Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)

[es] :: Video kompresija :: mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)

[ Pregleda: 3324 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
195.222.46.*



Profil

icon mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)25.07.2005. u 11:17 - pre 228 meseci
Snimio sam Sarajevski,Zagrebači i Beogradski koncert Bijelog Dugmeta na hdd preko Leadteck Winfast kartice u formatu 720x567 (ako se ne varam), sa quality 800 i bitrate rate od 7000. Kada to gledam na računaru sve je super. Evo problema, pošto su fajlovi preveliki da stanu na jedan dvd (cca 9 giga) i želio sam izbaciti reklame, u Ulead Video Studio 9 sam podijelio trajanje koncerta po pola i isjekao reklame. Napravio rendering sa konstant bitrate od 6000 sa max quality kako bi jedan koncert stao na 2 dvd-a. Dibio sam ciljanu veličinu koju mogu strpati na dvd, medjutim nezadovoljan sam rezulatom jer kada je scena tamna i kada se prikazuje publika cak i na tv-u mogu vidjeti prije nougu erci mikro nego makroblokove. Ostaje mi jos Vegas sa kojim bi to mogao odraditi ali se bojim da ce rezultat biti isti. Ovdje se jedan tip hvali da je cijeli koncert strpao na jedan dvd i da je slika "kristal", a nece da kaze kako je to uradio, kao neko ce ga ugroziti. Nije mi cilj dilati koncerte sa tv-a jer je to kresenje autorskih prava, nego to ostaviti sebi za uspomenu i s vremena na vrijeme pogledati.
Molim one koji znaju nesto vise da mi pomognu kako da odradim posao a da ne gubim na kvaliteti u tamni prikazima scena, a njih je ponajviše. Ako je Vegas bolja solucija onda da prionem na posao, ili je u pitanju bitrate, ila sta vec.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
..net.255.208.82.in-addr.arpa.



+3 Profil

icon Re: mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)26.07.2005. u 15:07 - pre 228 meseci
Sumnjam da mozes resiti problem blokova u tamnim delovima slike! Ne bih da te obeshrabrujem ali kvalitet same slike koju si snimao nije ni blizu DVD kvaliteta ( u pitanju je analogni TV signal). Jednostavno ulazni kvalitet slike koju si snimao je takav da skoro nista ne mozes uciniti po pitanju blokova....
Te blokove u tamnim delovima slike je gotovo nemoguce izbeci, oni se vide i na orig. DVD snimcima koncerata ili na Satelitskim TV kanalima koji su takodje mpeg2!
Na Tvom mestu Ja bih vise obratio paznju na kvalitet zvuka i bio sasvim zadovoljan sa DVD varijantom koncerta koju si spomenuo.
Pojam 'kristalna slika' je jako relativan! Koliko gledalaca uopste i primeti razliku izmedju dobrog divX=a i DVD-a? ljudima koji poznaju materiju ta razlika nikako nece promaci...
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)14.08.2005. u 14:11 - pre 227 meseci
Nisi pojasnio u kom formatu ti je original? Ako je 9GB verzija vec mpeg2, onda sa nekim mpeg2cut programom podeli fajl na 2 dela, izbaci reklame, bez rekompresije (renderinga) koji ti radi Ulead Workshop. Tako ces sacuvati kvalitet originalnog snimka.

Ako ti je izvorni fajl u nekom .avi formatu, onda probaj da kompresiju radis sa tmpegenc (preporucujem expres3, laksi je za upotrebu) gde ces za 'DC component precision' da postavis 10bit, sto pretpostavljam povecava dinamiku osvetljaja (meksi prelazi), i chekiras stavku 'soften block noise' prvo sa default podesavanjima, pa ako ne zadovoljava povecavaj vrednosti...

Soften block noise - checkbox
When blocknoise is detected during decoding, this will soften the blocknoise. High values reduce the block noise but reduce the image sharpness. It should be used on low bitrate videos.

Intrablock: - field
Sets the softening strength for intrablock elements of the image.

Non-intrablock: - field
Sets the softening strength for non-intrablock elements of the image.

 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
*.pppoe326.bih.net.ba.



Profil

icon Re: mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)14.08.2005. u 16:27 - pre 227 meseci
Hvala ti Gjagji na odgovoru, original vec jest u mpg2 formatu sa bitratom od 7000, a ulead video studio ima sasavu naviku da uvijek re renderira vec gotov mpg2,inace odnevdavno sam kupio pinacle studio dv 9 sa firewire karticom za caputring sa minidv kamere i puno je bolja opcija od ulead, nisam taj fajl jos probao isjecati u njemu, ali prvo cu probati sa tvojim savjetom za neki mpg2cut. Koji bi od njih bio najbolja opcija da odrade taj posao.
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)14.08.2005. u 21:57 - pre 227 meseci
odlican i vrlo jednostavan mpeg2 cut program ti je wombleov MPEG2VCR http://www.womble.com/download/
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
*.pppoe837.bih.net.ba.



Profil

icon Re: mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)28.08.2005. u 19:23 - pre 227 meseci
Ono sto nije mogao uraditi Ulead video studio 9 i Ulead dvd movie factory4 , Odradio je Pinnacle, tako da u tamnim scenama nema makroblokova, vec je sve onako kako je zabiljezeno (grebovano) na hard disk. Problem rijesen, a Pinnacle ostaje na racunaru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: mpg2 tamni dijelovi loši (vide se makroblokovi)

[ Pregleda: 3324 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.