Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Probem sa wirlesom oko protoka (da li je vrucina)

[es] :: Wireless :: Probem sa wirlesom oko protoka (da li je vrucina)

[ Pregleda: 2279 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

carlos
Goran Kuzmic
Doboj,RS

Član broj: 10866
Poruke: 28
81.93.74.*



Profil

icon Probem sa wirlesom oko protoka (da li je vrucina)27.07.2005. u 14:34 - pre 228 meseci
Imam postavljenu wirles mresu sa AP Pheenet na brdu i sectorskim antenama
KOd ISP je planet Bridge uredjak i jos ima ruter koji rutira wirles mrezu na vanjsku adresu prema ISP. Do skora je radilo sve kako treba ali odprilike pre 15 dana je pocelo da koci, download je i do 10 puta manji surf ide ali zna povremeno da zakoci i stane (to se desava kod svih korisnika). Kada se ulogujem na AP na brdu bit rate ne prelazi 1 ili 2 Mb/s. A prije 15 dana billo je i po 11 Mb/s.

E sve sam probao kod dva korisnika cak imam i grdi antene 24 dBi i ping krene dobro i pocene da se gubi.

Da li je svemu ovom moze biti uzrok prevelike vrucine ili je nesto drugo u pitanju.
 
Odgovor na temu

Quantum
SA

Član broj: 17543
Poruke: 23
*.222.36-146.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Probem sa wirlesom oko protoka (da li je vrucina)27.07.2005. u 16:26 - pre 228 meseci
Interferencije.

Neko je "upao" na tvoju frekvenciju i zato imas puno izgubljenih paketa. Pretpostavljam da sve to radi na 2.4 GHz? Najjednostavnije rjesenje ti je da malo eksperimentishesh sa kanalima.

Zbog vrucine neces gubiti pakete podataka. U ekstremnom slucaju uredjaj ce prestati sa radom, ali tada garantovano neces imati nikakvog saobracaja :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Probem sa wirlesom oko protoka (da li je vrucina)

[ Pregleda: 2279 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.