Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

>>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)

[ Pregleda: 6001 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)26.07.2005. u 18:17 - pre 227 meseci
E, ovo je prevrsilo svaku meru!

Dobijem danas ovakav SMS:

Citat:
MOBTEL
See Album:
POSALJITE:
KRE 8XXXXXX 500 na 9860 .
CEKA VAS IZNENADJENJE!
http://mml.mobtel.co.yu:8080/mlib/Navigate?acl= itd.


Znam da nije do MOBTEL-a, ali stvarno za ideju svaka cast!

Da li je neko od MOBTEL-ovaca zainteresovan da mu prijavim ceo broj, pa da uradi nesto po tom pitanju, jer da sam to uradio, u korisnickom servisu bi mi rekli: "Izvinite, ali mi tu ne mozemo nista."

E da bi toga bilo, Pera ide pravo u policiju!

Tuzno ali istinito.

By the way, ovde pise da "Post-paid korisnik može za pre-paid korisnika uplatiti kredit (isključivo u vrednostima od 220, 550 ili 1100 dinara) itd."
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.112.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)26.07.2005. u 18:19 - pre 227 meseci
Citat:
jer da sam to uradio, u korisnickom servisu bi mi rekli: "Izvinite, ali mi tu ne mozemo nista."


Ne bih se u to kladila. Prijavi korisničkom servisu. A ti nemoj da uplaćuješ kredit nikome ;)
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)26.07.2005. u 18:53 - pre 227 meseci
Jos bolje: Ostavi nam broj, da ga cimamo do bola :)
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
213.244.208.*

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)26.07.2005. u 20:54 - pre 227 meseci
Ne salji nista!Evo imas ovde o tome http://forum.mobtel.co.yu/view...&postorder=asc&start=0
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)26.07.2005. u 21:46 - pre 227 meseci
Citat:
cicika: Ne bih se u to kladila. Prijavi korisničkom servisu. A ti nemoj da uplaćuješ kredit nikome ;)


Nece nista da se desi.

Mogu ja da saljem poruke sa nekog sajta i da za broj stavim neki tvoj pre paid broj. Jesi ti kriva? Nisi.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)27.07.2005. u 09:49 - pre 227 meseci
Citat:
Dejan Krstic: Nece nista da se desi.

Mogu ja da saljem poruke sa nekog sajta i da za broj stavim neki tvoj pre paid broj. Jesi ti kriva? Nisi.


Pa da, pretpostavimo odmah da niko ni za sta nije kriv. Tako je to kod nas. Nazalost.

Meni kao cista budalastina zvuci tvrdnja da bi neko poslao meni SMS kako bi me na foru uradio da ja uplatim "tamo nekom ko zna kome" kredit od 500dinara. Zasto bi neko to uradio? Tek meni da napakosti? Zasto bi? Nemoj da si smesan.

Meni je poruka stigla od MOBTEL-a ili bar preko njega (pogledaj citat u prvoj poruci u ovoj temi). Znaci, postoji mogucnost da se utvrdi ko je posiljalac, a postoji i link (takodje citiran, ali samo delom) koji upucuje na MOBTEL. Dakle, krivac/posiljalac se lako moze otkriti. Radi se o MOBTEL-ovom korisniku, dakako. Ne znam odakle ti ta ideja da je poslat sa tamo nekog sajta... Mozes li to da mi objasnis?

Prijavio sam korisnickom servisu, pogledacu da li sam u medjuvremenu dobio odgovor.

 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)27.07.2005. u 10:52 - pre 227 meseci
Posto vidim da sporije kapiras moracu da ti nacrtam:

Pre izvesnog vremena se pojavilo lik koji je slao poruke sa net-a (Mauricijus) na razne brojeve i trazio da mu se dopuni neki 063 broj.

Znaci poruka je stigla sa nekog broja x sa Mauricjiusa i sa servicnog centra na Mauricijusu. A svi mu dopunjavaju 063 broj.

I po kom osnovu bilo ko da njemu iskljuci broj? Jel on slao poruke sa svog broja? Nije. A uvek moze da kaze da on nema pojma o cemu se radi.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)27.07.2005. u 10:55 - pre 227 meseci
I daj ceo link da vidimo?

Btw, cak i da ti je stiglo preko vivoteke (posto link ukazuje na to), niko tebi nije kriv sto si izvrsio kreditiranje.

Da li je Mobtel kriv sto sto ti ne znas koje usluge pruza? Nije.

Mobtel ti je omogucio na nekoliko nacina da se informises o uslugama.

Isto tako je moglo da pise u poruci: Postovani korisnice, izadjite na ulicu i poklonite svoj telefon prvoj osobi koja naidje i ceka Vas prijatno iznenadjenje.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.164.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)27.07.2005. u 13:46 - pre 227 meseci
Deki, aj' nemoj te moje brojeve da koristiš....
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)27.07.2005. u 14:01 - pre 227 meseci
Pa u redu. Posto nismo isti nivo, suzdrzacu se od tvojih neumesnih komentara, ponizavanja i sl.

Za tvoju informaciju ja, na moju srecu, nisam toliko naivan, pa nisam nikome dopunio kredit! Ali sam o tome obavestio i korisnicki servis i [es]-javnost (izvini, ali ne znam u kojem si ti svojstvu).

Sva sreca da ne znam koje MOBTEL usluge pruza (a verujem ni 99% MOBTEL korisnika), pa za svaki slucaj malo potrazim po net-u, a nazalost uvek nadjem vise informacija na NEzvanicnom sajtu MOBTEL-a nego na onom zvanicnom...

Posto ja "slabo kapiram", onda ti, da ne bi izmisljao (kakav, bre, Mauricijus) bolje pogledaj ono sto sam napisao/citirao u prvoj poruci na ovu temu, pa ces videti da li se radi o nekome sa Mauricijusa ili o MOBTEL-ovom korisniku. (Ipak je ovo drugo. Tri Bambija!)

Samo, ne znam sta ti imas protiv mene pa se tako ponasas? Ako ne mozes da pomognes (ili neces) onda se bolje suzdrzi.

Znaci, ipak sam bio u pravu:

Citat:
crews_adder: Pa da, pretpostavimo odmah da niko ni za sta nije kriv. Tako je to kod nas. Nazalost.


Ok, ja sam kriv, a ne taj 063/8xxxxxx koji je i poslao poruku? Hvala Dejane, mnogo si mi pomogao...

[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 27.07.2005. u 15:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)27.07.2005. u 14:35 - pre 227 meseci
a sta bi po tebi mobtel trebao da uradi ?

Da li je tvoj provajder kriv ako ti neko salje spam - nije! To ti je isti slucaj...
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)27.07.2005. u 14:52 - pre 227 meseci
Isto sto i sada - nista.

A sta bi po tebi trebaLo da uradi? Mozda da mi zaduzi racun za 5000 din., za narusen ugled? :P

BTW, da li moj provajder moze da uradi nesto po pitanju svog korisnika koji drugim korisnicima salje spam, tj. scam? Moze! To ti je isti slucaj...

 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
213.244.208.*

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)27.07.2005. u 21:34 - pre 227 meseci
Pazi,sa ovog sajta http://communicator.clickatell.com/central/login.php mozes da posaljes poruku sa BILO KOJIM sender id,sto znaci da mogu da napisem npr abgddjef... i da tebi stigne poruka kao da ju je poslo abgddjef...kontas?O tome Dejan prica

[Ovu poruku je menjao DR83 dana 27.07.2005. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)28.07.2005. u 00:06 - pre 227 meseci
Najmanji problem je proveriti odakle je poruka poslata.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)28.08.2005. u 18:00 - pre 226 meseci
Dok je curana bice i podvarka. :) Citao sam taj slucaj na mobtelovom forumu.. sta reci? Zao mi coveka, ali posle j. nema kajanja... pamet u glavu sl. put.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: >>>UPOZORENJE<<<: "SMS iznenadjenje!!!" (Ali neprijatno!)

[ Pregleda: 6001 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.