidim situaciju u Srbiji, kao tamno-sivu.
 
Odgovor na temu

BigBrother2005

Član broj: 54621
Poruke: 97

Sajt: sremcod.coconia.net


Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 16:45 - pre 227 meseci
Pa da... nashu drzavu zabole! Bitno je da se daju krediti za gluposti!
Ozbiljan tim za razvoj igara ce nastati onog trenutka kada dodju pare!
Srbija je zemlja radnika i seljaka. Kako vi ljudi ochekujete da se nesto promeni ako sami ne pritiskate... drzavu treba pritisnuti!
Ukoliko ovakvo stanje opstane... nece biti nikakvih igara iz Srbije, samo tu poneka shareware igricica, neki fliperi i slagalice a o 3D FPS cemo da sanjamo... a josh ce da se predaje Fortran na fakultetima. Izgleda da su svi zainteresovani za GameDev u amaterskim razinama, a oni koji su pokusali nesto da urade komercijalno gledaju da pobegnu odavde shto pre!

Ja znam da je nasha drzavica siromashna, ali ako vec ne moze da pomogne onda treba da prestane da odmaze! Ovde se stalno neshto vecito cheka... dozivecemo mi i to da Albanija bude ispred nas u razvoju igara! A onda ce neka nasha softverska kuca tamo 2015 da objavi da je napravila prvu srpsku FPS igricu...





[code]
print "Hello"
[/code]

---------------------------------------
Ljudi traze znanje, a ja trazim burek
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.82.249.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 16:58 - pre 227 meseci
Da se nadovezem sa blagim negativnostima, nema u igrama vise umetnosti ni
izbliza kao sto je nekada bilo. Cak, umetnicko eksperimentisanje je najcesce
ekonomski fijasko za autore. Kljucna rec u game industriji je industrija a ne igra.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 18:43 - pre 227 meseci
Citat:
BigBrother2005: Ja ne verujem da ce nasha drzava uraditi ovo, a shta vi mislite o ovom mom predlogu?

Ukratko, glupost... ;)

Nije u duhu kapitalizma da država pomaže bilo šta osim da stvori uslove za fair play... Što u principu i radi sa npr. suzbijanjem piraterije. I to što smo u zaostatku sa Zapadom u industriji igara je više odgovornost ljudi koji ne rade ništa, nego države. Jedini način da se napravi industrija igara je da ljudi počnu da završavaju igre i da počnu da zarađuju na njima. Znači ne deljenje besplatno, nego zarađivanje, jer je to najbitnija stvar da bi se nešto zvalo industrija.
Citat:
BigBrother2005: Zarade koje ostvaruje industrija igara su veoma velike, shto ne bismo i mi uzeli barem deo tog kolacha! U ovoj zemlji ima na hiljade mladih i talentovanih dizajnera, animatora, programera koji jedva sastavljaju kraj sa krajem... zasto im se nebi dao podstrek!

Po broju završenih igara ne vidi se da je taj broj veliki... Ima par ljudi koji su ambiciozni i sposobni, ali oni več i čine industriju... Primera radi Paprikari i Industry su ti dve primer firme u Srbiji, i one bi trebale da ti budu podstrek.
Citat:
BigBrother2005: Softver za razvoj igara je veoma skup, zashto da se neka mlada firma ne oslobodi PDV za taj softver?

Koristi open source.
Citat:
BigBrother2005: Zar drzava ne sponzorishe nashe nadasve preglupe filmove koji nikada nishta nece zaraditi?

Sponzoriše ali niko ne kaže da je to ispravno. Svako izdvajanje za kulturu u sadašnje vreme od strane države je neumesno.

 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 18:52 - pre 227 meseci
Citat:
BigBrother2005: Ukoliko ovakvo stanje opstane... nece biti nikakvih igara iz Srbije, samo tu poneka shareware igricica, neki fliperi i slagalice a o 3D FPS cemo da sanjamo...

Ovakva izjava dosta govori o tvom znanju o industriji igara... FPS igre su tržište teško za osvajanje. Radi se o hard core igračima koji već imaju omiljene FPS igre koje igraju stalno, i teško je uleteti u to tržište. Shareware i slagalice su ustvari najbolji način da se dugoročno nešto i uradi. Radi se o long tail pristupu i niche tržištu igara. Dok FPS ima vrlo kratak život na policama, ove shareware igre mogu da se prodaju godinama...

Trebao bi da se malo više obavestiš o prodaji igara i tržištu igara.

 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 19:04 - pre 227 meseci
Citat:
tosa: Da se nadovezem sa blagim negativnostima, nema u igrama vise umetnosti ni
izbliza kao sto je nekada bilo. Cak, umetnicko eksperimentisanje je najcesce
ekonomski fijasko za autore. Kljucna rec u game industriji je industrija a ne igra.

Uopste nisi u pravu. Ranije nije bilo, u danasnje vreme je toga sve vise. Danasnje igre imaju mnogo bolju pricu i radnju od filmova.
Citat:
Soundtrack: Recording of the symphony orchestra finishedSoundtrack: Recording of the symphony orchestra finished [PB]KaiRo
Among other things, the soundtrack for Gothic 3 features the Bochum Symphony Orchestra, a respected 60-headed orchestra from Piranha Bytes' birthplace Bochum. The recording session took place July 7th - 9th, and after 18 hours of recording, the very varied background music is in the can. It won't be long until you'll find an extract here on this page.

www.gothic3.com
Zar ovo nije umetnost? Mozda je bila veca umetnost cica-glisa koji skace i kupi kljuceve dok u pozadini cujes 3-kanalni zvuk (vlasnici tadasnjeg PC-ja uzivali su u charima bipera)?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 19:13 - pre 227 meseci
Citat:
Svako izdvajanje za kulturu u sadašnje vreme od strane države je neumesno.

Branimire, nisi u pravu. Mnogo se toga promenilo otkako si ti otisao. Standard je sve visi, a i da nije ne postoji ovo ili ono vreme kada je u pitanju kultura. Kultura je nesto sto treba da ostane iza nas i za 100-200 godina. Nije ovaj narod gladan, a i ko jeste moze da zaradi. U svakom slucaju nista se tim ljudima ne bi popravilo kad bi drzava izdvajala manje za kulturu. Samo bi se vise potrosilo na audije i vecere. I da su plate 10 puta vece, svi bi grabili sebi sto vise mogu, a sirotinji ne bi dali nista. Tako da je tvoja izjava vise plod tvoje udaljenosti i nepoznavanja ovdasnjih prilika.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?22.07.2005. u 19:20 - pre 227 meseci
Drzavu bi slikovito mogli predstaviti kao oktopoda koji bere razne plodove. Problem je sto u game indusriji nema sta da bere. Da bi nesto ubrala mora i da posadi. Ona se nada da ce nesto samo da nikne. Mozda i hoce, ali to se zove korov. Moze eventualno da skuva corbu od koprive, ali to nece zadovoljiti njen apetit. Zato bi oslobadjanje poreza i razne povlastice u narednih 10-ak godina omogucilo da izraste citava plantaza vocki pa bi onda imala sta da ubira. Najveci problem je sto nijedna nasa vlast ne razmislja o vremenu posle svog mandata, a svaka je ogranicena na 1 mandat jer su lose i menjamo ih ko gace. Takav nacin razmisljanja treba da se promeni, ko zna, mozda ce neka vlast onda da ostane i malo duze.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Da li razvoj igara treba da bude sponzorisan od drzave?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9659 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.